Fortuna tobt met blessures Fortuna rekent af met Wageningen MAAR TESSE Bi Frans de Munck: „Dit had ik verwacht55 LOET KWIST TRAINT WEER m m JIAANDAG 4 DECEMBER 1972 De feilloze strafschop van Arte Riedijk: 2-0. Van onze sportredactie Vlaardïngen, Fortuna, dat op uitstekende wijze leider Wageningen met eigen wa pens versloeg (20), heeft des ondanks zorgen. Dat open baart zich met de lange lijst van blessures, terwijl de basis van de Vlaardingers con tractspelers niet bijster groot is. Leen Boon en Arïe Don zijn nog steeds niet in staat ,een hele wedstrijd te spelen, getuige voorbije zater dag met de B-formatie, toen zij beiden alleen maar garant konden staan voor een halve. Fortuna's centraal verdediger hield het wat langer uit, maar toen openbaarde zich een nieuwe, blessure. Die aan zijn dijbeen, wat vorig seizoen ook al eens heeft gespeeld. Gerrie Pijl raakte tegen Wageningen eveneens aan zijn dijbeen ge blesseerd, waarvan trainer Jan van Baaren zegt: „ik heb Ger de wedstrijd toch maar laten uitspelen omdat wij zon dag vrij zijn". Rob van der Bol liep naast zijn enkelbles sure een bloeduitstorting op, terwijl voorts nog op het appèl ontbreekt Loet Kwist. De Rotterdammer is echter al weer met de training begon nen na zijn sleutelbeenaffaire. die de laatste keer ver keerd schijnt te zijn behan deld. oet zelf daarover: de breuk was niet helemaal ge dicht en daarom liep ig bij de eerste de beste val (met het B-team) weer een gebroken Tenslotte moest Aad de Heer het sleutelbeen op. Overigens ben jk at met de training begon nen en over enkele weken zal ik zeker weer in de ploeg passen laten, afweten tegen Wagenin- gen vanwege een knieblessu re, waarvoor Hans van Bom mel zijn entree maakte dat hem niet slecht afging, ENQUÊTE Overigens mochten de driedui zend toeschouwers, waaron der wethouder A. G. Kloots van sportzaken, een uitgereik te vragenlijst invullen die van waarde schijnt te zijn voo'r de commissie betaald voetbal die op het ogenblik onderzoekt of er voor betaald voetbal in Vlaaraingen nog levensvat- baarheid is. "Uiteraard hangt: het al of niet voortbestaan, niet alleen af van de uitslagen op de formulieren die ook. over enkele weken tegen SC Csmbuur en SW zuilen wor den uitgereikt af, maar het kan een waardevol advies zijn voor de commissie, die uit ge meentelijke vertegenwoordi gers bestaat en het dagelijks bestuur van Fortuna om in zicht te krijgen in de proble matiek. Het grote twistpunt met arbiter Schuurman, waarom moet Hazelhekke eruit Inleiding, tot het wegsturen van Hazelhekke nadat hij centraal verdediger Ger Robbe- Hans var» Bommel en Arie Riedijk. twee jeugdige talenten van Fortuna, dolgelukkig mond heeft „neergelegd". na de .knappe winst op leider Wageningen. Vlaardïngen De zekerheid van winst (20) op overigens „slechte verliezer" "Wagenin gen teg verankerd in de straf- schop: zes minuten voor de ."'woelige finish, waarin de lei- ;w der machteloos moest toezien hoe dapper Fortuna zinvol A-- stoeide en althans op eigen grond weer 'n gerenomeerde elub van zich afschudde. -Waarbij de mannen van de <Wagenlngse)berg zich overi gens met grote moeite konden .beheesren en arbiter Schuur man dit hoofdzakelijk lijf aan lijf gevecht berispte met een gele kaart voor Block en ko- ningsschutter Gerard Hazel hekke zelfs na een krachtige linkse op het postuur van cen traal verdediger Ger Robbé- mond enkele reis kleedkamer kreeg. Dat de gemoederen door "Wageningen werd afge schrikt en in. de achttiende minuut Arie Riedijk op zijn gemak, langs Block manoeu vreerde en Aat Reygersberg een niet te missen kans gaf. Maar'dpslmahrDrdst!heroerde" de inzet met z*n"fhanden,- zoals hij dat: ook. deed in de 34ste minuut uit een afstandsschot van de Westlander. Toen sprong de bal, die eerder uit 'n vrije trap van Cees Bouman was voortgekomen, voor de voeten van Anton Huyer die geen pardon Rende: 1—0. VRIJE TRAPPEN In die periode van toen al ver-, bitterde strijd regende - het vrije trappen, zonderdat scheidsrechterSchuurman aanleiding zag voor gele kaar ten. Cees Bouman raakte steeds weer in de slag met fel le Ooms en Rob van der Bol moest na een aanvaring na rust zelfs worden afgevoerd «door een. enkelblessure. Jan Baaren,;.-,^Wageningen l speelde'vo6F^";fèt"Öp^evman en dan. krijg je situaties dat je lijf aan lijf gevechten krijgt. Met als '- gevolg blessures, waar ik toch al niet zo weinig in zit". Zoals één ervan, doel man Peter Eykelenboom, die bijzonder knap zijn doel ver dedigde ondanks het feit dat hij kort daarvoor koortsvrij was gekomen door griep. Waarna bij Jan van .Baaren; overheerste: „Gelukkig 'be hoeven we volgende week niet te bekeren, anders ga fik met de blessures het schip in". Want ook laatste man Gerrie Pijl raakte voor rust aan zijn dijbeen geblesseerd. „Ik twij felde er aan h&m in te wis selen", redeneerde Jan van Baaren, maar eveneens om dezelfde reden liet ik de aan voerder staan. MANKRACHT ïn tweede instantie trachtte Wageningen met vaak man kracht langszij te komen, maar zoals ook Maarten Vink, later, oordeelde, „For tuna heeft ecu uitstekende op houw en daarom kon Weüer- dieck, voor rust bewaker van Aat Reygersberg. niet ais zo veelste man naar. voren gaan' De consequente dekking voor Meurs en Hazelhekke Ieide er toe dat Wageningen vooral van afstandsschoten moest hebben, veelal telden als afzwaaiers. Tot, in de 39-ste minuut. Hans van Bommel» die een opmerkelijk goede wedstrijd speelde, werd „ge pakt' door Broedss, Arie Rie dijk vanaf elf meter Wagenin gen de genadeklap gaf. Ite vertwijfeling was daarna groot bij de gasten <ïfe het zelfs nog op 3—0 lieten aanko men, maar de treffer van An ton Buyer rook naar buiten spel en daar was iedereen het over eens. door Bas van den Berg van Wagening.se supporters zijde dermate verhit raakten, dat politie er aan te pas moest -v komen om de verhitte hoofden af te koelen. Fortuna—Wageningen was er •i. één van dat soort waarin de lijstaanvoerder weliswaar het offensief koos, maar gewaar schuwd was voor Fortuna's ongeslagen record'. Daarom pasten-de pupillen. van.Maar- Vink een nogal geforceer de tactiek toe met lange bal len, om steeds maar de Vlaar dingers voor het heiligdom van doelman Drost weg te houden. Wat in eerste instan tie ten volle slaagde, omdat de thuisclub verrast door het onstuimige tempo van de Geldersen moeite hadden zich te organiseren. Hazelhek ke en Meurs, twee kpnings- pionnen in de Wageningse aanval, waren moeilijk te vangen" en dat leidde er ai gauw toe dat achtereenvol gens Ger Robbemond en J°hnnie Jansen steeds moes- ten „dubben" wie bewaakt moest worden. ORGANISATIE Overigens was de Wageningse overmacht eerder afgestemd op een wanhoopsoffensief, dan dat de makkers van teleurge stelde trainer Maarten Vink via secure opbouw Fortuna op de knieën zouden krijgen. En anderzijds moest de hardheid in het Wageningse team er voor zorgen dat Fortuna de duels wei zou ontlopen. Het geen er ook op leek, maar naarmate het organisatieta lent van Ger Robbemond en vooral laatste man Gerrie Pijl op niveau was. moest Wage ningen, ondanks enkele harde schoten van Wellerdieck en Vijfeyken terug. Want Fortuna schroomde niet er tegen aan te gaan. Waar- •Arnhem Een duidelijk defensief gericht SVV reikte in Arnhem naar een verdienstelijke 1—1 tegen Vitesse. Defensief, omdat de roodgroene formatie zich wapende tegen de vooral op eigen veld gretig scorende Arnhemse formatie. Immers, Heracles <5—3), De Volewijckers (3—0) en FC VW (4—0) rechtvaardig den een wat voorzichtiger uitgangspunt. Maar ook vanuit die defensief gerichte opdracht kon SW de wekelijkse les: aan vallend voetbal, niet verbloemen. Terwijl Vitesse onophoude lijk probeerde de boeien aan te leggen, counterde SVV be kwaam. Raakte daarbij zelden in paniek, waarmee het tevens bereikte dat de Arnhemse aanvalsdrift vakkundig werd inge toomd. Waarvoor SW onnoemelijk hard moest werken, maar naast bijna 'foutloos storen nietverzuimde superieur uit te verdedigen. „We moeten Vobrkomen dat Vitesse de lan ge pass kon gebruiken," luid- door I Hans Soeters Wout van Meetoren eerste treffer de Rinus Gosens' opdracht. Een opdracht die slaagde, want noodgedwongen moest de formatie van Frans de Munck z'n toevlucht zoeken tot kortere combinaties, „en dat ligt Vitesse niet," moti veerde Gosens z'n taktiek. TEGENSTOTEN Niettemin moest Jan van der Velden in de eerste helft han delend optreden bij kogels van Vleeming en Van Kerk hof. Zoals uit een hoekschop van Hofs die vla het hoofd van Wim Mulder 'resulteerde in een kanjer van Vleeming. Maar Vitesse maakte zich te recht zorgen. Vooral ook om dat spltsspeler Veenehdaal geen meter vrijheid kreeg van Rinus Steenbergen. Ook om- Weer verlies SW b Schiedam Ook tegen het b- elital van Excelsior slaagde SW-B er niet in een overwin ning te behalen. Na vier ne derlagen reikten de roodgroe ne reserves vorige week naar een 1—1 deling bij Vitesse, maar moesten dit weekeinde weer genoegen nemen met een 0—1 nederlaag. een regelrechte opdoffér, die echter bewonderenswaardig werd geïncasseerd. „Zoals we toen overschakelden op de aanval duidde op een brok in- Arnhem Frans de Munck, "Vi tesse's zwartgelokte oefen- meester spaarde zijn formatia niet. „Dat noemen ze non ere divisie-ervaring. Kom nou, ik zou nu zo ondertussen weieens willen weten wat ze daar dati precies mee bedoelen De Munck"s woorden donderden, door de Arnhemse catacom ben van een plotseling angstig stil stadion.Waar nauwelijks twee deuren verder grote vol doening heerste. Vreugde en tevredenheid over die knappe 11 op de hoog op de ranglijst prijkende ex-eredlvisïooist. Daarom ook gingen de voor "Vitesse's teleurgestelde spe lers bereide uitsmijters on- genuttigd retour. „Het la schlemielig als je zo kort voor tijd nog een voorsprong ulfc handen moet geven. Met al Je zogenaamde ervaring com pleet ln paniek raakt", mop perde De Munck nog na. Arnhemse oefenmeester i Slechts zelden kwam SW defensief werkelijk in moeilijkheden. dat SW veelvuldig terug speelde öp Van der Velden, maar zodra elk risico gewe ken was, gevaarlijke tegensto ten produceerde. Opvallend was dan ook dat juist SW de tweede helft aangreep om het gegroeide zelfvertrou- wen te onderstrepen. Een pass van Maarten van Beek bereikte op maat de verras send doorgestoten Dick van. de Korput. De ook gisteren weer uiterst betrouwbare lin kerverdediger zag z'n voorzet echter via het hoofd van Jan Groeneweg rakelings naast gaan, PANIEK Nogmaals veroorzaakte SVV paniek in de Arnhemse defen sie, de keihard wérkende Wim Mulder leidde een combinatie in tussen Groeneweg-Van Beek, wat resulteerde in een wanhopig weggegeven hoek schop. Hiertegenover stelde Vitesse weliswaar veel aan- valsgeweld, maar moest steeds weer ervaren dat SW vooral op het middenveld knap werk verrichtte. Het geen extra duidelijk onder streept werd door een verras sende a kt ie van John van. der Spek die de reeds uitlopende Gert Bals kansloos maakte. Het keiharde schot verdween echter rakelings over de lat. Nogmaals was SVV dichtbij een treffer toen Jan Groen weg de trefklare Wout van Meeteren bereikte. De in Am- hem weer uiterst lastige spits knikte naar de goede hoek, maar Bals reageerde attent. OPDOFFER Totdat Vitesse in de 74ste minuut ongenadig uithaalde. Een vrije schop op rechts scheerde tussen de rood groene verdedigingsmuur voor de toespringende Van Kerk hof: X—0, Het betekende houd," reageerde Rinus Go sens latér enthousiast. Te recht, want plotseling moest Vitesse terug. Raakte prompt in paniek en zakte na twee mislukte schoten op paal en lat naar een duidelijk op be houd van die nipte voorsprong gerichte speelwijze terug. GELIJKMAKER Maar SW's dadendrang was overweldigend- Over rechts stuwde Piet Romeijn, passte naar Maarten van Beek. Vi tesse reageerde traag, reken de op een schot maar verkeek zich op de door Jan Groene weg veïder geëxpedieerde bal. Waardoor Wout van Mee teren oog In oog met Bals SVV droog naar 11 tikte. Een SW dat vervolgens weer diép in de eigen stelling kroop en verdiend de zo hoog geno teerde tegenstander "ruim- openbaarde zich plotseling als een „helderziende'% „want", verklaarde hij zonder een spier te vertrekken, „Ik had echt we! verwacht dat SVV zich verdedigend zou opstel len". Zeventien wedstrijden lang predikt Rinus Gosens aanvallend voetbal, kiest te gen Vitesse voor een meer de fensief uitgangspunt, maar De Munck wist het. „Ik had ver wacht dat SW vanuit een 4- 4-2 zou opereren en zette daarom Veenendaal en Van Kerkhof in de spits met de be doeling SW's defensie open te rukken. Het gebeurde ech ter zo fantasieloos dat het er niet uitkwam". Waarop de te leurgestelde oefenmeester nogmaals een excuus vond: „We missen toch ook echt wei een rechtsbuiten". Verklaart Gosens wekelijks dat het weg vallen van enkele steunpila-* ren (Warnaar, Dutlna, Rljkui- schoots op afstand hieldter) geen direkte oorzaak mag Hetgeen aan Gosens ontlokte: „We hadden vanmiddag geen zwakke plekken, de taken zijn uitstekend uitgevoerd" zijn. Frans de Munck ver bloemde niet dat blessures do kwaliteit van z\jn worm a tie hadden algezwakt -CrV i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3