SPORTAMBTENAAR GE RENS: „VERENIGINGEN EIGEN SFEER LATEN BEHOUDEN" I Fraaie duiven PV Schiedam Damclub Schiedam wijst DCR terug DUTINA WEER THUIS Cor Pot te duur? El D. C. Bakker's (luivin de „schoonste" energiek v ;*4\ SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 6 DECEMBER 1972 „•"„We proberen zo direkt mogelijk Je helpen"... „In sommige gevallen zoveel drukte om niets"... „Je moet kunnen luisteren naar de problemen". „Soms denk ik weieens waar beginnen ze aan" Schiedam Een half jaar geleden borrelde het Schiedam se sportwereldje van plotseling loswoelende problemen. Rumoer en verontwaardiging rond het vertrek van sport ambtenaar J. A. A. van der Linden. Een afscheid dat ge paard giing met indringende uitspraken aan het adres van - de Schiedam se sportbehartiging. Van der Linden wenste niet te schoppen, maar verzekerde wel dat Juist het kli maat een frustrerende invloed teweeg bracht. Waarop sportambtenaar Van der Linden vertrok en Schiedam ^een vooruitstrevend en energiek organisator simpelweg ontglipte. Een op het oog weinig benijdenswaardige posi tie bleef achter, een funktie waarin menig vooruitstre vende gedachte reeds in het embrionale stadium levens- Vatbaarheid leek te moeten verliezen. Niettemin versnelde het ver- trek van Van der linden de reeds vaag sluimerende plannen om de Schiedamse sportbehartiging openhar tig door te lichten. Een röntgenfoto die klare taal moest spreken, waardoor zwakke plekken en vertra gende obstakels konden worden opgeruimd. Waar voor Van der Linden zich beijverde, en met hem as- sistent Gé Rens, deelgenoot in de toen geldende proble matiek. Gé Rens (48) ken de het klappen van de Schiedam Bij de Schiedamse Postduivenverenigingen wer den wederom, duivenkeurm- gen gehouden met de hieraan verbonden shows. Bij de jS.C.V. „de Postduif" -waren •voor dit doel 162 oude duivin nen bijeengebracht ïa het club- en inkorflokaal. Tot de „schoonste" van het geheel Werd de onbevlogen duivm van de liefhebber D. C. Bak ker uitgeroepen. Klassering verschillende klas sen: Bevlogen oude duivinnen i/m 430 kitt-t H, v.d. Kant; 2. G. - Heijer; 3. B. Rokers; 4. G. Müller; 5- en 6. D. C. Bakker; 7. J. Vraudeut; 8. K. van Loo- pik; 9. W. v. Harmeien; 10. N. van Ark; tl. Leo Lems; 12. G. Dankelman. Bevlogen boven de 480 km. 3 1. H. v.d. Kant; 2. W- van Deur zen; 3. combinatie A- v.d Grijp en Co.; 4. W. van Deur zen; 5, J. Verhaal; 6. combi natie P. van Os en Co.; 7. combinatie H. L. BrÖkling en Zn.; g. W. van Deurzen; 9. combinatie a, v-d. Grijp en Co.; 10. H. v.d. Kant; li. C. den Tuinder; 12. combinatie M. v.d. Moezel en Zn. Dnbevlogen oude duivinnen: 1. D.C. Bakker (schoonste); 2. H. v.d. Kant; 3. combinatie H. Brokling en Zn.; 4. combina tie M. v.d. Moezel en Zn.; 5. A. Smits; 6. Th. Jansen; 7. D. -C. Bakker: 8. Th. Jansen; 8. .A. Brouns Jr. !D*e' prijzentafel bevatte ook nu "Weer waardevolle gebruiks voorwerpen en luxe artikelen. "-Talrijke bekende duivenllef- ^hebbers schonken, het bestuur - bonnen voor eieren en/of Jon- *-fie duiven, die, ter versterking --van de kas, bij opbod werden -verkocht. icfciedam De Invaliden .^Sportvereniging „De Ooie- .jK&ars", organiseert a.s. vrij- jJ&gavond een Sinteridaas- ^Jiyorid in de kantine van de legist- en xnoutwijnfabriek Hol- ^landia aan de 's Gravelandse- weg. De avond die ook be kocht kan worden door familie Ten vrienden van de leden wordt besloten met bingo. zweep, wist dat die slagen hard aan konden komen. Wist echter ook dat die toenmalige zwiepers ont weken konden worden, of belangrijker nog, hoe blij vende striemen vermeden moesten worden. GERUISLOOS Daarom ook wekte het weinig verwondering dat juist deze pure praktijkman bijna ge ruisloos de onstane leegte op vulde. Geen opzienbarende ..newco mer", maar gewoon Gé Bens als opvolger. Reden, ook waar om een opwindende periode kalmpjes doofde en verras sende uitspraken verder ach terwege bleven. Waardoor sportminnend Schiedam weer langzaam ontwaakte, rumoe rig de kop op stak, maar ook weer indutte. Want Schiedam „miste" plotseling de hekelen de uitspraken van een open lijk voorvechter, maar be merkte prompt dat Gé Rens, weliswaar minder luidruchtig, een koers koos die aansprak. Waardoor de opgestoken storm werd teruggebracht tot een simpel briesje. Een gang van zaken zoals Gê Bens die zich had voorgesteld. Startte met de wetenschap dat er reeds sprake was van veranderingen. Ook geen dui delijke organisatorische op dracht meekreeg, zich dan ook energiek stortte op de pro blemen van dat moment. Pro blemen waar hij mee bekend was, vandaar die geruisloze machtsovername. Op dezelfde stoel nu echter nog nauwer betrokken bij Schiedam's sportieve wel en wee. Daarom ook resulteert een vraag aan Gé Rens meestal in een geanimeerde discussie, benadert hij de vragensteller in een openhartige sfeer. Een. sfeer die hij creëert uit eigen theorie en harde praktijk, daarmee zichzelf bombarde rend tot die persoon waarbij het spuien van. een klacht of een verzoek een bijna prettige aangelegenheid wordt. door Hans Soeters DISCUSSIE Gé Ren3 is in staat om zich te verplaatsen in de huid van die vragensteller, als gelijke kan discussiëren. Voelt wat er in die, vaak niet voor zichzelf vechtende, verenigingsman omgaat. In die totale sfeer te kende ook voor Gé Rens een duidelijk beeld. Een situatie gericht op de toekomst, een theorie die hij echter bulten de discussie stelt. „Mijn eigen Ideeën doen op dit moment niet ter zake, veel belangrij ker is hoe straks de herstruc- tureringscommissie het sport beleid in Schiedam zal zien", motiveert hij zijn stilzwijgen in deze. STICHTING Dat hij reële toekomstmogelijk heden ziet, is een duidelijke zaak, „maar" tilt hij toch een tipje van. de sluier op, „de sportbehartiging onderbren gen in een stichting, daar ben ik tegen. Nog steeds zie ik de sportraad als hét centrale punt waar de belangen op een uitstekende wijze behartigd kunnen worden. Van daaruit moeten alle zaken geregeld worden, en niet zoals nu vaak het geval is, dat de verenigin gen zelf kontakt opnemen met de betreffende Instanties. En als de verenigingen dan geen hoge dunk hebben van die sportraad, dan moeten ze na tuurlijk wel beseffen dat ze die personen daar zelf hebben neergezet." PROCEDURE Niettemin beseft ook Gé Rens terdege dat veel zaken vast lopen in de ambtelijke bena dering van de problemen, ook hij is van mening dat in vele gevallen een bedrijfsmatige aanpak veel kritiek zou kun nen smoren. Daarom gaan we er ook vanuit dat we in dien mogelijk de verenigingen direkt helpen, zonder een langdurige procedure in te schakelen, dat is een logische zaak. Daar staat echter tegen over dat veel verenigingen al leen maar zichzelf zien staan." Gé Eens doelt hier mee op de vaak grote moei lijkheden die door onwetend heid kunnen, ontstaan. Gé Rens: „Als we tegen een ver eniging zeggen dat de afvoer vanuit het clubgebouw naar de sloten vernieuwd moet worden, stuiten we op onbe grip. We moeten dan duidelijk maken dat het hier een mi- lieu-vérontreinigend probleem betreft, want tien jaar gele den voldeed die afvoer voor die ene douche nog wel. Mo menteel staan er bijvoorbeeld acht douches, echter met nog steeds dezelfde afvoer. Maar men is dan eerst gaan moppe ren uit onwetendheid, terwijl ze later moeten erkennen dat we gelijk hebben." Zo maar een voorbeeld, maar het illustreert de aanpak van de huidige ambtenaar sport zaken. Geen op verwoestende nieuwe theorieën gebaseerd beleid, maar een taktisch ma noeuvreren, Kritiek en onbe grip dusdanig te benaderen dat alles helder overkomt, waardoor emotionele uitspra ken worden afgezwakt en be grip ontstaat. CLUBSFEER Want juist die vereniglngs-pro- blematiek intrigeeVt Gé Rens. In een periode waarin de typi sche clubsfeer dreigt te ver- Sportambtenaar Gé Rens: „Natuurlijk ontstaat er weieens wrijving door onbegrip" vlakken, werpt hij zich op als sfeer die een ve'reniging accommodaties noodzakelijk prediker vóór het behoud maakt," luidt zijn conclusie. acht om een vereniging le« daarvan. „Het is juist die Redy ook waarom hij sport- vensvatbaarheid te geven. Gé Rens: „Kijk maar naar de gymnastiekverenigingen. Die missen een eigen ruimte, waardoor een bepaalde sfeer ontbreekt. Op alle fronten ver. gaat het deze verenigingen dan ook steeds minder goed. Door dat trekken van zaal naar zaal, missen ze een hele boel sfeer." STAATSSPORT Waarmee duidelijk wordt dat Gé Rens de steeds luider wor dende kreet: één centraal punt voor alle verenigingen, krachtig verwerpt. Géén groot gebouw van waaruit een cen trale organisatie werkt, waar- foto's Wim Sehultz In tevens alle verenigingen een onderkomen vinden. Gé Reus: „Wat zou er in zo'n ge val van over blijven. Elke vereniging heeft toch z'n el- gen sfeer. Een soort staats- sport? Nee, daar ben ik abso luut tegen." REKREATIE Wel ziet Gé Rens een toename in het aantal Vekreatie-spor- ters waarvoor wel een centra le organisatie op zijn plaats is. „Maar," luidt zijn voorlo- pige conclusie, „dat is wel een zaak van de overheid, want volgens mij zijn de verenigin gen daar nog niet aan toe." Hoewel Gé Rens nieuwe ideeën niet uit de weg zal gaan, ook de daarbij behoren de problematiek direkt zal be studeren, zal hij bijven ijve ren voor het voortbestaan van die typische verenigingssfeer en alle daardoor verwachte haken en ogen. „Ik weet dat sfeer in een vereniging en vooral in teamsport zo onge looflijk belangrijk is," klinkt uit de mond van Gé Rens als een vertrouwen wekkende uit spraak. Een uitspraak ook, die nogmaals benadrukt dat sportambtenaar Gé Rens op en top vérenigingsman geble ven is Schiedam Bi ide P.V. „Schiedam", aangesloten bj de Rotter damse Bond van Postduivenhouders. poseerden zaterdag de jonge duiven, broed 1972, nadat deze door bondskeurmeester, H. Kamoen, uit Rotterdam op kwaliteit en conditie waren beoordeeld. Deze riep de jonge doffer van de combinatie C. Middendorp en Zn. uit tot de „schoonste" van zijn soort. Een zelfde predikaat kreeg de duivln van het lid C. Zantboer. Ook nu weer waren er fraaie en nuttige prijzen te verdienen. Klasseringen: Jonge doffers, bevlogen tol 150 km.: 1 combi natie C. Middendorp en Zn.; 2, C. Zantboer, 3. G. Speijer, 4. A. Suttorp, 5. C. Zantboer. Bevlogen tot 300 km: 1 combina- TIE C. Middendorp en Zn-, 2. E. de Potter, 3, J. Mieloo, 4. Frans Doejaaren, 5. S. Speel- meijer. Bevlogen tot 500 km.: l. Jack Doejaaren, 2. J. Westerholt, 3. mevrouw Doejaaren, 4. com binatie C, Middendorp en Zin., 5. E, Holleman, 6. Jack Doe jaaren, 7. J. Trie!, 8. J, Bode- gom, 9. A. de Lange. Jonge duivinnen, bevlogen tot 150 km,: I., 2. en 3. C. Zant boer, 4. Frans Doejaaren, 5. Th. Stieber. Bevlogen tot 300 km- 1. combi natie C. Middendorp en Zn., 2, P. Grootveld, 3. A- Suttorp, 4. J. Westerholt, 5. Frans Doe jaaren. Bevlogen tot 5CO km: 1. combi natie C. Middendorp en Zn., 2. J. Westerholt, 3. Jack Doe jaaren, 4. J. Westerholt, 5. Jack Doejaaren, 6. E. de Pot ter. Late jonge duivinnen: 1. combi natie C. Middendorp en Zn., 2. A. de Lange, 3. A. Trial. Het klassement 4 aangewezen dui ven is gewonnen door Jack Doejaaren. Schiedam Slobodan Dutïna, SW's Joegoslavische vleugel speler, werd vanochtend ont slagen uit het ziekenhuis. Waarmee Dutina slechts kan hepen op snel herstel, want na een langdurige wachtperiode verliep de operatie aan z'n meniscus succesvol. Schiedam De kans dat SVV in de tweede helft 'an de competitie gebruik zal kunnen maken van Spartaan Cor Pot wordt thans uiterst gering geacht. Sparta schroeft de vraagprijs op tot 70.000 gulden terwijl de 21-jarige spits zelfs voor 20.000 méér op de trans- ferlijst is geplaatst. Schiedam Het tweede tien tal van Damclub „SCHIE DAM" behaalde de derde achtereenvolgende overwin ning. Het werd een 12—8 zege op de naaste concur rent C.D.R. 2 uit Rotterdam. Met deze overwinning zijn de kampioenskansen voor de Schiedammers aanzienlijk gestegen. Zij staan met 6 punten uit 3 wedstrijden bo venaan in de eerste klasse van de Rotterdamse Dam Bond. Er zijn nog drie wed strijden te spelen, welke door „SCHIEDAM" toch wel in winst om te zetten zijn. Na de vorige week iets teleur gesteld te hebben <het werd eert 146 zege op V.D.V. 3 uit Vlaardingen, wat zeker wel een 164 of 173 winst had moeten zijn), begonnen de heren spelers vrijdag met de wetenschap, dat er nu ge wonnen moest worden, want ook C.D.R. had nog niets verloren -SCHIEDAM" had drie nieuwe spelers op gesteld, omdat enkele heren verhinderd waren. Na een uur stond de thuisclub al op 20, daar de Rotter dammers slechts met 9 man waren verschenen. Een kwartier Ipter maakte L. Vrijland er 40 van, na eer ste een dam en daarna drie stukken voor gestaan te heb ben. Rond tien uur kwamen de volgende uitslagen: de Rond won ietwat gelukkig, maar toch verdiend (60), v.d. Schalk haalde twee pun ten binnen na een wisselende partij wat kansen betreft (80), v. Schaik moest de punten aan de tegenstander laten (8—2), evenals Th. Vrijland die leen heel een voudige damzet over het hoofd zag (8i). Gelukkig maakte Bastiaanse de voor sprong weer iets groter door de winst te grijpen na een blunder van zijn tegenstan der (104). Vijf minuten la ter staakte Tilman de onge lijke strijd met twee stukken achterstand (106). .SCHIEDAM" had nog een punt nodig uit de laatste twee partijen, zij kreeg er nog twee door de remises van Pauw (remise-koning) en Lindeboom. Hiermee kwam de eindstand op 12—8 voor „SCHIEDAM". P. H. Bastiaanse won in de volgende stand: zwart 12 stukken op 3, 5, 9, 11, 12, 13. 14, 15,16, 19, 20 en 26; wit 12 Stukken op 23.25,28,32,33.36. stukken op 23, 25, 28, 32, 33, 3 38. 38, 40, 43, 45 en 48. Zwart speelde 15-21, wat een grove blunder is. Bastiaanse maakte het uit met 23-lB en zwart gaf op. Na 13x22 slaat wit 28x6. Na 12x23 volgt 35-31 26x37; 32x41 23x32; 38x7. In beide gevallen met winst voor wit. n de partij van C. S. Linde boom werd erg slecht ge speeld; In de stand zwart 4 stukken op 9, 21, 22 en 25; wit 4 stukken op 29. 33, 46 en 47, staat zwart (Lindeboom) beter. Hij speelde echter 22- 28; 33x22 21-27; 22x31 26x37 en staat nu- totaal verloren. Echter, het spel gaat ver der: 47-41 37-42; 41-37 42x31; 46-11 31-36; 41-37 9-13; tot zo ver gaat alles goed. Wit speelt nu onbegrijpelijk 29- 24??? en Iaat het hiermee remise worden. Speelt hij 29-23, dan kan wit alleen zijn twee stukken weggeven. De komende week is een vrije week in de competitie. SCHIEDAM 2 speelt haas volgende wedstrijd op vrij dag 15 december thuis tegen Charlois 3. Belangstellenden zijn van harte welkom bij Damclub „SCHIEDAM" in een der zalen van de Geref. Kerk „De Ark' Hargplein 101 te Groenoord-Kethel. Aanvang van de wedstrijd is 19,30 uur. Gedetailleerde uitslag: D.C. „SCHIEDAM" 2—C.D.R. 2 P. H. BastiaanseD. L. Eschbach 2—0; T. A. Til manW. Verkade 02; P. Bakker—niet opgekomen 0 —2; J. v.d. Schalk—G. J. Fousert 20; F. PauwA. van Baardewijk 11; D. van Schaik—P. Wensink 0—2; Th. Vrijland—T. Sprink 2— 0; W. de RondA. J. Riet dijk 20; C. S. Lindeboom B. de Bruyn 1—1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4