SCHIEDAMSCHE COURANT Sporthal gaat uitbreiding voorbereiden Tandarts komt niet naar Schiedammers klagen minder bij meld- en regclkamer land Massale kinder kerstzang im Vërbouwkosten: f 1 miljoen Scholen en warm water Vergadering verkeers commissie uitgesteld Jurriaan Zoetmulder overleden Toekomstig Tempel-pand nog steeds in discussie Presentatie Piet Struijk SG organiseert filmavond over Schiedam Recreatiezaal in Rijnmondflat 2 kranten voor één prijs Zaterdag 9 decemlcr 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24588 SCHIEDAM EN KETHEL C\'- - -v* Eindhoven Ou de leeftijd van SI jaar is donderdag in Eind hoven overleden de bekende journalist en schrijver Jur- rxaan Zoetmulder, die in 1881 in Schiedam werd geboren. De heer Zoetmulder genoot te vens bekendheid als schilder. Hij was in zijn woonplaats van 1924 tot 1953 hoofdredac teur van het Eindhovcns Dan- blad. Te Rotterdam had Zoetmulder de Rotterdamse Academie be- zocht, maar daarna zocht hij toch zijn beroep niet in de te kenpen, maar in de schrijf pen. Verscheidene romans, novellen en toneelstukken za gen van zijn hand het licht, naast het vele dagbladjourna listieke werk dat hij heeft ver richt. Ook na zijn pensionering bleef de heer Zoetmulder tot op zeer hoge leeftijd actief. En- keftr "Jaren geleden heeft hij voor de- Schiedamse Courant een feuilleton geschreven, dat vele lezers zich nog zullen herinneren. De binding, dde hij met zijn geboortestad had behouden, 4was uiteraard niet vreemd aan het feit. dat hij graag schreef voor onze krant. Schiedam De plannen voor de uitbreiding van de sport hal Margriet nemen vastere vorm aan. In een nota die b. en w. over deze uitbreiding hebben uitgebracht, delen ze mee, dat het wenselijk is dat de sporthal'op diverse pun ten uitbreiding en verbetering zal ondergaan. Voor de voorbereiding van de werkzaamheden die daartoe moe ten worden getroffen is 25.000 benodigd. Door het opschorten van een af lossing van eenzelfde bedrag op een aan de Stichting Sport hal Margriet verstrekte lening kan dit bedrag worden, gefi nancierd. Bij de uitbreidings plannen wordt onder andere gedacht aan de bouw van een kleinere sportzaal, waardoor het gebruik van de grote zaal economischer zou worden, hel aanbrengen van eenvoudig verschuifbare wanden en het bouwen van een verdieping op de bestaande kleedlokalen, Door de verschuifbare wanden zouden in de grote zaal4kleine- re ruimten kunnen worden ge schapen voor sporten waar voor een grote ruimte onge' schikt is. De te bouwen ver dieping, die op de .kleedloka len. komt, zal bestemd zijn voor ontvangst- en kantoor ruimte. De totale financiële consequen ties zijn niet gering. De totale investering wordt, geraamd op 1 miljoen. Gezien de grootte van dit bedrag, hebben b. en w. nu al een nota aan de raad uitgebracht. Nadat de defini tieve financiering is geregeld, zullen de opgeschorte aflos singsbetalingen kunnen wor den ingehaald. B. en w. houden er rekening mee, dat de realisering vap de uitbreidingsplannen üj principe een hogere subsidie aan de Stichting Sporthal Margriet zal kunnen inhou den. Do goedkeuring van b. en w voor de verbouwing is er, maar niet dan onder voorbe houd van de beoordeling van het definitieve plan of de goedkeuring van de financiële gevolgen door de hogere over heid. De raad behandelt hei voorstel in de vergadering van maandag 18 december. m Sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam, Schiedam De Centrale Meld- en RegeHcamer heeft in het derde kwartaal van dit jaar een aanzienlijk geringere stroom klachten gekregen van Schiedammrs over lucht verontreiniging en/of geluidshinder dan in 1971. Waren er in het derde kwartaal van '71 1.042 klagers over 191 voorvallen, in het derde kwartaal van dit jaar waren het er 320 over 98 voorvallen. Schiedam Burgemeester en wethouders zijn nog steeds aan het onderhandelen over de aankoop van het pand Sin gel 68, dat zij als oplossing zien voor de huisvestings- moeilijkheden waarmee de so ciëteit De Tempel te kampen heeft. In verband met de stadsvernieuwing komt het pand uiteindelijk toch iln het bezit van de gemeente. Ph heeft het college meege deeld naar aanleiding van een schrijven met een pakket sympathiebetuigingen ten aanzien van de realisering v&n de sociëteit dat Deo van der Hoeven namens de Stich- tign Sociaal Culturele Arbeid het gemeentebestuur heeft toegezonden. iet college is met de stichting, waaronder De Tempel ressor teert, overeengekomen, dat deze het pand ten behoeve van de sociëteit huurt van de gemeente. Rijnmond schrijft deze daling toe aan het uitblijven van een langdurige smogperiode, zoals die in 1971 heeft plaatsgevon den. Er is wel even een smog periode geweest, maar die duurde vijf dagen en het aan tal binnenkomende telefoon tjes kon door de Meld- en Re- gelkamer gemakkelijk wor den verwerkt. Diverse Industrieën in en buiten Schiedam hebben in het voor laatste kwartaal van 1972 overlast veroorzaakt in Schie dam. In Schiedam was het de N.V. Tanker cleaning, die een maal oorzaak was van een stroom klachten bij de Meld en Kegelkamer. Omwonenden kregen op 6 en 7 augustus last van chloor- en ziekenhuislucht In Vlaardlngen' en Schiedam kwamen verder klachten bin nen over een vieze gasachtige uien-, carbid- en rotte eieren- lucht. Deze stank bleek afkom stig van de n.v. Vondelingen- plaat. Ook over de Shellraffi' naderij kwamen een keer klachten binnen. In de „klacht en tijd" van Rijn mond komen verder geen klachten voor uit Schiedam. Uit de tabel blijkt verder, dat het aantal klachten over de zogenaamde kattepislucht in Rijnmond aanzienlijk is ge daald, zelfs met ongeveer 80 procent. Ook het aantal la- waaiklachten is gedaald. Schiedam Het pand Ruijs de Beerenbroucklaan 2 krijgt voorlopig geen nieuwe bewo ner. De kandidaat-bewoner, tandarts J. G. van der Linden, heeft b. en w, namelijk laten weten dat bij zich toch maar niet in Schiedam zal vestigen. De gemeenteraad, die het met eens was met de niet ongun stige vestigingsvoorwaarden, die voor de tandarts golden, liet de wethouder van volksge zondheid het voorstel terugne men om nog enkele dingen te bestuderen. De gemeente zou het pand voor 50.000 willen verbouwen *cn er een aantal voorzieningen aan treffen. Kritische vragen uit de raad werden gesteld en de wethouder moest de tand arts meedelen, dat hij nog even op een beslissing moest wachten. De heer *Van der Linden heeft dat kennelijk niet willen doen, Ni-euwland heeft voorlopig dus ook geen „eigen" tandarts, zoals de be doeling was geweest als de heer Van der Linden wel in het pand was komen wonen- <rnm Schiedam De vergadering van de verkeerscommissie op donderdag 14 december gaat niet door. Er staat namelijk maar èèn punt op de agfnda. ■waarvan de behandeling niet dringend is. De voorzitter van de verkeerscommissie, wet houder C. J. M, Bolmers, wil ook in 1973 hetzelfde vergader schema aanhouden: de twee de donderdag van de maand. In januari wordt een uitzonde ring gemaakt wegens de ver huizing naar het nieuwe stads kantoor. De eerstvolgende vergadering is daarom vast- gesteld op donderdag 18 ja nuari, 's middags om drie uur in de kantine van de Techni sche Bedrijven, Dwarsstraat 42. Schiedam Dc Federatie van Hervormde Zondagsscholen in Schiedam houdt zaterdag avond 23 december een volks kerstzang voor alle Schiedam se kinderen vanaf vijf jaar en hun ouders en begeleiders. Het evenement wordt gehou den in de Grote Kerk, die bet College van Kerkvoogden hiervoor beschikbaar heeft gesteld. Presentator van deze samenzang, die om zeven uur begint, is de dirigent Piet Struijk. Voorts verlenen medewerking: het Toonkunst-kinderkoor on der leiding van Aad van der Hoeven, de veertien-jarige jongenssopraan Henri Schip per uit Emmen, de organist jacq. P. Bekkers en enkele trompettisten van de christe lijke harmonievereniging Har- pe Davids. Volgende week worden op alle scholen in Schiedam gesten cilde uitnodigingen aan de jeugd uitgedeeld, de hoofden der scholen zijn reeds in ken nis gesteld van de massale kerstzang. Ook worden er affi ches verspreid. Verdere inlichtingen zijn te ver krijgen bij de heren J. C. van Lieshout, Van Maanenstraat 44, telefoon 71.01.68, R, Vos, Copernlcusstraat 1b, telefoon 26.59.22, en J. W. Meulendijk, Joh. Strausspïein 62, telefoon 7X1.60.18. Schiedam De Schiedamse Ge meenschap wil binnenkort een filmavond organiseren met films over Schiedam. Het is de bedoeling, dat er met name films over de Schiedam se binnenstad zullen worden vertoond. In verband hiermee vraagt de S.G. aan partikulie- ren of zij films, waarop bij voorbeeld de Dam, Hoog straat en havens te zien zijn, in bruikleen willen afstaan. De officiële instanties zoals het Stedelijk archief en filmar chieven, leverden namelijk weinig op. Het materieel kan worden ingeleverd op het bu reau van de Schiedamse Ge meenschap, Overschiese- strpat 1, Het pand aan de De Beeren broucklaan behoeft niet te wor den verbouwd. Schiedam Dertien kleuter- en lagere scholen van dc Sint Willlbrorciusstjehting, waaron der de Don Boscoschool op het woonwagenkamp aan de Schiekade, krijgen warmwa tervoorziening. Dit geldt te vens voor de gymnastiekzaal aan de Warande, die eveneens aan de stïcthïng toebehoort. Naar aanleiding van een ver zoek van de stichting aan b* en w. om medewerking inzake het treffen van deze maatre gel, die onontbeerlijk is voor de hygiëne, behandelt de ge meenteraad maandagavond 18 december tijdens een open bare vergadering In het stad huis een voorste] van het col lege om tezïjnertljd het beno digde bedrag vrij te maken. De kosten zijn nog niet bekend, aangezien de Sint Wïïlïbror- dusstichtLng nog geen begro ting heeft ingediend. De Com missie voor Onderwijszaken heeft het voorstel goedge keurd. Schiedam Op de 13e etage van de Rijnmondflat aan het Sibeliusplein wordt vrijdag 15 december de recreatiezaal ge opend voor -de bewoners van deze flat. Het bestuur van de "recreatievereniging Sibelius plein houdt op die dag van 4 tot 6 uur een receptie in de nieuwe zaal. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de pil]» van! eén: de Schiedamse Courant met nieuw» uit un stad en omgeving, en hetl Rotterdamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuw». I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting.] de SU en RN te bezorgen en onldBk zslt de vele ptuspunten. Deze bon tn open envelop, zonder postzegel, slur Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Ro Bn naai ttardam naam straat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1