Afgelast: zondag Op zeker spelend DHS gewipt oogst waar S Foutje voorkomt Schiedam's tweede beker sensatie VECHTPARTIJEN IN VERLENGING Ook NOAD-jèugd geplaatst jjps>K?K'-7 :.6 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 11 DECEMBER 1372 Schiedam Hoewel vele wedstrijden van het programma van de afdeling Rotterdam doorgang honden vinden, kwamen de Schie- damse eerste elftallen van GSS, GTB en VVK niet in het veld. GSS zou oefenen te gen het reserveteam van „Schiedam", paaar de zwart-wittcn kregen voor zondag een competitiewedstrijd ingelast, waardoor die vriendschappelijke wedstrijd niet kon doorgaan. GTB behoefde geen verre reis naar Dirks- Jand te maken, want het competitieduel te gen DES'67 werd afgelast. Ook het veld van GSV Sero kon geen genade vinden in de ogen van de consul, zodat VVK niet naar Rotterdam behoefde om daar tegen GSV Sero te spelen. Wat GSS betreft onderging de stand aan de kop van 2A een voor GSS enigszins gunstige wijziging, want het op de tweede plaats staande Berkel klopte min of meer verrassend leider VOL, de tegen stander van GSS a.s. zaterdag. De stand aan de kop is nu: Berkel 1014, VDL 11 14, GSS 9—-12, GOZ 10—12, Nelson 11—12 en Herkingen 1111. GSS moet zaterdag naar Maassluis om daar onder leiding van arbi ter J, A. M. v.d. Graaf om half drie tegen VDL aan te treden. GTB Is gastheer van Hellevoetsluis (aanvang 14.30 uur) en VVK moet naar SSV, waar de wedstrijd om 12.00 uur al zal beginnen. En wat de KNVB'ers betreft speelt HBSS op Harga tegen Rijnsburgse Boys en moet PPSC naar Loosduinen. Den Haag Natuurlijk is DHS naar Quick getrok ken met de bedoeling deze bekerwedstrijd te gaan winnen. Gezien echter de plaats die DHS op de ranglijst van de competitie inneemt wilde het dat doen zonder veeï risico's te nemen. Trainer Bou quet moet al verschillende goede krachten missen wegens blessures en daarbyi komt dan nog dat en kele steunpilaren uit het eerste en tweede een schorsing aan de broek hebben gekregen; Toen dan ook in de tweede helft van de ontmoeting1 te gen Quick George Dijkstra voor een totaal „on schuldige" overtreding door de scheidsrechter werd opgeschreven betekende dat voor de hele ploeg een rem. Men dacht: „Als die scheidsrechter zn snel met zijn boekje klaar staat, moeten we maar wat voorzichtiger spelen,, want er zijn al schorsingen genoeg." Het was al direct na het beginsignaal te merken dat DHS beslist niet Ihet onderste uit de kan wilde ha len en dat was voor Quick de gelegenneid om tel kens weer de honderd kilo wegende maar zeer wendbare spitsspeler Lieshout aan ihet werk te zet ten. Door 'het knappe werk van doelman Van der Giessen bleven doelpunten echter uit. Twaalf minuten na het begin van.de tweede helft was het wel raak. Lieshout/ vrijgelaten, zag kans ora uit een voorzet wiet een schitterend doelpunt zijn club dé' leiding té geven. Hoe trainer Bouquet •zijn jongensook" trachtte op te jutten, het .bracht geen verandering in ihet speïbeeld, ook niet toen hij reserve doplman en cud-keeper van het eerste •team jan Burger inzette in de spits om meer krachtaan de voorhoede, te geven. Jan Burger (heeft al eens eerder als pinoh-hitter doelpunten ge maakt, maar gisteren lukte dat toch niet al kreeg hij een paar droomkansen. DHS verloor het duel en kan zich nu verder concentreren op de edmpeti- üe. Overigens was het al dan niet doorgaan -van dit duel lange tijd een onzekere zaak. De consul had in de •ochtenduren het veld van Quick afgekeurd en .ge- lastte.-daarmee ook de wedstrijd af. Het was maar goed dat de bestuurders -van Quick en DHS betere reglement-kenners waren dan de consul want bij bekerduels kart alleen de wedstrijdleiding het speelterrein afkeuren. Daarom waren beide teams toch maar naar ihet Quirikveld gekomen en dat was maar goed ook, want de arbiter vond het veld g-oed bespeelbaar en de wedstrijd rging dan oök door. het laatste^kwartier dirigeer de trainer Van 'Huet: „Alles op de aanval"; Het was; echter jammer dat na- een kwartier door - te. we Fortuna kon zijn doel ech- kansen tot een doelpunt heeft gehad- Het moest het probe ren met verre schoten en daar wist dan doelman Heydra wel raad mee. Het was een echt bekerduel. Hard, zonder fran je, waarbij de spelers van Schie dam v erbe ten vochten voor .elke meter grond. Jammer was het voor doel man Heydra, dat juist door een klein foutje van hem na een half Uur spelen het eerste en enige doelpunt gescoord .'.'.'.'werd. FOUTJE Het doelpunt dat voor Unitas Ibist voldoendewas om tot de volgende bekerronde Schiedam „Gezien de sta tus van Unitas is de over winning die het tegen ons boekte natuurlijk normaal. De manier waarop het eni ge doelpunt ter wereld kwam is voor ons echter toch wel wat sneu". Dat waren de woorden van voorzitter Van der Touw na de wedstrijd Schiedam Unitas. De heer Van der Touw had gelijk. Het doel punt waardoor Unitas de bekerwedstrjd won was een „frommeldoelpunt" gescoord door Ron Smits. Het bestuur van Unitas was dik tevreden met het doelpunt waardoor de eer steklasser maar nipt van de Schiedamse vierdeklasser won. „Moreel hebben mijn jongens de wedstrijd ge- - wonnen. De inzet was for midabel en als dat zo zou blijven, dan hoef ik mij geen zorgen te maken", al dus gainer Van Huet. SchiedamUnitas om de be ker- Ondanks het toch zo prettige weer en het niet gemakkelijk bereikba re terrein waren er' nog heel wat voetballiefheb bers, misschien wel belust op sensatie naar het gezelli ge terrein van Schiedam gekomen. Laten we direct stellen dat zij waar voor hun geld hebben gehad. Schiedam bleek een waar dig tegenstander van de sterke eersteklasser. De thuisclub speelde, heel nor maal vanuit een gesloten ver dediging en dat ging zo goed, dat Unitas maar heel winig Door resoluut ingrijpen kon de dringen. Bij een voorzet riep Heydra tot zijn verdedigers: .„Laat gaan. De jubilerende Van Na am en, 200ste wedstrijd en Leen van der-Ploeg 100ste keer in het eerste elftal, deden dat ook, Heydra ving de bal ook wel, maar schrok zo van de aanstormende Ron Smits, dat hij het leer liet., vallen/ Toen was het voor Smits wei nig moeite om een doel punt .te forceren. Sehi eöam heeft in de resterende tijd al les gedaan om in die eerste helft nog .tot de gelijkmaker te komen. Doelman, Stamkot dapper bijgestaan door Vrou- ter schoon houden al knalden o.a. Sjaak van Huet en Den BrLnker er lustig op los. ONGEVAARLIJK Ondanks dat in de tweede helft Van Duren van Unitas zich mej de aanval ging bemoeien •konden- de Gorinchemmers niet gevaarlijk worden. Daar stond de hechte verdediging van Schiedam met routiniers als Van Naamen en Van der Ploeg en in laatste instantie doelman Heydra bórg voor. In het laatste; kwartier dirigeer- Sportief applaus van de spe lers van Unitas voor de beide jubilarissen Jan van Naamen. en Leen van der Ploeg, Jan: van Naamen (rechts) speelde reeds tweehonderd duels in ..Schiedams" eerste elftal, ter wijl centraal-verdediger Leen van der Ploeg tegen Unitas z'n honderdste volmaakte. Beide steunpilaren speelden tegen de Gorinchemse eerster klasser een uitstekende wed strijd. spelen de uiterst snelle Lee man het véld op een brancard moest verlaten na. een botsing mét een tegenspeler. Hij werd niet onverdienstelijk vervan gen door débutant Charly Mo rales rriaar hij werdin' die voorhoede toch wél gemist, .Schiedam - defensiemeerdere treffers voorkomen. -'PAN1ÉK. In- dat laatste kwartier kwam het- doel, van - Unitas toch wel onder, druk te staan. Doelman Stamkot had al het geluk van de wereld bij een sehittereende kopstoot van: Den Brinker. waaruit de bal via zijn armen en schouders net-overde- lat van het net belandde. Iri. de laatste fase van de wed strijd moest de verdediging van Unitas zelfs overgaan tot paniekvoetbal en tal van hoekschoppen wegge ven, maar het zo verdiende doelpunt voor Schiedam bleef uit, waardoor het uit de bekerstrijd is gewipt. Echter met ere. Schiedam De enige dissonant bij de feestelijkheden rond de opening van het nieuwe club huis van de voetbalvereniging Schiedamse Boys. was /iet tueer. Het lag in de bedoeling dat de genodigden zaterdag middag niet eerder naar bin- .nen mochten voor wethouder mevrouw G. D. Verweij-De Graaf de openingsplechtigheid zoo u hebben verricht. Dat ging niet door, want de neer- plenzende regen veranderde de situatie. Om toch.de wethouder de gele genheid te geven de voorgeno men opening te laten verrich ten toog het gezelschap even naar buiten en zo kon me vrouw Verweij het inderhaast opnieuw gespannen lint alsnog doorknippen en met deze han deling het schitterende cluo- gebouw van de Boys officieel voor geopend verklaren. Mevrouw Verweij noemde alles wat tot stand gekomen is een enorme prestatie en. memo reerde wat er a an de bouw al lemaal vooraf ging. In'elke sportraad, en SBLO ver gadering werd er gesproken overr de Schiedamse Boys en wist dan ook te vertellen dat voorzitte r Jan van Ge ene over al waar "dat maar mogelijk was praatte over de bouw van het clublokaal. Zij'stak echter ook.'een waarschuwende vin ger op en vertelde dat niet al les te realiseren was wat men maar wenste. Het bouwen van steeds meer clubhuizen had volgens haar ookde konse- kwentie dat de verenigingen Naaldwijk Plotseling sloeg de vlam in de pan. Nadat Naaldwijk en Ursus elkaar tweemaal vijfenveertig mi nuten lang pittig, maar sportief op bekerniveau hadden bestreden, kwamen ineens tegen bet eind van de eerste verlenging de emoties los- Tumultueuze taferelen vol schop- en vuistwerk zorgden voor een blamerend dieptepunt waarna arbiter A. Diens, terecht besloot de wed strijd (bij een 22 stand) tc staken. De man die vanafstand enigs zins op Frans Qerks lijkt, maar als scheidsrechter slechts een pover deuntje blaast: „Ik kon me ineens rot lopen om de spelers uit elkaar te halen. Op vier, vijf plaat sen tegelijk waren ze :aan het vechten.. Dan ga ik naar huis, een simpele zaak". 'hleiding tot de chaos was het veld sturen, van Schie- li^dammér Hans Campen. Da laage Drsus-Spielmacher ging 3»op. de. bon'1, ;liet hoorbaar //merken1 het daar niet mee /eens. te, zijn én kon voortijdig ■de Kleedkamer opzoeken. ai talmde hij daar bijgestaan [•door furieus protesterende ploegmaten'darrrg mee. &iens:j-';.Hij kreeg «en officiële "^Waarschuwing wegens het ma- J/ken vanop. en aanmerkingen. /Toen hij weer wat zei heb ik weggestuurd/Dat-duurdeu nogal lang, daarom vond ik. dat de aanvoerder van Ursus (keeper Cees Campen) in zijn taak tekort is geschoten". En dat terwijl de Schiedamse sluitpost niets' anders deed dan rood-wïtte spelers uit de buurt van de scheidsrechter weg te trekken. En .„boosdoener" Hans Campen zelf: „Het was buitenspel. Toen daar niet voor werd ge floten. maakte ik een aanmer king. Ik werd genoteerd, waarna de scheidsrechter zei dat ik bij de eerste paal weg moest. Als er een hoekschop wórdt genomen mag ik daar toch wel' staan... omdat ik bleef staan, kon ik eruit-En dat terwijl ik daarvoor in de helë wedstrijd niets tegen de scheidsrechter heb gezegd".. „Die speler had nooit uit het veld gestuurd moeten wor den", valt Naaldwijk-trainer Ko Stijer hem bij Ursus-oefenmeester Coen Pou- lus heft echter de vermanende vinger. Na een aanvankelijk „geen commentaar'' wil hij wel kwijt: „Dat is het zwakke punt bij ons, we zijn te expló- sief. We kunnen geen slechte leiding accepteren. Maar of een scheidsrechter nu zwak is of niet, zé moeten zich aan het gezag onderwerpen. Zolang we dat niet doen, zijn we een zwakke ploeg. Ik ben hier al een jaar mee bezig, maar het lukt nog niet erg. Het zijn steeds dezelfden. Hans Cam pen waren we vorig seizoen ook al vier wedstrijden kwijt", Nadat Campen eindelijk de dug-out had opgezocht, kon Naaldwijk dan de hoekschop nemen. De bal kwam voor het doel, werd weggewerkt, waar na plotseling boksen en schoppen troef was. Arbiter Deins, die blij mocht zijn dat de spelers zich tevoren on danks zijn slechte leiding zo vredelievend hadden gedra gen: „In eerste instantie was Ursus fout, maar aan de vechtpartijen waren beide ploegen schuldig". door FRED IVENS De verlengings-moeilijkheden hadden evenwel voorkomen kunnen worden als Naaldwijk het bekerkarwei naar behoren had opgeknapt. Ondanks het moedige verweer van vooral conditioneel verrassend stehk Ursus, dat aantoonde niet voor niets "hoog genoteerd in de vierde klasse te staan. Maar ondanks de „waarschu wing" van Wit Rood Wit, dat slechts met 1—0 capituleerde, wilden de witkielen te plicht- mating de derde bekerronde binnenstappen. Bebaarde linker spits Leo Dek ker: „Behalve de eerste twini- tig minuten, toen we de wed strijd hadden moeten beslis sen, ontbrak voldoende inzet, speelde iedereen te veel voor* zichzelf, was het te statisch, duurde het te lang. Als we in deze vorm in de competitie spelen, gaan we achterelkaar naar de derde klasse". Toch begon. Naaldwijk werve lend. Ursus kwam onder grote druk te staan en mocht niet mopperen dat laatste man Aad Nagelhout na foutief te rugspelen van Cor van der Pol een inzet van Leo Dekker van de lijn kon glijden. Een deferasiefout aan de andere kant leverde .wel een treffer op. Jan Goedendorp verzuim de in te grijpen, waar offen sief middenvelder Aad de Held beheert van profiteerde (91, vijfde min.) Eerst in de 23ste minuut kwam Naaldwijk langszij. Gerard Mulder lobde de bal voor, waarna volkomen vrijstaande Leo Dekker een van zijn „pa tent-knallen" losliet: 1—1. Naaldwijk kon echter de vuist niet meer ballen. Vooral door dat het middenrif (Mulder- Aad Hoogkamer-Alblas) diep wegzakte en door veelvuldig .brengen" technicus Hans Campen, opkomende Aad de Held eri noeste, zwoeger. Arie van de Ende alle gelegenheid gaf zich van een zwak begin volledig .te herstellen. Aad Hoogkamer: „We vielen in- eens terug, moesten toen gaan forceren. Maar Ursus zette wel goed door in de duels, daarin pakte.ljet alles". „Maar", concludeert Ka Stik- ger, „als je bemerkt dat het niet gaat, dan moet je het over een andere boeg gooien. Niet kort blijven spelen, maar - het eens lang proberen. We zijn echter niet flexibel be- nocg. Ook is het een mentali- teltskwestie". Ursus had daarna het fortuin opnieuw vrij gelukkig op voor sprong te komen. Rappe voor post Bart FiegeJs schot leek een. gemakkelijke prooi voor Maarten Plugge te worden. De Naaidwijfcgoalie was ecli- ter kansloos doordat het leer via het been van Aad de Held en de binnenkant van. de paal in het doel caramboleerde (12, 27ste min Zonder veel variatie liep Naald wijk na de hervatting storm op de Ursus-veste. Waarbij veelvuldig scoren het tempo danig drukte. Schiedammer Ron van der Valk:. „Ik vond Naaldwijk een. zwakke ploeg. Het was veel te individualis tisch ingesteld, Zelfs de laat ste man probeerde telkens drié spelers te passeren'.'. EIGEN DOEL Aad Nagelhout c.s. hadden het dan ook niet te moeilijk, al kreeg doelman Cees Campen wel herhaaldelijk de gelegen heid applaus af te. dwingen. Halverwege de tweede acte was ook hij evenwel machte loos. In het nauw gebrachte Nagelhout speelde ten onrech te terug, keeper Campen liet zich misleiden door Dick Hoogkamers manoeuvre, waama de bal over de lijn rol de:.^—2. Arbiter Deins floot aanvankelijk (ten onrechte) tegen Hoogka mer. maar besloot toch met de spelers richting middenstip te lopen. Naaldwijk-,,vlagger" In een boeiend bekerduel hielden Naaldwijk en Ursus elkaar in evenwicht. Met voor beide doelrijpe kansen, zo als hier voor Naaldwijk. Cor Kruithof: „Dat heb ik ook geconstateerd". Met Siem van Loenen voor aan de knie gekwetste Jacques Nieuwstraten haalde Ursus de verlenging en mocht zich; dus al de morele winnaar noemen. Onverkwikkelijke indicenten zorgden er echter v.oor dat voorlopig nog geen beslissing is gevallen. Scheidsrechter Diens: „Er zijn nog. vier minuten en een vol kwartier te spelen. "Wat er wordt beslist is mijn zaak niet, maar als de resterende tijd wordt uitgespeeld, dan ge beurt dat wel met tien tegen elf". Schiedam De Schiedamse jeugdtafeltennisteams doen het in de landelijke competitie ook heel goed. Het eerste team van Bruynzeel Kitchen Eagles had zich al geplaatst voor de kampioensgroep om de Nederlandse titel. Zater dag kwam ook de NOAC- Jeugd daarbij. Via een beslis singswedstrijd-tegen Ons Ver maak kwamen ook zij in deze ^wülifikatiegroep. Wethouder mevrouw G. D. Verwey—De Graaft (midden) brengt een toost uit op het nieuwe clubgebouw van.Schie damse Boys. Voorzitter Jan van Geene (derde van rechts; .kan eindelijk weer eens breeduit lachen. groter zouden worden en b.v. El niét meer voldoende hadden aan ccn speelveld. Zi.i vroeg de verenigingen meer aan dacht te gaan besteden aan de rccreatieye sport, daar Schie dam anders achter zou gaan lopen bij andere gemeenten. Namens de KNVB was de heer Gerrit Been vertegenwoor digd. Hij feliciteerde de club met het prachtige clublokaal en vertelde dat de grote KNVB meer aandacht zal gaan schenken aan de clubs Uit de afdeling, omdat die toch ook deel uitmaken van het grote Nederlandse voet- baibestel. Hij sprak de wens uit dat Schie damse Boys zo spoedig moge lijk door zal kunnen stolen naar de KNVB. PROMOTIE De heer Van der Kuijl, spre-.' kend namens de afdeling Rot-, terdam, hoopte dat Schiedam se Boys nu door zou kunnen gaan en promoveren naar de eerste klasse. Het zou het veertigjarig bestaan, volgend jaar, een hoogtepunt kunnen bezorgen, Chris van Dijk, die nog aan de wieg heeft gestaan van de Boys waarschuwde Jan van Geene jr., nooit meer zijn gezondheid in de waag schaal te stellen en wees er op, dat vooral het jeugdwerk hu goed aangepakt kan wor- den. DANKWOORD De rij van sprekers, met of zon der geschenken, kreeg een. dankwoord van het oudste be stuurslid de heer Joop van de Burg, die in zijn welkomst woord alle werkers dank had gebracht. „In; mijn lange periode als be stuurder heb ik nooit durven denken dat zo iets groots tot stand zou kunnen komen en ik ben er trots op", Met hem zuilen dat wel alle le den van. de Schiedamse Boys"5* zijn, die 's avonds onder el kaar. tot in de kleine uurtjes de opening van het clubhuis" vierden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6