SCHIEDAMSCHE COURANT Raadslid komt op voor en van De Ooievaars N.V. Sportfondsenbaden enrapport int over plaatselijk bad Maassluis moet schuld belijden of wegblijven ,.WEL RECHT OP VERHUISKOSTEN- VERGOEDING" Film in diensten centrum Advents- concert in Magnalia Deïberk Kerstavond Rehoboth- school m 2 kranten voor één prijs Vanavond derde begrotings- vergadering 1 Toonkunst voert Weilmachts- oratorium uit Nieuwe bestemming voor GTB- terrein is in studie Diefstal op schip Vrijgemaakte classis niet tevreden met intrekking kerkbladartikel Bouw nieuwe Buitensluis begint 1974 Vrouw aangereden Zware motor gestolen FAMILIE STOORVOGEL PROTESTEERT: a a m m j Woensdag 13 december 1972 r--ONAFHANKELIJK DAGBLAD Eroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - JclachtencBenst,376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no, 24591 Schiedam Het gemeenteraadslid J. H- M. Voorwald (PPR) heeft het college vragen voorgelegd over de huis vesting van de Invaliden Sport vereniging De Ooievaars, die aan het eind van dit jaar dakloos wordt,' omdat rij dan van haar huidige onderkomen, de kantine van de Gist- en Spiritusfabriek Hollandia, geen gebruik meer kan maken. i, Schiedam Het gereformeerd gemengd koor Com nu met Sangh en de organist Feike Asma geven morgenavond êenWoncert in de gerefor- - meerde Magnalia Deïkerk, Al fa ardastraat 67 in Nïeuwland. 'Aanvang 8 uur. Het concert is een adventsconcert en er is ook gelegenheid tot samen hang. Feike Asma voert werken uit van J. S, Bach, L. Baibastre, César, Franck en Alexandre jGuilmant, alsmede de beken- -'3e suite over het Kerstfeest "ya^.de componist Jan Zwart. 'Hét;/ koor, dat onder leiding staat van Dirk Janszoon Zwart, zingt werken uit het oratorium Messiah van G.-F, Handel, uit Bach 'a Weih nachtsoratorium, drie door de dirigent bewerkte kerstliede ren en tenslotte vijf gedeelten' ■*iit het oratorium-Paulus van - F.' ■Mendelssohö*Bartholdyr-;-': Hierover schreef de vereni ging het college op 18 sep tember een brief, met het verzoek, de leegstaande school aan de Dr. Zamen- hofstraat beschikbaar te willen stellen, omdat de vereniging deze als nieuw onderkomen uiterst ge schikt acht/De school is ge makkelijk te bereiken, er is een parkeerterrein, de school biedt de benodigde ruimte voor rolstoelen, ook sijn er sanitaire voorzienin gen. Op dit schrijven is echter nog geen antwoord ontvangen. Naar aanleiding van een ge sprek met de secretaresse van de vereniging, mejuf frouw M- G. C, Visser, en een brief van de Algemene Neder landse Invaïidenibond, waarin deze vraagt een spoedige en gunstige beslissing over de huisvesting van De Ooievaars te bevorderen, heeft de heer Voorwald het college ge vraagd, of het mogelijk is, dat de genoemde school aan De Ooievaars beschikbaar wordt gesteld. Wanneer het ant woord ,,7iee" luidt, wil dè heer Voorwald daarop een toelich ting. Voorts vraagt het raads lid, of het college zijn mening deelt, dat de brief van De Ooievaars na drie maanden toch zeker voorlopig beant woord had moeten zijn. Schiedam Het Toonkunst koor in Schiedam voert met .medewerking van het Gewes telijk Orkest voor Zuïd-Hol- Jand het Weihnachtsoratorium tilt-op dinsdag 19 december in dè Grote Kerk. De uitvoering begint om acht uur. De solis ten zijn Jennie Veeninga, so praan, Darja Borger, alt, Paul Schotsmans, tenor, Cor nells Schell, bas en Tijn van Kijk, clavecimbel. Het geheel staat onder leiding van Aad van der Hoeven. Er worden vier cantates van het Weihnachtsoratorium ten ge hore gebracht. In tegenstel ling tot de Malthaus Passion is het Weihnachtsoratorium wat minder bekend, en. wordt in het oratorium een blijde ge beurtenis bezongen, wat ook In de muziek tot uitdrukking komt. Dit door Bach gecom poneerde werk is naar alle waarschijnlijkheid in 1734 ge maakt en bestaat oorspronke lijk uit zes cantates. De mu ziek bestaat uit koren, aria's en koraalbewerkingen. Alles wordt door een orkest bege leid. Tevens verzoekt de heer Voor wald het college per. omgaan de-contact op^te -nemen' 'met de vereniging en hem een af schrift te sturen van het ant woord op de brief van 18 sep tember. Tenslotte merkt het raadslid op, dat het hem bijzonder onaan- genaam heeft getroffen, dat een brief aan het college, waarin het gaat om ontspan ning van gehandicapte mede burgers, nog niet is behan deld. „Het is mij al diverse keren van. verschillende zij den ter ore gekomen, dat brie ven, gericht aan het college, niet of zeer Iaat worden beantwoord", aldus de heer Voorwald. Schiedam De Rehobothschool voor mavo, gevestigd aan de Tuinlaan 64, houdt vrijdag een kerstavond. Hieraan verlenen medewerking de organisten Aad van der Hoeven en Wim Pelgrim, de trompettist Wim Vreugdenhil en enige leerlin gen van de school. Op het programma staan wer ken van onder andere J. S. Bach, G. F. Handel, C. Franck en G. M. Vail. De avond wordt gehouden inde Magnalia Deïkerk, Albarda- straat 67. '5 Gemeentewerken heeft in studie, wit de gebruiksmogelijkheden zijn voor het. GTB-terrein aan de Dwarsstraat fro8te*r itó van het unfófca aanbod 2 Kranten te ontvangen voor d« prfjs vanl Wn: de Schledarae Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en hetl 'Botterdamsch Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws. -ueel ons nu opdracht ook bi] u 14 dagen oralis, zonder enige verplichting, j J»SC en RN te bezorgen en ontdek zelïduvelepluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rottsrdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur de SC en RN 14 dagen gratis naan naam straat woonpl. telefoon Het Sportfondsenbad aan de B.K.-!aan, Schiedam —De gemeenteraad houdt vanavond de derde be grotingsvergadering. Op de agenda staan het antwoord van B. en W. op de algemene beschouwingen en de opmer kingen van de fractie-woord voerders in de tweede instan tie, waarbij ze kunnen wijzen op de door B. en W. gemaakte opmerkingen en toezeggingen. De vergadering begint om acht uur en wordt gehouden in het stadhuis. Vrijdagavond zet de gemeenteraad de behandeling van de begroting voort. Schiedam De N.V. Sportfondsenbaden zal In 1973 een rapport uitbrengen over de situatie waarin het Schiedamsc bad aan de Burgemeester KnappertJaau verkeert. Dit heeft mevrouw G. D. Verweïj-de Graaff, de wethouder van sportza ken, maandagavond gelegd tijdens de begrotingsbehandeling. Inmiddels vindt wethouder B. E. Collé van volksgezondheid, dat de openbare douchecellen in het bad wat meer reclame verdie nen. Het gebruik van deze douches is volgens de wethouder nog lang niet optimaal. Op het ogenblik bezoeken gemiddeld 100 mensen per week de openbare doucheeellen. Door de onbekendheid die deze badgelegenheid nog bij velen heeft, is het bezoek volgens de wethouder dan ook niet opti maal. Reclame voor de cellen zou dit kunnen verbeteren. Schiedam De dienst van Gemeentewerken stu deert op de nieuwe moge lijkheden voor het voor een groot deel niet meer gebruikte terrein van de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven aan de Dwarsstraat. Dit terrein, dat volgens wethouder van technische bedrijven G. Kaptein al bijna op een. vlakte lijkt, is vrijge komen. doordat onder an dere het bedrijf geen ei gen gasproductie meer heeft en diverse oude bouwwerken konden wor den afgebroken. Het is niet de bedoeling dat een nieuwe bestemming voor het bedrijf in één keer zal worden gereali seerd, Gedacht wordt aan een realisatie In vier of vijf fasen. Gemeentewer ken hoopt binnen enkeie maanden rapport uit te brengen aan b. en w. Er zijn al gedachten naar voren gekomen om op een deel van het terrein een speelplaats in te rich ten. Wethouder Kaptein meent dat het terrein niet voor alle doeleinden ge schikt zal zijn gezien de vele kabels en leidingen die onder de otpervlake zijn aangebracht. Schiedam Op het Griekse vrachtschip Tichi, liggend bij Wilton-Fijenoord, is ingebro ken in de hut van de hoofd werktuigkundige. Er is hon derd dollar gestolen en een horloge ter waarde van f 60. De sleutel Jag in een zeke ringskastje. Maassluis Zolang ds, H. van Tongeren niet wil belijden dat hij In een kerkbodestukje eind vorig jaar gezondigd heeft tegen het negende gebod („Gij zult geen valse getuigenis spreken te gen uw naaste"), worden afgevaardigden van de vrijgemaakte gereformeerde kerk in Maassluis niet toegelaten tot de classis Schiedam. Dit heeft een extra-classis uitgesproken hoewel ds. Van Tongeren dat gewraakte artikeltje heeft teruggenomen. De gewone classis komt deze week btfeen. Schiedam In het dienstencen trum De Vier Molens aato de Nieuwe Damlaan wordt mor genmiddag de operettefilm ,,Du bist die Welt fiir raich' gedraald. Deze voorstelling is georganiseerd door de stich ting Lentefeest en begint om drie uur. - Avonds zingt het koor Eupho- nia onder leiding van de heer D. Stam, kerstliederen in het dienstencentrum. Dit concert is gratis toegankelijk, even als de filmvoorstelling. Hier voor moeten echter toegangs bewijzen worden aangevraagd bij mevrouw E. Konings, Ros- sinislraat 25?telefoon. 70538b.; Thans is de stichting voorberei dingen aan het treffen voor een op 21 december in het dienstencentrum te houden kerstfeest, dat 's middags om twee uur begint. Op het pro gramma staan onder andere een kerstdiner, waarvoor men zich bij mevrouw Konings kan opgeven, en een optreden van John Wegman met orkest en de zanger Wim Scholten. Te vens wordt 's avonds tijdens het kerstfeest het toneelstuk De Herberg opgevoerd door de toneelgroep van de Neder landse Christen Vrouwenbond. Belangstellenden, die met ver- voersproblemen zitten, kun nen contact opnemen met me vrouw Konings. Zij zal dan trachten voor vervoer te zor gen. Schiedam Als alles meezit zal in het begin van 1974 kunnen worden begonnen met de bouw van de nieuwe Buiten- sluis. Wethouder B. E. Collé van Gemeentewerken heeft meegedeeld dat het concept bestek voor de bouw van de nieuwe sluis gereed is en naar het ministerie Is verzonden voor de rijksgoedkeuring. Als die goedkeuring binnen re delijk korte termijn afkomt en ook de financiële problemen kunnen worden geregeld, zal in 1974 kunnen worden begon nen. Naar de wethouder ver wacht, zullen de drie werk zaamheden drie jaar duren. Het botert al enige tijd niet tus sen Maassluis en de classis. Klachten van enkele gemeen teleden tegen de kerkeraad werden door de clasèis ge grond bevonden. De kerke raad is daarop In beroep ge gaan bij de provinciale syno de. Ook daar kreeg hij onge lijk, maar naar het schijnt op wat zakelijker gronden. Hangende -dit beroep had ds. Van Tongeren een wat pinnig stukje in zijn kerkblaadje ge schreven. Vorig jaar decem ber bleek aan de Maassluis® afgevaardigden op de classis, dat met name ds. E. Tennis uit Perms zich aan -dat stukje had gestoten. Hij bracht een lange concept-uitspraak mee, die werd aangenomen,, en waarin stond dat zolang dat artikeltje niet was teruggeno men er geen mogelijkheid - was in classicaal verband sa men te werken. De Maasslui- zenaars konden gaan. Maassluis beriep zich ook hier over op de provinciale synode. Deze kwam deze zomer niet tot een beslissing doordat da stemmen staakten. De kerkeraad van, Maassluis heeft zich-bi verband hiermee voorzien van een drietal advi seurs (ds. D. Zemel, ds, J, van Nieuwkoop en,ds. D. K. Wïelerig'a"' bepaald geen'"^ mensen uit één kerkelijke hoek). Met hun advies werd besloten, dat alle provinciale besluiten zouden worden uitgevoerd en fiat het stukje uit Kompas werd teruggenomen. Daar door dacht Maassluis weer zijn plaats in het kerkverband te kunnen innemen. De extra- classis bleef vorige maand bij de eis: toegeven dat het zondö tegen het negende gebod was. Dat gaat Maassluis te ver. Deze week wordt de gewone kwartaalbijeenkomst van de classis gehouden. Dan moet blijken, of deze nawee van de „zuivering" die de vrijge maakte kerken in ons land reeds meer dan een kwart van hun leden heeft gekost, op een zo weinig aangelegen punt zal worden doorgezet. Schiedam De 6I-jarige me vrouw J. M. v. d. B, is giste ren door een personenauto aangereden toen zij plotseling de Broersvest overstak. De auto werd bestuurd door een 23-jarige Belgische elektro technicus. De vrouw kreeg wonden in het gelaat, waar voor zij in het Gemeente zie kenhuis is behandeld. Schiedam üit een pand aan de Herenstraat is vannacht een scheepsdleselmotor ge stolen. De waarde van het ge- stolene bedraagt f 3.000. De motor weegt 1000 kg. Schiedam De heer W. Horsthuis, schoonzoon van het echtpaar Stoorvogel, dat deze zomer tevergeefs wachtte op een hun door de gemeente toegezegde ver huiskostenvergoeding, heeft in een brief aan bur gemeester en wethouders zijn ongenoegen kenbaar gemaakt over hun houding tegenover zijn schoonou ders. Het echtpaar Stoorvogel was van een groot herenhuis op het Plein Eendragt 19b naar een kleinere, maar veel duur dere woning getrokken, een flat van 382 per maand aan. de Nieuwe Damlaan. Aange zien de heer en mevrouw Stoorvogel veel woonruimte achterlieten, meenden zij, met het oog op dc woning nood, in aanmerking te komen voor een verhuiskostenvergoe ding. Deze werd hun dan ook verscheidene malen beloofd door het Bureau Huisvesting Toen putje bij paaltje kwam, bleef het geld uit, omdat de inwoonster van het echtpaar met toestemming van de huls baas van het pand, achter de rug van de heer en mevrouw Stoorvogel om, in het pand was blijven wonen. Een brief, die de inmiddels overleden hfer Stoorvogel daarop aan het college stuur de met het verzoek om ophel dering werd in de gemeente raad behandeld. Maar ook dat bracht geen klaarheid. Ten slotte reageerde de gemeente op de brief door te zeggen, dat het echtpaar niet in aanmer king kwam voor een dergelij ke vergoeding gezien de huur prijs van hun nieuwe woning. De heer Horsthuis noemt de be handeling van deze zaak door b en w „bespottelijke gein trapper Ij", die b en w van Schiedam zich tegenover de burgers menen te kunnen ver oorloven." Hj stelt, dat er begrip voor op te brengen is, wanneer de amb tenaren zich hebben, vergist en b en w komen tot de con clusie, dat het echtpaar inder daad geen recht op een. ver goeding had, „maar men moet niet met nu eens dit en dan weer dat verhaal komen aandraven." „At dat gedraai is een bewijs, dat de weduwe Stoorvogel wel degelijk in aanmerking komt voor een vergoeding," meent de heer Horsthuis. -«f L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1