n Technische school een kerst-inn aan ELKIE w kerstexpositie in Stedelijk I Wethouder blijft bij standpunt: 2 kranten voor één prijs TM SI «28? SUCCESVOL OPTREDEN VINEGAR JOE Maassluis sluit secretarie Expositie Weeshuis Vuilnisman komt op andere dagen langs TWEEMAAL 25 JAAR GETROUWD De Jong dierenarts Vlaardingse EHBO-ploeg gaat voorop ,y Maandag 18 december 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina": t 99ste jaargang no. 24595 Schiedam Wethouder mevrouw G- D. Verwet j-de Graat - van sportzaken heeft tijdens de behandeling van de ge meente-begroting voor de gemeenteraad voor de tweede maal getracht de raad ervan te overtuigen, dat het subsi diëren van het betaalde voethal in Schiedam een verant woorde zaak is. Hoewel ze uit eerder gehouden beschou wingen van de woordvoerders uit de fracties begrepen had, dat de meerderheid van de raad niet voor het geven van subsidie aan SW is, was de wethouder toch van me ning dat Schiedam in deze niet mag achterblijven. ,,lk heb begrepen dat u in meer derheid tegen subsidie bent en ik dacht nog wel zo'n aardig verhaal te hebben gehouden", zei mevrouw Verweij teleur- gesteld. ,,Het is overigen* een misverstand te denken dat de spelers zelf worden gesubsi dieerd. Dat is niet het geval. We subsidiëren de vereni ging", zei mevrouw Verweij, die onderstreepte dat het sub sidiëren van SVV van belang voor de passieve recreatie van vele Schiedammers is. De wethouder gaf toe, dat de hoge transferbedragen die in het betaalde voetbal worden uitgekeerd, wel eens de indruk wakken dat men daar geen subsidie nodig heeft, maar dat is volgens haar toch wel dege lijk het geval. In gemeenten ais Arnhem, Nijmegen en Zwolle worden forse subsidies aan de plaatselijke clubs die -m het-befaatdrvoetbal- spelen uitgekeerd/ ,;Hièru:'bJjx-. imag Schiedam eigenlijk niet' ach terblijven". vond de wethou der. Tenslotte verwees ze hog. naar een artikel fin een blad voor KVP-raadsleden over de- nood zaak van subsidiëring. Dit nietzonderopzet, want de Schiedamse KVP-raarisfrac- tie heeft zich, zoals overigens vrijwel alle raadsfracties, te gen subsidiëring verklaard. In dat artikel staat dat een zich zelf respecterende gemeente - subsidie moet over hebben voor een semi-profclub. Hoewel een meerderheid van de gemeenteraad tegen subsidië ring van hel betaald voetbal in'Schiedam is, hoeft dat niet te betekenen dat b. en w. hier over geen voorstellen -meer zullen doen. Nadere gegevens over het voor en tegen van subsidiëren zijri namelijk niet bekend. Vanavond zet de raad de behan deling van dc gemeente-be groting voort. Dan komt de behandel foigj'vaiï'dé^-begrotihg per hoofdstuk 'aan de orde. Het is vrijwel zeker, dat ook woensdagavond zal worden doorvergaderd. Dr. Eijsmk uitleg .over de: mogelijkheden van recreatie in het Rijnmondgebied Schiedam Onverwachts is het vrijdagavond tijdens de raadsvergadering tot een woordenwisseling gekomen tussen wethouder B. E, Collé van volkshuisvesting en het SGP-raadslid L. H. Knipscheer. De heer Knipscheer had gevraagd -of er „een kruiwagen" nodig is om een woning van de gemeente Schiedam te kunnen krijgen. Wethouder Collé'was erg hoos om die vraag en verzocht de heer Knipscheer die terug te nemen. Knipscheer: „Ik 'heb dit van.'horen... zeggen en daarom jyjl ik nü wel eens weten of dat waar is. Een nijdige wethou der Collé noemde de vraag van' het SGP-raadslid „on?/ waardig" en „een aantijging". ./Wilt u de vraag echt •handhaiven?" vroeg Collé. Toen het raadslid dat bevestigd 'had trok de -wethouder iors; tegen hem van leer: ,,De iheer Knipscheer moet we. •ten dat er geen spraike is van.kruiwagens want (hij heeft 't zonder succes voor -zijn dochter bij -bureau.huisvesting 'en 'bij mij geprobeerd." Waarop Knipscheer: „Ik .heb het hier. vaiwond met over mijn familie. De discussie over; „de kruiwagen" werd niet voortgezet en de raad kwam ermee aan de weet dat het in Schiedam bij de uitgifte van woningen echt helemaal eerlijk toe gaat Schiedam De actie „Kom over de brug" heeft in Schie dam tot nu toe 230-000 opgebracht. Dit bedrag is verza meld door middel van aan huis bezorgde en opgehaalde enveloppen, waarvoor ongeveer zeshonderd vrijwillige medewerkers de straat- zijn opgegaan. Venvacht wordt, dat na de binnenkomst van giro en bankoverschrijvin gen, het bedrag aanzienlijk hoger zal zijn. Schiedam Gedeputeerde dr. R. Eijsink heeft zaterdag ochtend in aanwezigheid van commissaris der koningin mr. Vrolijk en burgemeester H. Roelfsema de kerstten- 'toonstelling in het Stedelijk Museum geopend. Dr. Eijsink, die ook voorzitter is van het'recreatieschap Rotte- meren, verrichtte de opening van de kerstten toons telling omdat de recreatie hier een bel ang rijke rol- speel t. Een .deel van de tentoonstelling laat namelijk de mogelijkhe den van recreatie in het Rijn mondgebied zien. Behalve deze tentoonstelling zijn er tot 13 januari werken van Kathe Kollwitz te bewonderen, etsen var. de Schiedammer John Hesselberth en voorts de aan.- •köpën: van het -StedeHjjkMn- seum in 1972 en dé werken' van de kunstklassen. Tenslot te is..erde expositie van,-de sanions ruit de.Provence ..--/Van'.'eeii medewerker Schiedam In zaal Arcade aan de Lange Haven beeft vrijdagavond een optreden van de Engelse pop-groep Vinegar Joe plaatsgehad- Daar Schiedam niet be paald in alle opzichten vooroploopt, mag het aan doen van deze groep van Martin Green's sociëteit als «en belangrijke gebeurte nis in het Schiedamse we reldje beschouwd worden. Hoewel de formidabele zeven- mans groep enige maanden geleden op het beeldscherm tijdens het. programma Top- pop te zien' en te horen was in een - live-uitzending, bleef de opkomst van de popliefheb bers onder de verwachtingen. Er kwamen slechts zo'n drie honderd man, die echter een wervelend optreden'van Vine gar Joe hebben mee gemaakt- De groep werd anderhalf jaar geleden opgericht, nadat El- 'kie Brooks, de zangeres, én haar man Pete Cage, léad-gi- tarist, de Londense formatie Dada verlieten. Al snel kwarp de zanger Robert Palmer hen versterken, en werd de forma tie uitgebreid met de drum mer John Woods, de pianist Mike Deacon, de bassist Steve York en de gitarist James Mil- len. hé eerste elpee, genaamd Vine gar Joe,- heeft in Nederland pas sinds kort een redelijk succes; vooral het nummer See the world valt hierbij op. De composities die Vinegar Joe ten gehore brengt, zijn het werk van Pete Gage en Robert Palmer. Binnenkort wordt in Nederland de nieuw ste single. Tiger song» uitge- bracht. Het optreden van afgelopen vrijdag in Arcade werd vooral gekenmerkt door de geweldi ge act, die zangeres Elkie Brooks ten tonele voerde, Ge- Zangeres Elkie Brooks. koppeld aaneen gewéldige stem, die volgens insiders een sterke verwantschap hèeft met die van Janis Joplln, be zorgt deze 27-jarige furie het pu-bliek een. muzikale extase. Ook zwembad dicht Maassluis Op vrijdag 22 de cember gaat de gemeentese cretarie om 12.30 uur dicht. Alle secretarie-afdelingen zijn die middag voor het publiek gesloten. De vrijdagavond-openstelling van de afdeling Bevolking komt zowel op 22 als op 29 de cember te vervallen-Hét ge meentelijk zwembad ..dol fijn" Is op maandag 25 de cember, op dinsdag 26 decem ber en op maandag 2 januari 1973 gesloten. VI a ar ding en In. expositiezaal' Het Weeshuis aan- hét Wees huisplein 18 2i]'n van 23 decem ber -tot en niet 6 jan-uari wer ken te zien van Charles Kern- per, Ed van Zanden, Jan Bur- gerhöut, Jan Goedhart, Maar- ten Kemper en Siand Siewért. Öp de tentoonstelling in het Stedelijk1 neemt hét onderwérp recreatie eert belangrijke plaats in Schiedam De Technische School voor Schiedam en Omstreken aan de Monseigneur Nolenslaan 3 houdt vrijdag 22 december in het kader van de jaarlijkse kerstaktïe een kerst-inn voor buitenlandse arbeiders. De school zal die dag ongeveer 130 buitenlanders ontvangen tijdens drie inns, die respectievelijk om tien uur 's morgens en om half twee en drie uur 's middags beginnen. Het programma bestaat uit een vertoning van dia's en films op zes verschillende scher men, waarbij het kerstgebeu ren in deze tijd centraal staat, daarna heet de: direkteur van de school, de heer T. Bos, de buitenlanders en de leerlingen welkom, ook zal hij het afge lopen jaar onder de ioupe ne men, Tenslotte Is er een gezel lig samenzijn in de aula van de school, waar alle aanwezi gen getr acte erd worden op Turkse koffie, Marokkaanse thee- en een stuk Nederlandse kerstkrans. Een Turks orkest, samengesteld uit. Turkse leer lingen van de school, zal tij dens dit samenzijn inheemse muziek ten gehore brengen-. Elk jaar organiseert de school een aictie aan het eind van het jaar. De keuze is deze keer op een kerst-inn voor buitenland se arbeiders gevallen, omdat rij dit jaar op minder prettige wijze met de Nederlanders geconfronterdzijn geweest, bovendien wil de school de gastarbeiders door middel van de kerst-inn gezelligheid aanbieden, die zij tijdens de feestdagen zullen missen. De inn is dan ook in de eerste plaats bedoeld voor ongehuw de gastarbeiders en vopr hen, die. hun gezin in hun vader land hebben moeten achterla ten Bij de organisatie ls'het 'Actie comité Pro Gastarbeider In Rotterdam nauw betrokken geweest. Een aantal leden van dit comité zal tijdens de inn aanwezig zijn om eventue le taalmoeilijkheden op te los sen. Het is namelijk de bedoe ling, dat tussen de leerlingen en de gastarbeiders een ge sprek op gang komt o-m nader met elkaar in kontakt te ko men. Ter informatie van de leerlin gen, en omdat veel gastarbei ders niet tot een christelijk geloof behoren, zal tijdens de inn getracht worden iets te vertellen van de verschillende feesten, zoals diverse religies deze vieren', vooral zal het menszijn van een ieder bena drukt worden. In laatste week 1972 Maassluis Het ophalen van huisvuil in Maassluis in de wijken waar dit normaal op maandag en dinsdag gebeurt, heeft in de laatste week van dit jaar op woensdag 27 de cember plaats. Op Nieuw jaarsdag (maandag 1 januari 1973) wordt geen huisvuil op gehaald, Dit gebeurt op dins dag 2 januari 1973. Het ophalen van grof huisvuil op verzoek in de wijken, waar dit normaal op de vierde woensdag van de maand ge beurt, komt woensdag 27 de cember te vervallen. In deze wijken wordt het grof huisvuil voor het eerst op woensdag 3 januari 1973 opgehaald. Vlaardingen In huize Van Deursen aan de Stadhouders- laan 87 wordt een uniek feit gevierd/Niet 20zeer omdat rie :8l-jarige S- P. A. van Deursen vandaag 25 jaar is getrouwd met de 75-jarige A. van Ger- dingen- Maar omdat de heer Van Deursen vandaag voor r.e tweede maai in zijn leven 25 jaar is getrouwd. De heer Van Deursen, die vroeger een au-, tobeklederij had. Is even als zijn huidige echtgenote, Rot terdam van geboorte. Het echtpaar woont sedert ruim drie jaar in Vlaardingen. Profiteer mi wan het unieke aanbod 2 kranten te omvangen voor cJe pf»[s wanB één: de Schiedamse Courani met niéuws uit uw stad en omgeving. en heil Rotlerdamsch Nieuwsblad met hét'laatste binnen- én buitenlandse nieuws,I Ge et ons nu cpdrachl ook bjj u 14 dagen gratis, zonder, enige verplichting, de SU öf» flN te bezorgen en ontdek zcVf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel! sturen flotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.Lv.:...de SC en RN 14 dagen gratis near: naam straat woono' telefoon ■Vlaardingen De zaterdagmid dag gehóuden, regionale .EH- BO-wedstrijden in de LTS- kantine aan de Deltaweg in Vlaardingen, waaraan negen afdelingen van de kring Schie dam deelnamen, zijn goed verlopen voor de Vlaardingse afdeling- De organiserende ploeg van de Viaordingers werd ruimschoots eerste met 240 punten plus 53 leiderspun- ten. Op de tweede plaats ein digde Maasland met 187 en :-9 punten.^Derdewerd Maassluis 'met'r'.ii9?éh 411 punten. Yi.erSê en vijfde-plaats bezetten Kra- - Iinyse Veer <176 en 34) en Naaldwijk/Honselerdijk (157 en 28 punten). In box twee werd Kethel tweede met'. 232 en 43 punten achter Capelle aan de IJsisel met 268 en 50. Derde werd Maasdijk met 226 en 41 purtten- De, jury werd gevormd door-de artsen Toussaint uit. Hons$- dersdijk, Wijsman uit" Capelltf. aan de IJssel en De Vries !üit Vlaardingen- De Lïerse arts; Geest was verhinderd. Verder jureerden de EHBO-kaderin- structeurs mevrouw Ti mm ers uit'Kethel en mej. Van 't Hof 'uit Maassluis en Sonneveid uit Maasdijk. De Vlaardingse arts L. T, de Vries vond in de nabespreking dat de EHBO'ers over het al gemeen te weinig contact hiel den met de slachtoffers. Hij achtte dat een. belangrijke ter korütoming. Het was;hem opgevallen dat di verse ploegen niet hadden op gemerkt dat de slachtoffers een shock kregen, terwijl ook de ademhaling niet of onvol doende werd gecontroleerd- He t duurde vrij lang voordat de berichtgeving bij de dokter werd gemeld. De voorzitter van <3e afdeling Vlaardingen C. Nierop, vond dat de West- la ndse Lotusgroep hun hobby zeer realistisch uitbeeldden. Maasland Aan de Faculteit der. Diërengeneeskunde ia Utrecht slaagde de heer J, de V Jong uit Maasland als dieren arts, A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1