Dramatische voor Julianawat nu? ODI MET. Juventus in slotfase door de knieën fl Alleen Scylla boekte de volle winst LOPEND PROTEST ENIGE HOOP..,. Conditie Schiedam breekt Vlaardingen op s KORFBAL Satelliet ongelukkig gCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 18 DECEMBER 1972 Gouda Na een zeer drama tisch verlopen beslissings- wedstrijd is hét eerste ta- feltennisteam van NOAD naar de hoofdklasse gede gradeerd. Na ruim vier urn- van spanning en uitstekend spel viel de beslissing op fortuinlijke wijze uit in het voordeel van Sanocel/Scyl- la 2. Na 10 partijen was de stand 55, Ook de game- stand was in evenwicht (1414) zodat tenslotte de punten in elke game ge scoord de doorslag moesten geven, waarbij voor NOAD de balans met miniem ver schil nadelig bleek- 481 punten voor Scylla 2 en .477 voor de Schiedammers, Zindy opende voo'r NOAD op voortreffelijke wijze en won niet 21—8 de eerste game van Karei van Sehie. De partij ging verder gelJjkop en Van Sehie bereikte een derde game, waarin ook weinig krachtsve'rschil bleek. Bij 19 —19 haalde Van Sehie met. tweeonmogelijke "slagen de winst naar zich toe. Het werd 0—2 door een nederlaag van. Jan Knikkenberg tegen Van Gennip. Déze speler nam de plaats in v.an Theo Sakker, dié na heti incident in de Beurs voor twee wedstrijden gescbo'rst is. Deze invaller bleek echter heel wat mans. Met 19—21 won hij de eerste, game. In de tweede game leek Knikkenberg weer te veriaezen totdat bij 12—15 de klok aangaf dat de tijdre- gel moest worden toegepast. Het was een gunstige wending voor NOADs captain want hij zette, de achterstand om in 21—18 winst. De beslissende derde game was'üiteYst span nend. Het werd 18—18, 1820, waarna Knikkenberg dacht te .scoren, maar.het bleek dat de 12-slagen-regel misschien fou- - lief was toegepast: Het speire- gelboek werd er bij gehaald. maar na wat gehatrewar bleek het punt toch voor Van Gennip te zijn en was Nik- kenberg een geslagen man. Jan Knikkenberg (links) bezig om de in het beslissingsduel opgelopen achterstand onge daan te maken.. Jan Bayings moest de eer aan Peter van Sehie laten, zodat de. zaken wel erg 'somber er uit gingen zien toen het: sco re-bord een 0—3 achterstand aangaf. TELLING MaaV NOAD kwam sterk' terug. In een sterk gespeeld dubbel- - spel klopten Knikkenberg en Zindy de gebroeders Van Sehie- met. 21—19 en 21—14. Knikkenberg verkleinde de achterstand weer lot 2—3, door mét tweemaal 21—19 Ka- rel van Sehie achter zich te laten. Het wérd 3—3 en qua games zelfs '.'8—7." voor toen Zindy met 21—18, 12-21 en 21—15 van Peter van Sehie won. De game-telling was in" dit duel erg belangrijk, omdat bij een eventuele 5—5, eind- jsiahd degame-stand de be slissing kon' brengen. Invalier Van Gennip gaf Savings geen kans(15—21 en' 12—21) en da stand was 3—4 geworden. SENSATIE Jan Knikkenberg tegen Karei van Sehie was een partij die de supporters nog lang zal heugen. Na 12—2.1 en 21—16 was de derde game wel bij zondér sensationeel. Knikken- berg stond met 18—20 achter en de NOAD-aanbang rekende al op een nederlaag. Tén kos te echter van een uiterste krachtsinspanning slaagde de NOAD-captain er in om met 2321 als overwinnaaV de ta fel te verlaten. De vreugde in het'NOAD-kamp was overwel digend e n even bezetten NOAD-supporters „het speel terrein om Knikkenberg als grote triomfatór te huldigen. Het was 4—4 en: toen Jan Bayings daarna de eerste game van Karei van Sehie won (21—18) rook .NOAD de kans om de degradaiiedans te ontspringen. Het was met 12 —21 en 15—21 tenslotte toch de Sanocel/ScvlIa-speler die de partij won en was het 45. Zindy zou, zo hoopten de Schiedammers, het wel kla'ren met Van Gennip en de Franse speler deed dat aanvankelijk ook. Met 217 won hij de eer ste game. Regelrecht steven de hij daarna af op een twee- games-zege. WENDING Zindy nam een voorsprong van maar liefst 14—6 in die twee de game en was nog maar 5 punten van de zege en Noad nog maar 5 punten van. het be houd af. Maar toen werd het Scylla-publiek al te opdringe rig en werd de partij door de arbiters onderbroken om het publiek wat verder op afstand te houden. De verstoring die ruim vijf minuten oponthoud met zich meebracht, had de zenuwen van Zindy kennelijk zeer aangetast. De NOAD-spe- ler kwam nauwelijks meer tot scoren en zag zijn 14—5 voor sprong steeds kleiner word en. Hij kwam zélfs met 1815 V achter, waarna hij dé game met 2118 verloor. Wilde NOAD nu nog de degra datie ontlopen, dan zou Zindy de derde game moeten win nen. Maar omdat het nu op puntentelling zou uitlopen zou Zindy met 218 moeten win nen om dat te bewerkstelli gen, Deze druk bleek voor de NOAD-speler te zwaar en hoe wel hij duidelijk won 21—13 had zijn tegenstander, Van Gennip, 5 punten te veel ge scoord en was Sanocel/Scylla 2 gered en moest NOAD na een emotievolle strijd de promo tie-Ereklasse verlaten.! NOAD heeft nog een protest lo pen bij de commissie van be- roep van de NTTB over de straffen die gegeven werden na de gestaakte ontmoeting in de Béu'rs. Dat er in de straf bepaling. t.a:v. de spelers nog wel een wijziging komt, is niet uitgesloten. Toch geloven wij niet er-aan. NOAD's degrada tie nog iets te veranderen zal zijn én zal de equipe van Jan Knikkenberg moeten gaan probéren in de tweede compe titie van 'dit seizoen het verlo ren tertrein' te' herwinnen. Schiedam Voor Het verstrijken van dc eerste helft van de competitie is het eerste herenteam van de volleybalvereniging Juliana er niet in geslaagd de achterstand op mededegradatie kandidaat Kangeroes té verkleinen. In de sporthal Margriet toonde dc Leidse tegenstander zich op alle fronten slagvaardi ger tegen een ook nu weer matig en angstig spelend Juliana, Reden ook waarom de Schiedamse formatie zich eindelijk wei eens mag gaan afvragen of er soms een verkeerde beleidslijn gevoerd wordt; Het lijkt een conclusie met vraagtekens, maar zeker is dat ook Juliana's topteam in nagenoeg de samen stelling van vorig seizoen tegen Kang'eroes bitter teleurstel de. Juliana kampt met problemen. Jaap Keijzer al zo vaak redder in donkere dagen is voorlopig nog niet hersteld van een auto-ongeluk, Wim Hordijk bedankte voor de eer en stopte, terwijl enkele „de butanten" op tweede divisieni- veauite lidht bevonden, wer den, maar juist tussen de re serves een hoofdrol tot zich trekken. VOORSPRONG Al met al kostte het Juliana za terdagavond moeite deze pro- blemen naar de achtergrond te dirigeren. Had slechts ge deeltelijk verweer tegen het felle en puur öp resultaat toe- lustte,. Kangeroes. Gedeelte lijk, want in de drie gespeelde sets naim Juliana steeds een voorspronig, maar moest in de slotfase door gebrek aan dat extra beetje inzet een verdien de 03 nederlaag incasseren. Juist daardoor lijkt de tijd bij Schiedams enige volleybalver eniging rijp voor een diep gaand onderzoek, want ook het op papier met zoyeel rou tine gezegende Juliana liet het duidelijk afweten tegen de reserves van een ploeg waar van ooit nog eens het eerste De Kangeroes-aanvaller pak Juliana ook deze keer op he zwakste punt, het blokkeren team kansloos naar Schiedan: toog MENTALITEIT Drie keer reikte Juliana nie' verder dan een 1015 neder laa-g. gaf daarvoor drie k'eei een redelijke winstmarge ui' handen. Waardoor Schiedam» enige heremeam op landelij! niveau op een geïsoleerd» laatste plaats gedrukt werd Ook al was Juliana drie halve sets beter dan in voorgaande wedstrijden, toch blijft de vraag of het verschil met d< dichtst bijzijnde concur ren! nog valt goed ie maken. Of de geringe spelverbeteriug daar voor toereikend zal zijn val! te betwijfelen. Juist in die on derste regionen van de tweede divisie blijkt vechtersmentaii- teit een belangrijker wapen dan routine.... Schiedam Er is zaterdag en zondag weer volop In de zaal gekorfbald. Succes versloeg Charlois met. 4-2 en Schiedam deed het ook uitstekend door de lastige uit wedstrijd tegen Vlaardingen met een 7—4 winst af te sluiten. Odi moest in Merwic met 7—10 de meerdere er kennen. Succes heeft meer problemen tnet Gharlois gehad clan ver wacht. Niet dat Charlois zo goed speelde/ maar het spel van Succes viel tegen, Aanvallend brachtén zij er in de eerste helft niet veel van terecht. De meest unifeke sco- - ringskansen werden genegeerd en. het .was dan ook geen wonder, dat Charlois mei; 0—2 voorkwam. In tweede op stelling liep het wat beter. Koen van der Schalk en Karei Hassfeld trokken de zaak in evenwicht. Dat de Rotter dammers het met het doelpunt van Karei Hassfeld niet eens waren, kon men hen niet kwalijk nemen. Het was een schoolvoorbeeld van „verdedigd" doelen. Een siraf- worp werd door Lau v. Dijk gemist en het zag er naar uit, dat de Suecessers opnieuw niet in staat zouden' zijn tot doelpunten té komen. Evenals in dé eerste aanval kreeg Sonja Gloudemans kans op kans, .en ook Laü van Dijk was erg ongelukkig met zijn schoten. Matchwinner werd Chris lAlblas. Opeens lukte het wef. Eerst bracht 'hij na uitstekend aangeven van Marijke Groeneweg 32 op het scorebord en vlak hierna trof een goede doorloper van hem doel, 4—2. De Rotterdammers toonden zich in de laatste tien minuten sleohte verliezers. Dit zette zich zelfs voort na de wed strijd toen zij trainer Kooimans dreigden te molesteren. De reden hiertoe was, dat Succes, met het reglement in de (hand, weigerde dat een speler van Charlois werd.ver- vangen omdat er sprake was van een oude blessure. Hierdoor moesten de gasten de laatste tien minuten met 7 spelers de wedstrijd uitspelen, waarover men zich nog al opwond. Tn de eerste helft gaf Odi het Dordtsc Merwic goed partij, 82. Hans Berm an en Ton Spruyt vonden de korf. Hier na .ging het snel bergafwaarts met de Odianen. Toen de kruitdamp was opgetrokken stond het 10—7 voor Mer wic. Door deze nederlaag staat Ödi eenzaam op de on derste plaats met punten uit 3 wedstrijden. Zaterdag avond om tien voor vijf zullen de witrivarten tegen VEO in de Margrieithal uit èen geheel ander vaatje moeten tappen om dè gevreesde degradatieplaats te verlaten. Verleden week versloegen de Juventus-dames in een enerverend duel het Amsterdamse Landiust en nestelde zich zodoende hal verwege de competitie op de bovenste plaats van de eerste di visie. Dit weekend reisden de Schiedamse dames naar 's Her togenbosch om te trachten tegen Pfaff-Stars deze hoge klasse ring te consolideren. De Pfaff-Stars-dames die op de vijfde, plaats staan In de eer ste divisie, begonnen met een ruim opgezette, uiterst felie zone verdediging. Doordat de Schiedamse aanval in de be ginfase een wat wanordelijke indruk maakte en dé Brabant se dames verdienstelijk verdi- digden, keek Juventus al snel tegen een 06 achterstand aan. Coach Rienus Gerritsma bracht met een time-out de rust in de nerveuze ploeg te rug. In een rustig opgezette aanval slaagden de Schiedam se dames er nu in kansrijk po sities te scheppen voor hun pi vot Sylvie Cordemans, die de geboden kansen benutte. Doordat de Juventus verdedi ging halverwege de eerste helft béter functioneerde, boette de Pfaff-Stars aanval aan zuiverheid in. De rust van deze matige eerste helft brak dan aan met een 2026 voor sprong van Juventus. In het begin begin van de twee de helft bleek dat Pfaff-Stars zich allerminst met .een ne derlaag had verzoend. Door de fanatieke inzet van de Bra bantse dames raakte Juven tus haar ritme kwijt en Pfaff- Stars kon langszij komen (30 30 in de negende minuut). Juventus bleek aangeslagen en door herhaaldelijk balverlies en slecht gerichte schoten van Juventus-zijde kon. Pfaff- Stars een. voorsprong nemen (36—30 in de twaalfde mi nuut). Rienus Gerritsma zag het gevaar en vluchtte in een time-out. De Juventus-ploeg kreeg de opdracht tot een man-to-man verdediging, wel ke pok in. de voorafgaande wedstrijden reeds succesvol was geweest. De Schiedamse dames slaagder. er verscheidene keren in de. bal te onderscheppen en de breaks die hierop volgden, werden door Tilly v. Schijndel en Jenny Paans doeltreffend, afgerond (3636 in de vijftien de minuut). In de spannende slotfase bouw de' Juventus een regelmatige voorsprong op en déze gaven de gewaarschuwde Schiedam se dames niet meer uit han den. Eindstand 414S. Scores: Sylvie Cordemans 14 6; Jenny Paans 2—8; Tilly v. Schijndel 45. De 'heren van Juventus speelden zaterdagavond in de Sporthal Margriet tegen B.O.B. uit Oud-Beijerland. Na de onver wachte overwinning van var leden week tegen het Haagse Argus waren dé verwachtin gen voor déze ontmoeting hoog gespannen. Verdedigend startte Juventus Willem Weeda gaat scoren, terwijl de andere Willem (Benschop! probeert dit voor BOB te voorkomen. mat een man-to-man verdedi ging en B.O.B, met een 2—3 zone verdediging. Door het lengte overwicht van B.O.B. kwamen de Rotterdammers, zowel aanvallend als verdédi gend in de rebound steeds weer als overwinnaars uit de bus. Toch konden de Schie dammers aanvankelijk dank zij een goed op schot zijnde B. v.d. Meer gelijke tred houden met B.O.B., dat met een mini male voorsprong van.2931 de rust in kon gaan. In de beginfase van de tweede helft konden de Schiedam mers verschillende aanvallen van B.O.B, onderscheppen en in de afwerking van de breaks die hierop volgden, maakte John Heilker geen fout. Juventus nam een voor sprong (44—39 in de achtste minuut), die echter voorna melijk door de efficiënt spe lende B.O.B. speler Willem Benschop weer teniet werd gedaan (5050 in de zestiende minuut). In de slotfase van deze gelijk opgaande strijd ging Juventus de mist in door dat bij de schotpogingen van de Schiedamse spelverdelers het juiste richtingsgevoel ont brak. Eindstand 5765. Schiedam Zoals ook de verwachting was, hebben de Schiedamse handballers het dit weekeinde bijzonder zwaar ge had. De heren van DWS hebben weder om twee kostbare punten verhoren- In de 'sfeervolle sporthal van de NEH trad DWS voor een thuiswedstrijd aan tegen het Rotterdamse Alomium. Het werd een Vrij gelijk opgaande strijd, waarin de DWS-aanval vele kansen heeft laten lig gen. Atomium trok flink van leer en zet te DWS in korte tijd op een 14 achter stand. Voor rust zag DWS kans de ach terstand weg tc werken en de eerste helft af te sluiten met een 99 stand. Na rust trachtte DWS door te drukken, maar herhaaldelijk werden de kansen, vrij voor doel, niet benut. Het gevolg was dat de pun ten -met een 1415 .zege naar Atomium gin gen. Voor de heren van Wilton komt het degrada tiespook gteeds nader. Het is nu wel duidelijk dat de huidige formatie nog te weinig ver band -heeft. Men heeft te lange tijd nodig voov een opbouw van het team, waardoor te veel punten verloren gaan. Tegènstander Vi res 2 heeft een sterk team, met veelal jonge re spelers, die de wat oudere formatie mei ■haar conditie sterk aan banden legde, wat hen met de rust op een verdiende 6i voor sprong bracht. In de tweede helft heeft Wil ton met inzet van alle kracht getracht het spel in handen te krijgen, maar slaagde daar niet in. Vires bleef de toon aan geven en be haalde een 14—7 overwinning. Ook de heren van Scylla kwamen in Gouda uit tegen een Vires-team en wel het derde. Het werd een leuke gelijk opgaande strijd, waar in Scyila echter, op verstandige wijze gebruik maakte van de Break-out da-t steeds weer Scyila's sterkste -wapen blijkt te rijn. Hier door ging men de rust in -met een 47 voor sprong. Na rust (kwam Vires gevaarlijk te rug en liep de achterstand flink in. Een strafworp aan Scyila toegekend bij een 10 11 stand, brak het verzet van Vires, dat toe moest zien hoe Scylla een 11—13 zege behaal- de. De dames van UVG hebben een zware strijd geleverd tegen het Rotterdamse ADO, Was ADO vorig seizoen een der zwakste tegen standers, nu brengt ihët een team binnen de lijnen, dat een geweldige inzet heeft met een ongekend incasseringsvermogen. Met fors, direkf, spel, ontregelt het volkomen het aan- valspatroon van de tegenstander, UVG heeft dit ook moeten ondervinden en keek in de eerste helft tegen een 84 achterstand aan. Enige goed uitgevoerde break outs van UVG- brachten de ruststand op 86. In de tweede helft heeft UVG, dat veelal uitstekend ope reerde van uit de hoeken, lange tijd tegen een achterstand van -twee doelpunten aan ge keken. Een geweldig eindspel van UVG in de laatste vier minuten had succes, want de eindstand op 1313 bracht. De heren van UVG rijn met een zekere vrees dc strijd met Acticf-2 gaan aanbinden, Dat deze vrees niet ongegrond was, wérd duide- lijk. UVG startte goed en kwam'snel tot een 13 voorsprong. Toen maakte UVG de grootste fout die het maar maken kon. Met de ruime zege in de thuiswedstrijd in het achterhoofd, dacht men de strijd reeds in de zak te heb ben. Men werd overmoedig en liet de inzet zakken. Hiervan maakte Actief dankbaar ge bruik. Het drukte UVG steeds meer in de verdediging, want een 95 ruststand op het bord bracht. Harde Van onze sportredactie Vlaardingen De semi- derby Vlaardingen-Schie dam eindigde in een ver diende overwinning voor de bezoekers. De Schie damse combinaties liepen wat beter en ook hun con ditie, dit bleek in de laat ste tien minuten, was op hoger peil. De Vlaardingers speelden te gehaast, wat vaak ten koste ging van de kwaliteit van hun spel. Nel Sluimer scoorde uit een. vrije worp 10 voor Schie dam, waarna Freek Veer van af de lijn voor 20 zorgde. Na een goed aanvalsactie maakte Arie Jansen er 30 van. Carla v.d. Vooren deed voor Vlaar dingen iets terug: 3I. Aan het vierde Schiedam doelpunt ging een knap staaltje korf- baitechniék van Freek Veer vooraf. Hoog opspringend tik te hij de bal door naar Arme Lighthart, die het werk be kwaam afrondde. Rien Rozen- daal bracht Vlaaküngen iets dichterbij en Koen Staal deed met het derde Vlaardingse doelpunt de hoop op een beter resultaat herleven. De vreug de was van korte duur. Nel Majoor schoot 53 in en bracht met dit doelpunt de Vlaardingers weer met beide benen op de grond. Freek Veer stelde met twee treffers de Schiedamse zege volledig veilig: 73- Dat Koen Staal nog 74 liet aantekenen, kon Schiedam niet veel meer de- Scneidsrechter Klaver had een ongelukkige avond. Chris Nie- hot, in een uiterste poging dc hal te bemachtigen, kwam met hem in botsing. Het kwam dusdanig hard aan. dat de heer Klaver voor de voile 10 telJen k.o. ging. Het duurde meer dan vier minuten eer hij weer op de been was en de wedstrijd kon voortzetten. Schiedammer Freek Veer waagt een schot, waar Vlaar dings defensie een hand voor steekt. Vlaardingen Satelliet heeft zijn successen niet voort kun nen zetten (de laatste vijf duels waren de mannen van Jan Kramer niet pekiopt) in OoUpen.vplaat. OFB bleef met een gering verschil van 2I onereind. Vooral van eiland.se kant werd er nogal mannelijk gevoetbald waar Satelliet voorlopig niet van terug had. Het forse spel van OFB impo neerde Satelliet dermate, dat de Vlaardingers maar moei lijk de wedstrijd konden „ma ken". De opening" van OFB moest op het conto geschreven wor den van doelman Aric v. d. Windt. Ln de 30e minuut was Van der Wind, na een inzet van een OFB-spits, niet zeker van zijn zaak: 10. Nog voor men thee ging drinken kwamen de Vlaardingers nog naast OFB. Uit een bekwaam opgezette aanval vanuit het Unkerblok kon Ooltgensplaats laatste man niet anders doen dan de bal met de hand beroe ren. Koos Netten faalde toen niet vanaf de 11 meterstip: 1—i. In de tweede helft bleef OFB de wedstrijd maken wat halver wege resulteerde in een ach terstand voor Satelliet. Vlaar- dlnger Henk Rombouts was zo ongelukkig om de harde inzet te beroeren, onhoudbaar voor Van der Windt 21. Satelliet is toen meer pressie gaan uit. oefenen, maar kon OFB niet van de overigens verdiende overwinning afhouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5