Enquête over pasjesrege in zusterflat Politie huldigt zilveren rissen VERKEERSCONTROLE: POVER RESULTAAT i RAAD HOUDT VOORSTEL AAN PEKING* :§0mm Raad vergadert op 5 februari voor het eerst in niemv stadskantoor 2 kranten voor één prijs .Pi IJl Wethouder betreurt verscliijnen PPR-rapport Programma De Teerstoof simsê^ Auto rijdt tegen boom Bij wijze van proef kt' Ds. J. C. van Veen neemt beroep aan Wethouders in protest tegen duurder drinkwater Donderdag 21 december 1972 4 paginarif -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091- redactie 262566 - klachtendiènst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 99stc jaargang no. 24598 ,:|l Huisvesting torenflats i Stfü'edam Wethouder G. Kap- tein van sociale zaken is niet zonder meer bereid om de suggestie op te volgen uit een pas verschenen PPR-rapport om de huisvesting van men sen met een medische indica tie in de torenflats in Groen- oord stop te zetten. In dit rap port waarvan de tekst in de Schiedamsche Courant van woensdag is verschenen, werd daarop aangedrongen en werd naar voren gebracht dat het beleid van de gemeente inza ke de huisvesting in de toren flats nader moet worden beke ken. Hij :s van mening dat er voor de mensen die een flat aan bet Van Beethovenpiein heb ben betrokken voldoende in formatie is geweest over de noodzaak daarvan. De wet houder gelooft d«:t de catego rie die op medische indicatie voor zo'n nieuwe woning in aanmerking kan komen zo groot is. „In dit rapport staat niets nieuws," zei de wethouder ons gistermiddag. ,,In dit rapport heeft het raadslid Voorwald zijn gram willen halen omdat bij naar zijn mening indertijd onvoldoende antwoord heeft gekregen op de vragen die hij stelde. Ik hem hem toen aan geboden met de mensen om wie het hier ging te praten en daarbij ook een aantal men sen uit de gemeentelijke dien sten aanwezig te laten zijn, maar dat is door hem niet aanvaard. Jammer, want we waren bereid met hem te pra ten en eventuele fouten terug te draaien." Schiedam Het optreden van Jules de Corte, zaterdag in theater De Teerstoof, heeft al zoveel belangstellenden ge trokken, dat een snelle reser vering van de plaatsen nog noodzakelijk is. Niettemin staan de verkoopadressen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis nog steeds open. In. de Teerstoof treden verder op het marionettentheater van Lucas Goudzwaard en het poppentheater Pulcineila. Lu- cas Goudzwaard komt op vrij dagavond om 21 uur, Jules de Corte op zaterdagavond 23 de-- .cember. Het poppentheater geeft op die middag "een voor stelling -die om half drie be gint. Zie verder pagina 3. Schiedam De Sporthal Margriet kan niet zonder meer worden verbouwd. De gemeenteraad heeft gisteravond namelijk met 1G tegen 14 stemmen beslotèn een nota over de verbouwplannen voor de sporthal nog aan te houden. Een meerderheid van de raad vindt dat er geen 'termen aanwezig zijn die de verbouw op korte termijn rechtvaardigen en wil graag wat meer concrete gegevens over de noodzakelijkheid, de sporthal uit te breiden. De nota van b en w. stond overi- .de wijken ;een nadere bestude- gens in .het teken van .een ring behoeft, voorlopige .terreinverkenning De wijze waarop de heer Wie? en vroeg van de raad geen de finitieve beslissing over uit breidingsplannen. Niettemin vonden.de heren.'S. J. Rosman (PCG) en A. Wiegman (D'66J de voorlichting over de ver bouwplannen te summier om ook in dit stadium al een oordeel te kunnen hebben. De heer Rosman vroeg zich af in hoeverre de verbouwing van de sporthal op de priori teitenlijst moet worden inge past en herinnerde aan de bouw vanhet instructiebad in man het overleg over de uit breiding yan. de sporthal be kritiseerde, ondervond felle kritiek van de wethouder, die zijn betoog ..demagogisch" noemde. De heer Wiegman meende dat bij het bepalen van prioriteiten eerst moet worden gekeken- naar de noodzaak van sportgelegen- heden in de wijken en meende dat in het Singelkwartïer zo'n noodtoestand op dit gebied be staat, dat negen scholen met twee gymnastieklokalen moe- ten werken. Groenoord, dat als hoge prio- pe heer A. Vertinde was het na- riteit geldt. B'66-er Aad Wieg man toonde zich bijzonder kri tisch tegenover'eventuele ver bouwplannen, van de sporthal. Ook hij verweet de wethouder van sportzaken dat' de raad onvoldoende- was ingelicht over voor en tegen van de uit breiding van de sporthal en meende dat het punt centrali satie van een sporthal mens de PvdA-fractie met 6e wethouder eens dat in het be lang van veel sportverenigin gen uitbreiding, van de sport hal een dringende noodzaak iSi gezien de hoge bezletings- graad van deze hal. Hij'wees verder op de staat waarin de Sporthal verkeert, een staat van onderhoud die beslist ver betering behoeft. Schiedam Een aantal Schiedammers Ls op het ogenblik bezig met het houden van een enquête onder de verpleegsters van het Gemeente-Ziekenhuis. Het zijn mej. Elly van Schijndel, Aad Wiegman, Herman Noordegraaf, Jacques Voorwald en Hans van der Wilk. Hoewel zich onder de mensen die de enquête organisèren twee raadsleden bevinden, wordt deze ac tie nadrukkelijk een particulier initiatief genoemd. .De PPR- postbus 100 is opengesteld voor de antwoorden van de ver pleegsters. Schiedam op decentralisatie in haar antwoord op de drie van sportgelegenheden over sprekers merkte wethouder ^Venveij...optï=dAM^het,vcoiIege, zich niet heeft vastgelegd in zake de Sporthal en meende dat het scheppen van een gro tere sporthal beslist in een be hoefte.' zal voorzien. Daar naast was de wethouder van mening dat er ook in de wij ken jets moet worden gedaan. Wat de wijk oost betreft ver wees ze naar een nieuw te bouwen, sportïokaal. De heren Bosman en' Wiegman bleken aan het eind van de - discussie toch niet door déwethouder overtuigd en stelden voor, het agendapunt inzake de uitbrei ding van de sporthal maar aan te houden. De wethouder zal. nu met meer gedocumen teerde, gegevens naar voren moeten komen, al meende ze gisteravond zelf al volledig genoeg te zijn geweest met 'haar informaties. De invoering van de pasjesrege ling in de zusterflat van het Gemeente-Ziekenhuis is aan- leiding geweest voor de orga nisatoren om een onderzoek in "te stellen naar de mening van '•"de betrokkenen bij deze rege ling. Daarbij is de anonimueit van de verpleegsters die de enquête beantwoorden, ge waarborgd, tn een aantal vragen hebben de initiatiefnemers getracht om meer te weten te komen over de achtergronden van het bc- lead ten aanzi envan de pas- "jesregeling. Zo willen ze we- ten of dé. deelneemsters aan "de enquête al dan niet lid zijn ■yan een "vakorganisatie, of ze -genoeg inspraak hebben bij zaken die hen direct aangaan. wat hun mening is over de .pasjesregelïng, of men bij de ■Jnyoering van deze regeling ls .géraadpléegd en of de mede zeggenschapscommissie in .het ziekenhuis juist funct:o- 'C.neert. tenslotte wordt de vraag ge steld of men bekend is met het ambtenarenreglement en of men dit bij het in dienst .treden bij het Gemeente-Zie kenhuis heeft ontvangen en of .het noodzakelijk ls dat er voor .de leerling-verpleegsters op- ,nieuw een leerlingen-raad moet worden ingesteld. 'Innen twee weken hoopt men zoveel antwoorden binnen te hebben, dat daarop een rede lijke conclusie kan worden ge baseerd. De twee actievoer ders die tevens lid van de ge meenteraad zijn hebben mee gedeeld dit niet in hun functie als zodanig te doen. „Het pro gramma van de groep van 233 ondersteunt de mogelijkheid van buitenparlementaire ac ties en dit is er duidelijk één", menen ze. Schiedam De 35-jarige plaat werker W. v. d. H. is van nacht met zijn auto in de Rembrandt!aan tegen - een boom gereden. Hij liep snij- wonden op, die ter plaatse zijn behandeld. De politie heeft proées-verbaal tegen v. d. H. opgemaakt omdat hij onder invloed van alcohol was. Schiedam Op een uitzonderlijke stille Horvath- weg hebben vier leden van de Schiedam se ge meentepolitie vannacht deelgenomen aan de lan delijke verkeerscontrole-actie, die op verschillen de plaatsen in het land is gehouden. De controle in Schiedam werd gehouden bij het benzinesta tion op de Hórvathweg, even voorbij bet station in de richting Rotterdam. Iedere automobilist liep hier in een fuik van een brigadier en drie agenten, die de voertuigen aan een technische controle onderwierpen. In de nachtelijke uren kwam naar voren, dat de meeste voertuigen aan de technische eisen voldeden en dat de bestuur ders over het algemeen geldige papieren konden tonen en geen alcoholische dranken hadden ge nuttigd. De enkele processen-verbaal die werden opgemaakt hadden voornamelijk betrekking op de technische staat, waarin de voertuigen ver keerden. De deelnemende politiemensen waren vannacht eigenlijk zelf wel een beetje teleurge steld óver het resultaat van hun controle-actie, gezien de grote stilte op de Hórvathweg. Schiedam De gemeenteraad gaat op 5 februari^ voor het éefcst op proef vergaderen in het nieuwe stadskantoor. Uit deze ren latere proeven zal moeten blijken, of de benedenruimte vóór dit nieuwe gebouw geschikt is voor de raadsvergaderingen of dat men terug moet naar het thans In gebruik zijnde stadhuis aan de Grote Markt. Het is de bedoeling dat het bo vengedeelte van het stadhuis in eerste instantie zal worden gebruikt voor huwelijksvol trekkingen. In de huidige huwelijken worden geslóten en vrijkomende verblijven op de bovenste verdieping kunnen worden gebruikt als opvang- ruimten, Wat er met de benedenverdie ping gaat gebeuren is nog niét bekend: er is degedachte geopperd om de jeugdbiblio theek in. het stadhuis te vesti gen, maar aan de andere kant brengt dit weer kosten van een verbouwing met zich. B. en W. zijn nog niet uit het vraagstuk wat te doen mei de komende leegstaande bene denruimten, van het oude stad huis, Tijdens de gisteravond gehou den raadsvergadering was de raad letterlijk op baar end; begroting en gewone agenda waren afgehandeld. In zijn ge bruikelijke dankwoord zei burgemeester Roe If se ma dat ondanks wellicht tegengestel de verwachtingen de raad korter heeft vergaderd -dan in 1971. Omp reeïes te zijn was de raad deze maand 6 uur en 56 minuten aan het woord (in 1971: 7 uur en 56 minuten) en moést het college 9 uur: en 13 minuten volp'raten voordat alle antwoorden waren gege ven (in. 1971; 8 uur en 24' mi-.. nuten). In totaal dus was men. in 1972 elf minuten vlotter daal in 1971. - Burgemeester Roelfsema hield de raadsleden niettemin als vermaan voor dat de vergade-, ringen van het afgelopen jaar ondanks pittige debatten ook,- vaak een langs elkaar heen- praten heeft opgeleverd. De burgemeester legde de na druk op de noodzaak van i goe de persoonlijke verhoudingen, tussen de raadsfracties.; Met., die wens kunnen de fractiele den de kerst en nieuwjaar.te gemoet. OHIN WD 6E5TAURANT ,1 «net afzonderlijke Jij gelegenheid voor jfr a'halen van dinert. v»r Volop parfcerruimte ygn aan woor- en achter- zgde. Jb TELEFOON 70 75 42 >*3C NIEUWLANDPLEIN 13 Schiedam De Schiedamse politie heeft woensdagmiddag tij dens een feestelijke bijeenkomst in dc nieuwe kantine van het hoofdbureau aan de Lange Niieuwstraat vier leden van haar korps gehuldigd in verband met hun 25-jarig jubileum. De jubilarissen met hun gezinnen. Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren opende de receptie met een inleidend woord tot de zilveren jubilarissen, bri gadier I. A. Duivenvoorde en hoofdagent C. Th. Hijman van de gemeentelijke dienst afdeling surveillance, hoofd agent M. Jongste van de justitiële dienst afdeling re cherche en adjudant K. C. Broek, die tot voor kort briga dier bij de kinderpolitie was en sinds september werkzaam is bij de gemeentepolitie in Spijkenisse. Commissaris C. van der Haagen opende de rij van sprekers. Hij dankte de jubilarissen voor hun trouw aan het korps, ook in moeilijke dagen. In zijn betoog betrok hij de echtgeno tes van de vier heren, die hel hun mannen steeds hebben mogelijk gemaakt hun taak uit te oefenen. De heer Willems van Beveren gaf vervolgens een kort over zicht van het verleden van de jubilarissen. De heer Broek schetste hij behalve als een „zeden- en kinderspecialist" als een actief lid van verschil lende ontspanningsverenigin gen, de heer Jongste noemde hij „het vuur onder de ketel In Kethel". Deze jubilaris doet sinds 1968 als rayonchef in het genoemde stadsdeel dienst. Ook nam de hoofdinspecteur de carrière van „degelijk steunpilaar" Hijman en van brigadier Duivenvoorde, die hij vergeleek met kwikzilver onder dc loupe. Voorts sprak de heer G. Gros namens de Schiedamse poli tievakbonden, en inspecteur P. A. J, Broeders nam als vertegenwoordiger van de sportvereniging van de poiitie in Schiedam het woord. Tot slot sprak de heer Duivenr voorde namens de jubilaris sen een dankwoord. De commissaris besloot de bij eenkomst met een toespraak- in het kader van de komende kerstdagen. Schiedam Ds. J. C. van Veen, predikant van de wijk oost van de gereformeerde kerk, heeft het op hem uitgebrachte beroep naar de gereformeer de kerk van Apeldoorn aange nomen. Schiedam/Vlaardingen De wethouders G. Kaptein van Schiedam, J 'r van der Linden van Vlaardingen en I van der Knaap van Maassluis heb ben hun ongenoegen aan o'e minister van binnenlandse za ken kenbaar gemaakt iruake een extra-verhoging van de watertarieven als gevolg van het inschakelen van de spaar bekkens in. De Blesbosch door het Rotterdamse drinkwater- leid ingbedrijf. Het ingebruik nemen van ie spaarbekkens houdt volgens de drie wethouders in, dat eèn gezamenlijke actie tegen de extra-verhoging noodzakelijk is. Instemmende reacties z'.jn inmiddels al ontvangen. De samenstellers van de protes ten wijzen er op dat het ge bruiken van het Rotterdamse drinkwater flink duurder zal worden. De deelnemende v/o- terweggemeentën. vinden dit allerminst eerlijk. Profiteer nu van hef unieke aanbod 2 kranten le Ontvangen voor de prijs één", de Sctvedarose Courant met nieuws uit uw stad en omgeving. en het I HoUerdamseh Nieuwibtad met het "laatste binnen- en buitenlandse nieuws. I Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratie, zonder enige verplichting, I de SU en hn i» bezorgen en ontdek zeft de vele pluspunten. 'n open enve'°£* zonder postzegel, sturen naar flotlerdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 33a, Rotterdam stuur m.t.v.; de SC en RN 14 dagen gratis naar: straal woonpf. ,y.VLï."J» telefoon ;t.■.C.-K'iH."';

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1