SCHIEDAMSCHE COURANT Mammoet-verhuizing naar stadskantoor in begin januari Kerstconcert 1S1111 I m Kerst-ïnn geslaagd experiment SG WIL BONNEN PROBLEEM OPLOSSEN ■KMii Dr. VAN DEN HEUVEL HEKELT HERVATTE BOMBARDEMENTEN 2 kranten voor één prijs pSMsEI WlSmÊm Feestavond Yillerius Kerstfeest Leger des Heils trekt veel bejaarden Gemeentelijke kantoortoren op 15 januari gebruiksklaar RUIM 2000 BEZOEKERS Commissie vergadert Eerste prijs voor schipper Roeleveld TIJDENS TELEVISIEDIENST UIT GROTE KERK: Woensdag 27 december 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - idachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24601 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Als alles volgens plan verloopt» kan het nieu we stadskantoor op 15 januari voor het „dagelijks ge bruik" in dienst worden gesteld. Op die dag zullen de ge bouwen. waarin de diverse gemeentelijke diensten en se cretarie-afdelingen nu nog zijn ondergebracht, geheel zijn verlaten door hun gebruikers en is Schiedam één groot administratief en bestuurscentrum van de gemeen telijke overheid rijker* De concentratie van diensten en afdelingen in het stads kantoor heeft tot gevolg, dat een aantal telefoon nummers komt te verval len. Het stadskantoor zal zijn te bereiken onder nummer 260500 en heeft dan 30 telefoonlijnen. In het begin van januari komt een mammoetverhuizmg op gang, die enkele dagen in be slag zal nemen. De secreta rie-afdelingen en gemeentelij ke diensten weten nu al pre cies op welke dag en op welk uur ze zullen verhuizen. De hele verhuizing heeft iets van een soort militaire operatie, die tot op de minuut is uitge kiend. Gemeente-secretaris mr. M. «T. Blok bijvoorbeeld weet als „hoogste baas" van alle amb tenaren nu al wanneer zijn ambtelijke eigendommen naar het stadskantoor verhui zen en wanneer ze daar op de speciale verdieping die voor - —het collego van b.-en-w. is-ge reserveerd, zullen belanden. De N.V. Geijtenbeek uit Utrecht, die de verhuizing zal uitvoeren, is getraind in het doen van grote verhuizingen en is daarom door de gemeen te aangetrokken. Door de verhuizing naar het nieuwe stadskantoor vervalt een aantal adressen en tele foonnummers: De afdelingen van het gemeente-secretarie aan de Nieuwstraat 24/26 en onder in het huidige stadhuis, (telefoon 269051) het Bureau Onderwijs en de onderwijs- consulent aan de Hoogstraat 200 (telefoon 26.77.12), de Dienst van Gemeentewerken aan de Korte Haven 29/33 (telefoon 26.93.20), de Ge meentelijke Accountants dienst aan de Lange Haven 90 (telefoon 26.12.57), de Ge meentelijke Woningdienst aan de Lange Haven 145 (Koop mansbeurs), telefoon 26.93.75) en aan de M. C. M. de Groot straat 19 (tel. 70.26.83) en ten slotte de Bedrijfseconomische dienst aan de Korte Haven 27 (telefoon 26.27.02). Nog niet alle gebouwen die wor den verlaten hebben al een bestemming. Van een aantal kan de huurovereenkomst worden opgezegd, enkele an dere krygen een andere be stemming. Over de bestem ming van het oude stadhuis is nog geen beslissing genomen, maar zeker is al wel dat dit historische gebouw een func tie zal behouden. Al was het alleen maar voor de huwe lijkssluitingen, die ia de hui dige raads- en trouwzaal zul len blijven plaatsvinden. Het is niet onzeker, dat ook enkele andere verblijven op de bo venverdieping van het stad- kantoor voor trouwdoeleinden -•-zullen -worden gebruikt .of-als wachtkamer. Over de bestemming van de be nedenverdieping van het stad huis Is nog geen beslissing ge vallen. Als mogelijkheden zijn genoemd een jeugdbibliotheek of kamers voor de fracties uit de gemeenteraad, maar over de kansen daarop staat nog niets vast. Indien de proefvergaderlng van de gemeenteraad in het nieu we stadskantoor goed uitvalt, is het niet onmogelijk dat de raad daar blijft vergaderen, De huidige raadszaal in het stadhuis brengt het bezwaar mee, dat met name voor de toehoorders weinig ruimte te vinden is. Schiedam Onder de vele kerstconcerten die In deze tijd worden gegeven was ook dat van zaterdagavond in de Gereformeerde kerk aan de Westvest door Christelijk Mannenkoor „De Verenigde Zangers" uit Barendrecht. Dit grote, onde-r leiding van Gé v.d- Beek zingende koor heeft een goede homogene klank, waarmee het diverse kerstlie deren welluidend ten gehore heeft gebracht. Echter door de opvatting van dirigent wer den verscheidene mooie kerst liederen uit hun ritmisch ver band gehaald door het laten zingen van de tweede regel van „Nu zijt wellecome" in tweemaal zo grote notenwaar den als aangegeven en het te veel verlengen van de slotnoot van iedere regel in andere lie deren. De soliste Truus de Vries, so praan, bleek in „Die Al macht" van Schubert niet op gewassen tegen het grote koor dat haar telkens „overzor.g". Ook liet de zuiverheid te wensen over en kwamen de hoge no ten er niet goed uit. Beter wa ren de prestaties van Klaas de Vries, bas-bariton, on Cantate Domino" van Ri chard de Lalande. Jan van den Berg begeleidde het koor en speelde en'kele or gelwerken: Praeludium et Fuga in f van Joh. Seb. Bach (II-5), Introduction and tocca* te in G, van Walond, Marcho religieuss op een thema van Handel van Guilmant en ge deelten vut Kerst&uite II van hemzelf op correcte wijze. Als bij al de2e soort concerten nam de samenzang een grote plaats in. W. P. VERHEUL Profiteer ni3 van tiet unteSca aanbod 2 kranten la ontvangen voor de prijs van-B één: de Schiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en h®lB flotierdamsch Nieuwsblad mei het 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws, E Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen flratl3, zonder enige verplichting, T de SC en RN te bezorgen en ontdek zelf de vete pluspunten. Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamscb Nieuwsblad, antwoordnummer B34, Hotterdam Stuur m.l.y.;de SC en RN 14dagen gratis naar naam straat woonpl, telefoon... Schiedam De Kerst-ïnn In het Dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan heeft de verwachtingen ver overtroffen. In plaats van zo'n driehonderd bezoekers per dag, waarop de organisatie aanvankelijk gerekend had. kwamen er in totaal maar liefst tweeduizend. Overdag bestond het aanwezige publiek voor het merendeel uit jongelui, 's avonds waren het voornamelijk ouderen, die de tijd doorbrachten in De As- Vier Molens- Voor de kerst- maaltijden bestond veel be- (A langstelling. Op eerste Kerst- lp': dag namen 180 personen daar- Y aan deel, dinsdag schoven 140 mensen aan het diner aan. Het is de bedoeling, dat volgend jaar weer een Kerst-ïnn op poten wordt gezet, aangezien is gebleken, dat een dergelij ke activiteit duidelijk in een behoefte voorziet. Voor ieder een was er wat te doen, kinde ren konden plakken, kleinen, knippen en verven in verschil lende voor handenarbeid inge richte ruimten, veel ouderen vermaakten zich met een po tje bilarten, ook werd er druk gekaart. De Kerst-ïnn is geen specifiek feest van eenzamen geweest. Hoewel er verschillende enke lingen waren, werd het dien st ncentrum tijdens de feest dagen toch vooral bevolkt door gezinnen. De organisatie van de Kerst-ïnn is uiterst tevreden over het resultaat en noemt de Irm een geslaagd experiment. Gezien de opgedane ervaring wordt de volgende Kerst-ïnn wel enigszins anders van opzet. Zo zal bijvoorbeeld worden voor- - zien in wat meer rustige plek jes voor bejaarden. Het open huis, dat met oud en nieuw misschien in het dien stencentrum gehouden zou worden, gaat niet door. De or ganisatie durft het niet aan, om op zo'n korte termijn nog een programma in elkaar te draaien. Schiedam De Schiedamse Ge. mcensehap heeft maatregelen genomen om de klachten over winkeliers, die de bij de SG verkrijgbare cadeaubonnen niet accepteren, de kop in te drukken. De oorzaak van deze klachten is volgens de SG het feit, dat nieuwe winkeliers, die zich in Schiedam hebben gevestigd, niet op de hoogte zijn van het beslaan van de SG-bonnen. In verband hiermee heeft de SG alle winkeliers in Schiedam aangeschreven en verzocht, de bonnen te accepteren. De winkeliers hebben tevens een modelhon van de SG ont vangen, die ze duidelijk zicht baar in hun winkel ophangen om daarmee kenbaar te ma ken, dat de bonnen bij hun. in gewisseld kunnen, worden. Het is de bedoeling, dat de winke liers de SG laten weten of ze de bonnen wel of niet accepte ren, zodat de SG een overzicht krijgt van de winkeliers, waar men de bonnen kwijt kan. Op deze manier kan de SG het publiek beter informeren. De SG geeft al een aantal jaren cadeaubonnen uit. Vooral de laatsje twee jaar is de ver koop ervan sterk gestegen. Bejaarden uit alle delen van de stad waren naar Splerings- hoek gekomen om het kerst feest bij te wonen. Schiedam Het reisbureau Vil- Jerius, gevestigd op het Broersveld I6T, houdt zater dag 6 januari een reünie in gebouw Palace, Zomerhof straat 115 in Rotterdam. Op het programma voor deze feestavond staat een nieuw jaarsshow, waaraan onder an dere meewerken het accor deonduo Jane en John, het Apollo Kwartet, dat voor dansmuziek en begeleiding zorgt, Tobi Rix en Al en Vale- ry Preston, die met manlpula tie en illusie het publiek van de wijs proberen te brengen. De avond, die alleen, toeganke lijk is voor cliënten van het reisbureau, begint om acht uur. De toegangsprijs is vijf gulden. Maassluis Donderdagavond, 4 januari volgend jaar, aan vang hall acht wordt in de vergaderkamer van de ge meentesecretarie in. Maas sluis een openbare vergade ring gehouden van de com missie voor onderwijsaangele- genheden, sport, recreatie en jeugdzaken. Aan. de orde komen negen agen dapunten, onder andere: de gemeentelijke zweminrichting •Dol-Fijn, de aanstelling in vaste dienst van een onderwij zeres, de verpachting van de kantine van de Olympiahal en de Sportraad. Schiedam Ruim zevenhon derd Schiedamse bejaarden hebben zaterdag tijdens twee bijeenkomsten in de aula van de scholengemeenschap Spie- ringshoek aan de Van der Brugghenlaan kerstfeest ge vierd met het Leger des Heils. „De belangstelling voor onze kerstfeesten was dit jaar nog groter dan vorig jaar het ge val was", wist een van. de Heilsoldaten, de heer B. F. J. van den Hoek te vertellen, „op zoveel bezoekers hadden we eigenlijk niet gerekend, maar er valt altijd hier en daar nog een stoeltje tussen te schuiven. Het ziet er naar uit, dat we volgend jaar wellicht drie kerstfeesten voor bejaar den zullen organiseren". De aanwezigen genoten met vol le teugen van het gevarieerde programma, dat het Leger des Heils hun bood. Medewer king aan het slagen van de feesten verleenden, onder an dere de tamboerijnbrigade, het muziekkorps en de zang brigade van het Leger, voorts traden een bejaarden- en een jeugdkoor op. De bijeenkom sten werden, beëindigd met een samenzang. Tijdens de kerstdagen heeft het Leger des Heils verschillende bijeenkomsten voor jong en oud in het gebouw aan de Lange Haven 27 gehouden. Op Oudejaarsavond heeft daar van zeven tot acht urn 's avonds een dankstond plaats. Op 1 januari is op de Lange Haven om half elf 's morgens een nieuwjaarsre ceptie. Den Haag/Vlaardingen Tra ditiegetrouw heeft het Pro- duktsehap voor vis en vispro- dukten weer prijzen toege kend aan schippers van vis sersvaartuigen die van. 1 no vember 1971 tot en met 31 ok tober 1972 de best verzorgde zeevis of haring hebben aan gevoerd. De produktschappen- prijs voor gezouten haring kwam in Vlaardingen terecht bij schipper C- Roeleveld van de trawler VL LOS „Eliza beth" van de rederij W. Kwakkelstein. De prijzen voor verse zeevis en verse haring vielen in IJmui- den en Scheveningen en prij zen voor gezouten haring kwa men behalve in Vlaardingen ook terecht in Scheveningen en Katwijk aan Zee. Schiedam Dr. A. II. van den Heuvel, de nieuwe secretaris-ge neraal van de Nederlandse Hervormde kerk, heeft in de dienst tijdens kerstnacht vanaf de kansel van de Grote kerk In Schie dam opgeroepen tot protest tegen de Amerikaanse bombarde menten op Noord-Vielnam. Tijdens de kerkdienst, die door het IKOR op de televisie werd uitgezonden, veroordeelde de nieu we secretaris-generaal de hervatting van de bombardementen scherp en riep hij de leden van de diverse kerken in ons land op, met handtekeningenacties hun protest kenbaar te maken. In een aantal Schiedamse ker ken lagen het afgelopen kerst- weekeind e lijsten klaar voor deze actie. De handtekeningen zullen worden verstuurd naar het IKOR, die ze aan de Ame rikaanse autoriteiten wil doen toekomen. Dr. Van den Heu vel hekelde In zijn preek in het bijzonder het feit, dat de bombardementen worden uit gevoerd in een periode, die toch bij uitstek een periode van vrede zou moeten zijn. De kerkdienst in de Grote kerk werd zeer druk bezocht. Omdat de dienst via de t.v. werd uitgezonden, moest eerst een groot aantal voorbereidin gen worden getroffen. Koor- en samenzang moesten van te voren worden gerepeteerd cn ook de t.v.-apparaluur die in de kerk stond opgesteld moest ruim van te voren worden be proefd. Aan de dienst verleenden mede werking het kerkkoor van de Grote kerk onder leiding van Bart de Leeuw, üe muziekver eniging Harpe Davids, o.I.v. de heer A. Glotzbach, organist J. P. Bekkers cn de IKOR-me- dewerkers Dore Smit en Wint Nijman, die de schriftlezingen verzorgden. De handtekeningenactie is In do hervormde kerken in Schie dam een succes geworden/De hervormde predikant ds. M, C. Baart: „In verschillende kerken stond men op eerst* Kerstdag voor de aanvang van de dienst in de rij om t< tekenen". De overige kerken in Schiedam hebben niet aan de actie deelgenomen, omdat ze er niet of te laat van op d< hoogte waren. Ook op de lys* ten, die tijdens de Kerst-lmA in het dienstencentrum klaat lagen, zetten velen hun hand lekeaing.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1