1 m Fortuna heeft te veel kansen nodig SVV in Heerenveen geen zwakke plekken smm Pas zeven minuten voor het einde onverdiende gelijionaker bL7 T.fM Duivenshow „De Adelaar" In Vlaardingen 3361 mensen op wachtlijst SWb geen moeite met Full Speed VÊ HKpÉta OXGEXOEGEN Opstellingen WOENSDAG 27 DECEMBER 1972 3 3-.. Aat Reygersberg had 't weer op zijn heupen, maar werd regelmatig goed in bedwang gehouden. Vlaardingen Fortune's zor gen om verrassend en snel Cambuur waren onge grond, want al dicteerde Jan van Baaren (met de 41 nederlaag in gedach te) „zekerheid" voor alles, ook de Leeuwarder forma tie kwalificeerde zich als 'n ploeg waarin het verschil uit en thuis net zoals bij Fortuna als de dag en de nacht is. Waarvan de Vlaardingers zeker hadden moeten profiteren. Welis waar stortte Fortuna zich na rust, toen De Jonge, Ooft en Zuidersma niet vol doende kwamen, in het avontuur, maar de Friezen konden de traag opgezette breedvoerige acties veelal de baas. Het eerste kwartier na rust leek Cambuur een willoos slachtoffer te gaan worden, maar de wraak waar heel Fortuna op gebrand was spitste zich niet toe- Fortu na raakte steeds verward in het stugge Frieze net werk en aangezien de ver rassing, behalve enkele schoten van Cees Bouman, grotendeels ontbrak, moest. Jan van Baaren zich later wel als realist opstellen. Die van het besef hebben dat hij van aanvallend For tuna, dat toch al zo weinig doelpunten maakt, niet te veel behoeft te verlangen. AI had een kerstgeschenk wel op zijn plaats geweest voor de ambitieuze Schie dammer. Hij; „We hebben er de hele week naar toe geleefd. De jongens wilden revanche voor het smade lijke verlies. Vooral de wij ze waarop die 4X neder laag tot stand was geko men, zinde niemand". Maar ondanks die positieve in slag beet Fortuna zich regel- Anton Huyer was snel, maar voor de goal weinig gevaarlijk. matig vast. „Uiteindelijk zie ik die 00, waarmee we thuis ongeslagen blijven", rede neerde Jan van Baaren, „toch ais een beloning, omdat we nog steeds gehandicapt wa ren. Dus zonder Leen Boon (dijbeen) en Arie Don [kuit been)", ZEKERHEID Fortuna paste voor rust de rol van grote „zekerheid" toe. Die van snelle spitsen Zui dersma, Ooft en De Jonge voor de voeten lopen. Jan van Baaren: „Hoewel ik blij was dat De Jonge niet in het cen trum liep, hadden de Friezen veel minder lef dan thuis. Ook al speculeerde de Friese de fensie met secure trappen naar het front op de snelheid van de collega's. Wat bijna een keer succes had, toen Zui dersma tegen de paal schoot, maar anderzijds Cambuur niet voorbij kon gaan aan de reële kansen van Rob van der Bol. En Anton Huyer die hal verwege de solo van Aat Rey gersberg mocht afmaken, maar toen kon doelman Roor da redden. Ooft en Zuidersma wisselden voortdurend, om Johnnie Jan sen en John Corver uit hun concentratie te halen, wat gro tendeels mislukte. In de 3Ge minuut beukte Rob v. d. Bol op^de vuisten van Roorüa,. vlak voor het fatale ogenblik dat Blsinga genoeg had van zijn „Haagse" manteren en hem de gele kaart toediende. Voor de derde maai nu al met als aantekening op het wed- strijdformulier: tegenstander in de rug lopen, terwijl het spel dood is. Wat gezien zijn straflijst zeker op een schor sing met eventuele boete gaat uitdraaien. KRUISING Pas na rustmzou Fortuna uit zijn schulp gaan komen. Toen ook lieten de Vlaardingers hun defensieve houding varen en trokken Van der 'Bol en Cees Bouman, maar ook Arie Riedijk, bij herhaling naar vo ren. De kogel van Ce as Bou man moest Friese doelman Roorda al gauw over de ach terlijn. duwen Maar uit de hoekschop van weer Cees Bouwman greep hij niet in toen de bal tegen de kruising kwam. Maar ook de Viaardin- se aanvallers stonden aan de grond genageld. Een volgende kopstoot van Aat Reygersberg zaaide veel paniek voor het Friese doel. maar Roorda redde met zijn vuisten. Halverwege nam arbiter Elsin- ga andermaal Rob van der Bol onder handen nu voor zijn wandaad tegen de knieën van Hoekstra maar het liep met een sisser af. De Fnes moest echter per brancard van het veld worden gesleept. Later constateerde men een kneuzing boven de knieschijf wat hem zeker enkele weken kost. De lankmoedigheid van Elsinga stuitte overigens wei tegen de borst van de Friezen, die zeker Van der Bol van re pliek hadden gediend als niet Jan van Baaren op tijd zijn middenvelder had ingeruild vaar Loet Kwist. Kermend van pijn wordt Hoekstra behandeld, nadat Rob van der Bol (6), die rich afzondert, hem een fikse trap tegen zijn knie had gegeven. Nadat ook de kooi van Peter El kelenboom enkele malen aan gevaar was ontsnapt, vonden beide ploegen het blijkbaar welletjes. Leo Beenhakker Ia- ter: „ik had winst ingecalcu leerd, maar nu ik Fortuna thuis heb gezien, is het ver schil met de uitdueis groot. Waardoor de roodgele forma tie onberekenbaar is". Van onze sportredacteur Vlaardingen In het kader van de jaariljkse keuring vaa de mooiste duiven uit de hok ken van de leden, poseerde de P.V. de Adelaar in eigen club- en inkorflokaal diimaal de oude duiven- en duivixtnen. Evenals bij de jonge duiven trad hierbij Maarten Velle- koop als keurmeester op- Uitslag oude doffers: 1, G. van Hurk; 2 mevrouw G. vaa Kuyk-Roodenburg; 3 comb. Muller en Zn.; 4 Chr. Verheu gen; 5. A. Vink; 6. B. Moer man; 7. A. Noordhoek; 8. C. Schoenmaker; 9 en 12 C. Wll- berg; 10 M. Schapken: 11 me vrouw G. van liuyk-Rooden- burg; 13. J. Eggen. Oude duivinnen: 1 comb. M. Ge luk en Zn,, 2 C. Verheugen; 3. A. Noordhoek; 4 en 9 comb. M. Geluk en Zn.; 5. C. Wit- berg; 6. G. v.d. Hurk; 7 en 10 A. Frehé; 8 J, Eggen; 11. J. Breu'r; 12. J. Webers; 13 B. Moerman. Klassement over twee tentoon stellingen: 1. G. v.cL Hurk; 2. A. Frehé; 3 comb N. Geluk en. Zn; 4. C. Witberg; 5. comb. Gebr. Schippers; 6 mevrouw G. van Kuyk-Roodenburg; 7. B. Moerman; 8. J. Eggen; 9 A. Noordhoek; 10 A. Vink; II C. Scheffer; 12 J. Breur; 13 comb, W. Schoenmaker en Zn.; 14 comb. J. Muller en. Zn.; 15. W, Schapken; 18 B. Meyer ink 17 H. Plomp; 18 A. van Toor; 19 J. van Peer; 20 Chris Verheugen; 21. J. We bers, Vlaardingen Bij het bureau voor huisvesting stonden het afgelopen kwartaal 3361 men sen ingeschreven. Van die 3361 wonen er 845 in een onge schikt huis, 611 zijn te klein en 253 mensen zijn te groot be huisd. Maar liefst 538 werkne mers van -buiten de stad wil len in Vlaardingen komen wo nen, terwijl er in totaal 526 aanstaande echtlieden zijn die binnenkort een huis willen. Er zijn 144 mensen die in aan merking,komen voor doorstro ming naar een nieuwe wo ning. Bijna honderd mensen beschikken niet over woon ruimte. Van de 611 te klein behuïsden moeten zeker 136 mensen op sociale indicatie verhuizen Van de 845 mensen die in een ongeschikte woning zitten zijn er 144 waarvoor de verhuizing naar een andere woning me disch gewenst of zelfs zeer gewenst is. Schiedam SVVb speelde op Harga vriendschappe lijk tegen de Delftse vier deklasser Full Speed. Ging de belangstelling uit naar Full Speed's spits Vlasblom, het kwam er in dit duel beslist niet uii De roodgroene reserves waren duidelijk sterker en wonnen tenslotte mét 31 via doelpunten van Jos- en Ceps Zoetmulder en Ger Bakkes, Heereitvcen Even tobde SVV, Een kort momentje maar. Een schok rilde door het elftal dat zolang stand gehouden hzd. Op knappe wijze een voorsprong had genomen, maar zeveti minu ten voor het eindsignaal dan toch nog moest capituleren. Even speelde de teleurstelling, toen was het voorbij en maakte deze domper plaats voor een lichte voldoening. Immers, de 11 de ling op Heerenveen winderige sportpark werd toch wel in dank aanvaard. De wetenschap dat menige topper was stukge lopen op de Friese onverraetelijkheid vergoedde veel, zo niet alles Bovendien had het allemaal zo mooi kunnen eindigen. Juist in een periode dat SVV z'n tegenstander superieur vast nagelde was het invaller Wierts die het enige foutje van goalie Jan van der Velden afstrafte. De Schtedamse doelman die we kelijks de koppen in artikelen over SVV haalt, liet een keer de bal glippen. Het betekende de Friese gelijkmaker. Dat het de formatie van Meg de Jong zoveel motie zoij kosten verraste het drieduizendkop- ptge publiek. Juist Heeren veen overrompelde in de be- glngfase en zocht SVV koorts achtig naar het juiste tegen spel. Toen dan eindelijk die zo noodzakelijke rust in het spel kwam hadden voor Heeren veen de opvallend sterk spe lende Thomas Haan naast en Prinsen tegen de paal ge knald. door Hans Soeters DEFENSIEF SW beperkte zich, zoals voor speld, lot defensief voetbal. Ook nog toen Meijerink voor Heerenveen scoorde, maar grensrechter Van Dijk terecht de treffer wegens buitenspel wegwapperde. Maar met het uitblijven van het Friese suc ces, waagde de roodgroene formatie zich gedurfder uit de verdedigende stelling. Zoals een snelle combinatie die Jan Rijk ui ter ontstellend zuiver fi nishte. Doelman Griever had geen enkel verweer, echter wel arbiter Beck die de tref fer wegens „roepen" annu leerde- Het maakte Heercnveen echter nerveus en het kleumende pu bliek ontevreden. Een onge noegen dat steeg toen even la ter een pass van Jan Rijkuiter bsj de attent reagerende Jan Groeneweg terechtkwam. Doelman. Griever redde de si tuatie voor de thuisclub-... Ook na rust werd duidelijk dal SVV aanzienlijk sterker dan tijdens het eerste treffen op Harga als eenheid wins' boekte- Heerenveen wenste te gehaast die openingstreffer maar stuitte op een knap ver dedigend SVV. Waardoor te vens kansen ontstonden- Kan sen door een afwisselende op zet, want vaak weken de spit sen Groeneweg en Rijkuiter uit naar de vleugels en zocht SVV prompt het centrum voor de tegenstoot. Of andersom, benutte het de opeenhoping :n het centrum om via de vleu gels op succes te azen. Een taktiek die slaagde, want juist John van der Spek en Ties Van Duppen grepen deze vrij heid dankbaar aan. Een rol die vooral Ties van Duppen blijkbaar goed ligt, want zon der consequente dekking groeide deze opkomende mid denvelder in aanvallend op zicht. VOORTREFFELIJK Echter nog een verandering slaagde wonderwel. Maarten van Beek, door Piet Ro- meijn's schorsing weer rechts achter, draaide voortreffelijk en had een belangrijk aandeel in SVV's waardenng oogsten de uitverdedigen. Sloten vori ge week de linies haperend, .n het tweede treffen zelfs voor treffelijk. Bleef ook de mis lukte lange pass achterwege, maar werd op het gladde veld de extra tijd vergende kortere combinatie een succesvolle strijdwijze. Die kon slagen doordat steeds weer een SVV'er zich vrij liep en Hee- renveen's spelverdeler Dole- zar zijn meerdere moest er kennen in het weer in ere her stelde duo Mulder-Warnaar. VOORSPRONG Het resulteerde tenslotte In SVV's verdiende openingstref- Ties van Duppen ontpop1© zich in het tweede treffen te gen Heerenveen als een vaak ongrijpbare „middenvelder". fer. Oprukkende Ties van Duppen schoof de bal naar de zich in het centrum aanbie dende Wim Mulder. De pass ging richting Jan Groeneweg die echter de bal liet lopen voor Jan Rijkuiter, uitweek naar links en prompt werd aangespeeld. Alleen voor doel man Criever was een simpele voetbewegmg voldoende: 01 Jan Groeneweg's lakonieke commentaar: „Eindelijk zag ik eens een keer dat de doel man op het verkeerde been stond Ik krijg steeds zoveel kansen dat het toch weer eens een keertje moest lukken". Kansen, zoals nauwelijks vier minuten later. Weer was het een pass van Jan Rijkuiter en nogmaals Groeneweg die oog in oog met Griever kwam, Nu was het echter de haastig toe gesnelde De Jong die zich tus sen het gat en Griever wurm de, Of zoals in de 72ste mi nuut, toen wederom Jan Groe neweg beheerst doorstootte maar onbeheerst tegen de grasmat werd gedeponeerd. Jan Rijkuiter kogelde uit dc toegekende vrije trap ontstel lend hard via de vuisten van Griever tot hoekschop. Hoekschoppen waaruit SW door een duidelijke minder heid voor het doel van Grie ver onmogelijk resultaat kon halen- Juist daardoor wekte het verbazing dat SVV het toch probeerde om die defen sieve overmacht via lange trappen te verschalken. Juist de korte corner leek een aan zienlijk doeltreffender wapen, maar bleef onbenut* GELIJKMAKER In de 77ste min. ontsnapte SW op wonderbaarlijke wijze aan de gedij km aker. Ontstellende taferelen voor het doel van Jan van der Velden. Steeds weer werd de bal schietklaar gelegd, maar evenzovele ke ren koos Heerenveen voor het creëren van een volgende sco ringskans. Nauwelijks zeven minuten voor het eindsignaal van de uitste kend leidende scheidsrechter Beek kwam dan toch de Hee- renveense domper op de Schiedamse vreugde. Een Opstellingen: (Heerenveen) Griever; De Jong, Kist, Wei de, Van Wens veen; Alberda. DolezaT, Toonstra (Wierts); Meijerink, Haan Prinsen. (SVV) v. d. Velden; v. d. Korput Ostcrholt, Steenbergen, v. Beek; Van Duppen, Mulder, Wamaar, v.d. Spek; Groene weg, Rijkuiter. Scheidsrechter J. F. Beek, grensrechters 3. P. Itecden en W. J, van Dijk, Score verloop: 55ste min. Jan Groeneweg 01, 88ste min. Wierts I—1. Toeschouwers; 3COO. harde omhaal werd door Jan van der Velden verkeerd beoordeeld, Het de bal glippen en de attent reagerende inval ler Wierts kon scoren: 11. EENHEID Hetgeen bij Rinus Gosens da vreugde om het behaalde re sultaat niet kon wegnemen. "Terecht moest contstateren dat zijn formatie geen zwakke plekken vertoonde. Kwam Dick van de Korput in de be ginfase nogal eens in moeilijk heden, zijn latere herstel waa opmerkelijk. Gosens: „Dick had het dan op links ook niet gemakkelijk". Want Heeren veen koos juist die helft van het veld om SVV's defensie te ontregelen. Trof op rechts een sterk spelende Maarten van Beek en in het centrum de on verzettelijke Rinus Steenber gen met als sluitpost Aad Os- terholt. Hex moest wel over liks, maar had toch één foutje nodig om deze taktiek te laten „slagen".*..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3