Topdrukte voor de ven Schiedam als woonplaats uit de gunst? Herstel riool in West SCHIEDAMSCHE COURANT WORDEN INGEHOUDEN OP BONUS s WÈÊËÈËÊËÊmm Door terugloop van bevolking: Fietser aangereden Inbraak in fotohandel Rijden in de mist IBB Ongenoegen bij werknemers Wilton: Verbouwing Julianakerk begonnen Loslopende keeshond gevonden Volkstuinders vergaderen RUBENSLAAN AFGESLOTEN 2 kranten voor één prijs l De verb omving zal twee maanden in beslag ne men- Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen raar Hotlerdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC en RN 14 dagen gratis naar: straat waonpl. teielaon Schiedam Het bestuur van de feedrijfsledengroep Wiï- ton-Fijenoord van de Industriebond NW heeft door middel yan een brief, die voor alle werknemers van Wilton Fijenoord te lezen is, zijn misnoegen uitgespro ken over de houding van de Raad van Bestuur van het Rijn-Schelne-Vcrolme concern, naar aanleiding van de verrekening van de verstrekte voorschotten na de sta king van februari m 1972. indertijd zijn voorschotten verleend door de RSV over de niet gewerkte dagen tijdens de staking. Op basis van een be lofte door de Raad van Bestuur van het Rijn-Sdhelde-Verol- ime concern aan de Centrale Ondernemingsraad, dat de verrekening op een andere wijze zou kunnen gebeuren dan door middel van terugbetalen door de werknemers, zijn de stakers in februari van het afgelopen jaar weer aan het .wenk gegaan. De RSV .wil-nu een half procent inhouden op een bonus dies vandaag wordt uitgekeerd en op een bonus die volgend jaar .■wordf uitgekeerd. De rest zou dan in twaalf maanden moe ten worden terugbetaald, De afspraak die 'de Centrale On dernemingsraad heeft gemaakf kwam er op neer dat het <met terugbetalen wel zou loslopen. Men wilde dit onder meer doen door efficiënter te wérken en eventueel overuren te maken, Verschillende bazen bij Wilton Fijenoord hebben er zelfs bil hun personeelsleden op aangedrongen om de voorschotten» die werden uitgekeerd aan te nemen. Sommig'e personecls- ledèn waren namelijk bang dat zij er nadeel van zouden hebben en wilden het geld niet hebben. Een zegsman van de Industriebond NVV verklaarde: „De morgen dat de sta king was- afgelopen, is nog door leden van de Centrale On dernemingsraad verklaard dat het wel zou loslopen met die voorschotten. Na die verklaring zijn de mensen pas de poort binnengegaan. Nu zijn de mensen gewoon in een sfrontput gegooid". De brief van de Industriebond NW verwijst naar de bespre kingen die de Centrale Ondernemingsraad en de Raad van Bestuur gedurende de staking hebben gev-oerd en naar de afspraken die daar zijn gemaakt. Daar werd sterk de in druk gevestigd, dat verrekening ook nog op een andere wij ze zou kunnen plaatsvinden dan door middel' van terugbeta len. Een en ander werd toen op aanraden van de Raad van Be stuur op zodanige wijze gesteld, dat zij haar claim van 11 12 miljoen op de FME en de VNO niet zou verliezen. Het •bestuur van de bedrijfsledengroep van de Industriebond NVV besluit de brief: „Wij vinden deze handelswijze een ernstige "inbreuk op bet in de Raad van Bestuur van de RSV gestelde vertrouwen, waar we nauwelijks woorden voor kunnen vonden". Het is nog niet bekend of in andere afdelingen dan Wdlton-Fij- enoord van het Rijn-Schelde-Verolme concern al is gerea geerd. Een eventuele staking bij Wilton zou afhangen van de werknemers zelf. De Industriebond zal zich a-Is vakbewe ging in -eerste instantie afzijdig houden. Wel 'heerst er bij Wilton onder de werknemers een mopperige stemminga De ontevredenheid kan eventueel maandag pas goed tot uit drukking komen als is gebleken, dat vandaag de procenten op de bonus zijn ingehouden. Schiedam Het toenemend aantal Schiedammers dat uit deze gemeente vertrekt, bezorgt de verhuisbedrij ven goede tijden. Op hoog tijdagen rijden deze bedrij ven soms met diverse wa gens tegelijk de inboedels naar de nieuwe woon plaats. Vooral in Groen oord blijkt het verloop on der de bevolking van de wijk bijzonder groot. De al gemene verwachting is, dat de bestaande ontwikkeling nog even zal aanhouden en dat het aantal vestigingen in Schiedam geen invloed zal hebben op het grote vertrekoverschofc. eEr gaan hier vreselijk veel mensen weg", zegt de heer D. va» Geyi van het gelijknamige ^verhaïSbedHjf^in'Schledam. Zelden heeft bij het zo druk gehad als iu de afgelopen ja ren, toen de daling van de be volking eenmaal op gang kwam. „Het is zo dat we In de hele stad bezig zijn met verhuizingen. Toen de nieuw bouwwijken van de grond kwamen, zijn cr veel verhui zingen geweest, maar nu moe ten we door heel het land en soms naar de gekste plaatsjes toe"» Op topdagen verlaten twee of drie verhuiswagens van zijn bedrijf Schiedam, als regel naar een gemeente buiten het Rijnmondgebied. „We hebben ■>xi:tegenwoordig zo'n 1.100 tot Schiedam Met het ver bouwen van de Juliana kerk aan de Burgemees ter Knappertlaan ts een begin gemaakt. Eein aannemer is deze week begonnen met het uit breken van een. deel van het interieur van het kerkgebouw. Hier zal een zogenaamd ontmoe tingscentrum komen. Er zuilen een keuken en sa nitaire voorzieningen worden aangelegd. De gereformeerde kerk van Schiedam is alvast met de uitvoering van de verbouwingspLannen begonnen, hoewel de daarvoor te voeren ac ties nog niet zijn afge rond. Financiële proble men zal dit volgens bouwpredikant as. Schu ring echter niet geven. De verbouwing van het gebouw houdt tevens in, dat het aantal zitplaat sen in de kerkruimte zal wórden verminderd, met Flats worden door velen ingeruild voor een eengezinswoning elders. Schiedam. Kinderen hebben donderdag op de Hoogstraat een loslopende keeshond ge- vonden. De hond is zwart met wit en heeft een wit puntje aan zijn. staart. Het dier had een blauwe halsband om. De keeshond ïs een reu en onge veer vijf maanden oud. De hond is naar het dierenasiel aan de Sint Anna Zusterstraat gebracht. I Schiedam Op de kruising Schiedamseweg-Hargsingel is donderdag de 70-jarige fietser L, J. aangereden door een auto, bestuurd door de 49- jarige C. J. B.'uit Hoogvliet. De fietser is met een hersen schudding en een "gebroken been naar het Gemeentezie kenhuis gebracht en daar op genomen. Schiedam In een fotowinkel aan het Bachplein Is in de nacht van donderdag op vrij dag ingebroken. Er zijn zes filmprojectors gestolen, negen tien fotocamera's en zes film camera's. De totale waarde van het gestolene is ƒ7000, De inbrekers.zijn binnengeko men nadat zij de voordeur hadden opengebroken. 1.200 verhuizingen per jaar, de meeste doen we in Schie dam. We vervoeren de inboe- dels van veel mensen die met pensioen gaan, maar.-er zitten ook veel jongere mensen bij"* aldus de heer Van Geijl. Voorzitter J. J. Levens van de wijkvereniging Groenoord zegt dat de dag waarop er w jn Groenoord geen verhuiswagen voor een woning staat een zondag is. „Er is hier een con stant verloop en er trekken veel mensen weg, vooral ook jonge gezinnen. Mensen die elders een huis kopen, 2ie je veel weggaan, want huizen kopen in Schiedam is erg duur". beoefenaars van andere be roepen die landelijk kunnen worden uitgevoerd, verlaten Schiedam vrij gemakkelijk, omdat andere plaatsen in het oosten en noorden van het land aanzienlijk gunstiger huisvesting kunnen bieden, zo is de ervaring- 1972 is de bevolking van Schiedam, zoals bekend met 1.700 personen afgenomen tot ruim 81.000. De verwachting is, dat Schiedam fn 1973 onder de 80.000 inwoners komt. Het gevolg van het grote ver loop in een wijk als Groenoord is dat functies in allerlei ver enigingen en organisaties nog al eens wisselen. In de wijk vereniging is dat al evenzo: ,,We krijgen veel nieuwe Ie- den, maar er gaan hier zoveel mensen weg, dat het ledental van de wijkvereniging niet groter wordt maar gelijk blijft", aldus de heer Levens. Ambtenaren, onderwijzers en Schiedam Het bestuur van de voQkstuindersvereniging De Vijfsluizen heeft voor woens dag 14 februari een ledenver gadering belegd in het gebouw voor Christelijk Sociale Be langen aan de Lange Haven. Tijdens deze vergadering zul len onder andere de verslagen van penningmeester en secre taris worden behandeld-, en zal een bestuursverkiezing worden gehouden. Schiedam Als woonplaats de cijfers wijzen het uit doet Schiedam het de laatste twee jaren niet meer zo best. Het zou de conclusie kunnen zijn die kan worden getrokken uit de cij fers van de maandelijkse bevolkingsoverzichten en uit de "com mentaren van een verhuisbedrijf en de voorzitter van de wijk vereniging Groenoord In deze krant. Inderdaad is het teruglo pen van de bevolking met twee procent opvallend groot en in jaren niet voorgekomen. Bijkomende factor Is een forse daling van de gemiddelde ge zinsgrootte van ruim 4 perso nen per gezin, zo'n 15 jaar ge leden tot ongeveer 3 op dit ogenblik. Maar de cijfers van de bevolkingsoverzichten la ten iedere maand een groot vertrekoverschot zien en daaraan moet de terugloop toch wel in hoofdzaak worden geweten. Voor een niet onbelangrijk ge deelte van hen die weggaan is Schiedam daarom niet aan trekkelijk meer. omdat er maar weinig betaalbare eengezinswoningen zijn, hetzij te koop, hetzij te huur en dat er eiders die woningen nog wel zijn- Daarbij komt, dal bijvoorbeeld vanuit de Hoek- sche Waard het werk per auto even gemakkelijk bereikbaar is geworden als vanuit Schie dam. Steeds weer- een hachelijke zaak, dat rijden in de mist. de kunt niet voorzichtig genoeg zijp, zeker als het weerbe richt vermeldt dat alles weer potdicht" zit Bij mist over dag groot licht, is de slogan, die helaas nog lang niet door iedereen wordt opgevolgd. Automobilisten en fietsers wor den in een dikke mist zoals die de afgelopen dagen in. de ochtend nogal eens voor kwam, pas op het laatste mo ment gezien omdat ze geen verlichting voeren of aileen maar stadslichten hebben. Kettingbotsingen zijn dan vaak een onvermijdelijk gevolg. Je ziet nu eenmaal weinig op de grote weg, zoals deze foto's nog eens overduidelijk aan* tonen. Schiedam De dienst Gemeentewerken voert in een aantal straten ten zuiden van de Burgemeester Knappe rtlaan herstel werkzaamheden aan de riolering uit. Thans is de dienst bezig met de oostzijde van de Rubenslaan, die in verband hiermede ongeveer anderhalve week afgesloten zal zijn. Daarna bomt het gedeelte van de Francois Haverschmidtlaan tussen de Ru benslaan en het Sint Jacobs Gasthuis aan de beurt. Deze laan wordt tijdens de werkzaamheden geheel voor hel verkeer af gesloten. Het werk wordt voortgezet in de Jacob Catslaan en tenslotte in de Burgemeseter Knappert- laan. waar alleen het voet- en het fietspad moeten worden opengelegd. Voor de dienst is het in de Burgemeester Kïtap- pcrtlaan echter nogal moeilijk Werken, omdat de graafma chine wordt gehinderd door de lichtmasten en de bomen. Het gaat in het totaal om onge veer een kilometer riool. "Ver wacht wordt, dat het werk zo'n twee-en-halve maand in beslag zal nemen. Gemeente werken streven ernaar om bij ce uitvoering van hel werk do omwonenden zo min mogelijk lost te bezorgen. Zo wil de dwitst de gegraven, sleuven weer dichtgooien en van een tijdelijke bestrating voorzien, zodra hét eigenlijk werk aan de buizen is verricht. Nadat de grond is ingeklonken, wordt dan de definitieve be strating aangebracht. Profileer nó van het unieke aanbod 2 kranten Ie ontvangen voor de prijs van-B één; de Schiedamse Courant mei nieuws uit uw siad en omgeving, en heil Rottsrdamsoh Nieuwsblad met het'laatste binnen- en buitenlandse 'nieuws. J Geel ons nu opdracht oefc bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting de SC «n RN te beïorgen en ontdek lelföe vele pluspunten. -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 268031-redactie 262556 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 99sïe jaargang no. 24609

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1