Juliana wederom ontstellend zwak Bruynzeel geeft nerveus Iduna geen enkele kans „Schiedam" blijft ongeslagen Klaas Koetje weer vooraan Verlies voor Odi, winst voor Succes Jonge duivinnen PV „De Vrijheid" Winst voor Demos, DRZ SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 8 JANUARi 1978 Schiedam Bruynzeel Kitchen Eagles heeft de eer ste punten binnengehaald. In de openingswedstrijd van de tweede tafcltenniscompetitic in dit seizoen werd IDUNA in de JBcurs met 7-—3 verslagen- De Utrechtse debutanten in de ereklasse wisten tot 3 3 de zaak in evenwicht te houden, maar toen druk ten dc Eagles tot 73 door. In een wedstrijd die een wat mat verloop had heeft Bruynzeel Kitchen Eagles gedaan, wat van hen ver wacht werd. De wijze waarop de zege tot stand kwam, gaf de toeschouwers echter weinig reden tot geestdriftige bijval. Het debuterende IDUNA, met in hun midden de grote verrassing van de vooracht- kampen in Volendam, de jeugdige René Hijne, maakte een tamelijk nerveuze indruk. Hijne had bovendien duidelijk last van een blessure die hij bij een val op het ijs had opgelopen. Het gevolg was dat er een reeks partijen volgde, waarin géén van de zes spelers het niveau bereikte, dat redelijker wijs door hen haalbaar is. Bondscoach Dusan Tigerman moet dan ook weinig posi tiefs hebben kunnen ontdekken in dit doel. Aan de ande re kant was het van Bruynzeel-zijde wat moeilijk om een volle concentratie op te brengen, waardoor de 2ege ogen schijnlijk op een tocfh wat moeizame wijze gerealiseerd werd. Cas van Koetsveld beet de competntiepspits af te gen Bert van de Ham. De Bruynzeei-speler kon niet los .komen van een te grote gespannenheid. Omdat ook Van de Ham duidelijk plankenkoorts had, ontstond een zeer wisselvallige .-partij. Na steeds een flinke achterstand ge had te hebben, passeerde Van Koetsveld zijn tegenstan- -der in de eerste game itodh nog op de valreep (21ifl), maar -toch. bleef zdjn spel vrij star. Na 15—21, was de derde game volkomen open. Weer was de finish erg spannend na 16—20 werd h&t.todh nog 2020, maar Van der Ham scoorde toen tweemaal raak ©n zette IDUNA op een 01 voorsprong. Hans van den Broek Ihad igeen enkele moeite met Blokdijk (2113, 218), waarna Hans Lingen met 2111 en 23—21 René Hijne terugwees. Het dubbelspel begon voor Lan gen en Van den Broek wel -erg slecht. Na een O13 ach terstand werd teg-engescoord, -maar er-was in deze game geen redden, meen aan het werd 1121. De .tweede game werd 2111. De Schiedammers toonden daarin veel •meer aanvalsdrift en eisten het initiatief vroor zich op. Toch werd IDUNA winnaar in het dubbel, want in de derde game waren Hijne en Van de Ham weer trefzeker der dan de Eagles. Nog voor de pauze klopte Van den Broek Van de Ham, zodat met 3—2 gerust werd. VOLLE WENST Nog één keer kwam IDUNA terug. Hijne won met 18—21 en 13—21 van Cas van Koetsveld, waarbij beide spelers beslist onder hun kunnen speelden- Het was nu 3—3 geworden. Vanaf dat moment echter stevende Bruynzeel Kitcheij Eagles resoluut op de volle winst af. Hans Lingen liet Glokdijk aanvankelijk „komen" en kwam met 116 achter. Toen werd hij pas voldoende geprikkeld en met 2116 en 2113 werd hij winnaar. SIMPEL Hans van den Broek won op vrij simpele wijze van Hijne, die blr/f volharden in dezelfde fout. Keer op keer koos hij de verkeerde momenten uit om te smashen en ging daarbij weinig slim te werk. Gemakkelijk dus voor Van den Broek die niet tct op de bodem van zijn kunnen behoefde te gaan om met 2117 en 21—18 de stand op 53 te brengen. Hans Lingen speelde tegen Van de Ham van -meet af aan «heel attent. Akes liep voortreffelijk en hij stond de Utrechtenaren niet meer punten :oe dan nodig was (21 10 en 21—13). De zege was daarmee bereikt (6—3>. Cas van Koetsveld werd nu verwacht dat bij de zege nog wat zou <uatbo-uwen. Beter dan in zijn voorafgaande par tijen kwam hij nu echt los en Blokdijk ging met 2111 en' 2116 kansloos ten onder. De eindstand kwam zo doende pp 73. Schiedam Afgelopen weekeinde zijn de Schie- damse korfbalverenigingen weer in aktie geweest. Schiedam ging zaterdag naar Dordrecht waar het met een grote winst van 19 op Zwervers vandaan kwam. ODI bracht het er dezelfde dag door pech niet zo best af. Zij verloren met 75 van de Haagse vereni ging Kwiek. Succes speelde een goede wedstrijd tegen bet Rotterdamse Charlois en won met 73- Schiedam speelde zaterdag te gen Zwervers een goede partij korfbal. Door het verslaan van de Dordtenaren staan de Schiedammers nog steeds on geslagen aan kop. Het ver schil is echter slechts 1 punt, doordat Wion, tweede op de ranglijst, dit weekeinde met 97 van Blauw Wit heeft ge wonnen- Na 6 minuten wist Schiedam de score te openen. Vlak daarna werd door een ver schot van Nel Sluimer de stand op 0—2 gebracht. Zwersvers dat ge heel overspeeld werd, wist de stand nog -op 12 te brengen, daarna kwamen ze niet meer aan bod. Na de rust benutte Frtek Veer een strafworp: 15. Schiedam begon de wedstrijd met een hoog tem po en hield dat ook in de twee de helft vol. Door twee zeer uitgekiende doelpunten van Piet Nab. kon Schiedam u' 'o- pen tot 1-7- De roodzwarten tieten de bal nog tweemaal door de mand glijden en dat leverde een royale zege van 1—9 op. ODI De Odianen hadden Vrouwe Fortuna niet aan hun zijde. ODI dat m-et twee invalsters speelde, verloor zaterdag met 75 Van Kwiek uit Den Haag. Door een schot van Arie A'an 't Hof£ kwam ODI nog even met 01 voor te staan. Kwiek scoorde voor de rust twee. maal, zodat ODI de rust in ging met een 21 achter stand. Vlak na de rust wisten de dames van Kwiek 4 maal te scoren. Dit is waarschijn lijk te wijten aan het feit dat ODI in het begin van de twee de helft niet geconcentreerd speelde. De stand was 6l voor Kwiek. ODI had het ge luk niet mee. Vele schoten wisten het gat in de korf net niet te vinden. In het begin misten ze een strafworp. Na de 6—1 achterband ging het bij ODI iets beter. Tom Spruyt scoorde 62, Costick Toussaint 64, en een doel punt van Hans Berman bete kende 65, Met nog een doel punt van Kwiek eindigde de wedstrijd in een overwinning voor de Hagenaars. Tijdens de wedstrijd werden 2 doelpunten van ODI, door de niet erg best leidende, scheidsrechter op onbegrijpelijke wijze afge keurd. Een gelijk spel 20u een beter beeld van d-e wedstrijd gegeven hebben. SUCCES Succes wist tegen Charlois de volle winst binnen te halen. Zij versloegen de Rotterdam mers met 37, Dlek Bedeaux, die de score opende met een doorloper, zou ook de score beëindigen- Na een paar kan sen, waaronder een straf worp, d-'.r- door Succes gemist werd, schoot Charlois met een afstandschot gelijk: 1—1. Nadat Succes ie stand via i strafworp op 1—2 gebrai had, gingen beide ploegen! rust üi. In de tweede helft maa Charlois de stand uit i strafworp gelijk: 22- Successers hadden nu ech meer succes-Alles lukte en aanvallen werden keurig gebouwd. Lia Duinhui scoorde met een prachtig standsschot 2—3 en Dick deaux 2—4. De Schiedamm gooiden met een strafworp stand naar 2—5. Char scoorde tegen en bracht ds mee de stand op 3—5. D Bedeaux, die in deze w strijd voor het eerst als a voerder optrad, tikte z tecunisch de bal naar 3—6. om te zien zeer leuke vs strijd eindigde in een 5 winst vcor de Successers. Schiedam In een aantrekke lijke wedstrijd behaalde het dames voetbalelf tal van DRZ. een 30-zege op het Rotter damse DEH. Een flauwe af spiegeling overigens van de werkelijke krachtsverhouding want DRZ speelde aanmerke lijk sterker. Toch hield DEH tot de rust de strijd in evenwicht en kon voorkomen dat de thuisclub het grote overwicht in doel punten tot uitdrukking bracht Na de rust was het eerst Jan- nie de Boer die met een ai standsschot DRZ op een 10 voorsprong zette. Waarna Wil Veltman vanaf de midden lijn een solo ondernam die pas eindigde toen de bal in het net lag: 2—0. Wil van de Vlist zorgde tenslotte voor 30 door uit een wirwr.x var. benen beheerst raak te schieten. Op Harga speelde stadgenoot Demos tege» het b-elital van DRz en reikte eveneens naar een 30 zege. Hetgeen rigans voor de dames van DRZ toch wel een prestatie ge noemd mag worden, al had Demos met een meer aanval lende tactiek ongetwijfeld een hogere score geboekt dan nu het geval was. Moment Uit de derby Demos-DRZ. De aanvoerster van Demos hier op weg de DRZ-defensie in moeilijkheden te brengen. PrijzenikJassementen jonge du vinnen: Onbevlogen duivii nen: 1. A. Pronk, 2. H. vs Triel, 3. M. v. d. Steen, 4. Lems (Z.E.V.)5. G. Barzils (E.V.). Bevlogen tot ,300 km: 1. C Breur, 2. A. Pronk, 3. I Harg, 4. P. Scheenioop, 5 en J. Bakker, 6. C. Lems, 8 i Pronk, tevens 9 met (Z.E.V. .10. G. Barztlay (E.V) Bevlogen, tot 480 km: 1. Lems, tevens schoonste vj het geheel, 2. J. Bakker, 3. 1 v. d. Linde,..4. A- Pronk, 5- Duimel, 6. A. Pronk, 7 Oom "W- W. Poort, 8. G. Barzilay, H- Triel, 10. C- Robart, 11 Bakker (Z.E.V.), 12. A. v. Tuijn (E.V.) - Late jonge duivinnen: 1 en 3 Pronk, 2. P. Scheenioop. Schiedam Slechts een vergissing was nodig om de vol- lebyllers van het Delftse AV '40 één uur en vijftien mi nuten aktief te houden. "Waarvan een half uur warming up, want thuisclub Juliana en het bezoekende AV '40 hanteerden programma's met afwijkende aanvangstij den. Het betekende voor AV'40 een half uur durende wachtperiode, maar tevens slechts vijfenveertig minuten om hun lachspieren in bedwang te houden. Zo stuntelig opereerde Juliana, zo ontstellend zwak, dat een Delftse kreet: „zonde van m'n zaterdagavond", nog maar een zwakke afspiegeling vormde van het vertoonde spelpeil. Drie kwartier tobde Juliana tegen dit ongeïnspireerde AV '40. Voor het toch nog redelijk aantal toeschouwers duurde het toch nog te lang. Onbegrijpelijk zoals AV '40 de moed opbracht om in te gaan op dit onsamenhangde tegen spel. Priem en Var. der Kruk vonden die ernst dan ook ei genlijk wel grappig en stoei den Juliana's onvermogen aan het licht. Maar niet dc Delftse aanval was van door slaggevende betekenis, eerder de opslag waarmee Juliana te sporadisch raad wist en dan Ook op welhaast kinderlijke wijze moest ervaren dat een essentieel onderdeel van het voileybalspel; het stoppen, on- overkomenlijke problemen op leverde. Slechts incidenteel kan Juliana scoren, in de eerste set zelfs tot tien. Te weinig echter om de Delftse spelverdelers Van Haasteren en.Baldé meer dan plichtmatige arbeid te laten verrichten. Het resulteerde in een fantasieloze opbouw, maar zelfs daar hadden de Schiedammers geen antwoord op: 8—15. Pure inzet leek Juliana's énige kans om de afzwakkende Delftse aanval van repliek te dienen. Echter ook daarin faalde Juliana dat eveneens verzuimde am het aan Delftse zijde matig verzorgde stoppen doeltreffend te benutten. Zelfs zonder hoofdaanvaller Van der Kruk als goedbedoelde poging het duel nog ènigszins te redden bleef Juliana een eentonige reeks mislukkingen etaleren.. Het betekende voor AV '40 dat het voor de derde keer in deze wedstrijd moeite loos de. finish haalde. KARIG Via de setstanden 10—15, 8—15 en 415 werd de Delftse over macht slechts karig beloond. AV '40 beleefde zaterdag avond in de Schiedamse sport hal Margriet vermoedelijk nog het meeste plezier aan de wat langdurige warming up. Een. half uur waarin het overi gens reeds kon oefenen, in ley ballen zonder tegenstand. Deze keer sluit het Schiedam- se blok perfekt. Te wéinig be nutte Juliana deze afweer- methode doeltreffend. SchiedamAls voorlaatste de reeks duivenshows poseei den in het afgelopen weékeir de bij P.Y; ,De Vrijheid" d jonge duivinnen. Vooraf Öoo bendskeurmeester H. w. t Vijver uit Rotterdam op' kws liteit beoordeeld. Volgend w^ek zenden de leden duive in voor een „hokkenshow waarvoor vier duiven worde geselecteerd, nl. een jonge e oude duivin en een jonge oude doffer. Rotterdam In het sportpaleis Ahoy was Schiedammer Klaas Koetje afgelopen zondag zéér actief. In een klassementsrit voor nieuwelingen over 40 ronden wist h5j al een vierde plaats te rijden; even later werd hij zelfs primus in een afvalrit. Door vooraan te rijden wist hij het gedrang hij iedere afval ling te vermijden, om tenslotte de finale met betrekkelijk ge mak te winnen van een pittig rijdende Aupers, Ook in de nog verreden rit-in-lijn toonde Schiedamse Klaas zich zeer attent: Met nog twee ronden te gaan sprong hij naar de leiding, maar in de laatste meters moest hij vijf man laien passeren, zodat een zesde plaats zyn deel werd. Bij. de amateurs en profs drukte vooral Martin Rietveld zijn stempel op de resultaten. Met twee tweede plaatsen en één eerste (resp, in klassements rit, afvalwedstrijd en rit-in- lijn). toonde hij duidelijk zijn grote vorm van dit moment. Overigens was hij ingedeeld in de zwakste series van de aanwezige amateurdeelne mers: de tweede groep met o.a. Schiedammer Jan Breur, Janus van Tol, de professio nals Harry van Leeuwen en Cees Bal, en Gaby Minneboo had een duidelijk sterkere be zetting. Van die tweede groep wist Janus van Tol met een Klaas Balk-achtige jump in de laatste ronde de rit-in-lijn te winnen, vóór de uitgeputte uitloper Harry van Leeuwen. De klassementsrit leverde een overwinning op voor de Am sterdammer Gerrie Knete- mann, de koppel genoot van Jan Breur in de straks té ver rijden amateurzesdaagse. De koppelkoers tenslotte, dé wed strijd waar Jan Breur kerme- spaard had, eindigde een kwartier voor tijd met een ernstige valpartij: de onge lukkige München-ganger Aad van den Hoek werd met een hoofdblessure naar het Zuider ziekenhuis vervoerd en Gerrie Fens verliet hinkend de arena. Een triest einde van verder vrolijk en goed verreden wie lerwedstrijden. Klaas Koetje (rechts)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3