„Zenuwen spelen ook de onyerschill igsten parten" Duizenden in de echt verhonden Verdachten na luidruchtige inbraak gepakt STADSKANTOOR MET MEER DAN EEN ZAKELIJKE KANTOORFLAT A.T. Magielsen na 36 jaar trouwen: Verontruste katholieken Avond over eilanden Inbraken op bouwterrein Oud-papier- aelie van t vvxj kvereniging Groenoord Daders diefstal geluids installatie aangehouden GLIJDENDE" WERKTIJDEN VOOR AMBTENAREN Interkerkelijke gebedsweek a Schiedam De heer A. T. Magielsen is huwelijksvol trekker af. Na ruim 36 jaar heeft hij er een punt achter gezet- ,„Nu zijn mijn jonge re collega's aan de beurt", ^vindt hij. Duizenden brui nden en bruidegoms heeft ^hij in de echt verbonden. «Sommigen, die door dood **of echtscheiding de belofte rvan eeuwige trouw niet konden nakomen, zelfs twee keer. Dertig jaar heeft de heer Ma- gielsen als ambtenaar van de burgelij ke stand in Vlaardingen getrouwd, na zijn pensioen is hij in Schiedam verder gegaan. „Ik ben geen man om stil te zitten. Vooral nu ik in •Jaren oud hen, moet ik ac tief blijven. Daarom heb ik mijn werk voortgezet in Schiedam. Het was welis waar geen dagtaak, veel d/vtvt» 'uren tussen de trouwerijen ROTTERDAM bracht ik dan ook thuis of De heer Magielsen: „Voor e!k in de kamer van de stad- foto's ik niet sta, soms kom ik wel eens mensen tegen die zeggen: ,,Hé, bent u meneer Magielsen niet? TJ staat nog bij mij in het foto. lbum." Nu ïs de tijd van trouwen voor bij. Het jacquet hangt in de kast. Momenteel besteedt de heer Magielsen bijna al zijn tijd aan de KNVB, die de commissie-secretaris onlangs benoemde tot Bondsridder. Ook woont Magielsen nog me nige voetbalwedstrijd bij in Schiedam en Vlaardingen. Wanneer hij deze bezigheid opgeeft, weet de heer Magiel sen met. „Voorlopig ben ik nog jong." gaan. Door mijn werk In Vlaardingen kwam ik vaak in contact met de burgerlijke stand van Schiedam en omdat die niet zo goed in de mensen zat. vroegen ze mij, om na mijn 85ste jaar de trouwtjes in Schiedam op me te nemen." huisbode door." Ook nu hij begin dit jaar van het stadhuis en de wereld van wit kant en „hoge zijen" af scheid heeft genomen, is voor de heer Magielsen nog lang niet de tijd aangebroken om .op zijn lauweren te gaan rus ten: „Ik ben nog jong". De kalender in huize Magielsen •op het Bachpleln staat vol met notities, afspraken met kennissen en niet te vergeten vele vergaderingen van de huwelijk nam ik de tijd. Min stens een half uur. "Want de mensen vinden het fijn, wan neer er aandacht aan ze be steed wordt op zo'n dag. Dat heb ik zeer sterk gemerkt, toen is bepaald, dat je ook bulten je geboorteplaats mag trouwen. Het aantal huwelij ken in. Schiedam steeg met sprongen. Vooral kwamen er veel paren uit Rotterdam- Dat kan ik me goed voorstellen, want het Rotterdamse stad huis is een soort fabriek. Daar is men een nummer." 5!S EIke keer las ae gielsen als secretaris van de aanstellers-commissie is ver bonden. In deze functie heeft hij het zeer druk met het aan nemen van scheidsrechters in het gehele district Rotterdam, dat bijna geheel Zuid-Holland -omvat. Dver de vele trouwplechtighe- weer met evenveel plezier de huwelijksakte voor. Soms vijf tien keer op een dag en altijd met dezelfde vriendelijke glimlach. Ook als hij een slecht humeur had. „Die men sen hoefden er tenslotte niet de dupe van te worden, als ik narigheid had gehad.' ambtsgeheim legt hem het gwijgen daarover op. Magiel sen: „Als ambtenaar van de burgerlijke stand sta je mid den in het familieleven. Je weet meer van de mensen dan de buren, die naast hen wo nen. Ook maak je ze in aller lei situaties mee, gelukkige, maar ook droevige'" alleen in akten voorlezen, rin gen geven en toespraakjes houden. Voordat een huwelijk gesloten wordt, komt daar heel wat voor kijken achter de schermen. Da heer Magiel sen: „Het opstellen van de ak ten moet allemaal zeer nauw keurig gebeuren. Het werk wordt gecontroleerd door de officier van justitie in Rotter dam. Dat is de baas voor de ambtenaren van de burgerlij ke stand in de gemeenten In de omtrek. In de akten mag nog geen komma verkeerd staan, of je wordt op het mat je geroepen, en dan heb je kans een fikse boete op te lo pen, Dat gaat er allemaal heel streng aan toe." VOOR METS Ook heeft de heer Magielsen het meegemaakt, dat alle voorbe reidingen voor niets bleken te zijn. Dan kreeg hij kont voor de voltrekking te horen, dat het huwelijk niet doorging. De redenen daarvoor waren ver schillend- Hoewel de beer en mevrouw Magielsen vastgebakken zit ten aan het Rijnmondgebied, mede door de activiteiten van de heer Magielsen bij de KNVB, stond de wieg van de ambtenaar in ruste op het ei land Goeree en Overflakkee. Daar deed de heer Magielsen ook zijn intrede in de ambte narij ais volontair, waarvoor hij geld op de koop toe moest betalen Daarna werkte hij een jaar in Overijssel om ver volgens zijn 48-jarige loop baan. in Vlaardingen te begin nen, waar hij ook zijn eerste huwelijk sloert- ,,Het zweet stond toen wel op mijn hoofd. Dat mag u gerust' weten. Het was de eerste keer, dat ik het deed en bo vendien onvoorbereid, Nader hand werd het routinewerk, ook al probeerde je er steeds weer wat van te maken. Al leen in Vlaardingen heb ik al zo'n tienduizend huwelijken gesloten, daarbij nog het aan tal üt Schiedam. Op hoeveel Vlaardingen De afdeling Vlaardingen van de Neder landse Rcisverenïging presen teert donderdagavond 18 ja nuari om acht uur een avond over de eilanden Cyprus, Rho- dos en Malta. Deze avond, die wordt geïllustreerd met tal van dia's, wordt gehouden In de bovenzaal van de Harmo nie aan de Schicdamseweg. Voor de toelichting zorgt me vrouw C. A. Hinlopen-Nannin* ga uit Haarlem. De indrukken van deze eilanden worden ver levendigd door het ten gehore brengen van plaatselijke mu-^ ziek. Kaarten (1.50 gulden voor leden en twee gulden voor niet-le- den), zijn verkrijgbaar vanaf een half uur voor aanvang aan de zaal. Donderdag 8 maart houdt de reïsvereniging een Franse wijnavond met Han en Wina Bom. Een avond roet beeld, zang, muziek en natuurlijk wijn en kaas proe ven. Schiedam De 80-jarige me vrouw F.-W. is vrijdagmiddag op de Burgemeester Knap- pertlaan aangereden door een bromfietser, de 35-jarige UM. A. C. uit Schiedam. De be jaarde vrouw stak plotseling over een keek niet uit. Zij is met een dubbele armbreuk door de GGD naar de dr. No- leistichting gebracht en daar opgenomen. De bromfietser kreeg verwondingen aan zijn arm. Hij kon na behandeling naar huis gaan. Vlaardingen - Als verdacht van 'n inbraak by 'n fotohandeï aan de Cailenburgstraat zijn door de recherche de 29-jarige C. P. en ie 37-jarige J. J. H-, belden uit Vlaardingen, aangehouden. Vlak voor het weekeinde hadden ze, na een, cafébezoek waar bij ze enkele borrels hadden'gedronken, een straaltegel kapot geslagen en daarmee de vitrines van de fotohandeï ingegooid. Bij de inbraakpoging, die vol gens de politie onder invloed van. de drank we-rd gepleegd, maakten de beide Vï aar din gers zoveel hexne dat ze de aandacht trokken van enkele omwonenden. De politie werd gealarmeerd en één van de twee kon ai direkt in de kraag worden gegrepen. De ander werd late"" gepakt. Slechts een gedeelte van het gestolen film- en fotomateriaal kon worden achterhaald. De politie vermoedt dat de inbrekers in paniek een deel van hun buit hebben weggegooid. De politie is er thans naar op zoek. De Vlaaxdingers worden vandaag voor de officier van justitie geleid. Schiedam In een houten keet op een bouwterrein In Woud- hoek-Zuid ls in de nacht van. vrijdag op zaterdag ingebro ken. De inbrekers hebben hangsloten geforceerd en zijn zo binnen gekomen. Er is voor f 500 aan gereedschap gesto len. In de nacht van zondag op maandag is eveneens ingebro ken in een directiekeet in Woudhoek-Zuid. De inbrekers hebben een toegangsdeur ver- j nieid en zijn zo binnengeko- j men. i Schiedam De wijkvereniging Groenoord viert binnenkort haar eerste lustrum. Voor dit vijfjarig bestaan wil de wijk- vereniging een groot aantal activiteiten op touw zetten. Echter: de wijkvereniging heeft hier geld voor nodig. Zij wil nu een oud-papieractie op touw zetten. Op zaterdag 13 januari zullen in de wijk oude krantem worden opgehaald. De actie is maar eenmalig en wordt alleen zaterdag gehou den. Jongens en meisjes die ouder zijn dan twaalf jaar en ook ouderen worden opgeroepen om zich om tien uur zaterdag ochtend op boerderij Land- vreugd te melden om daarna de kranten te gaan ophalen. Mensen die op zaterdag 13 ja nuari niet thuis zijn en toch oude kranten aan de wijkver eniging willen geven, kunnen de volgende nummers bellen: mevrouw Haan, telefoon 702593mevrouw Immerzeel, telefoon 708776; de heer Van der Slot, telefoon 704853. en de heer Gusman, telefoon 710321, Het papier wordt dan van te-, voren opgehaald. Reaktie en antwoord aan het pa. rochiebestuur van de Sint Bu- duina-O.L- Vr. Rozenkrans te Schiedam naar aanleiding van een artikel dat gepubliceerd werd in het binnen stadsblad van het Nieuwe Stadsblad van 1 december 1972. 1 Wn verklaren, dat, als u dacht dat onze ondertekenaar van onze brieven, vragen en waarschuwingen, in uw ant woord nr. 5 de enige vragen steller zou zijn geweest, dit te moeten ontkennen. Op de eer ste jaarvergadering in 1970, waren dit één dame en twee heren. Onze medewerker vroeg naar de toekomst van de Singelkerk, om een argu ment te hebben geen verbou wing en verfraaiing aan de Singelkerk te doen. maar het gedachte bedrag aan onder houd van de Havenkerk te be steden. Op de tweede jaarver gadering "in 1971. viel onze medewerker een vragenstel ler bij over de vragen Haven- kerk, n.l. Post financiën. Wel had onze medewerker enige vragen bij zich dia hij niet naar voren bracht omdat ach ter de bestuurstafel al werd gezwaaid met het Rotter- damsch Nieuwsblad, waarvan hij al van de inhoud kennis had genomen. Op de derde jaarvergadering in 1972, las onze roedewerker een brief voor in verband met het herrezen Sint Liduinaco- mité. dat van uw bisschap de opdracht heeft, alle beschei den van O.L. Vrouw van Schiedam en uw stadsheiligen, op één plaats onder te bren gen en him verering te bevor deren. In deze brief stond de passage, dat de f 650.000 van de gesloopte St. Liduinakeric" wordt besteed aan restauratie van de Havenkerk en dat deze kerk het centrum wordt voor de steeds toenemende stroom bedevaartgangers. 2) "Wij verklaren dt onze mede werker geen zitting heeft in het comité tot behoud van de Havenkerk, noch in het comi té van aanbeveling. Door on dertekening van onze artike len wordt in uw stad en ook daar buiten de indruk gewekt, als zou hij de enige verontrus te zijn, in het bij'zonder wat betreft de Havenkerk- Ons werk over geheel Nederland, dus alle bisdommen, maakt het soms noodzakelijk, dat het kan voorkomen, dat een en dezelfde persoon de brieven ondertekent, onder anderen in de bedevaartstad Schiedam. Ondertekenen zonder naam, met alleen „Verontruste ka tholieken", zou onbeleefd zijn en "u zou dan niet weten aan wie u de reakties kunt doorge ven. Op al uw antwoorden zou een wederwoord kunnen wor den gegeven, maar dit zou dan een dialoog worden. Voor niet-ingewijden wensen wij da aandacht te vestigen op de herhaalde klacht van monu mentenzorg, dat als men een gebouw dat op de monumen tenlijst staat toch weg wü heb ben het flink laat verwaarlo zen met als motief: „er id geen geld voor onderhoud". En verder willen wij onder de aandacht brengen, dat als een bisschop 2ijn besluit tot slui ting heeft genomen, dit nooit door zijn opvolger ongedaan kan worden gemaakt. Daar is een lange procedure voor no dig. Dit eist de volle medewerking van de gehele bevolking van uw stad en daarbuiten, omdat Schiedam een bedevaart plaats is. Een met in de eerste plaats financieel denkend pa rochiebestuur en geestelijken, alleen een enthousiast^ gelij kend op de H. pastoor van Ars en. pater Damiaan of pater Potte kunnen medehelpen de Havenkerk te behouden. U willen wij er tenslotte op wij zen dat u ztch als parochiebe stuur zelf heeft gekozen en nog steeds niet het fiat van uw bisschop heeft gekregen. Wij dachten zo ongeveer uw antwoorden en vragen beant woord te hebben. Overigens komt u onze aktiviteiten en soms ook namen bijna dage lijks in de kranten tegen. Namens de verontruste katho lieken door onze medewerker ondertekend, hoogachtend M. C, M. van der Goes, Van Swindensingel 4, Schiedam Schiedam Het afgelopen weekeinde heeft de Schiedam- se politie drie mannen aange houden, zij zijn reeds aan de officier van jusitibe in Rotter dam voorgeleid. De mannen, de 22-jarige bankwerker L. W. uit Vlaardingen, de 25-jarige pfjpfitter J. W- D. uit Schie dam en de 23-jarige pijpfitter R. D. S. uit Schiedam, worden „verdacht van .diefstal van een verster kin gslnstaDatie van de beatgroep Galaxis uit een pand aanhetDoeleplein. De complete installatie is terug gevonden. Tevens hebben zij ingebroken n de nacht van 2ff op 30 december in een kleding magazijn op de Hoogstraat. Zij hebben hier voor f 700 aan herenkleding gestolen. KWETSEN JWarmeer ik zou gaan uitwei den over mijn werk, zou ik ..waarschijnlijk veel mensen kwetsen. Niemand vindt het ..prettig om zijn wederwaardig heden in de krant te lezen zon der daar op voorbereid te zijn. ïfc denk, dat slechts een .kleine groep er om zou la chen." Niettemin blijkt de heer Magiel- èèn bereid, om toch wat inte ressante opmerkingen te ma ken over het trouwen in het "algemeen. Hoewel de huwe lijksplechtigheid voor de over- ""grote meerderheid nog een .zeer belangrijke aangelegen heid blijkt te zijn, boet het trouwen op het stadhuis lang haam maar zeker, vooal bij de jeugd, aan romantiek in. Vooral aan de Weding is dat te zien. Behalve in witte ^bruidsjaponnen komt het te genwoordig ook wel voor, dat men in een spijkerpak voor de ^ambtenaar verschijnt, tok het aantal jongelui, dat ..even een boterbriefje komt halen", wordt steeds groter. Toch slaagt geen enkel bruids paar erin, zijn zenuwen ach ter^ een masker van onver schilligheid te verbergen. De ouders trouwens evenmin, foor de heer Magielsen zijn alle trouwerijen echter van even veel betekenis geweest. „Ik ben er altijd van uitgegaan, dat-het voor de mensen aan da andere kant van de tafel L^en van de belangrijkste da ggen van hun leven was. Ik heb ■fv dan ook altijd naar ge- «ftreefd, de mensen er een zo prettig mogelijke herinnering »aan over te laten houden." Elke plechtigheid is weer an ders. Wat je bij de een wel kunt zeggen, moet je bij de ander angstvallig vermijden. Je merkt al gauw hoe je je kunt aanpassen bij de familie* sij een „voetbal-huwelijk" bijvoorbeeld voelde ik me meestal helemaal in mijn ele ment. Omdat ik al lang in het sportleven zit, kende ik veel Van de sportlui, die gingen trouwen. En dan haakte ik daar in mijn toespraak op in. Dat deed ik ook, wanneer kin deren gingen trouwen van ou ders, die ik 25 jaar daarvoor de echt had verbonden, teerdere malen is dat overi gens voorgekomen. Eveneens kreeg ik wel eens paren van ,standlng, en dan moest ik weer op een ander niveau praten. Kooit heb Ik met tegenzin ge trouwd. Anders was ik na fc'ijn Pensioen niet verder ge- X Schiedam Zakelijk en so ber. Zo kan men het inte rieur van het nieuwe stads kantoor, dat maandag in gebruik wordt genomen, omschrijven. De veertien verdiepingen hoge kantoor flat is zuiver functioneel en verschilt eigenlijk nauwe lijks van andere, moderne kantoorflats elders. Niette min is het wel een gebouw geworden, waar de ge meente tevreden mee is. De huisvesting van een groot aantal diensten en bedrij ven over de stad verspreid was zodanig, dat verbéte ring dringend 'geboden De enige versiering in het ge bouw vindt men in het trappehuis, waar de kun stenaar Sjef Henderickx bezig is met een reliëf in /wart en wit, dat in per spex en polyester is uitge voerd en dat in zich telkens wijzigende vormen over de 14 verdiepingen is ver spreid. Enige kunstwerken, bloemen en plantenbakf.cn zullen in de werkruimten staan, De ambtenaren Jno- gen de kunstwerken jlelf uitzoeken tijdens een espe ditie, die voor hen iiwhet Stedelijk Museum zal gor den gehouden* In de hal op de benedenverdie ping is een ruimte geschapen voor de receptie, ,waar drie dames afwisselend als recep tioniste en telefoniste optre den. Beneden is ook de kanti- nebrecreatieruimte, die ook als raadszaal zal worden ge bruikt Vier betonnen pilaren belemmeren het uitzicht van de zaal overigens wel. In het gebouw ïs relatief weinig metselwerk toegepast. Boven de toegangsdeuren tot iedere kantoorverdieping is een over zichtelijke bewegwijzering aangebracht. De indeling van de werkruimten is flexibel ge houden door toepassing van verp'aatsbare scheidings- en kastenwanden. Op elke verdieping is de inde ling anders, steeds naar de wens van afdeling of dienst - die daar zetelt. Ter beperking van geluidshinder is overal vaste vloerbedekking aange legd. In enkele gevallen is dat linoleum. De entree en de hal ruimten zijn geplaveid met natuursteen. Het nieuwe stadskantoor is 55,4 meter hoog. Het is gefundeerd op 223 palen en het is verder opgetrokken als een betonske- let. waarin ongeveer 4.500 m3 beton ofwel ruim 10 miljoen kilo is verwerkt. De gesloten vakken van de gevels zijn be kleed met een zachtgele na tuursteen, De ramen zijn dub bel, aan de buitenkant is er een zon- en warmtewerende ruit. Aan de binnenkant is er een heldere ruit. Vooral van de hogere verdiepin gen heeft men een fraai ge zicht op de stad. Voor de meeste diensten en afdelingen is de verhuizing naar het stadskantoor een vooruitgang, al waren vele van de ruimten die deze week worden verla ten wel erg knus. Men moet nu wennen aan de moderne kantoorruimte in het stads kantoor. „Huisbaas" van het gebouw is gemeentesecretaris mr. M. J. Blok. Hij heeft een boekwerk je doen uitgaan naar de nieu we bewoners waarin van te voren bijzonderheden over het stadskantoor worden meege deeld. De ambtenaren kunnen in de recreatiezaal beneden maaltijden gébruiken die in de keuken die in de kelder ligt worden gereed gemaakt. Een particulier schoonmaakbe drijf zal het stadskantoor schoonhouden. Afival kan via stortkokers worden afge voerd. Gedurende de jaarge- j tijden zal de temperatuur in het stadskantoor via een luchtbehandeiingsinstallatte steeds aangepast worden ge- houden. Verder is op het ter rein rondom het stadskantoor een parkeergelegenheid aan wezig voor 12B auto's. In de kelder kunnen bromfietsen en fietsen warden gestald. Drie personenliften met een ca paciteit van elk tien personen zorgen voor de verbinding met de diverse verdiepingen. De 250 ambtenaren kunnen niet allemaal tegelijk van de liften gebruik maken als ze 's ochtends in het stadskan» toor komen en daarvoor zijn zogenaamde glijdende werk tijden ingesteld. Dit houdt in, dat er in groepen op bepaalde tijdstippen wordt begonnen. Het stadskantoor is door een zacht glooiende oprit toegankelijk voor invaliden, die ook van de liften gebruik kunnen maken. Met het aan brengen van drukknoppen in de liften is met hen rekening gehouden. Het stadskantoor is als volgt on~ den gebouwd, maar dat zit er voorlopig niet in. Het oud# stadhuis blijft in ieder geval als trcruwgelegenheid in func tie, De huidige trouwzaal blijft en zal wellicht worden aangepast, de kamers op de bovenverdieping worden aan gepast en ingericht als kleine trouwzaal of wachtkamer. Het gezellige van het stadhuis maakt plaats voor het zakelij ke van het stadskantoor. Voor de ambtenaren een nieuwe er varing. voor de stadhuisbezoe- kcr eveneens. Er is in het ver leden veel gescholden op de slechte huisvesting, maar, zoals één van de bewoners van het nieuwe stadskantoor zei: „Het was In onze oude be huizing een rommeltje en een koude bedoening 's winters, 's Zomers was het niet te har den van de hitte. Maar gezel lig was het.wel". De kamers en zalen in het stadskantoor zijn zeer doelmatig ingericht derverdeeld: in de kelder: ax- chief, keuken en installaties, opde'begane grond de recrea tiezaal en de receptie, op de eerste tot en met vijfde verdie ping de gemeente-secretarie met de afdelingen financiën, algemene zaken, interne za ken, sportraad, voorlichting, onderwijs, personeelszaken en openbare werken. B en w. zitten op de zesde eta ge, de gemeentelijke woning- dienst heeft de 7e en 8e voor zich gereserveerd. Op de laat ste etage zit ook de bedrijfse conomische dienst, de 9e eta ge is voor de accountants dienst en voor gemeentewer ken, die ook over de 10e tot en roet 14e verdieping beschikt. De eerste raadsvergadering in hel nieuwe stadskantoor wordt voorafgegaan door een bijeenkomst voor de gemeen teraadsleden op 3 februari. Het betrekken van het stadskan toor betekent niet, dat de diensten en afdelingen nu alle ruimte hebben. Het bureau Huisvesting is voorlopig ge- Huisvestmg is voorlopig ge- straat, omdat er in het stads kantoor geen plaats is. De verwachting is overigens dat het gebouw m de toekomst ruim zal voldoen, omdat het stadsgewest een aantal over heidstaken zal centraliseren. Met het mgebruik nemen van het nieuwe stadskantoor is de eigenlijke bouw van het nieu we complex niet voltooid. Er zou in feite nog een represen tatieve vleugel moeten wor- Vlaardingen In de Emmaug- kerk aan de KetheiWeg, hoek Van Hogendorplaan. wordt van 18 januari tot en met 25 januari, van half acht tot acht uur, een interkerkelijke Gebe- week gehouden; uitgezonderd de zondag. Beurtelings leidt een voorgan ger uit één van de vier kerken deze diensten. De interkerke lijke Gebedsweek is in *t leven geroepen om opnieuw inzicht te krijgen in de betekenis van het gebed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3