SCHIEDAMSCHE COURANT nieuw vragen over in noodovergang over riool PvdA-leden willen meebeslissen over sanering en watercontract Blijdorp wil i Energiebehoefte vereist nieuw Felle kritiek op raadsfractie Vlaardingen in Rijnmond nummer twee Wethouder op zwembad Torenklok Bethel- SG doet met mee aan Vietnam- protest kerk vrijdag verlicht 2 kranten voor één prijs Meer inwoners Raadslid wil opheldering over huisv estiiigsbeleid Vergadering commissie Stedelijk -Nieuwe Maas' vergadert in stadhuis W. Meinen nieuwe voorzitter S.G. v v.u. is Verlichtmg in de studiekosten WOENSDAG 17 januari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- pagina'» 99ste jaargang no. 24817 Broersvest 3 - telefoon administratie 258091 - redactie 262566 - klacKtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggevers Schiedam Het raadslid J. H. M. Voorwaid (PvdA/PPR) heeft opnieuw vragen gesteld over het gemeentelijk huis vestingsbeleid in de torenflat aan het Van Beethovenplein jn Groenoord. Hij eist van het college „op ondubbelzinni ge wijze" opheldering over het tot nu toe gevoerde beleid in deze, dat hij door een aantal gebeurtenissen erg ondui delijk vindt geworden. Schiedam De commissie voor het Stedelijk Museum houdt maandagavond 22 januari een openbare vergadering in het museum op de Hoogstraat. ,Dé:agenda vermeldt onder andere het punt tentoonstellingen, in het bijzonder komt de Salon der -'^Maassteden aan .de orde. Te- .vens komen de aankopen ter sprake. De vergadering begint om acht uur. v-t - K-r-mA-w '--v- - Schledam Wethouder mevrouw G. D. Verweij-De Graaf hijst vrijdagmiddag om vier uur de vlag op het dan bereikte hoogste punt van het in aanbouw zijnde Zwembad-Zuid aan de Westfran- kelandsedijk. Schiedam De openbare verga dering van de Kringraad van 1 het Rioolwaterzuiveringsschap Nieuwe Maas wordt donderdag in tegenstelling tot eerdere me dedelingen van de gemeente niet gehouden in het Stadskan- - toor maar in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering begint 's morgens om elf uur. De heer Voorwaid is ontevreden met het huisvestingsbeleid in de torenflat, omdat daar naar zijn mening een aantal mensen met een zogenaamde medische indi catie zijn gehuisvest, die daar door hun maandelijkse inkomen sterk achteruit zagen gaan doordat zij een hoge huur moe ten betalen. Nu ook een flat zou zijn beschikbaar gesteld aan ie mand met een netto inkomen van ongeveer J.700 zonder dat sprake was van een medische indicatie, heeft de heer Voor waid opnieuw vragen over deze zaak gesteld. Hij wil van het college weten in hoeverre er nog waarde wordt gehecht aan de- regel, dat bij hét verstrekken van een woning een. zesde tot een zevende van het bikomen als een redelijke huur moet worden beschouwd. Indien, dat niet 't geval is, dan vraagt de heer Voorwaid of de toekomstige huurder dan vol doende wordt ingelicht over de financiële consequenties van het J. H, M. Voorwaid: Opheldering over huisvestin gsbeleid in torenflat gewenst, huren van één van de woningen van de torenflats en of de ge- Het huisvestingsbeleid ten aanzien meeote het risico draagt _a1s_ er va„ de tore„nat is al eerder on- moeilijkheden ontstaan bij het betalen van de huur. De heer Voorwaid meent dat het niet juist is aan iemand met een netto inkomen van 700 zonder meer een flat beschik baar te stellen aan het Van "Beethovehplein "omdat ""dtégene' dan meer dan de helft van zijn maandelijkse inkomen moet verwonen. Hij wil weten waar om in dit geval van de vuistre gel is afgeweken. De huur van de flat bedraagt in het genoem de geval .363, zodat de huurder iets meer dan ƒ200 overhoudt voor het levensonderhoud. derwerp van kritiek geweest. Het raadslid Voorwaid stelde al eerder vragen over het gevoer de beleid, er verscheen een rap port van de PPR-afdeling Schie dam over dit onderwerp en ook het PCG-raadslid R. van Raalte heeft vragen over.de torenflat' ^•-.gesteld,;*-» j .-s De heer Voorwaid is tot nu toe niet tevreden gesteld door het antwoord op 2ijn eerste vragen. Hij is van plan in de raadsver gadering van 5 februari, waar ook het PPR-rapport aan de orde komt, op de zaak terug te komen. Van een onzer verslaggevers. Schiedam De srichtingsraad van de Schiedamse Gemeen- "'schap heeft de heer "W. Meinen gekozen 'tot' voorzitter. De heer Meinen is schooldecaan aan de Wllïem de Zwijgerschool voor MAVO. Hij volgt mr. J, C. J. Pels Rijcken op, die enkele - maanden geleden is afgetreden - ris voorzitter van de stichtings- raad- Van een onzer verslaggeefsters Maassluis Het is noodzakelijk geworden om in Maassluis een transformatorhuis met schakel station (25/10 kv) te bouwen ter voorziening in de groeiende energiebehoefte. Uit eenonder zoek is gebleken dat de gunstlg- gadering van woensdag 23 ja- nnari voor hier een bestem mingsplan voor voor te berei den. Dit zal een herziening moe ten worden voor het reeds vast gestelde bestemmingsplan Maassluis-West, dat als bestem ming openbaar groen heeft. ste plaats voor een dergelijk Voor de bouw van het rransfor- transformatorhuis een terrein tussen de Westlandseweg en de Maasdijk is. Het terrein ligt ter hoogte van de Koekoekstraat B, en V. stellen op de raadsver- matorhuls zal een afzonderlijk voorstel worden gedaan om de grond uit te geven aan het elec- triciteitsbedrijf Delfland in Delft. Van een onzer verslagge vers Schiedam Dp Srichtings raad van de Schiedamse Gemeenschap zal niet meedoen aan de protes tactie tegen de Ameri kaanse bombardementen op Vietnam, die zaterdag in Schiedam wordt gehou den. Tijdens een vergade ring van die raad werd voorgesteld aan dit pro test mee te doen. De meeste van de stich tingsraadsleden voelden echter meer voor een per soonlijke sympathiebetui ging aan deze actie. Ze stelden zich de vraag of de S. G. als Culturele Raad in wording nu wel de taak heeft aan derge lijke manifestaties mee tè werken. Besloten werd, dat die leden van de raad die dat willen, hun steun aan de Vietnamacti? zul len betuigen. Van een onzer verslaggevers. Schiedam De wijkversniging Bijdorp heeft er bij de directeur vaan Gemeentewerken op aan gedrongen, een noodovergang aan te leggen over de sleuf van de in aanleg zijnde riolerings buis naar Nieuwland om het contact tussen de wijk en de Nieuwe Damlaan niet volledig af ,te - sluiten. ^Voetgangers jen fietsers zouden namelijk vanuit Bijdorp een forse omrit moeten maken om in Nieuwland of in het stadscentrum te komen. De afsluiting zou volgens de wijk- vereniging vooral ongunstig zijn voor de wijkbewoners die willen winkelen in Nieuwland, hun kin deren daar naar school willen brengen of bij de halte van bus 53 aan de Nieuwe Damlaan wil len komen. Het bestuur van de wijkvereniging acht de nood voorziening technisch haalbaar en hoopt dat die er kan komen voor de nieuwe rioleringsbuizen i worden aangelegd. I Van een onzer verslaggevers Schiedam De leden van de Partij van de Arbeid fn Schiedam wil len over twee belangrijke zaken meepraten, voordat hun fractie in de gemeenteraad er een beslissing over neemt. De ontwikkeling van de plannen voor de binnenstad en de eventuele overeenkomst met de Utrechtse projectontwikkelaar Empeo alsmede de bestemming van de luim 10 miljoen die van Rotterdam zijn ontvangen voor de afkoop van het watercontract zullen eerst in een ledenvergadering moeten worden besproken, alvorens de fractie in de raad daar een beslissing over neemt. Een motie van deze strekking fs PvdA in de raad, D'66 en de gisteravond tijdens de jaarver- PPR. zuilen eveneens aan een gadering van de PvdA-Schie- dergelijk programma werken, dam met algemene stemmen Als bestuursleden zijn gekozen de aanvaard. De motie komt er op heren Posthoorn, Van Emden, neer, dat do fractie over deze twee zaken in de komende maanden verantwoording aan de ledenvergadering schuldig zal zijn niet zonder meer zelf standig een beslissing zal kun nen nemen. Van Hurik, De Jong, Prins, Ver linde en Van der Geer en de da mes Visbeen en Huisman. De heer H. W. Posthoorn werd ge kozen als nieuwe voorzitter. Hij volgt Arie Verlinde op. Tijdens de jaarvergadering was er veel kritiek op het gebrekki ge contact tussen leden, en raadsfractie. In de motie, die werd ingediend door drs- J. H. Simons, wordt gepleit voor een veel nauwer contact tussen de fractie en da afdeling van de - PvdA.-. Ia-feit© ^komt7dat...ec»jop. neer dat de' fractie zijn beleid meer zal moeten doorpraten met de afdeling. De plaatselijke afdeling beraadt zich verder op de samenstelling van de nieuwe raadsfractie in 1974. Hiervoor is een commissie samengesteld, die tot taak heeft gekregen eventuele kandidaten voor de nieuwe fractie te verza melen op een groslijst Ook wordtgewerkt aan het ontwer pen van een nieuw gemeente programma, dat eveneens inzet kan zijnve or de raadsverkiezin gen in 1974. De partners van de ProfliMr nö van het unieks aanbod 2 kranlan te ontvangen voor de prijs van-1 r^één: da Schiedamse Courant mat nieuws uit uw stad en omgeving, en heti Rotterdamsch Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlandse niéuws. I Owt ons nu opdracht ook bij t» 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, r fle SC en RN te bezorgen en ontdek zelf da vete pluspunten. Deze bon In opon envstop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsefi Nieuwsblad, antwoordnummer 334, Botterdam RN 14 dagen grabs naar: stuur m.T naam «iaat telefoon fdaassluis De Maassluise bevol king is in de maand december toegenomen met 135. Maassluis telde op 31 december 27.751 in- won er s. Er werden in de laatste maand van 1972 55 kinderen geboren en er vestigden zich 2383 men sen. Er overleden 119 mensen en er vertrokken er 2787. Schiedam In en sigarenwinkel atn de Rotterdamsedijk is van nacht een etalageruit vernield. Uit de etalage worden acht aan- i stekers vermist. De aanstekers 1 hebben een totale waarde van 2.000, De schade aan de ruit bedroeg 4040. Van een onzer verslaggevers. Schiedam De verlichting van het torenuurwerk in de Bethel- kerk in Schiedam-Zuid za! vrij dagavond worden ontstoken. Dit gebeurt met muzikale medewer king van Harpe Davids. Het muziekkorps zal om half acht een rondgang om het kerkge bouw maken. Na de ontsteking van de verlich ting zal in het kerkgebouw de heer J. Crama als voorzitter van de Middenstands vereniging Schiedam-Zuid de opbrengst van de zegelactie die voor het her stel van het uurwerk is gevoerd, aan vertegenwoordigers van de kerkvoogdij overhandigen. Het torenuurwerk komt deze wee': gereed. Nieuwe wijzerplaten en wijzers zijn vakkundig aange bracht. De oude wijzerplaten waren zo verouderd, dat za bi.? het demonteren uiteenvielen. De nieuwe wijzerplaten zijr. van rood koper en de wijzers van geel koper. net torenuurwerk van Beiheikcr is vanaf rijdagovoncl na jaren weer intact. Van een onzer ve slaggeefsters Vlaardingen Vlaardingen Is op één na de grootste gemeente in het Rijnmondgebied. De groot ste is nog uiteraard Rot terdam. Na Vlaardingen komt Schiedam. Vlaardingen is nu met 81.785 Inwoners de 22e ge meente in Nederland, ondanks een venmindering van het aan tal inwoners in december jX met 33 personen. Schiedam, tot voor kort, nummer twee in Rijnmond heeft nu 585 inwoners minder dan Vlaardingen en is daardoor een plaatsje opgescho- In december vestigden zich 69 ge zinnen en in totaal 330 personen in Vlaardingen, er vertrokken 98 gezinnen en In totaal 437 per sonen. Het aantal geboorten in december 1972 bedroeg 114, het aantal overledenen 40. Er wer den in december 119 huwelijken gesloten. In heel 1972 vermin derde de bevolking van Vlaar dingen met 206 personen. Het geboortecijfer voor dat jaar was 1474, dat van overlijden 549. het vestigingsgetal 4204 en in totaal vertrokken 4923 perso nen. In heel 1972 werden 728 hu welijken gesloten. Maassluis De ouders van teer lingen die in augustus voortge zet onderwijs gaan volgen kun nen In aanmerking komen voor ee tegemoetkoming In de stu diekosten. In Maassluis worden öv aanvraagformulieren daar voor verstrekt bij de inschrij ving op de nieuwe school. Tot uiterlijk 1 juli kunnen de for mulieren worden Ingediend. Ook als bet nog niet bekend is welke definitieve schoolkeuze gemaakt wordt, kunnen de aanvragen in gediend worden. Ouders die al eerder een aanvraag indienden hebben Inmiddels van bet minis terie van onderwijs en weten schappen een nieuw aanvraag formulier toegestuurd gekregen. Is dat niet het geval dan kan men op school een nieuw formulier krijgen. Leerlingen tfcie hoger beroeps- of wetenschappelijk on derwijs gaan volgen moeten zich voor het verkrijgen van een rijksstudietoelage voor 31 januari bij de school dekaan melden. i4?'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1