Duo Breur- zesdaagse Maarten Poot nieuwe ïoen 2e klas libre Allebei afzien „Een of twee worden" De Ooievaars 'geholpen Jachthaven op zicht bij Holy in tweede klasse Biljarten District Schidam GERRIE KNETEMANN: Jan Breur s vlsïe JAN BREVR: Spreekbeurt SSV Zesduizend gulden voor huur oude schoollokalen n Schiedam'9 Rotterdam Voor het derde achtereenvolgende jaar start vanavond de Rotterdamse zesdaagse (nu „zesavondse") voor prof- en amateurwielr&nners. Voor de derde keer ke ren daar twee amateurwielrenncrs terug. Beide voorgaan de jaren waren ze rivalen, nu vormen ze een koppel: Jan Breur, Schiedams bekendste coureur van de laatste jaren en Gerrie Knetemann, rijzende wielerster uit Amster dam. Uit onderstaande verhalen blijkt dat deze beide ♦jongens" veel op elkaar lijken, in woord èn in daad. Het wekt daarom geen verbazing te horen dat ze elkaar als „vriend" betitelen, overigens zonder bij elkaar over de vloer te komen. De afgelopen weken vormden ze het te klóppen duo bij allerlei baanactiviteiten, waarbij ze indi vidueel de successen niet vergaten. Beiden menen „goed in vorm" te zijn. Insiders noemen ze grote kanshebbers voor de eerste prijs in Rotterdam. Rotterdam Gerrie Knete- mann, bijgenaamd „Kneet", 21 jaar, straten maker („daar doe ik nu niets aan"), sinds drie jaar bij de amateurs rij dend. In zijn nu zesjarige wielercarriëre behaalde hij op de weg 14 overwinnin gen bij de amateurs en 7 bij de nieuwelingen; to taal 21 Op zijn erelijst prijken o-a. de overwin ning in de Belgische voor jaarsklassieker „Omloop van Het Volk" (1972) en de eerste plaats in de Kersen ronde ('71)etappewinst en drie dagea klassementslei- der in Olympiads Toer en een gewonnen dagrit in het Franse „Circuit des Mi nes". In *71 behaalde hij met Nieuwenhuis een tien de plaats in de R'damse zesdaagse en plakte er een jaar later een zesde plaats bij met koppelgenoot Fens (straks weer deelnemer). Over Jan zegt bij in sappig Am sterdams; „Dat Jan en ik nu samen rijden is toeval. Voor de zesdaagse van Gent in decem ber *72 was ik aan een Belgi sche renner verbonden, net als Jan. Ik had in die knaap niet zo veel trek. Toen ik plotseling hoorde dat ik met Jan Breur mocht rijden, Waarde de zon voor me. Jan is voor mij mis schien niet de beste renner, maar wel de beste ploegmaat". De reden: „We vullen mekaar goed aan. Hij is snel en beiden zijn we sterk. Kijk, met Roy Schuiten heb ik ook gereden, maar die knapte meteen af als iets niet lukte. En Gerrie Fens had niet het karakter om tij dens een ontsnapping door te gaan rondenlang, tot we de winst binnen hadden. Met Jan gaat alles oké. Samen kunnen we zo nu en dan wél een toertje pakken. We kunnen namelijk al lebei afzien. Dat is tenslotte wielrennen. Zo vlot als Gerrie deze formule van doorzetten en inzicht in de wielersoort op tafel legt. zo makkelijk ook geeft hij zijn vi sie op de komende strijd: „We weten van mekaar dat we ons best doen, dus we zullen me kaar nooit iets verwijten. Maar daarom ben ik wel ontimist^s'^. Met minder dan een plaats bij de eerste drie hen ik niet tevre den". Tot straks bij de zesdaag- Zes avonden; lang cirkelt Schiedammer Jan Breur met koppelgenoot Gerrie Knetemann over de piste van het - Rotterdamse sportpaleis Ahoy, Door in siders getipt als dè gega digden. voor de eindzege. Reden genoeg voor de sportredactie van de Sdhiedamsdhe Courant om Jan en Gerrie zes avonden lang nauwlet tend te volgen. Met de be doeling om met de beide coureurs nog even terug te-blikken op de die dag verreden koers. Temidden van het zesdaagse-gewoe! geeft het favoriete koppel zijn visie op de koers. In een dagelijkse serie arti kelen- lichten Jan en Ger rie voor de lezers'van de Schiedamsche Courant een tipje op van de sluier van het bonte circus: de zesdaagse Van onze sportredactie Schiedam De gisteravond in Café De Molenwiek ge speelde biljart-finale 2e klasse district Schiedam, libre persoonlijk kreeg nog een spannend slot. Terwijl reeds vaststond dat Schie dammer J. de Koning en Vlaardinger C, J. v. Loon resp. derde en vierde wa ren geëindigd, moest een confrontatie tussen Maar ten Poot (Schiedam) en Roozendaal (Vlaardin- gen1 de beslissing brengen. Waarmee kampioen *72, C. J. v. Loon, resoluut ont troond werd, maar als scheidsrechter nauw be trokken was bij de beslis sende finalepartij. Een partij ook met voor beide spelers fraaie series, maar eveneens rijk voorzien van ner veuze missers. Daarom ook Maarten Poot winstgevende start kreeg de start van de 67-jarige Maarten Poot extra allure want terwijl de Schiedammer in zes beurten uitliep naar 71 caram boles reikte zijn opponent nog steeds niet verder dan 10. Juist die sterke start zou tenslotte winstgevend zijn, want toen ook Maarten. Poots produktie stokte, procuceerde Piet Roozendaal nog een verrassende slatserie. Nog twee caramboles verweiderd van de titel (148) moest de eerst nog „onaantastbaar" lij kende Poot toezien hoe zijn Vlaardingse tegenstander sim pel carambolerend naderbij kroop, maar niet in staat bleek de nog noodzakelijke negentien caramboles aan zijn serie van dertig toe te voegen. Het betekende voor Poot die geen moeite had om de partij hierna in zijn voordeel te beslis sen het kampioenschap in de tweede klasse. Iets waarin ook de nastoot van Roozendaal geen verandering meer kon brengen: één carambole. Poot was toen reeds zeker van de titel, want ook bij gelijke eindstand zou de Schiedammer uit handen van de voorzitter van het voltallig aanwezige districtsbestuur de beker in ontvangst mogen ne men. Rotterdam Jan Breur, 21 jaar, analist voor halve da gen en sinds drie jaar ia zijn ruim toegemeten vrije tijd amateunvielrencer Hij boekte tot nu toe 23 overwinningen op de weg» bij de adspiranten (1)> nieuwelingen (8) cn de amateurs (14). Daarbij be vinden zich nog geen „klappers", „maar daar ga ik komend seizoen aan werken". Dver zijn zesdaagse-ervarin- gen vertelt hij het volgen de: „In 1971 reed ik met Gerard van 't Geloof «n Rotterdam. We hingen bij na voortdurend aan de staart van bet peloton en finishten daar ook. In werden Tbeo van der Leist en ik 7e, in dezelfde ronde als de winnaars, BaJk- Schuiten. In het Neder lands kampioenschap kop- pelkcers behaalden Tbeo cn ifc een identieke plaats achter de zelfde renners". 'Ker Gerrit „Kneet" vertelt de xüintge prater Breur: „Gerrit kende ik al uit mijn nieuwelin- gentijd. Bijvoorbeeld, in '69 werd ik baankampioen 25 km. bij de nieuwelingen en hij der de, Verder ontmoetten we el kaar vaak in koersen- Tenslotte werden we een koppel in Gent eind vorig jaar en dat lukte meteen". (Tweede plaats in de zesdaagse, red,). Na veel aarzelen wil hij ook het volgende nog wel zeggen: „Ger rit is mijn beste partner tot nu toe. Janus van Tol, met wie ik in Keulen heb gereden, gaat ook hard, maar hij kwam tóén meestal 's ochtends al scheldend zijn hed uit... Dat is niet zo fijn". Over zijn baanloopbaan zegt Jan: „De weg trekt me het meest, maar de baansport schijnt me goed te liggen. Iedereen ziet nu alleen nog een goede baanren ner in rae. Maar ik houd het bij een combinatie: 's zomers de weg op, de winter op de piste". De komende zes avonden; „De ploeg die ons het zwaarst zal liggen is het koppel Schuiten- Van Tol. Algerian van .dat tweetal zou ik niet weten wie er voor ons kan eindigen. Ik reken er dus sterk cp één of twee te kunnen worden". De laatste uit spraak kreeg Schiedamse Jan pas na zeer lang aarzelen over z'n lippen. Het is maar dat u het weet. Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (SSV) organiseert vanavond weer een van de traditionele sprekersavonden. De heer Ver beek, lid strafcommissie en seheidsrechtersdocent is deze keer de eerste spreker. Aan vang 20.00 uur in de kantine van SV en HV „Schiedam" op Harga. Van onze sportredactie Schiedam De Invaliden-sportvereniging De Ooievaars stort zich op 27 januari in het carnavalsgedruis. Dit dan onder goedkeurende blikken van Prins Carnaval (SWs secretaris Cor de Vries), bijge staan door de Raad van Elf (de Schiedamse scheidsrechters). Mar tin Green treedt op als discjockey, terwijl medewerking verkregen is van De Petri's. Kaarten zijn verkrijgbaar bij mevr. Van Royen (tel. 700445) en de heer C. Kroone (tel. 15G4I8). Het carnavalsfeest wordt gehouden in de Scholengemeenschap Spïeringshoek. Ondanks de naderende feestvreug de, toch ook problemen voor De Ooievaars. Recent geholpen met ruimte in de Sporthal Margriet, blijkt juist de recreatieve afde ling van dsze vereniging te kampen met huïsvestingsproble- men. Een verzoek aan de ge meente om gebruik te mogen maken van twee schoollokalen in de Fabreriheitstraat werd we liswaar toegewezen, maar de gevraagde huur 30 00 gulden per lokaal, temperde de vreug de. Dit absurd hoge bedrag (to taal 6000 gulden por jaar) is slechts een basisbedrag, want het oude gebouw van de Maria- schooi vraagt tevens om een fikse opknapbeurt.Reden voor het bestuur van de Ooievaars om onmiddellijk subsidie bij de 'gemeente aan te vragen, daar het gevraagde bedrag onmoge lijk uit eigen middelen kan wor den. opgebracht. Schiedam De honkballers van „Schiedam" zijn voor de ko mende competitie ingedeeld bij het Vlaardfkigse Holy. Een inde ling waarin ondertussen ook weer een. wijziging is gekomen. VUC en PSV zullen in twee wedstrijden gaan uitmaken wie alsnog een pLaiats in de landelij ke eerste klasse gaat bezetten. Dst dan naar aanleiding van de fusie tussen Ajax en Giants Die- men. De overige team s in de landelijke tweede klasse zijn: Hazertkamp (Nijmegen), HMS (Utrecht), Robur '58 (Apel doorn), Tilburg, Thomsons (Gen- hout/Beek), Schiedam en Holy, alsmede de verliezer van het duel VUC-PSV. Schiedam Bestuur èn le den van de Watersportver eniging „de Schie" bespra ken tijdens een in het Wijkcentrum Nieuwland gehouden hearing het opge stelde ontwerpplan voor een eigen jachthaven. De haven is geprojecteerd in de driehoek: „Polderweg— v.m. Oudedijk en de bij het terrein opspuitingswerk ontstane zinkput". Op dit punt mondt de Polderwete ring uit in de Schie. Bij een verder uitdiepen van de zinkput kan een jacht haven ontstaan met een wateroppervlak van ruim anderhalf hectare groot. In de haven is plaats voor 120 lig plaatsen voor boten met een lengte van zeven tot tien meter. Met de aanleg is een bedrag van 450.000 gemoeid. Behalve eigen leden woonden ook een aantal adspirant-leden, dona teurs en eigenaars van plezier jachten die elders een ligplaats hebben gevonden, de hearing bij. Deze laatsten zullen bij de realisatie van de bestaande plannen zeker tot de watersport vereniging toetreden. Hoe de haven met omgeving eruit gaat zien, werd getoond aan de hand van een door bestuursle den samengestelde maquette met bijbehorende ontwerpteke ningen. Bovendien kregen de aanwezigen inzage van de becij fering rond de kostenraming. Over het algemeen werd door de Maquette van de toekomstige jachthaven van de waterspor!vereniging De Schi leden en verdere geïnteresseer den positief gereageerd op bet geposeerde plan dat overigens kritisch werd benaderd. Het bestuur was dan ook na af loop bijzonder hoopvol gestemd voor wat betreft de realisatie van de plannen. Naar een vorm van financiering wordt momen teel een onderzoek ingesteld. Wethouder, mevrouw G. D, Ver- wey-de Graaff, woonde een ge deelte van de hearing bij. Het bestuur stelde haar de stukken vao het plan terhand om deze over te dragen aan B. en W-. Hiermee heeft het bestuur bin nenkort een bespreking teneinde een en ander mocdeling toé te lichten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4