SCHIEDAMSCHE COURANT m Eigen dorp voor vakantie houdende kinderen Breed opgezette Vietnamactie in alle wijken tegen meisje weken Cdiauffeur Jeugdfestijn omgedoopt tot Kinderdorp: wj Bijdorp krijgt noodweg Nog 4946 woiiing- "^Ibekènden' Mammoet- tailleer wilton De Hoek. danst nu bphet strand Opbrengst collecte 2 kranten voor één prijs Vergadering commissie onderwijs Middelbare handels avondschool moet sluiten „Ik voelde wel een vreemde tik n VRIJDAG 19 januari 1973 4 pagina'i 99ste jaargang no, 24619 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het jaarlijkse jeugdfestijn, dat iedere zomer vakantie in de Sporthal Margriet wordt gegeven, krijgt een geheel nieuwe opzet en zal een wat andere richting uitgaan. Allereerst wordt de naam Jeugdfestijn niet meer gebruikt maar wordt het omgedoopt tot Kinderdorp 1973, de roepnaam zal K'73 zijn. Bovendien is de organisatie voor deze manifestatie voor vakantie houdende kinderen van vijf tot twaalf jaar, in andere handen overgegaan. De verantwoordelijkheid van de organisatie ligt dit jaar namelijk bij de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jonge ren. In Schiedam: Van een onzer verslaggeefsters. Schiedam Het bureau Huisves ting heeft in december 1972 in het totaal 195 personen aan een woning geholpen. Van hen ston den er 133 wel, en 63 niet inge schreven bij het bureau. Er zijn 35 vergunningen afgegeven aan onvoldoende gehuisvesten, 25 aan aanstaande echtparen en 59 aan voldoende gehuisvesten. Momenteel wachten nog 4946 personen op een vergunning, dat getal was op l december 4975. In december zijn 105 vestigings vergunningen afgegeven, waar van 19 aan wel en 86 aan niet ingeschreven personen. Van de geholpenen woonden tien zelf standig. In Schiedam wachten nu nog 1092 personen op een vestigingsvergunning, twee min der dan op 1 december 1972. Schiedam-'—"Bij WiSton-FIjenoord is een dezer dagen de Deense turbine-tanker „Roy Maersk" binnengelopen. Deze mammoet- tanker, die 284.500 dwt. meet, is de grootste, die de werf ooit heeft Het schip ligt in de haven van Wil ton in verband met reparatie werkzaamheden aan de tand wielkast van de hoofdturbine. Hoek van Holland De heer J- Knoop in Hoek van Holland heeft vergunning gekregen om op het strand een dansgelegen heid te openen. Het paviljoen Santa zal vrijdag, zaterdag en zondag geopend zijn. De ver gunning is afgegeven met een proeftijd van een jaar. iAndere liefhebbers van dansver- gunningen op het Hoekse strand hebben zich teruggetrokken, omdat ze vonden dat de voorzie ningen voor de brandbeveiliging en dergelijke te kostbaar wer den. Van de zijde van bouw- en woningtoezicht werden de nor maal geldende eisen gesteld. De heer Knoop heeft enkele duizen den guldens geïnvesteerd in de dansgelegenheid. Maassluis De opbrengst van de collecte van het Medisch Comité Nederland-Vietnam, is in Maas sluis 4.245,63. De collecte werd gehouden in de week van 8 tol 13 januari. De opbrengst wordt in Nederland omgezet in medi camenten die zullen worden op gestuurd ten behoeve van de slachtoffers van de bombarde menten in Vietnam, Van een onzer verslaggevers Schiedam De commissie onder wijs houdt dinsdag een openba re vergadering in het stadhuis aan de .Grote Markt, die om acht uur begint. Op de agenda staan onder andere voorstellen tot -het verlenen van kredieten voor onderwijsvoorzieningen op diverse scholen, tot opheffing van de gemeentelijke handelsa vondschool en tot" benoeming van een hoofd voor de Eras- musschool voor openbaar basis onderwijs. In de komende manifestatie zullen el elementen van het vroegere jeugdfestijn terug te vin den zijn, maar de aankleding zal anders zijn. De oude elementen zijn het timmeren, het met klei werken, het machine schrijven, het werken met naaimachines en het verven, dat de kinderen konden doen. Een nieuw ele ment is dat de manifestatie niet alleen Kinderdorp heeft, maar men wil er ook een echt dorp in het klein van maken. De activi teiten, die gehoudsn worden, zullen niet zomaar in de lucht hangen, maar hebben allemaal wat met elkaar te maken. De g edadhten van de SRJJ gaan bijvoorbeeld uit naar het bou wen van een huis in de sport hal. Kinderen die aan het tim meren zijn kunnen aan de bouw meehelpen, kinderen die aan bet naaien zijn 'kunnen' de gor dijntjes maken, en ga zo maar door. Aan het e inde van K'73 .(dat van 30 juli tot 10 augustus wordt gehoude) wil men en Op- toeht-door -Schiedam? -houden,, met de kindererf die in de Sport hal geweest zijn en met wagens sdie door de 'kinderen in die veertien dagen gemaakt en be schilderd zijn. Verder komt in het kinderdorp een kinderboerderij. Men wH een muziektent opzetten, waar d? kinderen zelf muziek kunnen maken. Ook loopt de SRJJ met de gedachten rond om een bur gemeester te laten kiezen door de kinderen, of een postkantoor tje te bouwen waar kinderen zelf achter het loket kunnen zie ten. Tevens wil m»n proheren de sporthal ook 's avonds open te stellen voor de wat oudere jeugd, tot 21 jaar. Eventueel zal er een bandje optreden. De SRJJ heeft nog wel behoefte aan medewerkers. Er wordt in dit verband gedacht aan men sen die werkzaam zijn op club huizen, die iets te maken heb ben met de kunstklassen, of die op de verschillende vormings centra zitten. Uit deze zelfde sector wil men iemand aantrek ken die advies kan geven voor K'73. Ministerie stopt subsidie: Van een onzer verslaggevers Schiedam De gemeentelijke middelbare handelsavondschool zal toch worden opgeheven. Het ministerie van onderwijs is na melijk niet akkoord gegaan met de oplossing, die was gevonden om de-dreigender opheffing" van deze school te voorkomen. De raad besloot namelijk bi maart 1971, de school over te dragen aan de Vereniging Middelbare Handelsavondscholen Mercurius in Rotterdam. Het ministerie heeft laten weten dat deze overdracht ondanks eerdere bevestigende berichten toch niet mogelijk is, zodat het raadsbesluit niet kan worden uitgevoerd. De school telt overi gens slechts tien leerlingen. Voor de onderhavige school kan met ingang van '1 augustus 1973 geen subsidie meer worden ver kregen. B. en w. hebben dan ook besloten de raad voor te stellen akkoord te gaan met de opheffing van de school. De leerlingen houden overigens wel de mogelijkheid op binnen een redelijke afstand van Schiedam toch nog deze vorm van onderwijs te volgen. O Momenteel wordt ce aanleg van het nieuwe hoofdriaol in Bijdorp voortgezet. Rotterdam Nog nooit in zijn loopbaan van 21 jaar als chauf feur had D. E. (40) uit Schie dam de breedte van de wagen geweten waarmee hij moest rij den. Deze onwetendheid nam de officier bij de rechtbank, nr. H. R. G. Feber, hem hoogst kwa lijk, want onder meer hieraan was te wijten dat E. op 18 maart op de Dam In Schiedam een meisje van dertien jaar doodreed. De weg was alleen toegankelijk voor wagens niet breder dan 2.t0 meter en de wa gen van E. mat 2.45 meter. Verdachte was na een internatio nale tocht van anderhalve dag naar huis. Op de Dam fietsten de twee zusjes Bouman voor hem. Hij kon er niet voorbij en bleef achter de kinderen rijden tot een kruising. Daar werd de weg wat breder en haalde hij de kinderen in. Voorbij het kruispunt stond echter een rij auto's geparkeerd en bovendien kwamen er twee bromfietsers aan. Om hun ruimte te geven week E. naar rechts in de ver onderstelling dat hij de meisjes al voorbij was. Het meisje Cor nelia reed echter nog naast hem. Het kind werd geraakt en kwam onder de auto terecht Het overleed aan een schedelba- sisfractuur. dachte de borden, die de uiterst het ktnd dood was. toegestane breedte van auto's Het kostte de rechtbank enige aangeven niet te hebben gezien. Voorts had hij verzuimd bij het naar rechts gaan in zijn spiegel te kijken. met zijn enkele trekker op weg Voor de rechtbank erkende ver- „Ik voelde wel een vreemde tik In het stuur, die Ik niet kon ver klaren. Ik had het onbestemde gevoel iets geraakt te hebben", ze! verdachte. Niettemin was hij doorgereden. Thuisgekomen had hij het verhaal aan zijn vrouw verteld en met haar was hij naar de plaats te- Dc officier vorderde vier weken ruggereden waar men hem ver- gevanger'ssira. en vier maan- telde dat hij inderdaad een den ontzeggl"* var» de rijbe- meisje had geraakt. Op het poli- voegdheid. Op I februari doet tiebureau hoorde verdachte dat de rechtbank uitspraak. moeite hem tot de uitspraak te brengen dat hij dom had gehan deld. De officier had geen moeite met het bewijs, dat de verdachte on oplettend en onvoorzichtig had gehandeld. ,.!!et was een opeen stapeling van fouten en onacht zaamheden en zeer in zijn na deel spreekt, dat hij de breedte van zijn eigen trekker niet ken de". Van een onzer verslaggevers Schiedam !n alle wijken van Schiedam wordt zaterdag een protes tactie gehouden tegen de oorlog in Vitnam. Deze actie is opgezet door een vrij breed samengestelde organisatie, bestaande uit kerke lijke, politieke en andere organisaties en uit scholieren en actieco mités. Het is de bedoeling, in alle wijken een stand te plaatsen, waar informatiemateriaal en affiches te verkrijgen zijn. De Vietnamactie wordt onder steund door raadsleden en afde- üngsleden van de P.v-d.A., de CPN, PSP. D'66, PPR en KVP, door deken J. J. Oudsboom van Schiedam, het Interkerkelijk Vredesberaad. dc afdeling Schiedam van Pax Chrjsti. het comité Jongeren voor Vietnam en een groot aantal middelbare scholieren. Tijdens een woensdagavond ge houden vergadering is besloten, welke vorm de actie zal krijgen. Er zal een buis-aan-huiscollecte voor de oorlogsslachtoffers wor den gehouden en bij de stands zullen affiches worden verkocht. De stands zullen worden ge plaatst op het plein voor het Stedelijk Museum, de Nolens- laan, het winkelcentrum in Ke- thel, de Hoogstraat nabij de Koemarkt, de Groenelaan en d Lange Kerkstraat. Het plein voor het Stedelijk Mu seum is het centrale punt van actie. In de stads zullen handte keningenlijsten gereed liggen die zullen worden gezonden aan de Amerikaans? ambassade. Voor de actie zal ook nog een ccmité van aanbeveling worden gevormd. He: is voor het eerst dat in Schiedam op zo'n grote schaal een protestactie wardt georganiseerd. Op een aantal scholen is het Vietnamprobleem (donderdag en vandaag) tijdens de lessen behandeld. Van een onzer verslaggeefsters Schiedam Wanneer de aanleg van het nieuwe hoofariool van Groenoord naar Nieuwland b» Bijdorp zover gevorderd is, dat de Schfedamseweg In verband roet de werkzaamheden moet worden afgestoten, wil de ge- ineenle voorzieningen treffen om de hewnners van de wijk niet te isoleren. Aan de noordelijke kant van de wijk Ls bij de Blauwe Brug een noodweg aangelegd van zeven meter breed over de dam in de Poldervaart. Deze weg is zowel bestemd voor het snelverkeer als voor fietsers en voetgan gers. De Blauwe Brug wordt niet gebruikt om de verkeers stroom op te vangen. Voor voetgangers kemt een direc te verbinding van Bijdorp naar de Nieuwe Damlaan. Het is de bedoeling, dat over de te gra ven sleuf eer. noodbrug wordt gelegd, waar ook fietsers met het rijwiel aan de hand gebruik van kunnen maken. Een derge lijke brug is indertijd ook ge legd over de Zwaluwlaan. Spijkcnis9e In Zoetermecr heeft de politie twee mannon aangehouden, die op een bouw terrein aan het Co-onaplcln in Spijkenisse twee keukenaan rechten hadden gestolen. Dc buit van belde heren vertegen- woordigc een waarde van onge veer achthonderd gulden. Na aanhouding bekenden de man nen de diefstal te pleegd. Profltenr n£> var» het unieks aanbod 2 kranten Is ontvangen voor de pr<;s vsnB Mn: de Scniedamse Courant met nieuws uit «r* sad en omgeving, en hetP Roiterdamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlands® n.euws I Geef ons nu opdracht ook t>i| u 14 dagen gretiS, zonder en,ge verplichting.! de SU en Hn ie bezorgen en ontdek zelt de vete pluspunten. Deie bon In open ewetoo, zender postzegel. »1<jron naar Rotierdamsch N euwsbiad, antwoordnummer £34, Rotte dam de SC en RN 14 dagen giatis naar nebben ge- v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1