SCUIEDAMSCUE COURANT Museum wil doorgaan met be Ie vlugs- lessen Nieuwe werkgroep speelgelegenlieden Rijnmond somber over woning bouw Bestratingskarwei in Kethel zit er bijna op Discussie voor volwassenen in centrum. Dukdalf Dief gepakt Strand- spoorlijn nog dit jaar verlengen ,yCorrectie en aanvulling on het onderwijs KNMTP- Schiedam wijkt voor Bartje Folic!oh in Groenoord I kranien voor één prijs lp Orpneus geeft opera-concert in Passage PLAN JEUGDRAAD: Ook voor 1973: COMMISSIE VERGADERING UITGESTELD Gastarbeider zwaar gewond Wijkvereniging verzamelt klachten en wensen Rijnmond: Gescheurde tong na botsing ZATERDAG 20 januari 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina'i 99ste jaargang no. 2462ft Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL '■fki Schiedam De educatieve dienst van het Stedelijk Museum In Schiedam heeft een verslag uitgebracht over de bele- vingslessen die de afgelopen twee jaar In het Museum zijn gehouden. Het verslag is bedoeld als een kort signa lement van een experiment: Een stukje onderzoek binnen het museum in samenwerking met de plaatselijke scholen. Volgens het verslag kan het pro ject belevingslessen gezien wor den als een correctie en aanvul ling op het onderwijs, maar ook, als een zoeken naar nieuwe mogelijkheden om de relatie tussen publiek en museum te verdichten. Het gat verder: „de belevingslessen hebben een be perkte waarde daar er een sys tematische follow-up ontbrak. TocK~heefT 'dif "project".'het mu seum voldoende aanknopings punten geboden om verder te gaan. Dat dit project van bele vingslessen zinvol was, staat voor ons vast". De bedoeling van de belevingsles sen was een vergroting van de betrokkenheid van de deelne mers bij het museum, maar dan niet In de zin van meer in formatie verschaffen over kun stenaar en kunstwerk. Men wil de een benadering van een heel ander niveau. Bij de belevings lessen, die voornamelijk bedoeld waren voor kinderen, ging men uit van de gedachte, dat een be gin gemaakt moest worden met de allersimpelste elementen, met begrippen die voor ledereen duidelijk vertaalbaar zijn van een zodanige Inhoud waren dat er in een later stadium op kon worden voortgebouwd. In spelsituaties en ln een omgeving waarin het publiek de kinde ren in de eerste plaats zich zelf en de emotionele betrokken heid tot de elementen zichtbaar kon maken. De eerste les had als onderwerp kleur en de tweede les vorm en ruimte. Het kernpunt van de les kleur was te proberen een maximum aan waarneming op te roepen via een zeer intens gebruik van de zintuigen. De kinderen werden binnen de ruimte ontvangen met een paar films, eenvoudige producties, die de waarneming bij de kinde ren bewust moest maken. De les vorm en ruimte was iets anders dan structuur. In deze les liet men de deelnemers her inneringen ophalen aan de voor gaande les en de kinderen via gesprekken en andere methodie ken het begrip ruimte lijfelijk en emotioneel te laten beleven. De rest van de tijd werd benut voor het spontaan laten ont staan van allerlei bouwsels en de kritische benadering daar van. Schiedam De afdeling Schie dam van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en plantkunde houdt op woensdag 24 januari de jaarvergadering in gebouw Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven, aanvang 8 uur. De jaarvergadering was aanvan kelijk vastgeseld op dinsdag 23 januari, maar de K.N.M.T.P.- Schiedam heeft besloten deze vergadering een dag uit te stel len in verband met de tv-serie Bartje, die dan wordt uitgezon- 9 Speelplaatsen voor kinderen: er zijn er onvoldoende, vindt de Schïedamse raad voor jeugd en jongeren. Schiedam De wijkvereniging Groenoord en omstreken wil een fotoclub oprichten, wanneer daar genoeg belangstelling voor Is, aldus het wijkorgaan Croen- oord-akko orden. Er is reeds de nodige apparatuur beschikbaar, bovendien heeft de club een goede ruimte in het vooruitzicht. De club is niet al leen voor mensen, die de foto grafie reeds lang als hobby heb ben, maar ook voor beginnende amateur-fotografen, 'Belangstellenden worden verzocht contact op te nemen met de heer p. pons, lepenlaan 53, te lefoon 710407. Schiedam Het Schiedams man nenkoor Orpheus geeft op vrij dag 2 febuai in. samenweking met het mannenkoor Gouda's Liedertafel en het Koninklijk Mannen- en Vrouwenkoor Eute- pe uit Utrecht een groot Opera concert in het Passage Theater. "Dirigent "Ts "Chris "VèrHödg~<yT aan het concert zullen ruim vijf-' tig zangeressen en zangers mee doen. Solisten zijn de lyrische sopraan Karin Ustar, dè drama tische sopraan Marijke van. der Lugt, tenor Henk Meyer en de bas Antoni Dutkiewicz. De pianobegeleiding is in handen van Henny Moser en Rudy de Heus. Er worden werken gezon gen van Mozart (Die Zauberflö- te), Beethoven (Fidelio), Wag ner (Der Fliegende Hollander), Gershwin (Porgy and Bess) en van Verdi (La Forze del Desti ne). -Schiedam 'Dë Scfilèdamse Raad'woor Jeugd ëri^origeren-^enerV moêteh^aStdfölar vóbf wil een groep mensen bij elkaar zien te krijgen die zich de andere werkgroep, bezig gaat houden met het schrijnende tekort aan speel- Eerst moet men echter een 'groep Schiedam Met de woningbouw in het Rijnmondgebied blijft het somber gestemd. Er bestaat een duidelijke aar zeling bij veel gemeenten in Rijnmond aangaande het sti muleren van de woningbouw en de woningbouw zaï moe ten worden geprojecteerd tegenover de behoeften die er in het Rijnmondgebied aanwezig zijn. Dit zegt de Rijnmondgecommlt- In diverse groeigemeenten bestaat teerde voor Volkshuisvesting in de geleidebrief bij de begroting van het Openbaar Lichaam voor 1973. Het dagelijks bestuur van Rijnmond Is daarin van mening, dat alle inspanningen van die kant om de woningbouw In Rijn mond te stimuleren slechts een gering succes hebben leverd. De produktie van woningen is in 1972 duidelijk bij de gewenste aantallen achtergebleven. Als oorzaken geeft Rijnmond daar onder andere voor aan: dan ook de vrees dat die dure huurwoningen niet verhuurd zul len kunnen worden, indien het aanbod hiervan sterk vergroot zou worden. WONINGMARKT opge- jn jjj72 heeft Rijnmond het stre ven dat het Rijnmondgebied als één woningmarkt wordt be schouwd verder kunnen door voeren. De richtlij n-woonruimte- beieid stelt dat 3 van elke 4 nieuwe woningen met een raaandhuur tot ƒ250 moeten worden toegewezen aan houders van een legitimatiebewijs wo* ningzoekende in Rijnmond. 9 omzetting van plannen voor hoogbouw in uitvoeringsplannen voor laagbouw; het rekening gaan houden met Daar de meeste nieuwbouwwonin- plaatsen in Schiedam. De SRJJ hoopt dat de werkgroep speelgelegenheden zal bestaan uit mensen, die zich bezig houden met de lagere schooljeugd, met wijk verenigingen en met clubhuizen. Samen met die mensen wil men een planning maken, om te ko men tot echte speelgelegenhe den voor kinderen, De SRJJ denkt namelijk aan terreinen met water, zand, hout, oude au to's en fikkie-plaatsen- Tevens stelt men voor om in de werk groep ook kinderen te betrek ken, omdat de speelplaatsen ten slotte voor kinderen zijn en het raadzaam is om te weten wat hun wensen zijn. In feite zal deze groep kinderen de bouw mensen bij elkaar zien te krij gen. Op dinsdag 23 januari wordt de eerste stap gezet. Dan wordt in gebouw Christelijk So ciale Belangen, Lange Haven 73, om acht uur een vergade ring gehouden waarin zal wor den gesproken over het tekort aan speelgelegenheden In Schie dam. Het is ook de bedoeling dat dan de eerste afspraken al gemaakt worden met de nog te formeren werkgroep. de gevolgen van de milieubelas ting door stank en geluid; het schaars worden van bouw gronden, vooral in Rotterdam en Schiedam. Ihet achterblijven van noodzake lijke voorzieningen als die op het gebied van verkeer en ver voer, het vooral in Schiedam spelen de probleem dat de stijging van de bouwkosten en de grondkos- ten zo groot is, dat de huuruït- komsten niet meer betaaibaar zijn voor die categorie van de bevolking, waarvoor de huizen in feite waren bestemd. gen gebouwd worden met een hogere huur dan die f 250, is het ■toepassen van deze richtlijn vol gens Rijnmond voor alle beschik baar komende woningen - dus ook die woningen die al be woond zijn geweest - een' onmis bare stap om het woonruimtebe- leïd verder één vorm te geven. Schiedam Het wijkcentrum De Dukdalf in de Rijnstraat in Schiedam-Zuid houdt in de komende maanden vijf voorlichtingsavonden voor volwassenen. De onderwerpen, die aan de orde komen zijn de relatie tussen ouderen en jongelui, de belastingen, welvaart en welzijn, hoe ik mijn huis moet opknappen en de milieuproblematiek. Op verschillende wijzen worden de onderwerpen gepresenteerd, onder andere door middel van film en een inleiding door een deskundige. Na afloop daarvan is er gelegenheid om vragen te stellen en te discussiëren. Witaer to van het unieke aanbod 2 kranten t» ontvangen voor da prijs van.1 ,an: d» Schiedamsa Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en hetl btterdamsch Nieuwsblad mat net 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws, I u"! ®"a nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, 6v en RN te bezorgen en ontdek zeil de veie pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamseh Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam do SC en RN 14 dagen gratis naam woonpï telefoon Wanneer de voorlichtingsavonden worden gehouden staat nog niet helemaal vast. In elk geval val len ze op dinsdagavond en ze komen allemaal aan de beurt voor juni. Belangstellenden kunnen zich reeds voor een of meer avonden opgeven door schriftelijk of tele fonisch contact op te nemen met het wijkcentrum, telefoon 266544. De dorpskom van Kethel: binnenkort weer in de normale toestand, Schiedam De vergadering van de commissie voor Maatschap pelijk werk, die dinsdag 23 ja nuari gehouden zou worden, gaat niet door. Er zijn niet ge noeg belangrijke onderwerpen om te bespreken. Dordrecht An Amsterdam is aangehouden de 40-jarige G. S. die door de Dcrdtse politie werd gezocht in verband met diefstal van een camera en een schee- rapparaat uit zijn kosthuis in Dcrdt. Vlaardingen De 39-jarige gas- arbelder H. M. is in zorgwek kende toestand opgenomen in het Rotterdamse Dijkzichtzie- kenhuis. Hij raakte zwaar ge wond toen hij de weg overstak en werd aangereden door een auto. Het slachtoffer werd te-Schiedam De__bestratingswerk- ruggeslingerd tegen een tweede personenauto. Het ongeluk ge beurde in de le van Leyden Gaelstraat. De bestuurder van de eerste auto was de 30-jarige D. J. V. Van een onzer verslaggevers. zaamheden in Kethel zullen bin nen niet al te lange tijd kunnen, worden voltooid. Dit komt er op Groenoord heeft een aantal wensen van de bewoners van het oude dorp verzameld nu de werkzaamheden bijna zijn afge lopen. neer dat het verkeer In het oude Eén van die wensen is dat er In dorp Kethel weer normaal kan de ichting Delft eenrichtings- verlopen, De wijkvereniging verkeer zou moeten komen in de kom van het dorp. Ook wil men het kruispunt bij de Lin- deljerstraat nog eens bestu deerd zien. De wijkvereniging zal wensen en klachten in de komen de weken met gemeentelijke instanties gaan hespreken. *4 Schiedam/Vlaardingen Het Openbaar Lichaam Rijnmond wil als het even kan nog dit jaar komen tot een verlenging van de spoorlijn Rotterdam- Hoek van Holland Strand. Dit omdat het huidge station aan het strand, dat utsiutend in de zomer wordt gebrukt, te ver af- Jgt van het egenlijke strand. Voor het verlengen van de spoor lijn is een breed samengestelde werkgroep gevormd, waarin naast Rijnmond zitting hebben, de betrokken gemeenten, de Ne derlandse Spoorwegen en de mi nisteries van Verkeer en Water staat en van c.r.m. Rijnmond heeft goede hoop, dat de spoor lijn ten gerieve van de strand- bezoekers zo snel mogelijk kan worden verwezenlijkt, vooral ook omdat de Spoorwegen in principe hebben toegezegd me dewerking te willen verlenen aan dit project. Schiedam Op de kruising Noordvestsingel-Parkweg zijn een fietser en een bromfietser tegen elkaar gebotst. De fietser, de 34-jarige letterzetter J, J. P. verleende geen voorrang aan de bromfietser de 17-jar:ge W. v.d. S. De fietser liep een gescheur de tong op en mist nu enkele tanden. Hij kon. ter plaatse door de GGD behandeld worden. De bromfietser kreeg schaafwonden over het gehele lichaam, maar kon toch op eigen gelegenheid naar huis. f S-" *;wi f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1