SCHIEDAMSCHE COURANT Zwembad Zuid eerder klaar Zware schade i Waterweggemeenten sturen minister protesttelegram Gereformeerden houden eigen inzamelingsactie Comité vergadert ovrer hulp aan Vietnam m Steen vernielt bar-ruit iZachte winter helpt houwers Kappers- hond viert èü-jarig jubileum Commissie Stedelijk vergadert Vergadering commissie uitgesteld Politie houdt nachtelijke controle ir K Actie- torenklok Bethelkerk afgesloten Prijs drinkwater in discussie Niet deelnemen aanKerkappèl 1973: NA GESLAAGDE ACTIE: Janbreurin tweestrijd Amateurs MAANDAG 22 januari 1973 4 pagina's S9ste jaargang no. 24621 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL '.Van een onzer verslaggevers Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Kap- persbond viert dit jaar het 60- jarig bestaan. Dit bestaan wordt gevierd met een juh<- leximreceptie, die ma and? 3 29 januari van 19 tot 21 uur wordt gehouden in hotel Rijnmond aan het Niemvlandpleïn in Schie dam. „Van een on2er verslaggevers Schiedam De commissie voor het Stedelijk Museum houdt vanavond een openbare verga dering in de aula van het Stede lijk Museum, Hoogstraat 112. flp de agenda staat onder ande re'hefe "bespreken van de Salon van de Maassteden 1973, de tweefaarlijkse expositie van werken van kunstenaars uit het Rijnmondgebied. Het is de bedoeling, dat deze ex positie dit jaar weer zal worden gehouden mét een selectie, in tegenstelling tot die van 1971, waar bij wijze van experiment geen jury werd benoemd geen selectie werd toegepast. Het ziet er niet naar uit, dat dit experiment zal worden her haald. De vergadering van de commissie begint om acht uur. Schiedam Het zwembad Zuid zal enkele weken eerder ge reed zijn dan in de planning werd voorzien. De zachte winter heeft tot nu toe bouwers en ontwerper van het bad aan de Westfrankelandsedijk enkele weken voorsprong gegeven op het bouwschema. In juli zal nu het bad kun nen worden opgeleverd, in september zal het in gebruik worden genomen. Wethouder van Sportzaken, mevrouw G. D, Verweij-de Graaff heeft dit weekeinde de vlag op het bad gehesen als teken dat het hoogste punt is bereikt. De N.V. In terp ooi in Maarssen hoopt als ontwerper van het bad van de voorsprong op het schema gebruik te maken om in de zomermaanden het bad nog eens extra te kun nen testen. Een eerdere openstelling is niet noodzakelijk, omdat dan Bad Groenoord als openluchtbad toch al vol doende wordt gebruikt. Aannemer en ontwerper vinden het bijzonder plezierig dat de metselwerk gewoon te kunnen laten doorgaan. Tot nu toe heeft men een. zeer gering aantal on productieve dagen geboekt. Een aanvankelijke achterstand op het bouwschema is daarmee ruim ingehaald. Het zwembad Zuid is ontworpen door de Maarssense NV In ter- pool. Er komt een grote zwem- zaal met een diep bassin van 10 bij 25 meter en een instructie- bad van 8 bij 10 meter. Beide baden kunnen van elkaar wor den gescheiden door een rol- wand. Aan kleedgelegenheden en aan sanitaire voorzieningen zachte winter hen in staat stelt *s ru'me aandacht besteed, ook werkzaamheden als het Naast het zwemgedeelte komen er Wethouder mevrouw Yerweij van sportzaken hijst de vlag: het hoogste punt van bad Zuid is bereikt. in het nieuwe bad een wachthal, een tearoom, een archief, een kantoorruimte en een dagver blijf voor het personeel. Buiten het overdekte zwembad is nog ruimte gereserveerd voor een kleuterbadje, een terras en een tg weide. Er is verder voldoen de parkeergelegenheid. Zwembad Zuid is tenslotte via al- lerlei ingangen toegankelijk. Er is een hoofdingang een ingang die speciaal voor het school zwemmen is bestemd met gele genheid tot parkeren van de schoolbussen voor de ingang en een personeelsingang. Het nieuwe bad zal worden onder gebracht in de Stichting Zwem baden Schiedam, die hehalve het bad in Zuid ook Bad Groen oord en het in die wijk te bou wen instructiebad onder beheer zal hebben. De N.V. Interpool heeft het plan het nieuwe bad gebruiksklaar te leveren: bij de officiële opening zal alles aan wezig zijn tot de artikelen in de toiletten toe en zal er 50,- aan wisselgeld in de kassa zitten. Schiedam De verkeerscommis- sig houdt donderdag 25 januari een openbare vergadering in de kantine van de Technische Be drijven in de Dwarsstraat 42. Aanvang drie uur. i>et,op donderdag 18 januari ge plande vergadering kon niet doorgaan in verband met tech nische moeilijkheden, waardoor de commissieleden niet op tijd in het bezit konden worden ge- sfëld van de agenda en de stuk ken. Gaardingen - Zware schade heeft de auto van de 35-jarige A.B.H. opgelopen bij een bot sing op de toegangsweg van de tweede Paulus Buijsstraat en de Anth. Duykstraat. Bij de bot sing, die zaterdagavond gebeur de,, deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Gaardingen In zijn woning aan de Van Hogendorplaan heeft de 42-jarige bankwerker F. S., zijn vrouw met een mes gestoken. De vrouw, die aan haar hand werd gewond, moest in het Ho- lyziekenhuis worden behandeld. h .oorzaak van de steekpartij, die, plaatsvond in de nacht van vrijdag op zaterdag, is nog niet helemaal duidelijk. De politie vermoedt dat de echtelieden hu welijksmoeilijkheden hadden. •De,bankwerker is ingesloten in het bureau van politie. Van een onzer verslaggevers Schiedam Sinds vrijdagavond heeft de Bethelkerk in Schie- dam-Zuid weer een volledig ver licht torenuurwerk. Het is het resultaat van een actie, die en kele maanden geleden is gestart en die met hulp van allerlei in stanties en verenigingen in De Gorzen is geslaagd. Namens de middenstandsvereni ging in Schiedam-Zuid heeft voorzitter J. Craraa vrijdag avond een bedrag voor het her stel van het torenuurwerk aan de kerkvoogdij van de hervorm de gemeente in Schiedam-Zuid overhandigd. De actie voor het herstel van het uurwerk is daar namelijk niet als een bij uitstek kerkelijke ac tie gezien, maar als een actie voor verbetering van de wijk. De toren van de Bethelkerk heeft een nieuw uurwerk, waar van de wijzerplaten ook zijn verlicht. De hervormde wijkge- meente van schiedam-Zuid bracht 7.800 bijeen voor het herstel van de torenklok. In het afgelopen weekeinde heeft de Schiedamse politie verkeerscontrole gehouden op de Horvathweg, even voorbij het station. Daarbij werden weer vete gebreken aan de voertuigen vastgesteld. Alle gecontroleerde auto's werden nauwkeurig onderzocht. Van een onzer verslaggevers Schiedam De colleges van burgemeester en wethouders van Vlaar- dingen, Maassluis en Schiedam hebben minister mr. W. J. Geertse- ma van Binnenlandse Zaken een telegram gestuurd. Daarin vragen ze om een zo spoedig mogelijk gezamenlijk onderhoud over de ver hoogde tarieven van het Rotterdamse drinkwater. In het telegram wordt verwezen naar de brief aan de minister van 39 december 1972. In die brief vroegen de drie gemeentebesturen zich af of het redelijk is dat de door het in gebruik nemen van het Bies- boschproject het verhoogde tarief van rond 25 cent per kubieke me ter helemaal ten laste van de consument wordt gebracht. Van een onzer verslaggevers Schiedam Moet Schiedam na een eventuele vrede in Vietnam straks dit land daadwerkelijk gaan helpen bij de wederop bouw? Over deze vraag verga dert vanavond het Schiedamse Vietnamcoinité. dat zich na de succesvolle Vietnamactie van het afgelopen weekeinde de vraag heeft gesteld of verdere steun voor Vietnam niet noodza kelijk is. Overwogen wordt, om ook plaat selijk iets aan de heropbouw van het land te doen en daar voor acties te houden. Tijdens de vergadering die hedenavond wordt belegd hoopt men deze plannen verder uit te werken. De Vietnamactie die zaterdag op een zestal platasen in de stad werd gevoerd is een groot suc ces geworden, aldus één van de organisatoren, Arie Verlinde. Er zjn bijna 4000 handtekeningen ingezameld tegen de Ameri kaanse bombardementen op Noord-Vietnam, die alle zullen worden gezonden aan de Ameri- Eén van de stands van bet Viefnanj-comifé was geplaatst op het Museumplein. kaanse ambassade in Den Haag. Van de Vietnampamfletten zijn er rond 1600 verkocht. „Ook dat valt ons niet tegen", zegt Ver linde, „want zaterdag was het weer bar slecht. We 2ijn de mensen die hebben bijgedragen erg dankbaar dat ze onze actie tot zo'n groot succes hebben ge maakt. We hebben gemerkt, dat de bombardementen voor de mensen echt een levend pro bleem zijn. Bijna iedereen die bij onze kraampjes langs kwam, vond dat zo snel moge lijk vrede moet komen in Viet nam." De actie, die werd gevoerd door middelbare scholieren, raads- en afdelingsleden van een aan tal politieke partijen en door af gevaardigden van kerkelijke or ganisaties, vond plaats in alle wijken van de stad. Er stonden stands met handtekenigen lijsten aan de Hoogstraat, de Koe markt, de Noienslaan, het win kelcentrum in Kethel en onder andere in de Groene!aan in Schiedam-Zuid. „Dit is een begin", zegt actielei der Verlinde, „We moeten ons nou afvragen op welke wijze we de nood fn Vietnam verder kun nen lenigen en hoe we de won den daar kunnen helen. Volgens ons moet dat in Schiedam mo gelijk zijn. We moeten alleen nog bekijken in welke vorm we onze verdere acties zullen gte- Van een onzer verslaggevers Schiedam De gereformeerde kerk van Schiedam zal niet deelnemen aan de landelijke ac tie Kerkappèl 1973, dié doör een aantal kerkgenootschappen ook In Schiedam wordt gevoerd om de financiële positiè van de plaatselijke kerken wat te ver beteren. Wel zal een actie op meer bescheiden schaal worden gevoerd, die eveneens in de ko mende weken wordt gehouden. Volgens de commissie van beheer van de gereformeerde kerk in het Schiedams Kerkblad zou het onjuist zijn opnieuw met een groots opgezette actie bij de le den van de kerk aan te komen. Uit het artikel in het kerkblad blijkt, dat de offervaardigheid van de gereformeerden niet veel te wensen overlaat. Vandaar dat de gereformeerden die hun jaarlijkse bijdrage de laatste jaren niet hebben ver hoogd gevraagd wordt dit als nog te doen. „De kerkelijke huishouding in Schiedam is weer gezond en in evenwicht", aldus de commissie van beheer. Inmiddels is het benodigde bedrag voor restauratie van de Juliana- kerk vrijwel voor het grootste gedeelte bijeen. Van de 1 130.000 kostende restauratie Is i 107.000 bijeengebracht. Voor met allerlei acties gevoerd. Rotterdam „Als we maar niet in paniek ra ken. Dan kan ons weinig of niets overkomen". Ger- rie Knetemann, de kop- pelgenoot van Jan Breur in de Rotterdamse ama- teurzesdaagse, gelooft in zichzelf én in zijn koers- makker wat betreft de overwinning in de „zes avonden van de toe komst". Tenzij paniek de overhand krijgt. Maar daar waakt hij wel voor, samen met mecanicien Jan van Vliet. De renenen. voor de paniek waren overigens duidelijk aanwezig. Het nog immer aan de leiding gaande koppel Breur-Knetemann kreeg in de loop van het weekend vele verzoeken om ook andere renners een ronde winst te laten boeken. Zowel renners als sponsor Delbana vroegen Jan en Gerrie de overige Delbana-coureurs de ach terstand la te laten lopen. Jan Breur, de nette, be deesde amateur, werd daardoor in een hevige tweestrijd ge brac hu Enerzijds lag er het „ver zoek" van zijn sponsor; anderzijds was er de zesdaagse-winst, die Jan als toekomstige prof heel goed kan gebruiken. Een urenlang gesprek met mecanicien Jan van V/iet („ik sta te trillen van woede; is dat nou ama teursport") bracht Jan weer op het rechte spoor: hij zou er mét Gerrie voor knokken. Daarna kwam zondagavond het shirt-conflict. Zowel Jan als Gerrie hadden terdagavond in de was ge- terdagavond inde was ge daan, maar er waren zon dag geen nieuwe Delba- na-shirts voorradig. Niets vermoedend ging het Schie dams-Amster da ra- se tweetal toen maar in Amstelkledij (sponsor van Gerrie) aan de slag. ïr» _,_een._ „IJselijke,., .strijdV zoals een toeschouwer In vervoering opmerkte, ver loren Breur-Knetemann hun ronde voorsprong aan het duo Fens-Venlx, waarna nog twee koppels eindelijk, na drie dagen, de achterstand kon in- inlopen. Maar toen ook het populai re paar Janus van Tol- Roy Schuiten aan de haal ging, was voor de ingelo pen leiders de maat vol. Betrekkelijk gemakkelijk draaiden ook Breur-Kne temann er een winstronde door, zodat ze weer één of méér ronden op alles iédere vóör stonden. Gerrié Knetemann over dat ogenblik: „Als we maar niet in paniek ra ken. En dat deden we ook niet". In de eindsprint be haalden ze tenslotte een nette vijfde plaats, die ook nog 30,- zou opleve ren. Maar die meende de wedstrijd-commissie te moeten inhouden, omdat Jan en Gerrie in „ver keerde shirts" hadden ge reden. Maar over die der de tegenslag zaten de lei ders maar niet meer in. Ze gingen liever snel nar huis. Jan Breur: „Voor en na de wedstrijd is het nu voor ons het moeilijkste. In de koers is er geen vuiltje aan de lucht." Vlaardingen De recherche is op zoek naar de daders die in de nacht van zaterdag op zon dag de ruit van de bar „Mont Cher ie" aan de Hoogstraat heb ben vernield. De ruit werd met een steen ingegooid. Vlaardingen De 21-jarige ama teur-voetballer J. D. Drooger is zaterdagmiddag met een ver moedelijke hersenschudding naar het Holy ziekenhuis ge bracht, Hij liep de hersenschud ding op tijdens 'een voetbalwed strijd tussen de elftallen van Zwaluwen en Sunlight die ge speeld werd op het Zwaluwen- terrein. Li.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1