V oorzieningen voetganger laten te wensen over is mo V oorbijgangers laten hondje liggen „Voetganger in Schiedam: een tweederangs burger" In gebruik bij Plantsoenendienst voor verdelgen onkruid: 2 kranten voor één prijs y Kluis zonder geld gestolen In stadscentrum: m auto Konfron talie II in Stedelijk Bejaarde man aangereden Hartaanval Autoradio gestolen SNELVERKEER Vereniging stuurt boze brief aan raad D Vildng houdt eontactavond 99ste jaargang no. 24922 DINSDAG 23 januari 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Schiedam Bij de firma van Woerkom aan de Broersveld 137 Is het afgelopen weekeinde inge broken. De inbrekers zijn aan de achterzijde van het pand, aan de Baan, over een deur met prikkeldraad geklommen, heb ben daarna een ruit eruit ge haald en zijn zo het kantoor binnen gekomert. Uit het kan toor hebben de inbrekers een kluis meegenomen. Echter, In deze kluis zat geen geld alleen maar papier. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN" KETHEL Schiedam Het aantal voor zieningen voor voetgangers in het Schiedamse stadscen trum laat volgens velen te wensen over. Voor het eerst is er nu een officieel protest gekomen van de Vereniging tot Bescherming van Voet gangers in Den Haag, die meent dat de voetganger in Schiedam te veel aan de ge varen van het snelverkeer wordt bloot gesteld. Er zouden in Schiedam te wei nig voorzieningen zijn om de veiligheid van de voetganger te garanderen en een aantal voorzieningen als zebrapaden en verkeerslichten op drukke kruisingen zou ondanks drin gende verzoeken niet worden aangebracht. De verwijten van de Vereniging tot Be scherming van Voetgangers liegen er niet om: Schiedam staat bij haar overduidelijk op de zwarte lijst. Inmiddels rijn de deskundigen het er niet over eens dat het aanbrengen van zebrapaden onder verkeerslicht en dé op lossing van het probleem is. In de donderdagmiddag te houden vergadering van de verkeersc om missie zal over dit punt nog wel nader wor den gediscussieerd, als aan de orde komt of er al dan niet meer zebrapaden aan de r Burgemeester Khappertlaan moeten komen. Voorlopig kan worden vastge steld, dat het aanbrengen van een redelijk aantal voor zieningen voor voetgangers in het stadscentrum door de gemeente eigenlijk is ver waarloosd. Op de Koe- markt/Broersvest, de druk ste -kruising' in de stad. werkt men met. een totaal verouderde verkeerslichiin- stallatie, die ia 1952 nog wel volde?d, maar nu niet meer in staat is do verkeersstro men redelijk op te vangen. Verzoeken van de politie om een betere, aan de tijd aan gepaste, Installatie zijn ai ja ren ourd, maar zijn nooit uit gevoerd. Hetzelfde geldt voor de drukke kruising Nieuw Mathenesse- straatBRotterdamse dijk. Ook daar Js gepleit voor het aan brengen van een verkeers lichtinstallatie, eveneens tot nu toe zonder resultaat. Deze kruising is in het spitsuur le vensgevaarlijk en een groot aantal tot nu toe minder ernstige ongelukken heeft zich er al voorgedaan. Hoewel de Vereniging tot Be scherming van Voetgangers in feite de politie aanvalt, is men het met elkaar eigenlijk toch wet eens: er moet iets aan de huidige situatie ver anderen. De uitvoering van de voorgenomen plannen zeer te betreuren. Met name op het drukste kruispunt van de stad had in fsite een ei gentijdse verkeerslicht instal latie at lang gerealiseerd, die nen te zijn. Ir. Zijdeveld hekelt in rijn brief aan de gemeenteraad fel het standpunt van voor lichter Buschkens inzake het niet aanleggen van zebrapa den, omdat automobilisten vaak zo hard zouden rijden dat ze niet meer op tijd zou den kunnen stoppen en bij een eventuele poging daartoe van achter zouden kunnen worden aangereden. Hij meent dat het vaak de ei gen schuld is van automobi listen indien deze bij ketting botsingen bij voetgangerso- versteekplaafcsen worden be trokken. Ir. Zijdeveld: „Ie der heeft in gelijke: mate aanspraak op een veilig ge bruik van de weg. De ich in weer en wind voortbewegen de voetganger wordt vlj zijn aanspraken toch al vaak geïrriteerd door automobilis- ^^tenj.n-.hun^hardef^.gpfid^er-,, warmde 'wapenrusting. De argumentatie van het artikel in het Nieuwe Stadsblad be tekent een aanvaarding van een intrmidatierijstijl. Ik had in Schiedam anders ver wacht". Het standpunt van de gemeen tepolitie is dat bij het aan leggen van nieuwe zebrapa den enige terughoudendheid moet worden betracht. De politie Is om een aantal tech nische redenen niet voor het aanleggen van te veel zebra paden. Beide brieven aan de raad worden februari tij den*- raadsvergadering in Iskantoor behandeld. In de turnende raadsvergade ring zal het probleem nu op nieuw worden besproken aan de hand van twee ingekomen brieven. In feite doet het wat vreemd aan dat de raad zich na al die jaren nog over dit probleem moet buigen. Hoe rug en thet ook is, b. en w. hebben het laten liggen tot nu toe. Er moeten kennelijk eerst protesten van buiten af komen, v»or er iets gebeurt om de huidige situatie te verbeteren. De kruising Laan van Bol'Es/Churchitlweg is zo veel mogelijk beveiligd voor voetgangers en fiet sers: ze kunnen via een drukknopsysteem de verkeerdssstromen regelen. Van een onzer verslaggevers Schiedam In het Stedelijk Mu seum wordt van 28 januari tot 12 maart de expositie Konfron- tatje 11 gehouden. Deze tentoon stelling zal zaterdag 27 januari om half vier 'smiddags officieel worden geopend. Op de tentoonstelling zijn te zien aquarellen, tekeningen en schil derijen van Dolf van Leggelo, collage-multiples 1971-72 van Tom Mosley en grafiek van. Ja panse kunstenaars. De grafiek wordt geëxposeerd in samen werking met Suzuki Graphics in New York, Schiedam Op de kruising Dam- laan mgr. Nolenlaan is de 69-jarige voetganger J. F. B, aangereden door een personen auto bestuurd door de 21-jarige kantoorbediende J.v. B, De voetganger liep een gebroken pols op en eerf pijnlijke heup. Hij is opgenomen in de dr. No- fetstichting. Schiedam De 5I-jarige bedrijfs- assistent M. J. Donkers is zater dagmiddag, toen hij met zijn aiito over de Willem de Zwijger laan reed, getroffen door een hartaanval. Hij is door de GGD naar de dr. Nolet stichting ge bracht en daar overleden. Schiedam De heer M.C.W. de B-heeft aangifte van diefstal gedaan van een autoradio. De radio is gestolen uit 2ijn auto a dië'-aan het Emmaplein gepar- j: keerd stond; er was een tocht- - raampje vernield. Ijchiedam Een onder invloed van; sterke drank verkerende man heeft zaterdagmiddag bij de Combi een slechte imitatie van1 een overval ten beste gege ven. Tegen een cassière zei hij: "Geld of ik schiet je overhoop". Toen de bedrijfsleider erbij kwam nam de dronken overval ler de benen. tater op de middag dook hij op in een schoenenzaak aan de No- lenslaan. Hij had hier schoenen gekocht, maar wilde die niet be stalen en drinkend aan een fles riep hij hier: „Niemand mag de zaak verlaten, anders ga ik schieten." De man is door de Politie ingesloten, het bleek de 49-jarige H. C. uit Middelburg te zijn. Schiedam Het dierenasiel aan de Sint Annazusterstraat fungeert niet alleen als tehuis voor dakloos geworden hon den, maar moet soms ook ais een soort hospitaal gebruikt worden. Zaterdagmiddag namelijk moest er plotseling een hok ingeruimd worden voor een hondje dat aangere den was op de Burgemeester Knappertlaan. Het diertje had al geruime tijd voor dood op de straat gele gen en werd dan ook meer dood dan levend in het asiel gebracht. De automobilist die het beestje heeft aangere den Is na het ongelukje gewoon doorgereden. Ook voet gangers, fietsers of bromfietsers hebben het slachtoffer tje gewoon laten liggen. Ten slotte heeft iemand, die met een auto voorbij de plek des on- heils kwam, het hondje gehol pen en het naar de dierenarts gebracht. Deze heeft de kleine viervoeter een spuitje gegeven en de hulp verleners geadviseerd het slachtoffertje naar het dierena siel te brengen. Daar is het nu en hij staat nog steeds onder behandeling van de dierenarts. Het hondje heeft een gescheurde lip en een shock opgelopen. Het zou natuurlijk het beste zijn, in dien het diertje thuis verzorgd wordt, echter, een eigenaar van het beestje is nog niet komen opdagen. Het verkeersslachtoffertje is een reutje, ongeveer anderhalf jaar oud, lïcht-beige van kleur, onge veer 35 centimeter hoog en ta melijk mager. De beheerder van het dierenasiel, Egge Boer- ma, heeft momenteel te kampen met een groot plaatsgebrek. Er zitten op het ogenblik tien hon den in het asiel, voor het me rendeel zwervertjes. Worden er niet snel een paar honden uit het asiel gehaald dan moet hij enkele honden een spuitje ge ven. Veel mensen die hun hond kwijt zijn, verzuimen de dierenbe scherming te bellen, terwijl zwervende of weggelopen hon den hier toch altijd terecht ko men. Boerma: „Laat de mensen toch direct even bellen, wan neer ze hun hond kwijt zijn, het liefst dezelfde dag. Dat geeft niets, bovendien kost het de ei genaar ook minder want hoe langer een hond hier 2it» hoe meer ze moeten betalen voor de •verzorging die wij het dier hier geven." Het telefoonnummer van het die renasiel aan de Sint Annazuster straat 47 is 266286. Schiedam De voetganger wordt in Schiedam als tweederangsburger behandeld. Dit schrijven de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Voetgangers en de Schiedammer ir. C. Zijdeveld in twee brieven aan de gemeenteraad. Ze zijn van mening, dat het tot nu toe gevoerde beleid ten aanzien van de voetganger in Schiedam een wezenlijke ombuiging verdient. De briefschrijvers hebben aanstoot genomen aan een artikel van ge meente-voorlichter Dolf Buschkens op de voorlichtingspagina' s van de gemeente In het Nieuwe Stadsblad van 6 december, waarin deze aangaf dat het aanbrengen van zebrapaden en stoplichten op de Rotterdamsedijk uit oogpunt van veiligheid voor de voetganger niet gewenst is. Deze bewering is de Vereniging tot Bescherming van Voetgan gers in het verkeerde keelgat geschoten; ze meerit dat met name op doorgaande wegen als de Rotterdamsedijk de voetgan ger wel degelijk recht heeft op zebrapaden en op verkeerslich ten, die hem veilig oversteken moge tijk maakt. Ir. Zijdeveld sluit zich bij deze ar gumentatie aan: hij meent dat een voetgangersoversteekplaats voldoende bescherming biedt zo lang de automobilist zich aan de maximumsnelheid houdt, waar het in Schiedam naar zijn. me ning nog al eens aan ontbreekt. De Vereniging tot Bescherming van Voetgangers: In Schiedam geeft een zebra op doorgaande wegen niet eens voldoende ber- scherming. Een verkeerslichtin- staJIatie is het miriste wat men daar kan plaatsen. „Het komt ons voor dat het op de Rotter damse dijk een spel des doods is voor bejaarden en kinderen om daar over te steken." d De vereniging waarschuwt tegen het al te grote waare toeken nen? aan het doorstromen van het snelverkeer ten koste van de voetganger. Gewezen op een landelijk onderzoek, waaruit zou blijken dat slechts een zeer ge ring percentage van het snel verkeer werkelijk voor zakelijke doeleinden rijdt. Het bestuur van de vereniging meent, dat m Schiedam de betekenis van een beveiligde voetgangersover steekplaats n%t helemaal wordt begrepen: dat het gemotoriseer de verkeer er de plicht heeft, bij de nadering van een oversteek plaats langzaam te rijden en de voetganger, daar onbelemmerd doorgang te vertenene, tr. Zijdeveld sluit zich daar In zijn brief aan de gemeenteraad bij aan. Illj meent dat ide auto mobilist er door de wet aan ge houden is een oversteekplaats langzaam te naderen. Het ge vaar voor kettingbotsingen ont staat vo'gcns hem omdat apt«'s cr te snel rijde» Profileer nü van het unieke aanbod Z kranlan Ie ontvanger» voor de prija vaal éér»: de Schledamjo Courant met nleuwa uit uw stad en omgeving en betl Roitercfcmseh Nieuwsblad met het'laatsie binnart- en buitenlandse nieuws. I Geef cn« nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, zonder enigs verplichting I de SC en RN te bezorgen en ontdek zelf do vele pluspunlen. 0020 bM in apen enva,°P' ronder postiaget, sturen raar inW Rotteroamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.l.v.: deSCen RN t4dagen gralfs naar: raam slraat woonpt......i. telefoon. Van een onzer verslaggevers Schiedam Een door de Plantsoenendienst gebruikt mid del voor de verdelging van onkruid is mogelijk kanker verwekkend. Tot deze conclusie komt de Schiedamse ir. C. Zijdeveld in een verontruste brief aan de gemeente raad. Hij baseert zijn conclusie op grond van een aantal verklaringen van deskundgen over het mldeel, aminotria- zol gebeten, en op het feit dat het middel in de Verenigde Staten op de lijst van verboden bestrijdingsartïkelen is gezet. Het PvdA-raadslid mevrouw Y. de Waard-Siljee zal in de komende raadsvergadering deze zaak uitgebreid 'aan de orde stellen. Scniedam De Schiedamse Mo ndei-jacht vereniging „De Vi king" houdt zaterdagavond een contactavond in gebouw Christe lijk" Sociale" Belangend 'Ër^wor^ den films en kleurendia's ver toond die zijn opgenomen bij wedstrijden in binnen- en bui tenland in het seizoen 1972. Iedereen die iets meer over de bouw van modelscheepjes en het varen ermee wil weten is op deze avond welkom, Men kan informatie en voorlichting krijgen zonder zich te verplich ten lid te worden. De chef van de Plantsoenendienst, de heer C. Hoogeweij, ontkent dat het gebruikte middel kan kerverwekkend znu kunnen zijn. Ir. Zijdeveld houdt niettemin die bewering staande en verwijst, naar de uitspraken van de Shell-deskundige dr. C.J. Brie- jèr. Deze deskundige is van me ning dat In de Verenigde Staten een grote hoeveelheid bessen die was bespoten met het mid del in beslag genomen Is omdat ze kankeiwerwekkend.^zouden. De heer Hoogeweij meent dat het op grond van ervaringen op de Wagenlngse Landbouwhoge school en de proeftuin in Naald wijk verantwoord, is om* met hét verdelgen van onkruid met het middel door te gaan. Naar zijn mening zijn de beweringen over het kankerverwekkend elhemant uit de lucht gegrepen. In zijn brief aan de gemeenteraad haalt ir. Zijdeveld verder een oordcel van de Amerikaanse deskundige Rachel Carson aan, die heeft vastgesteld dat het toepassen van aminotriazoi op ratten heeft aangetoond dat deze zieren na geruime tijd ge zwellen kregen, die in sommige gevallen goedaardig en in ande re gevallen bepaald kwaadaar dig waren. De heer Zijdeveld zegt in zijn brief niet te willen uitspreken dat de gebruikte stof zonder meer kwaaraardig is, maar meent dat ze genoeg twij- feld over laat om niet meer te worden gebruikt. Hij vraagt de gemeenteraad dan ook het gebruik van dit herbici de te verbieden, omdat het naar zijn mening niet deskundig wordt gebruikt en dat het ge bruik ervan enorme risico's hls voor de volksgezondheid niet waard zijn. Mevrouw De Waard, die;,enkele v niaanden :ee- léden scHriftelijké^wageni stélde over het gebruik van verdeï- gingsmïddelen, is vastbesloten op de zaak terug te komen, om dat ze de antwoorden van b. en w. op haar vragen bepaald on voldoende vond. De brief van ir. Zijdeveld biedt haar gelegen heid, opnieuw op de zaak terug te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1