KLEINERE ZALEN IN GEBRUIK EERTE STEEN NIEUW GROEPSHUIS GELEGD met succes Donateursactie voor Teer stoof komt langzaam op gang Orgelbespeling Addie de Jong Consertserie in Museumayla ?mg Diensten centra vergadert ein krijgt eindelijk Gereedscliap gestolen uit auto Politiecontrole levert dertig bekeuringen op GS akkoord met besluiten gemeenteraad Schiedamsche Courant DINSDAU .3 JANUARI 1373 3 Van een onzer verslaggeefsters Schiedam Het oude stadhuis op de Grote Markt wordt speciaal ingericht voor het sluiten van huwelijken, Hu de meeste ruimten in het gebouw zijn leeggekomen door de verhuizing van de gemeentelijke afdelingen naar het nieuwe stadskantoor. - Schiedam Dc Nederlandse Ver- cniging van Dienstencentra houdt donderdag een vergade ring in het dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe r Damlaan. Het is de bedoeling, tijdens deze bijeenkomst, die om acht uur begint, een provinciale afdeling op te richten, die met name in de Zuidhollandse gemeenten de oprichting van dienstencentra zal bevorderen door het geven van informatie, voorlichting en adviezen aar. alle betrokkenen bij de bejaardenzorg. Schiedam De electriciën W. v. H. heeft aangifte van diefstal gedaan- van eeir* gereedschap- kist, een boortol en enkele lam pen. Het gestolene heeft een waarde van ƒ300,en lag in een auto die geparkeerd stond aan de le Tuinsingel. De inbre kers hebben met een scherp voorwerp twee portieren open- gewrikt. Tot nu toe bleef de roman tiek van het bij trouwende paren zo populaire stadhuis slechts beperkt tot het ui terlijk de schilderachti ge gevel met het hoge bor des het bij huwelijksplech tigheden als achtergrond goed te doen van binnen had het stadhuis een groot tekort aan ruimte. Alle bruidsparen moesten, on geacht hun gevolg, gebruik maken van de grote raads zaal. Met ingang van 1 februari wordt dat verbeterd. In het vervolg kan men ook trouwen in een kleinere zaal, namelijk de vroe gere, in stijl ingerichte burge meesterskamer. De vergaderka mer van burgemeester en wet houders doet voortaan dienst als wachtkamer voor trouwgezel- scbappen en als felicitatiekamer in, het door de gemeente-secre taris verlaten vertrek wordt vanaf 1 februari alleen aangete kend. Aangezien velen er de voorkeur aan geven op donderdag in het huwelijk te treden, wordt in verband met de grote drukte die dag op het stadhuis het aan tekenen van de donderdag naar de dinsdag verschoven. De stijlvolle raadszaal met .de zol dering van zware eikehouten balken blijft als grote trouwzaal Het stadhuis op de Grote Markt, gehandhaafd, De inrichting wordt voorlopig niet gewijzigd. Wanneer de gemeenteraad ech ter besluit de vergaderingen voortaan in- de recreatiezaal van hét stadskantoor te houden, waarmee maandag 5 februari eventueel/een proef wordt geno men, kan de inrichting alsnog aangepast worden aan de trouwplechtigheden. De overige wijzigingen in het oude stadhuis kunnen zonder moeite aange bracht worden, aangezien - het aanwezige meubilair groten deels gehandhaafd blijft. Historische vondsten verwacht tijdens graafwerk Maasland In oktober van dit jaar zal het Kerkplein te Maas land zijn voorzien van een riole ring In de dinsdagavond te houden raadsvergadering stellen burgemeester en wethouders voor het benodigde bedrag van - 60 mille voor .rioleringswerk zaamheden beschikbaar te stel len. Met dit voorstel is een eind geko men aan de bijna twee jaar Ju- rende onderhandelingen tussen de gemeente en de eigenares van het Kerkplein, de kerkvoog dij van de Ned. Hervormde ge meente. Als de raad de zestigduizend gul den beschikbaar stelt, zal het 'werk in de periode vanaf april t/m oktober worden uitgevoerd. De gemeente denkt het karwei In 25 werkbare dagen te kunnen "klaren, maar heeft daarbij een ~slag om de arm gehouden als het langer mocht duren dan "overeengekomen. Het terrein der werkzaamheden kan nl. van historisch belang 'zijn, waardoor men niet ongeli miteerd met graafmachines te werk kan gaan. De kerkvoogdij "heeft ook rekening gehouden met de mogelijkheid van oud heidkundige vondsten. Men heeft in de aan de gemeente ge stelde voorwaarden tenminste laten opnemen dat eventuele schatten, voorwerpen en oud heidkundige vondsten eigendom van de kerkvoogdij blijven. Van een onzer verslaggeefsters Vlaardlngen/MaasBluls Onder grote belangstelling ls het afge lopen weekeinde de eerste steen gelegd voor het nieuwe groeps- huis van de Karei Doorman- groep van Scouting Vlaardin- gen-Maassluis. De symbolische handeling werd verricht op het Maassluise Scoutcentrum aan de Vlaardingsedijk I—7. De officiële daad, die in een natte sneeuwstorm plaatsvond, werd vakkundig verricht door ,,won- tolla", mevrouw A. G. Ebling- Nevels, het oudste lid van de groep en instructrice voor de welpen. Behalye dé welpen, de verken ners, voortrekkers en laidfstjers van de groep gaven ook vele ouders en belangstellenden, an der wie de Vlaardingse wethou ders Smit en Van der Knaap en oud-baas Vaii der Ent blijk van hun belangstelling. Na de openingsplechtigheid werd ih het nieuwe groepshuls van de Olavegroep (in de Hoeve Rheo- both) een receptie gehouden. Mevrouw Ebling kreeg van groepsleider J. van Dijk een verchroomde troffel en een „op gemaakte eerste steen". Voorts voerde de architect, de heer Steenklst, het woord en aannemer Vermeulen deelde mee dat het nieuwe groepshuis in april gereed zal zijn. Schiedam In de nacht van vrij dag op zaterdag, van elf uur tot drie uur, is it. Schiedam een in tensieve politiecontrole gehou den. In totaal werden 402 auto's aangehouden. Dertig automobilisten kregen een bekeuring omdat er wat aan de wagen mankeerde, gladde ban den, lekke uitlaat en dergelij- ken. Bij 30 automobilisten werd alcohol gebruik geconstateerd. Echter, dezu konden, toch ge woon doorrijden, aangezien op de rijwijze niets aan te merken was. Vlaardingen Succes verzekerd. Met die kwalificatie is gistermiddag in de hal van transportbedrijf Hooymeyer aan de Edisonwqg een Jiuixenshow van start gegaan, die een week en waarschijnlijk langer vele Vlaardlnger moeten trekken. In het kader van toenemende ac tiviteiten van al dan niet plaatselijke aannemers en met in *t ach terhoofd de toekomstige bouwwerktentoonstelling nu al die mogelijk heid van prolongatie in. De expositie, die uniek is voor de Neder landse bouwwereld en waarop zes volledig ingerichte huizentypen te bezichtigen zijn, duurt in dat geval tot en met drie februari. Nor maal is de show tot en met zaterdag dagelijks van tien tot tien uur. Op de tentoonstelling staan hui- zenraodellen van de Vlaardingse aannemer Seriewoningen, de Schiedamse bouwmaatschappij SSN Noordzij NV, de maasslui se Industriële bouwmaatschap pij Elementum BV en de Rot terdamse bedrijven Continuo en Groeneweg BV. De Modellen, die zij in recordtijd in de hal plaatsten pretenderen niet „vast te liggen". Op een. enquete-for- mulier worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld dé orga niserende woningbouwvereni ging en Patrimonium, De Werk manswoning, Ons Ideaal en De Samenwerking. Hun wensen en verlangens kenbaar te maken, op grond van dit ontstane wen senpakket kan een nog aan te stellen architect de nieuwe wijk Holy-Noord indelen. De aaannemlngsbedrijven hebben alles gedaan om het de bezoe ker zo riant mogelijk te maken. Het is, zoals directeur De Ligt van Patrimonium vertelde, een „opbieden" geworden. Alle zes huizentypen komen er door die competitie mn of meer aantrek kelijk af. Het was dan ook niet voor niets dat burgemeester Heusdens tij dens zijn openingstoespraak zo lustig met complimenten strooi de. Hij deed dat in de eerste plaats aan Patrimonium, de ini tiatiefneemster van de tentoon stelling, en aan de Industriële Kring Vlaardingen (IKV) en haar bestuur. In overleg met de commissie woningbouw van de IKV, die kortgeleden een ge slaagde enquete hield, werd een dergelijke tentoonstelling im mers mogelijk. Het derde compliment as nodig, vond de burgemeester, omdat de organisatoren zo'n grote kring gegadigden de kans had geboden naar deze expositie te kunnen komen. „Het bezit spreekt meer aan, zei hij. „Het streven naar een eigen huis is groot. Hij herinnerde voorts aan zijn Niuwj aars rede, „Te lang moest Vlaardingen wachtén op bouwactiviteit, te groot is de woningnood nog steeds In deze regio. Ik hoop dat veie Vlaar- dingers de weg naar deze ten toonstelling kunnen binden." De huizenshow is overigens niet alleen voor kandidaat-kopers van woningen. Hoewel de direc teur van Patrimonium, De Ligt, niet onverbloemd laten dat „ko pen. voordeliger Is dan huren" is de tentoonstelling wel dege lijk bedoeld voor de huurder. Met maandhuren van rond de 250. in gedachten meenden dat „standhouders" ook aan die groep bezoekershebben ge dacht. eerste steen wordt gelegd door wontolla mevrouw Eb ling-Nevels, Iv ad erbij eertk omst en in kerkelijk bureau Van een onzer verslaggevers. Schiedam Het provinciaal Ker kelijk Bureau van de Hervorm de Kerk in Schiedam aan de Tuinlaan 18 houdt in de komen de maanden een aantal ge- spreks- en trainingsbijeenkom sten voor ambtsdragers, kader leden en belangstellenden. Deze bijeenkomsten worden op zater dagen van half elf tot half vier in het kerkelijk bureau gehou den. Op de agenda staan bijeenkom sten voor de leiding van zondag scholen en kinderdiensten op 27 januari, voor het kader van het jeugdwerk en de kinderkapel op 24 februari, voor de jeugddienst commissies en op 14 april voor het kaderclubwerk. Alle bijeen komsten worden gehouden in het bureau aan de Tuinlaan 18. Vaa een onzer verslaggeefsters. Schiedam Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben goedkeuring verleend aan het besluit, van de Schiedamse ge meenteraad een krediet van 12.040 beschikbaar te stellen voor spel-, leer- ert ontwikke lingsmateriaal voor tien openba re kleuterscholen. Voorts hebben GS hun fiat gege ven aan het verlenen van de volgende kredieten: ƒ5.000,- voor het boekenfonds van het Stedelijk Gymnasium, f 2.100,- voor aanschaffing van de onder wijsmethode „Nou jij" en ƒ2.052,- voor het verbeteren van de-verlichting van de glo-school aan de Laurens Costerstraat 50. Schiedam Zoals bekend voert het Zoldertheater in de Feer- stoof, Nieuwstraat 12, een actie om donaterus te werven. Tot op heden hebben zich precies der tien mensen aangemeld voor het donateurschap, in totaal hebben deze mensen 315,- ge stort: De donateursaclte is opge zet omdat het theater in ernsti ge financiële nood verkeert. Over het afgelopen jaar heeft men geen subsidie gekregen en eventuele subsidie voor het jaar 1973 zal pas In april of mei ko men. Om de tussen liggende maanden financieel te overbruggen heeft men geld nodig, komt dat geld er niet dan zit de mogelijkheid erin dat het theater rijn deuren moet sluiten- Vanwege deze pre caire financiële toestand worden in de komende maanden alleen nog maar voorstellingen op za terdagavonden gegeven. De kos ten om donateur te worden be dragen 25,-, Men heeft dan recht op drie graits voorstellin gen naar keuze. De donaties kunnen gestort worden op giro rekening 1856267, ender vermel ding donatie, op de rekening van de penningmeester Stich ting de Teerstoof, Sciedam. Volgende week worden nog op vrijdag- eit zaterdagavond voor stellingen gegeven. Vrijdag avond komt het Rotterdamse amateur mime gezelschap Krui- me,s met het programma „Ma jeur, mineur". Zaterdagavond komt de zanger Dimitri van Toom. Tot nu toe is de publieke belangstelling voor de program- xna's in de Teerstoof ver bene den peil geweest, enkele uitzon deringen daargelaten. Dit is ook een van de redenen waarom het moeilijk Is om het hoofd finan cial boven water, te houden. Do naties kunnen gestort worden op girorekening 1856267, onder ver melding donatie, penningmees ter Stichting de Teerstoof, Schiedam. Schiedam De organist van de Goede Herderkerk te Rotterdam- Schiebroek, Addie de Jong, verzorgde zaterdagmiddag het maande lijkse orgelconcert in de aula van 't Stedelijk Museum met een pro gramma waarop enige vrij onbekende werken voorkwamen. De be langstelling was vrij groot. Addie de Jong opende 't concert met Toccata van Jan Pietersz. Sweelinck gevolgd door een reeks variaties op een 16e- eeuws dansliedje (Bergamasca) van Samuel Scheidt, die hij vir tuoos en kleurrijk speelde even als de beid Praeludia et fugae (in bes en Cis) uit Bachs ,NDas wohltemperirte Klavier", deel I. Van de onbekende componist Narcis Casanoves hoorden we twee werken: Paso XIV en de eendelige Sonata V. Het bleek interessante muziek te zijn die zeker waard is nog eens ge speeld te worden. Het concert werd voorgezet met drie delen uit „Suite in oude stijl" van de voormalige organist der Wal- brugkerk te Zutphen, Comeiis J. Bute, die vooral bekendheid verwierf door zijn improvisaties en met deze suit beweest goed in de huid té kunnen kruipen van de 18e-eeuwse componisten. Uitstekende muziek hoorden we In de drie delen uit „Twelve Images" Gaio, Delicato en Grazioso van onze landgenoot Albert de Klerk, waarmee Ad- die de Jong zijn gave en knappe orgelbespeling besloot. Vrijdag avond wordt in de aula een con- tact gegeven door het blaas- kwintet „Aulos". Van een onzer verslaggevers Schiedam De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum orga niseert een aantal concerten, die op vrijdagavond in de aula van het Stedelijk worden gegeven. De leden van de vereniging kunnen zich op deze serie concerten abonneren voor J 12 en niet-leden voor ƒ15. jeugdleden af houders van een cultureel jongerenpaspoort be talen ƒ5. Leden, niet-leden, jeugdleden of CJP-houders betalen voor eenl„los" concert respectievelijk J 4, 5, of 1,50. Het blaaskwintet Auios-Amster- dam houdt op 26 januari het eerste concert met werken van Danzi, -Hindemith en Reicher. Op 9 maartgeven Els Krieg, viool, Marja Bon, piano en Her man Braune, klarinet een. uit voering van werken van Van hal, Strawinsky, Scarlatti, Brahms en Bartok. Nine Sligter, dwarsfluit, Gerrit Oldeman, altviool en Elizabeth van Malde, piano, geven op 27 april een concert. De serie wordt beëindigd met een con cert van het Vocaal Ensemble Cambiata onderleiding van Hein Prins. Dit ensemble voert werken uit van onder andere Schtttz; en Monteverdi. Aan. dit concert ver leent medewerking een dans groep en voorts zullen enkele muzikale solisten optreden. Kaarten voor- deze concerten, die telkens om kwart over acht beginnen, kunnen worden be steld bij het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3