SCHIEDAMSCHE COURANT, k Lagen over m van Folder over afkoop watercontract Meer belasting op water verontreiniging Werkgroep niet tevreden met toezeggingen ivethouder WAAR BLIJVEN TOEGEZEGDE VERKEERS- VOORZIENINGEN? Passage krijgt nieuwe film- installatie mmSÊm 2 kranten voor één prijs a r r -- SSIiSï Schiedamse ambtenaren doen mee aau protestmars Commissaris Van der Haagen g|||||| yIJDAG 26 Januari 1373 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 93ste Jaargang n». 2462a Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggevers Schiedam Stinkende riolen, rammelende hekwerken, on voldoende privacy, te hoge huren met wellicht nog een huurverhoging voor 1973 in het vooruitzicht, ontbreken van recreatiemogelijkheden en andere technische onvol komenheden: dat zijn de klachten van de voor het meren deel kersverse bewoners van de torenflat aan het Van Beethovenplein. Deze fiat, al in opspraak gekomen door een omstreden huisvestingsbeleid door de gemeente en door de zeer hoge huren, is door de bewoners zelf nu op nieuw in het nieuws gebracht. Ze hebben gisteravond in groten getale vergaderd om met elkaar en met de wethouder van volkshuis vesting B. E. Collé de pro blemen door te praten. Te vreden waren ze niet na af loop: de wethouder kon niet meer toezeggen dan dat een aantal klachten zou worden bekeken en dat er zaadbakjes bij de lift voor het weggooien van sigaret had was ik hier niet gaan wo nen. Maar ja, je hebt zo gauw niets anders en je denkt: een fijne woning, weliswaar wat duur, maar vooruit. Het is op het ogenblik zo dat je geen plaatje kan draaien, want de re ling rammelt zo hard dat je niets van de muziek hoort", al dus de heer De Vos. Andere problemen: voor onbevoegden gemakkelijk te betreden balkons en het ontbreken van recreatie mogelijkheden beneden in de hall. ten zouden komen. Niet Over de slinkende riolen rei wet- toezeggen kon hij dat er in houder c°llé dit 1973 geen huurverhoging zal komen, evenmin kon hij ingaan op de vraag van de bewoners, de huren met 100 te verlagen. De flatbewoners waren hij monde van de heer O. L. de Vos dan ook ronduit on tevreden over zijn toezeg gingen. „We gaan beslist door met onze actie. De wethouder verwijst nu wel voortdurend naar het rijk Qrote afwezige was gisteravond en zegt dat ac gemeente eigenlijk iemand van het minis- - niets kan doen, maar dat is terie, die kon mededelen hoe voor ons niet bevredi- het met een_probleem als de gedeelte door de bewoners zelf moet worden opgelost door de rioolputjes' nat te 'houden: de mogelijkheid om recreatievoor zieningen te laten aanbrengen zal worden bezien, althans voor zover het gaat om het geschikt maken van deze ruimten. Hoe wel aanwezig, worden ze verder niet gebruikt. Wegens onvol doende verlichting moesten voor de vergadering gisteravond kaarsen worden gebruikt MINISTERIE SCHULD LIGT BI! RIJK - JPlok, zriÖést de wethouder naar de rijksover heid 'verwijzen. Conclusie van de bewoners: de bouw van be taalbare woninger kun je beter aan een particuliere bouwer op dragen: Wethouder B.' E. Collé had overi gens alle begrip voor het onge noegen van De door enkele bewoners gevorm de hoge huren. Dat was volgens hem overigens niet de schuld van de gemeente, maar van het rijk. Oorzaak van de hoge huurt dure grondprijzen en hoge bouwkosten. Met de minister wordt nog onderhandeld over de uiteindelijke grondprijs, waarna de definitieve huur kan worden vastgesteld. Dat die lager zou uitvallen, kon de wethouder niet garanderen, dat hij hoger zou worden, evenmin. hAI&I^ het van ta voren geweten de werkgroep zal de acües voortzetten door nog allerlei ac tiviteiten. De leden van de werkgroep tenslotte: „Het huur bedrag moet worden verlaagd met minimaal 100 teneinde een huurniveau te verkrijgen dat haalbaar i? voor die groep huurders waarvoor deze wonin gen in eerste instantie, volgens publicatie van de gemeente, zijn bestemd namelijk: alleenstaan den, bejaarden en echtparen zonder kinderen". Bij de planning van dienstencentra wil men steeds meer gebruik van de ervaringen van bestaande centra, zoals hier dat van Schiedam, gaan maken. Van een onzer verslaggevers Schiedam Het is de bedoe ling, dat ook Schiedamse ge meenteambtenaren zullen deel nemen, aan de landelijke pro testmars die door de ambtena renbonden op 6 februari in Den Haag wordt gehouden. In het stadskantoor zijn al oproepen verspreid om aan deze mars deel te nemen. Een woordvoer der van één van de vakorgani- rekent op een deelname minstens 200 ambtenaren uit Schiedam. JL De voetgangers-oversteekplaats aan de Koemarkt moet het nog steeds doen met een oude verkeerslichtinsfallatie: hoewel hei besluit genomen is'de oude installatie te vernieuwen, Is dat nog steeds niet uitgevoerd. Van een onzer verslaggevers. «Sriedam Commissaris van politie C. van der Haagen heeft er zijn verwondering over uitgesproken dat allerlei verkeersvoorzienin gen op een aantal punten in de stad nog niet zijn gerealiseerd, hoe wel de verkeers commissie er in mei 1972 een besluit over. heeft ge nomen. Hij zei dit gistermiddag eirigszis verbolgen tijdens de ver gadering van de verkeerscommissle. V commissaris noemde als voor beelden het aanbrengen van een deugdelijke, moderne verkeers- bchteninstallatie aan de Koe markt, het wijzigen van de groene golf aan de Van Haaren- laan, het nemen van maatrege len nabij de Har ga weg nu er een nieuwe verbindingsweg met Vlaardingen komt „Straks zijn die voorzieningen niet meer no dig en bomen ze als mosterd na de maaitijd. Het gaat hier ten slotte niet om het plaatsen van zo maar een bordje". Hij kreeg steun van waarnemend voorzitster mevrouw J. Krikke- Hein die de afwezige wethouder Bolmers verving. Mevrouw Krikke was het volledig met de commissaris eens en meende dat de commissie wordt onder schat. Ze vond dat de wethou der toch tijd had moeten vinden om de vergadering bij te wo nen De heer Van der Haagen had nog enkele andere grieven: hij was het er niet mee eens dat wet houder Bolmers had geweigerd de verkeessituatie aan de Rid- derkerksestraat op de agenda te laten plaatsen. De commissaris vroeg zich af, of de wethouder daar wel het recht toe had. Ook vond hij het onjuist dat zonder de verkeerscommissie in te schakelen een wachtverbod op de Vlaardingerdijk zo maar met 45 meter was uitgebreid. Dit ter hoogte van de voormalige r.k. begraafplaats. Hij vroeg zich af of de maatregelen ter plaatse wel juist is en betwijfelde de rechts geldigheid ervan. Met de Offi cier van Justitie was de com missaris, ter plaatse een kijkje gaan nemen en ook die meende, dat de genomen maatregel niet had mogen worden genomen. Er zou foutief een doorgetrokken streep zijn. aangebracht, terwijl een geblokte streep met vakken een juistere maatregel zou zijn geweest. Tenslotte behandelde de verkeers commissle nog het vraagstuk of er op de Burgemeester Knap- pertlaan voldoende zebra's zijn. De commissie kwam tot de slot som dat alles veilig genoeg is en dat het juiste systeem ge volgd wordt. De zaak zou ge heel volgens de normen van de ANWB worden gevolgd. B.K.- laan-bewoncr Jonkers, die om meer zebraplaatsen had ver zocht, krijgt bericht dat de si tuatie zal blijven zoals hij is. Schiedam De Nederlandse Ver eniging van Dienstencentra heeft gisteravond tijdens een vergadering in De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan een provinciale afdeling opgericht, die zich gaat bezighouden met het bevorderen van de oprich ting van dienstencentra in Zuid-Holland door middel van het geven van informatie, voor lichting en adviezen aan bij de bejaardenzorg betrokkenen. Via deze afdeling wil de NVD in spraak krijgen in provinciale commissies en bij de provincia le overheid, en een samenwer king tot stand brengen met or ganisaties op provinciaal ni veau, die zich evenals de NVD ten doer stellen, het de bejaar den mogelijk te maken zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. PLANNING Deze te realiseren plannen kun nen met name vruchten afwer pen bij de samenwerking met de Provinciale Commissie Plan ning Bejaardenvoorzieningen, die het toekennen van rijksbij dragen aan dienstencentra beoordeelt. In overleg met deze stichting wil de nieuwe afdeling van de NVD voorat aandacht gaan besteden aan de planning van dienstencentra door zoveel mogelijk gebruik te maken van opgedane ervaringen met reeds bestaande centra. In de Commissie Planning hebben vertegenwoordigers van onder andere de provinciale afdelin gen van de Stichting Maat schappelijk Opbouwwerk, Volks huisvesting, het Ministerie van CRM en Volksgezondheid, zit ting. Vertegenwoordiging van de afdeling in de Stichting Maat schappelijk Opbouwwerk is eveneens van groot belang, om dat deze veelvuldig belangen van de dienstencentra aan de orde stelt. Voorts wil de afde ling samenwerken met de Pro vinciale Stichting voor de Reva lidatie. BEDREIGD Tijdens de vergadering» die werd bijgewoond door vertegenwoor- j digers van voornamelijk in wor- ding zijnde dienstencentra tn Zuid-Holland kwam naar voren, dat bejaardencentra zich be dreigd voelen door de toene mende belangstelling voor dien stencentra. 7ij vrezen langzaam maar zeker de rol van een ver zorgingsinstituut te gaan vervul len. Als voorzitter van het distrïctsbe- stuur is benoemd de heer P. J. van der Heiden van de Raad van Overleg Bejaardenwerk Schiedam, voorts maken deel uit van het bestuur mevrouw M. A.van Geffen-Lieshout, werk zaam in het dienstencentrum in Pijnacker, en de heer T, N. Kaag uit Zoetermeer, voorzitter van de NVD. De heer S. J. Bot zal de afdeling, evenals de lan delijke vereniging, adviseren. Van een onzer verslaggevers Schiedam De filmapparatuur In het Passage Theater Is dringend aan vervanging toe. B. en W. hebben de raad voorgesteld 30.653 beschikbaar te stellen om een volledig nieuwe filmin- I stallatie aan te schaffen. j De thans in gebruik zijnde appa- j ratuur is ruim 40 jaar oud en is j niet alleen technisch verouderd, i maar vertoont verder nog dus-, danige gebreken, dat deze slechts met veel moeite kan worden gebruikt. Op zeer korte termijn is eert nieuwe appara tuur noodzakelijk, aldus B. en W. ,-V' ,;wV: Door afkoop van het walercontract met RoHerdam wordt dit glaasje water straks niet onaanzienlijk duurder. In de gemeentelijke folder, die huls-aan-huis wordt verspreid, wordt uitgelegd waarom. Schiedam AUe inwoners van Schiedam ontvangen zeer binnenkort een folder, waarin de consequenties van het afkopen van het watercontract met de ge meente Rotterdam worden uitgelegd. Die consequen ties komen neer op duurder water. De folder, die in een oplage van ruim 30.000 is gedrukt, bestaat uit twee delen, een door Harry Wiegman getekende strip over de geschiedenis van het watercontract en een -gedeelte waarin de gevolgen van de afkoop worden, uiteengezet. Van een onzer verslaggevers. Schiedam De tarieven van de belasting op de waterverf on trein jging zullen anderhalf maal worden verhoogd. In een voorstel aan de gemeenteraad willen b. en w. dit be drag per woning brengen op 28,56 voor 1973 en op 39,06 voor 1974. De verhoging van de tarieven is noodzakelijk voor het verwezenlijken van een saneringsplan dat er op is gericht, de hoeveelheid geloosde afvalstoffen in de rijkswateren terug te brengen. Er zullen overal zuiveringsinstal laties worden gebouwd, zoals ook door Schiedam, dat met Vlaardingen, Maassluis en Rot terdam een gezamenlijk project daartoe zal realiseren, Voor 1972 bedroeg het tarief per ïrtwonereqirivalerdt 5, m 1973 en 1974 worden deze tarieven 8 en 11. Dit houdt in dat de gemeente per woning een rijks aanslag zal ontvangen van 28 en 38.50, Deze tarieven worden uiteindelijk nog iets hoger door administratiekosten, zodat men op tarieven komt van 28.56 per worJing voor 1973 en f 39.06 in 1974. Deze bedragen zullen worden geïnd per tweemaandelijkse ter mijn van respectievelijk 4,76 en 6.51. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten la ontvanger» voor de prijs vanl één: do Schiedamse Courant met nieuws uit uw stad en omgaving, én tietl Rotterdamsch Nieuwsblad mat het 'laatst* blnneo en buitenlandss nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting,I de SC en RN ta hazoigen en ontdakzeff do veto piuspunten. Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur m.i.v.:deS'J en RN 14 dagen gratis naar: naam...i. straat woonpl. a, telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1