mm NEC straft aarzelend begin goed af Martinit HERMES DVS: ONTSTELLEND ZWAK 1 1 Trots record 2 sneuvelt door ^strafschop SW op zoek naar amateurs miHI H Strafschoppen beslissen - Schiedamsche Courant MAANDAG 29 JANUARI 1973 SVV niet Nijmegen Runus Gosens' waarschuwing: „Als de spelers het klasseverschil geestelijk maar kunnen verwerken", llJfcreeg, toen de vierduizend kijkers eenmaal het Nijmeeg se':se Goffertstadion hadden verlaten, extra betekenis. Want 2 tartte SVV het fysiek sterke NEC in beide helften langdu- ytfilg, twee aarzelende starts waren het regelrechte gevolg van die door Gosens gepredikte eredivisieangst. Bijna schuw openend, mat SVV zich daardoor een onnodige, 'S: ondergeschikte rol aan en juist daarop speculeerde het ogenschijnlijk superieur tikkende NEC. Het resulteerde in éen 2-~0 zege, maar juist de wijze waarop die treffers pachter Jan van der Velden belandden, woelde Schiedam- v .'se wrevel los; twee keer ging er een niet bestrafte Nij meegse overtreding aan vooraf. Ook SWï oefenmeester Rinus Pi Gosens was het niet ontgaan dat arbiter Van dér Krott jveel dn- bestraft' liet, „maar", wuifde hij elke aanmerking op de leiding weg, „het grote verschil was, >V; dat wij dan gingen lopen praten en bleven staan, terwijl NEC er met de bal van door ging". En juist op dat punt schoot SVV simpelweg tekort om NEC te kunnen verontrusten; gebrek aan ervaring. Rinus Gosens: „Wil je de kans hebben om dit spelletje een beetje door te krij gen, dan moet je minstens tien van dit soort duels spelen." Het betekende echter dat SVV reeds na acht moeizame minu ten moest slikken. NEC's naar vedette-al lures neigende Cas Janssens duwde bij een hoge voorzet bewaker Rmus Steen bergen uit balans. Van.; der Kroft floot niet, ^waardoor de aktïeve Frans Tijssen .oog in oog mét Jan van der Velden moeiteloos scoorde: 10. Het leek de inzet van een stukje Nijmeegs slachtwerk, waarvan SVV, nog steeds willoos,het slachtoffer moest'worden. Maar het irriteerde NEC. mateloos dat SW weigerde te buigen. Deels ook door NEC's eigen schuld, want hautain tikkend op het middenveld, bleef de echte drang naar mèèr, beperkt tot enkeip akties van Cas Janssens. Die overigens duidelijk pech had toen een fraaie treffer in de 16e minuut wegens buitenspel werd afgekeurd. Toen kort daarna een harde inzet van Frans Tijssen op de doellijn werd gekeerd door de attente Maarten van Beek, luwde het Nijmeegse offensief. BRUTAAL Rinus Gosens: „Je gaat dan ho pen dat daardoor de kansen ko men op een tegentreffer, ,want juist daardoor kan zo'n duel veel aantrekkelijker worden". Die kansen kwamen er ook, toen NEC aan dadendrang in boette en SW zich van alle schroom ontdeed. Rinus Steenbergen voortreffe lijk, spelend manoeuvreerde zich langs de verbaasd naar zo-, veel brutaliteit kijkende NEC- verdedigers en knalde op doel. Slechts met de grootste moeite voorkwam doelman Sobczak dat SW's eerste serieuze tegenaan val meteen beloond werd. Maar SW bleef nu komen. Ties van Duppen bereikte de even door vaste bewaker Kees Cornells losgelaten Jan Groeneweg, die echter op «nkéle,. meters van Sobczak te zacht in schoot. Eén keer nog trachtte NEC de; Schiedamse inbreng af te zwak ken, raasde via middenveld door de mistastende SW-defen- sie, maar het schot passeerde wèl Jan van der Velden, echter niet de ijzig kalm opspringende Aad Oosterholt. door Hans Soeters Vanafdat moment ontworstelde SW 2ich daadwerkelijk aan de Nijmeegse druk, waardoor Cas Janssens onenigheid kreeg met Rinus Steenbergen, maar SW aanvallend doorstootte. Ties van Duppen passeerde eindelijk de fel ingrijpende Sïje Visser, maar trok enkele meters naast het doel te onzuiver naar de vrij staande John van der Spek. ONGEÏNSPIREERD In de 41ste minuut lukte een soortgelijke afctle wel. Van Dup- pens pass reikte nu wel naar Van der Spek die doorschoof naar Jan Rljkultcr, maar kei hard naast schoot. Het illu streerde dat SVV tegen dit on geïnspireerde NEC niet kansloos was en de 60 hoekschoppen- verhouding slechts het gevolg was van een zwakke start. Echter ook in de tweede helft, bleef SW snel geïrriteerd door Leo van der Krofts non chalante aanpak minutènlang passief, op NEC's openingsoffen sief, Toch vormde de Schiedam se drang naar een tegentreffer de inleiding tot NEC'stweede doelpunt. Een verre pass be- landde bij de hoog opspringende John van der Spek, die voor de verbaasd reagerende Sobc zak de bal tegen de lat en ver volgens in het verlaten doel 'tik- te- Van der Kroft reageerde niet (Go sens: ,,Ik dacht dat hij hem goedkeurde, want hij floot niet")', maar de grensrechter had terecht geconstateerd dat de „handige" aktié van" SW's middenvelder met de hand werd afgerond. OMSTREDEN Waarna NEC de genadestoot plaatste, maar dit wel via een omstreden treffer deed.. Nog nauwelijks hekomen van de sen satie, voor het Nijmeegse doel, zwiepte NEC de bal het Schie damse doelgebied binnen. Rinus Steenbergen trachtte de zaak te regelen, maar kopte mis, waar na Frans Tijssen zich vergreep aan het broekje van Dick van de Korput, deze laatste hinder paal wegsleurde en ongehinderd inschoot. Weer blikte Van der Kroft onaangedaan richting middenstip: 20. NEC bleef sterker, vooral via zui vere combinaties proberen het over zo weinig produktiviteit ontstemde publiek, te bevredi gen. Maar weer was het SW dat slagvaardiger te werk ging. Wim Mulder stoof langs Piet Kamps, passte op de naar rechts uitgeweken Jan Rijkui- ter die vanuit een onmogelijke hoek boven een kansloze Sobc zak tegen de kruising schoot. Weer reageerde Van der Kroft niet, maar annuleerde SW's hoopgevende situatie op advies van zijn grensrechter wegens buitenspel. Een nu agressiever SVV maakte het prompt de Nijmeegse defen sie moeilijk, die regelmatig in de fout ging, maar die ene ver diende tegentreffer toch kon voorkomen. Hetgeen Rinus Go sens betreurde, „want," rea geerde SWs oefenmeester, „zo iets is toch wel goed voor het Rinus Steenbergen, bedwinger van Cas Janssens. zelfvertrouwen". Nu bleef SW, ondanks enkele fraaie kansen op nul, maar het feit dat ook NEC slechts matig van leer kon trekken was toch een verdien ste. ^Schiedam Het is Tonegïdo gelukt een trots record van Schiedam te laten sneuvelen. Tot gisteren toe was er in een thuiswedstrijd nog niet tegen gescoord. Doelman Heydra had de gasten tot dan toe steeds een halt toe we- ten te roepen. Gisteren werd het de eerste maal dat de goede Heydra met een mistroostig gezicht de bal uit zijn doel moest halen. Het was echter geen schande voor hem als men weet dat hij moest capituleren voor een straf schop. Van onze sportredactie Ichiedam SW is op talenten jacht. Bekeek oefenmeester Ri« •rJus Gosens enkele weken gele den in het duel Rozenburg— PPSC de verrichtingen van Ro* zenburgs spelverdeler Cor van Seters, ook die Schiedamse pres taties wefleten zijn interesse. Met name het spel van een vari PP's rechtervleugelspelers zou in het bekerduel tegen JAC nog- toqsjIs bekeken worden. Het docd werd overigens afgekeurd. Reedfl eerder werd Gosens ge signaleerd bij SHO en een ande re Vlaandingse vereniging. Zwa luwen. waar -bij gecharmeerd bleek van de prestaties van een der verdedigers. Op deze ma- nier hoopt SVV erd-g inricht te brijgen in het aanwezige tafent bij de omliggende verenigingen'. Er was verder - geen voetbal in Schiedam en al waren er dan rondom het' knusse terrein van Schiedam heelwat toeschou wers, gezien de omstandigheden viel het toch tegen. Het ontbre ken van eèn parkeerterrein zal 'daar wel aan debet zijn. Pe. toe schouwers. die wel, de moeite hadden genomen naar het ter- I rein van Schiedam te wandelën, hebben een leuke wedstrijd gè- zien. 2 Een wedstrijd waarin Schiedam toch welde boventoon voerde tegen een sterk verdedigend To- negido. Schiedam kwam daar door wel veelvuldig In de aan val, maar het maken van doel punten bleek toch niet gemakke- lijk tegen een sterk en. zeker spelende defensie. Schiedam moest dan bok genoegen nemen met de stand 0—0 toen de rust aanbrak.. De drie spitsen. Joop dsn Brinker, Van der Bos en Sjaak Lemen, waarmede Schiedam opereerde, bleken na de rust toch wel ge vaarlijker te zijn. De' verdedi ging van Tonegi do wankelde wel eens en in de twintigste mi nuut was het toch raak. Sjaal: Lemen trokvanaf links de bal goed voor naar Van der Bos, Deze kreeg het leer goed onder controle en tegen het. daarop volgend schot was de doelman niet bestand: 1—0- In diezelfde minuut kwam verras send, de gelijkmaker tót stand, Vanaf middenuit was Tonegtdo Ineens in de aanval en het was Jan van Namen die de aanval alleen maar kon onderbreken door een overtreding te maken.' Daar dit in het.strafschopgebied gebeurde kon de scheidsrechter niets anders doen dan de, hal op de elfmeterstip leggen. 'Kruize plaatste zich achter de bal en stuurde doelman Heydra de ver-: keerde kant op. Dat betékende I—èn toch'wel eèn tegenvaller voor Schiedam. Het liet het hoofd echter niet han- gen. Hét zöSKt de aanval weer op en het was Jan van,Namen die „zijn fout weer goed maakte. Hij was het die een vrije trap mocht nemen. Hij deed dat goed, want via de binnenkant van de paal verdween de bal ongrijpbaar voor de keeper jr. het net. 2—1. •/-</ Die. voorsprgng heeft Schiedam niet meer af hoeven te staan. Het bleef dominerend in de aan val zonder echter tot een doel punt te komen. De twee die wa ren gescoord bleken echter vol doende om de twee winstpunten in eigen huis t'e houden, al ;viel het record dan In stukken. Joop den Brinker komt te laat, de. bal is reeds in handen vqn de doelman, - Van onze sportredactie Van onze sportredaktie Rotterdam Trabier Freek der Lee van HOV had niets dan bewondering voor het apel Martinit, dat gisteren een be kerwedstrijd speelde tegen de Rotterdammers. De overwinning van HOV Is lange tijd een onzekere zaak geweest, want er rijn perioden geweest dat Martinit de toon aan kon geven en HOV weinig ol niets te vertellen had. Goed aanvallend voetbal met vloelende combinaties van het Schiedamse team deden de HOV-ers wel even verbaasd staan. Was dat een vlerda klas- ser? Ja het was een vierde klasser maar dat was aan het spel zeker niet te merken want de rood wit ten waren een gelijk waardige tegenstander van de thuisclub. Dit kon allemaal niet in het minst door het bijzónder goede spel van Herman den Brinker en Ruud van der Horst op het middenveld. In de verdediging van Martinit stonden Gouka en Lupker hun mannetje. Braat schakelde Van Diggele nagenoeg uit maar in de twintigste minuut lukte het toch aan Van Diggele zich van zijn schaduw te ontdoen. De HOVer kreeg precies op tijd de bal van Bep Hoek toegeschoven en toen was er voor doelman Moerkerken ook geen houden meer aan. Dat betekende I—0 voor HOV maar zeker geen ge slagen Martinit. Dè Schiedam mers zouden weer naast HOV komen, toen Ben Konemann na een snelle solo eBn Voorzet los liet. Het was Ruud Quadt die zich van het leer meestér maak te en met een magistraal schot de partijen weer op gelijke voet kon brengen. DOLGEDRAAID Schiedam Narigheid Ln de eerder gespeelde bekerwedstrijd Naald wijk—Ursus was er de oorzaak, van dat gisteren die wedstrijd nog een staartje kreeg. Immers, toen schorste een matige leidende scheidsrechter de wedstrijd In de verlenging de wedstrijd omdat hij er geen gat meer in zag. Hans Cam pen was toen het veld al uitge stuurd. De stand was, men was aan de verlenging bezig, 2—2. Er moest nog 19 minuten worden gespeeld in de verlenging en wellicht belust op het nemen van strafschoppen was er nog heel wat publiek naar het terrein van de derde klasser gekomen. Indien dat waar zou zijn, is - dat op een teleurstelling uitgelopen want Naaldwijk won, door eén heel kleinfoutje van doelman. Cees Carapen, die mee mocht spelen omdat zijn schorsing was uitgesteld. Ursus moest de wedstrijd dus uit spelen zonder de uit het veld gestuurde Hans Campen maar had daarnaast nog de pech dat het drie invallers het veld in moest sturen voor Van der Ende, Henny Verschoor en de geschorste Aad den Held. On danks dat gaven de Schiedam mers toch nog keurig partij. De wedstrijd ving aan met een vrije trap In het doelgebied van Ursus en dat liep goed af even als de resterende vier minuten van de eerste helft van de ver lenging. MISSER In de tweede helft, er werd gelijk gedraaid, was er nog maar een vijftal minuten gespeeld, toen het noodlot voor Ursus toesloeg. Een goed door de thuisclub op gezette aanval werd afgerond met een schot. Waarschijnlijk beoordeelde Cees Campen de aanval verkeerd. Hij stond iets te ver voor zijn doel. Hij be roerde de ba! nog wel met de! vingertoppen, maar via de paal plofte het leer toch tegen het net, ZELFZUCHTIG Vijf minuten daarna leek het er' op dat toch nog strafschoppen, de winnaar aan zouden moeten gaan wijzen. Fiegel kreeg eén levensgrote kans, toen hij haast op de doellijn staande de bal kreeg toegespeeld van Van Loe- nen. De doelman stond pal voor hem. Had Fiegel een klein pasje gegeven aan een medespeler, dan was daar vast een doelpunt, uitgekomen. Nu deed hij het zelf en schoot tegen de doelman aan. Vanaf dat moment speelde derde klasser Naaldwijk een ge wonnen wedstrijd en was de be- kerdröom van Ursus ten einde, Dit doelpunt inspireerde Martinit nog meer. Tomeloos viél het aan en HOV werd op dat mo ment dolgedraaid. Het had het niet meer en het spel van de thuisclub wérd steeds kramp achtiger. Jammer was het daarom dat'bij een uitval van HOV een misverstand tussen Braat en Lupker de inleiding werd van het door Huizen ge scoorde doelpunt. Zo werd de eerste helft afgesloten met een voor Martinit onverdiende ach terstand van' 2—1. Na de rust bleek trainer Hogen- boom van Martinit Den Boer in gezet te hebben voor Braat en moest Van der Horst uitvallen met een enkelblessure. Hij werd vervangen door Couwenberg. KANSEN Het spél van Martinit werd nu wel minder omdat het het mid denveld, tot dan toe stevig in handen, prijs moest geven. Toch zijn er nog enkele kansen geweest om naast HOV te ko men. Zo zag Herman den Brin ker na zijn aktie de bal door de lat gekeerd en greep Couwen berg vertwijfeld naar -zijn hoofd, toen hij uit een door Quadt genomen hoekschop met een simpele beweging tot een doelpunt had kunnen komen. Hij schoot huizenhoog .over. Het bleef 2—1 voor HOV maar Mar tinit had de wedstrijd gemaakt. Rijpwetering Herraes DVS heeft de volgende ronde van de ama teur-beker gebaald, maar vraag niet hoeZo abominabel slecht asl er tegen het ln de vierde klasse uitkomende Rijpwetering werd geacteerd, is dit seizoen door de Schiedammers nog niet eerder ver toond, Zou er sprake rijn geweest van een van die middagen waar op, ondanks alle goede wil, niets wij lukken, dan zou men het ge presteerde nog met de mantel der liefde kunnen bedekken. De waarheid Is echter anders, want de ambitie om er wat van te ma ken stond op een héél laag pitje. Toegegeven, een entourage van een hobbelig, door knotwilgen omzoomd veld met een toe- schouwersschare van sléchts 250 man,, werkt nu niet bepaald in spirerend, maar het volkomen gebrek aan Inzet bij met name spelers als Henny Muyiaert en Harry van Buuren wordt hier door niet bepaald gerechtvaar digd. Het was dan juist ook dit tweetal dat na 5B minuten vdoor Henk Bebbelihg vervangen werd; „Een waardeloze mentaliteit van deze jongens. Goed, het is dan maar een bekerwedstrijd, maar ze vergeten dat de kans er in zit dat de bekerwinnaar volgend jaar om de KNVB-be- ker voor betaalde clubs mee mag doen. Ik ben dik teleurge steld eri èr zal beslist nog we! over gesproken worden. Een gevolg van het een en ander was, dat de stand na 90 minuten spelen 1—1 was, zodat een ver lenging noodzakelijk werd. Bei de doelpunten waren overigens weggevertjes: het eerste van Aat v.d. Voort na een ongeloof lijke blunder van de Rijpwete- ringse doelman, terwijl de pe nalty waaruit Van der Zwet (in tweede instantie) gelijkmaakte een dermate onverwacht scheidsrechterlijk geschenk was, dat zelfs Rijpwetering er volkomen door werd verrast. In de verlenging dreigde zowaar nog een blauw-witte nederlaag, maar met acrobatische toeren slaagden resp. Weeda en Huub; de Raay erin om op de doellijn redding te brengen. Jammer voor het af en toe wel -knóp. tik- kende (met een uitblinkende Hans van Rijswijk als spiélma- cher) Rfjpwetering dat het pe nalty schieten voor Hermes gunstig uitpakte (3—2) waar door de volgende ronde werd. bereikt. Waarmee alles dan we! gezegd is.....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3