Ü2.™8' OVERNAME SPIRIT COMPLEX IN grond op te staan PY DE VRIJHEID HULDIGT DHS-tribune wankelt even vogels volgt nieuwe koers Geef de zwijgers een kans Gee/i SW tekens rond subsidie Tweede trimbaan ingeschoten I iH SFC voor duizend gulden naar "Vlaardingen as®,; Schiedamsche Courant DINSDAG 30 JANUARI 1873 Het- clubgebouw van de hockeyclub Spirit, straks van Martinit. Maar juist over de waarde lopen de meningen wijd uiteen. ,-n i.' W' -j.. raad. niet; uitkwam, ook al kwa men de afgevaardigden van deze verenigingen met de sug gestie ,ecn stukje grond in het Beatrixpark af te rasteren voor passieve rekreatie en te bestem men als trainingsveld. Maar juist de keuze van het stuk je grond veroorzaakte fronsende wenkbrauw en-■ uitg er e kend hetv PïÖbiste y.plekje. De ispbrtraadiï. kwam er niet uit, ondanks de suggestie van de heer Van Raalte: ga er eens met vijfhon derd man op af en Iaat je dan niet door andere voetballers wegjagen. Wat niet ais op ruiende" taal bedoeld bleek, maar evenmin een oplossing was. Niettemin zal nogmaals bekeken worden of er niet er gens een stukje grond benut kan worden om le worden om getoverd in eea trainingsveld. Schiedam ,,Het Is me opgeval len dat, vooral in brieven vaak gesproken wordt over: nu SW 25.000 gulden subsidie krijgt, zouden ook wij......'* Mevrouw Verweij de Graaff wilde tijdens de laatst gehouden vergadering van de sportraad nogmaals be nadrukken dat er beslist nog geen sprake is v2n subsidie aan SW. „Het voorstel is ingediend en on dersteund door de SBLO maar gezien de uitspraken in de ge meenteraad is het zelfs nog Idng niet zeker dat SW ook subsidie zal krijgen", aldus me vrouw Verweij de Graaff. Die daarmee een elders verschenen publicatie rechtzette, met de woorden: „Dus laat ik het nog een keer heel duidelijk zeggen, dat mocht de indruk gevestigd zijn dat SW subsidie krijgt, dit absoluut onjuist is".... Van onze sportredactie Schiedam Omdat de noodoplos sing aan de Laan van Bol'es niet langer aanvaardbaar Is, zoeken vier Schiedamse voetbal verenigingen op korte termijn naar een geschikte oplossing voor een reeds jaren bestaand trainingsvelden-probleem. Ex- celsior'20, PPSC en SFC worste len als bewoners van sportpark Tburiede, al sinds 1964 met een nijpend gemis aan acceptabele oefenaccommodatie. Zodra ook Martinit hoewel besprekingen moeizaam verlopen bet huidi ge complex van de hockeyclub Spirit betrekt, staan vier voet balverenigingen voor de taak te blijven zoeken naar geümprovi- seerde trainingsveldjes. PPSC vond reeds „onderdak" op bet middenterrein van de wieler baan, Excelsior creëerde met eigen middelen een gelimprovi- seerd trainingsveld, terwijl SFC uitweek naar de Vlaardlngse voetbalvereniging Zwaluwen. Schiedam Tijdens een feestavond zijn in de P.V. „de Vrijheid" de kampioe nen gehuldigd over het'! vliegseizoen 1972. Grote man was tijdens dit sei zoen, Piet Pols, wiens dui ven beslag legden op de drie klassementen van hst j generaal kampioenschap. Bovendien behaalden dui- van uit zijn luchtrenstal de meeste punten bij de vi- J tesse- en fondvluehten. Als voorzitter van de vereniging i zette de heer H. Trlel alle kam- pioenen in de bloemen schonk ze bovendien een geest rijk presentje waardoor Schfe-1 dam over de gehele wereld be-1 kendheld geniet. De generaal kampioenen waren: Twee eerst geklokte duiven: l. p. Pols, 6822 pnt.; 2. G. Barziiay, 5596 pnt.; 3. P. Verlinde, 5394 pnt.; 4. J. Wenteler, 4951 pnt.; 5. A. v.d. Berg, 4905 pnt; 6. comb. W. en H. Poort (grootva der en kleinzoon) met 4803 pnt. Vier eerst geklokte duiven: l.P. Pols, 11170 pnt; 2. P.Vérlinde, 7984 pnt: 3. A. ,v. d. Berg, 7812 pnt; 4. G. Barziiay, 5 comb. W. en H. Poort, 7034 pnt; 6. H. Triel met 6750 pnt. Twee bovenste van.vliêgtaat: I. P Pols, 2327 pnt.2. G. Barziiay, 2305 pnt.; 3. J. Wenteler, 2205 Schiedam De vastgelopen besprekingen tussen de voetbalvereniging Martinit en de hockeyclub Spirit be treffende overname van het Spirit-complex óp Thuir- lede zijn voorlopig vastge lopen. Gaan beide vereni gingen akkoord met een overname som van 18.000, juist de secondai re voorwaarden van Spirit worden door Martinit niet acceptabel geacht Spirit eist als datum van koop-overeenkomst 1 ja nuari 1973,- waarna de helft van het bedrag 9000) in mei moet worden voldaan, en het restant óp 1 septem ber. Maar juist de weten-, schap dat Spirit dan nog twéé jaar gebruik kan ma ken van 'het clubgebouw zonder dat Martinit enig vruchtgebruik heeft, resul teerde in een duidelijk „nee" van de Schiedamse voetbalvereniging. Ook de sportraad boog zich weer: eens over dit pro bleem,, er van uitgaande dat de impasse doorbroken moest worden;. De raad was dan ook van mening dat de door Spirit verlang- de';.;.; procedure niet reëel was en kwamtot de uit spraak dat Martinit 10% van de koopsom vooruit moet betalen en het restant in mei/juni 1974. Martinit zal vanaf die datum ook het gebruik van de kantine .kunnen gaan benutten. Schiedam De kans is aanwezig dat Schiedam de beschikking krijgt over een tweede trim- baan. Dit naar aanleiding van de vraag van voorzitter me vrouw G. D. Verweij de Graaff tijdens de laatst gehouden open bare vergadering van de sport- raad: „Wordt er van de thans aanwezige trimbaan intensief gebruik gemaakt?'* Een vraag: die door de aanwezige leden van de sportraad en advi seur de heer Hoogeweij enthou siast werd beantwoord. Waarop de voorzitter dit enthousiasme dankbaar aangreep door te op peren: „de mogelijkheid van een tweede trimbaan eens te on derzoeken". „Er. is blijkbaar behoefte aan", hetgeen met een - instemmend geknik werd beant woord... pnt.: 4. P. Vertinde, 2107 pnt; 5. Kampioensduiven: Vitesse en ven: J. Metaal, 529 pnt. Na- El. Triel, 2105 pnt.; 8. J. Duime! For.d, P. Pols met respektieve- vluchten, G. Barziiay met 351 met 1773 pnt. lijk 733 en 578 pnt. Jonge dui- pnt. Schiedam Bijna waren de plan nen van DHS om binnenkort een fraaie zittrlbune langs het hoofdveld in Kethei te realise ren een „veri? ideaal geworden. Wordt door de Kethelse club al enige tijd driftige pogingen on dernomen het benodigde kapi taal (ruim 6000 gulden) bijeen te krijgen, een onverwacht ex periment gooide bijna, tijdelijk, roet in het eten. De beschikbare tien meter grond, waarvan DHS zeven meter nodig heeft voor de bouw van - de tribune, ontlokte aan de heer Hoogewey (tech nisch' adviseur) het plannetje om deze grond voorlopig ivoor andere doeleinden te gaan ge bruiken» Hoewel een cn ander niet tijdens de op 22 december vorig jaar gehouden bespreking naar voren was gebracht, ontstond door deze strook grond de mogelijk heid de velden in Kethei te ver schuiven, waardoor een betere bespeelbaarheid wordt verkre- v.geni-H;.' Waarbij de slechte grond van het sportpark, de heer Hoogewey extra inspireerde tot het voor stellen van dit experiment, dat rog nergens eerder in Schiedam heeft plaatsgevonden. Maar dat door dit experiment hoewel ogenschijnlijk zinvol, de bouw van de DHS-tribune zou moeten worden uitgesteld ging de raad toch net iets te ver. Waardoor dé heer Hoogewey een dergelijk experiment op an dere velden zai moeter. uitpro beren, want de raad ging ak koord met het voorstel om toe stemming te verlenen voor de bouw van de tribune. Kosten 1000 gulden. Maar zijn daarmee voorlopig wel de selektie-groepen van deze verenigingen geholpen, juist de ff;-grote'vërenigingsstroom kan on: .mogelijk worden opgevangen. V, Zélfs niet op de grasvelden van V het Beatrixpark, waar de drie huidige ThurIede-bewoners rond bomen en vijvers slalomden. r^Want 90k de Rotterdamse ver- 'l^nigingên ontdekten -de: uitnodi gende velden van het park en verdreven- de duidelijk minder m aaatal xijirade Schiedamse voetballers. Was de gelimproyisserde situatie 5'fe-'Xfijeds^yerre van ideaal, door de 0^Ë^nWtj;?van.5- clubsv als. Neptunus KFC we~d bok deze raoge- ./Rjkheidvyreed verstoord. Rest echter de vraag: wat nu? Een Schiedam In de kring Rotter- - dam wisselend succes voor Schiedamse waterpolo-teams. De SZC-dames namen het op te gen VZC en In een merkwaar dig verlopende wedstrijd moes ten de SZO-rèserves beide pun ten aan de Vlaardlngse dames laten- Een vlotte SZC-start werd via mldvoor Tineke Tieman In een 40 voorsprong omgezet. Met nog driekwart van de wed strijd voor de boeg gaf de VZO ploeg de moed echter niet op. Met een duidelijk overwicht op snelheid vielen er verdediglngs- fouten in de SZC-achterhoede waar bekwaam gebruik van werd gemaakt. Zo kon het ge- 1 beuren dat kort voor het einde de vijfde en winnende treffer van Cora van der Veer in het SZC-doel verdween. In de eerste klasse heren van de ZRO handhaaft SZC 2 de leiden de positie. Na de belangrijke overwinning op LAC 2 werd ook tegen SVF's vièrde team geen fout gemaakt. De Schiedamse' meerderheid werd regelmatig in doelpunten uitgedrukt. 'v De jeugdspelers, hebben snelheid in de ploeg gebracht en de schotvaardigbeid ontbreekt niet. Tien doelpurten warenwet re sultaat, gescoord door Kees Barnhard (2x), Henk Barnhard, WiUemjan Loom an (3x) en Ruud Kramer Freher. In de 2e klas ZRO spelen de teams van Wilton en SZC 3. De mannen van Wilton hebben hier meer moeite met de klassering, dan de SZC-collega's, <Hc even eens de ranglijst aanvoeren. Te gen Merwede 3 werd een nutti ge 4—3 zege behaald, al kwam die pas kort voor het eind tot stand. And ré Tombrink zette SZC .op 10, waarna de grotere routine van de Dordtenaren met 2 doelpunten van Sindorf een voorsprong opleverde. Enkelo rappe sprints van René van der Kuil leverden hem 2 goede kansen op en mei 2 doel punten bracht hij SZC weer aan de;leiding;/V Nadat Merwede weer langszij was gekomen benutte Leemans een misverstand in de Merwede ver dediging en scoorde 4—3. Wilton speelde tégen de nummer twee van de ranglijst, de ploeg van Wiekslag. Ondanks een goede start, die een 1—0 voorsprong opleverde via een doelpunt van Prook, liep het uit op een rieder- laag, toen een der verdedigers met een blessure van verder spelen moest afzien. In de derde klasse ZRO oefenen zich de SZC-veteranen, gegroe peerd in SZC 4. Tegen RET 3 werd de eerste plaats op de ranglijst geenszins bedreigd, af gaande op de negende zege in: successie, ditmaal met 10—2. Schiedam De wandelsportyer- eniging „Dc Trekvogels" gaat het komende seizoen andere we gen bewandelen. Bij wijze van proef zal dan in afwijking van de normale wandelmarsen, v de gelegenheid gegeven worden zelf een parcours uit te zetten. Waar en wanneer" dit expéri ment zal plaatsvinden wordt nog nader bekeken. Het bestuur van de wandelsportvereniging hóópt óp. deze manier te berei ken dat de leden een echte vrije wandeling kunnen maken..Y» Tijdens de laatst gehouden: le«je0* vergadering van „De Trekvo gels" werd. voorzitter J, Bras met algemene stemmen herko zen, waardoor het bestuur/als volgt is samengesteld: voorzit ter J. Bras, secretaris F. van Veen, penningmeester M. van Koomen. Schiedam En weer leverde de openbare vergadering van de sportraad een duidelijk bewijs dat, hoewel qua pu blieke belangstelling slecht bezocht, een handjesol aan wezigen grote „invloed" kan uitoefenen op een zinvolle en vruchtbare discussie. Steeds weer moest voorzitter me vrouw G. D. Verweij de Graaff een discussie uitlok ken en bleken zelfs „pittige" agendapunten niet inspire rend genoeg om meer dan de „vaste kern" praters er toe te.bewegen „los" te komen. /Want juist die paar tqehoor- ders op de publieke tribune werken duidelijk remmend op de wat meer „bedeesde" leden van de sportraad. Het was dan ook bijna vermake lijk hoe mevrouw Verweij de Graaff deze keer wel bij zonder goed op dreef wat meer beweging rond de tafel trachtte te krijgen. Het werkte duidelijk op de lachspieren van de toehoor ders, want op de toch wel re- deiijke vraag aan de leden van de sportraad: „Wat denkt u daar nu van, geef eens een mening", viel slechts een (opvallende) stil te. Die extra geaccentueerd werd, toen mevrouw Verweij de Graaf nu eens een keer niet zelf een onderwerp met eigen commentaar lanceer de, maar met een: „Wie be gint?" een afwachtende hou ding aannam. Het experi ment mislukte volkomen, want wéér roerde iedereen met hernieuwde ijver In het zojuist gebrachte kopje kof fie. Waarop de voorzitter dan toch maar weer zelf de discussie op gang bracht. Het bewees maar weer eens overduidelijk, dat óf een aan tal leden van de sportraad heeft simpelweg geen eigen mening, óf de angst voor het aanwezige pbuliek waar onder uw vertegenwoordiger van de pers werkt te rem mend op het geven van een openhartige eigen mening. Het devalueert de waarde van een „openbare" vergadering, want juist daarvoor komen de toehoorders: luisteren naar hetgeen de raad te zeg gen heeft op hun voorstellen en verzoeken. Wanneer dan een openhartige discussie achterwege blijft, woelt voor al bij die geïnteresseerden de wrevel naar boven. Zo ook tijdens de laatste verga dering, waarin na afloop dui delijk bleek dat de verrich tingen maar matig werden gewaardeerd. Het doet wederom de vraag stellen, of het openbaar zijn van een dergelijke vergade ring nog langer zin heeft? In eigen kring, zonder kritisch toeluisterend publiek, kan men onmogelijk „afgaan" en wordt een corrigerend optre den minder pijnlijk. Het is wellicht wenselijk eens een proef te nemen. Wie weet hoeveel de „zwijgers" dan plotseling hebben te zeg gen. HANS SOETERS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4