SCHIEDAMSCHE COURANT Wegpiraat maanden niet achter stuur Filmavond over welvaart in De Dukdalf Stop met tellen van lawaai klachten Gemeente koopt panden aan Kantonrechter neemt maatregelen tegen raeesets „Publiek krijgt verkeerd beeld" Gemeente bekijkt alternatieven, deskundigen zetten vraagtekens PEKING* 2 kranten voor één prijs Bedrijven voelen niets voor plan van burge meester Mevrouw Gerding uit Rijumondread Bromfietsers bestraft Bij verstek veroordeeld Gevaarlijke splitsing bij Grensflat Schoorsteen brandje BulderbaaTi-comité vraagt Rijnmonds meldkamer DONDERDAG 1 februari 1973 4 pagina's 9Sste jaargang no. 24630 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggevers Schiedam Wethouder Bolmers van stadsontwikkeling houdt ernstig rekening met de mogelijkheid dat een me trolijn door de binnenstad er voorlopig niet komt. Er wordt op het ogenblik gewerkt aan een bestemmingsplan voor de binnenstad, waarin met die mogelijkheid reke ning wordt gehouden. Alternatieven voor de metrolijn, een sneltram of eventuele goede busverbindingen, worden bestudeerd. De wethouder verwacht dat het bestemmingsplan voor de binnenstad in april of in mei'aan de gemeenteraad zal kunnen worden aange- boden. Deze eerste, aanbie ding van het bestemmings plan is dan precies volgens het schema dat hij. heeft opgesteld. Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan het samenstellen van het bestemmingsplan, dat na 'dé-"bëhahdëling in* de ge meenteraad ter visie zal worden gelegd. Dan kun nen ook eventuele bezwaar schriften tegen 'het plan worden ingediend. Deskundigen zetten op het ogen blik vraagtekens achter de aan leg van de metrolijn, die dwars door de Schiedamse binnenstad via Groenoord naar Viaardin- gen-Holy/Broekpolder zou moe ten lopen. Wethouder Bolmers; „Die metro-aanleg hebben wij «jet in de hand. Aan de andere kant heeft het weinig zin om te gaan. zitten wachten tot daar een beslissing over is gevallen. Dat kan nog wel jaren duren. Het rijk heeft ons trouwens ge zegd dat we moeten studeren op alternatieven voor de metro. En dat gebeurt ook". Vanaf dit punt op de Nieu- de Damlaan zou volgens een NS-pinn een spoorlijn moeten aftakken naar Groenoord en Holy. Ook hiervan is het niet zeker, of dit plan wel ooit zal doorgaan. De gemeente Schie dam is er tegen. Wethouder C. J. M. Bolders Bestemmingsplan i n voorjaar klaar. Schiedam Mevrouw J. H. H. Gerding-Eggink uit Schiedam heeft bedankt als lid van de Rijnmondraad, waarin ze als enige vertegenwoordiger van de PSP zitting had. Ze heeft be dankt omdat ze uit Schiedam weg gaat. Mevrouw Gerding is ook enkele jaren lid van de Schiedamse gemeenteraad ge weest. In de Rijnmondraad wordt ze opgevolgd door de heer B. D. Kalma uit Rotter dam. TWEE PLANNEN Er zullen straks dus in feite twee bestemmingsplannen komen; een waarin is rekening gehou den met het metro-tracé en eén waarin alternatieven als een sneltramverbiodïng zijn ver werkt. Schiedam Opgevoerde brommers zijn nog steeds een doom in het oog van de justitie. Dat kwam woensdagmorgen tijdens eere strafzit ting van het kantongerecht in Schiedam tot uiting in de boetes, die twee bromfietsers opgelegd kregen. !t>e nog jeugdige M. J. de K. uit Maasland werd in Maassluis be trapt toen hij te hard reed. Hij voelde echter nattigheid toen de politie hem wilde aanhouden, want hij reed onverstoord ver der, wat hem voor het kantonge recht veertig gulden boete ople- CHWIND.RESTAURAhfT V» mc' afeonderlijki -J. j gelegenheid voor afhalen van diners. Volop parkerruimte Volop parkerruimte aar voor- en achter zijde. TELEFOON 70 75 42 NIEUWLANDPLEIN 19 verde. Gok de raceset op zijn brommer ging hem geld kosten, namelijk zestig gulden boete, bovendien eiste kantonrechter mr. W. E. van Vloten inbeslag neming van de niet toegestane onderdelen. Voor de Maasslulsenaar P. L van H. was het niet de eerste keer, dat hij voor de kantonrechter stond wegens mankementen aan zijn brommer. Op de Deltaweg in Vlaardingen li ad de politie geconstateerd, dat de motor niet deugde, evenmin els de uitlaat en de bek „U hebt wel boter op uw hoofd, want u kent toch zo langzamerhand wel het klappen van de zweep als het om te hard rijden gaat", aldus officier van justitie mr. A, Borgart. Van H. werd veroordeeld tot een. boe te van in het totaal 145,- rBolmers;- „D*-metro 4s natuurlijk het meestaantrekkelijke ver-, voermiddel, mear het is niet uitgesloten dat een sneltram of een net van goede busverbindin gen ook zou kunnen. Als je ziet wat er op het ogenblik in Am sterdam met de metro-aanleg gebeurt, dan is natuurlijk van alles mogelijk. Overigens schijnt de aanleg van de metro- tracé's in Rotterdam, niet zo duur te zijn als in Amsterdam het geval ia", aldus wethouder Bolmers. Het niet doorgeven van de aanleg van de metrolijn hoeft volgens hem geen consequenties te heb ben voor de .binnenstadsplannen. Het winkelareaal dat in deze plannen wordt, opgenomen is weliswaar gebaseerd op de aan leg van de metrolijn, maar de wethouder zegt dat het .groot winkelbedrijf niet weg zal lopen als die lijn en al dan niet voor lopig niet komt. „De bedrijven zijn ook tevreden als er een goede tram- of busverbinding met de noordelijkewijken komt". SPOORLIJN Ook indien er geen metro mocht komen blijft hij het alternatief van de Nederlandse Spoorwegen om een spoorlijn vanaf de-Nieu we Damlaan in..Nieuwland Groenoord en Holy aan te leg gen afwijzen. „De Groenoorders zouden wel gek zijn als ze dat namen. Er is in geen enkel plan rekening gehou- den met een spoorwegtracé. Het zou enorme geluidsoverlast ge ven en het zou als het de rijks weg kruist öp een enorme hoog te moeten worden aangelegd. En wat zou dat dan niet gaan kosten". Inmiddels zullen de vergaderingen van de commissie stadsontwik keling binnenkort weer worden gehouden. De eerste vergade ring in 1973 is gepland op maandag 12 februari. Schiedam Voor de automobilist A.L.P. uit Vlaardingen zijn ca priolen op de weg voorlopig niet i mogelijk. Vier maanden gaat zijn rijbewijs onvoorwaardelijk achter slot en grendel, zo be sloot kantonrechter mr. W. E. van Vloten woensdagmorgen tij dens een strafzitting van het kantongerecht in Schiedam. Een maatregel, die de heer P. te danken heeft aan een staaltje wegpiraterij op de Vlaardingse Parallelweg en andere straten in de buurt, waarmee hij zelfs de politie verbaasd deed staan. P. woonde overigens zelf de zit ting niet hij. De politie kwam de coureur op de Parallelweg op het; spoor, toen hij van 2ijn vreemde gedrag achter het stuur blijk gaf door van de linker naar de rechter rijbaan te slingeren. Bij de af slag naar de Van Beethovensin- gel draaide P. met een grote zwaai naar links de andere weghelft van de Parallelweg op en reed weer terug tot de Die penbrockstraat, die hij vervol gens insloeg. Hij reed zo hard dat de politie hem niet verder kon volgen. De agent R.A.S. uit Vlaardingen, één van de inzittenden van de politiewagen die P. achtervolgd had, deed het verhaal woensdag voor de kantonrechter uit de doeken. „Het is ons een raadsel, waarom die man zo onverant woordelijk reed. Hij had name lijk helemaalgeen alcohol ge bruikt, daar zijn we uiteindelijk toch achter gekomen. We heb ben hem lang kunnen volgen, maar op een gegeven moment waren we gedwengen het op te i geven omdat we rekening moes ten houden met het overige ver keer". Officier van justitie mr. A Bor gart stak niet onder stoelen of banken, dat hij het maar een hachelijke zaak vond, temeer ge zien het feit, dat de heer P. zich bepaald niet voor de eerste keer aan dergelijke dingen had schuldig gemaakt Voor de di verse overtredingen, die P. tij dens zijn rit gemaakt had, eiste hij behalve tijdelijke ontzegging van de rijbevoegdheid 275,-, De kantonrechter maakte er 235,- van. Profiteer m van het unieke aanbod 2 kranten ts ontvangen voor de prijs vanl één: de Schiedamse Courant met nieuws-uit uw stad en omgeving, en hetl Roilerdamscfi Nieuwsblad met hel laatste binnen- en buitenlandse nieuws, f Geel ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. I de SC en RN te bezorgen en ontdek.zetï de vete pluspunlen. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sluren naar Roiterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 034, Rotierdam stuur m.i.v.:de SC en RN 14 dagen gratis naar; naam straat woonpl.. telefoon Sliedrecht Tiijdens een bijeen komst van vertegenwoordigers van Sliedrechtse bedrijven, ten kantore van de is geble ken, dat de directies van de Sliedrechtse bedrijven niets voe len voor het stichten van een Sliedrechtse Bedrljvengemeen- schap met vertegenwoordigers van de gemeente en de raad van Sliedrecht. Burgemeester Van Hofwegen had zich deze ge meenschap voor ogen gesteld^ Wel voelen de bedrijven ervoor, te komen tot. een bedrijvenver eniging. Hieraan zal nu worden gewerkt- ScWgdani 'pblftltr gaar derzoeken of er iets te doen Ei aan de gevaarlijke situatie die is ontstaan op de splitsing Rot- terdamsedijk/Van Deventer- straat door de afsluiting van een van de rijbanen van de Schiednmseweg. Het verkeer uit Rotterdam wordt langs de Mer- wehavens geleld en kruist de Rotterdamsedljk weer ter hoog te van de Grensllati Dit gaat niet zonder problemen: het kruisend verkeer verleent niet altijd voorrang aan het recht- doorgaande langzame en snel verkeer. Bewoners van de nabijgelegen Grensflat horen de hele dag door piepende remmen en zien uit de ramen kijkend iedere keer dat auto's elkaar weer net niet raken. Grensflatbewoner J. J. Daalmeijer: „Iedere keer als ik uit het raam kijk houd ik mijn hart vast. Dan zie je dat het weer net goed is gegaan. We wachten nu maar af tot het een keer fout gaat. Er staan, on voldoende borden en bet recht- doorgaand verkeer richting Rot terdam weet niet dat er een grote stroom auto's van rechts komt". Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren: „Als de situatie Inder daad zo is. moeten we bekijken wat we er aan gaan doen". De omlegging van het verkeer via de Menvehavens zal voortduren tot de reconstructie van het Mareoniplein is voltooid. Schiedam In een pand aan de Lange Nieuwstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag een schoorsteenbrandje ontstaan door nog onbekende oorzaak. De schade bleef gering. De brand weer kon het vuur snel bedwin gen. Van een onzer verslaggevers Schiedam Het centrum Dukdalf aan de Rijnstraat houdt in fe bruari een aantal bijeenkomsten voor volwassenen. De eerste van die bijeenkomsten is op 6 februari, 's avonds om acht uur. Er wordt dan een film ver toond over welvaart cn welzijn. Deskundigen zullen de film in leiden en toelichten. Tijdens de tweede avond is er de mogelijkheid allerlei activitei ten te ondernemen. Men kan dan biljarten, kaarten, dam men, naar muziek luisteren en tafeltennissen. Op dinsdagavond 20 februari is er een bingo avond. Er worden enkele fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De reeks bijeenkomsten in februa ri wordt op dinsdagavond 27 fe bruari afgesloten met een kla- verjastoernooi, dat om acht uur begint. Iedereen die ouder is dan 2Ï kan hieraan deelnemen. Van een onzer verslaggevers f*.. Berkel-Rodenrijs Het Centraal Comité Anti-Buiderbaan heeft Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond gevraagd zijn regi stratie van klachten, over vliegtuiglawaai te staken. De kwartaal overzichten die de kamer publiceert zouden de indruk wekken dat er minder reden tot klagen is. Statistisch gezien is dit wel zo, geeft de actiegroep toe, maar hier moet rekening worden gehouden met een vermoeidheid onder het publiek bij het melden van klachten. Anti- Bulderbaan heeft de afgelo pen zomer een onderzoek inge steld in de door geluidsoverlast geteisterde wijken van Rotter dam en in de omliggende plaat sen. Hierbij kwam naar voren dat circa 75% van de gezinnen die geluidshinder ondervinden niet meer klaagt. Redenen: het helpt toch niet, Is onbegonnen werk, je krijgt geen antwoord, stijgende telefoonkosten, niet in bezit van telefoon of steeds in gesprek. LAST Hoewel het vliegverkeer van en naar Zesüenhoven vorig jaar verminderde, hebben nog velen last van avond- en nachtvluch ten (charterverkeer), sportviieg- tuigen en van het lesvliegen met zware toestellen. .Hierbij komt bovendien", schrijft het Centraal Comité Anti Bulderbaan aan de Meld en Regelkamer, dat autoriteiten die zich met de gevolgen va» geluidshinder rondom Zestienho ven bezighouden, de onvolledige persberichtgeving overnemen, waardoor ook in deze richting een verkeerd beeld ontstaat- Ons Comité is dan ook tot de conclusie gekomen, dat het niet verantwoord is de gegevens op de tot nu toe gebruikelijke wijze aan de pers bekend te maken". VERKEERD „Er dreigt een verkeerd beeld bij zowel overheid als publiek over de geluidshinder rondom Zes tienhoven te ontstaan. Dit is niet in het belang van de objec tiviteit bij de beoordeling van het geluidshinderprobleem". Aan de onduidelijkheid hierover zou een einde komen als de klachten niet langer werden ge registreerd. Schiedam De gemeente Schie dam wil een aantal panden in de binnenstad en in Kethel op kopen om voor die gebieden be staande plannen te kunnen uit voeren. B. en w. hebben de raad enkele voorstellen daartoe aangeboden. Voor de realisering van de bouw van de nieuwe brandweerkazerne aan de Breedstraat zullen 5 panden worden aangekocht, bestaande uit twee pakhuizen en erven en een huis met erf. Verder zal het pand 2e Tuinsingel 18 worden aangekocht, dat is ge legen in het gebied waarvoor het bestemmingsplan binnenstad wordt voorbereid. In de directe omgeving van het pand zijn al een groot aantal panden in ge meente-handen overgegaan. In Kethel-Centrum zal het woon huis met bijbehorende opstallen aan het Noordeinde 26-28 .worden aangekocht. Dit woonhuis ligt in het gebied van het bestem mingsplan Kethel-Centrum. De' gemeente wil het pand aanko pen om dit plan te zijner, tijd te kunnen uitvoeren. In het kader van dat plan zal de verkeers situatie ter plaatse moeten wor den verbeterd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1