Jan van Heest i FCN bij elf a Ben van de drie maal MFB dwingt WK tot risico 's t vaster op vierde plaats ti WF MIST ZEGE NOAD Demos verspeelt voorsprong met over- Gertie verlaat 'paniek' Juliana iets meer inzet SVDPW gekrikt? niet HES Excelsior '20 met constant Sdiiedamsehe Courant MAANDAG 5 FEBRUARI 197J Schiedam HBSS heeft het voor de onderste plaatsen zo belangrijke 5S?> duel tegen Rijsoord met een doelpuntloos gelijkspel afgesloten. De sli ploeg van trainer Aad Bierhuizen was daar zeker niet ontevreden mee, aï werden de kansen in deze sportieve wedstrijd gelijkelijk M verdeeld. Rjjsoord begon met een offensief, vooral omdat de Schle- damse verdediging uiterst zwak begon en met name aanvoerder Harry Jonkman zag zich enkele keren de bal ontnomen. Dank zij en- keie fraaie reddingen van Jan van Heest bleef HBSS voor een ach» terstand gespaard. Rotterdam Jai Hind-FC Niéuw- land werd een spelletje van kat en muis. Trainer Clarijs noem de de wedstrijd, „een goede oe fenpartij". De Schiedammers wonnen het doel namelijk met niet minder dan 11—0. Het spel heeft uitsluitend plaats gevon den op de helft van de thuis club, dat de vernedering bijzon der sportief wist to verwerken. Er werd geen wanklank ge boord. De eerste helft werd afgesloten ■met een voorsprong van 4—0 door doelpunten van: Van 't Hooft (2x), Stiefel tri Korporaal. Na de thee ging het schuttersfeest ■door. Wim Krijgsman liet num mer vijf aantekenen. Van 't Hooft maakte bet halve dozijn v<rf, Stiefel bracht de stand op 07, waarna Van 't Hooft met zijn vierde doelpunt de stand op 0—8 kon brengen- Korporaal, Stiefel en Friederich scoorden de laatste drie doel punten en daarmee kwam de eindstand op q11. Hadden de spelers bet vizier nog beter ge steld, dan was de overwinning nog groter geweest. Wim Radem aker en Wim van Est kregen kansen voor HBSS, maar nu was het doelman Schouten die zijn talenten toon de. De Boer kwam nog eenmaal Vrij voor J an van Heest, maar weer was het de Schiedamse goalie, die redde. Na de thee weer pittig voetbal, sportief en lijk. Een kwartier voor het ein de kreeg De Boer weer een kans om zijn ploeg op winst te zetten, maar Jan Van Heest was ook nu voor HBSS de red der in nood. Henny Fieroen mocht in de '65ste minuut een vrije trap nemen, maar Schouten stompte de bal over het doel. Een fraaie kopbal van Pïeroen werd ook al door Schouten gekeerd en aan de an dere kant stompte Jan Van Heest de bal na een inzet van De Boer hard uit zijn doel. Bj een hoekschop van Rijsoord moest de staander voor HBSS redding brengen. De blauw-wïtten probeerden het nog met twee wisselspelers, maar toen de arbiter het einde aankondigde was er nog steeds geen doelpunt gevallen. En ge zien het spelbeeld was dat de enige juiste uitslag van dit spor tieve duel. In een aantrekkelijk duel bleken HBSS en Rijsoord volledig oan elkaar gewaagd. Schiedam Kwam WF Is de wedstrijd Animo—WF niet ver der dan een gelijkspel, ook gis teren la de thuiswedstrijd moest bet de punten delen. Het ver schil was echter, dat het giste ren de juiste uitslag was. In de eerste wedstrijd kreeg WF te weinig. Animo bleek de ploeg danig ver jongd te hebben en er werd nu dan ook veel beter gespeeld dan voorheen. Een fout in de verde diging van WF leidde dan ook tot een treffer van de bezoekers uit een goed genomen hoek schop I1- Met deze stand kwam dan ook de rust- In de tweede helft viel Animo te rug. De jeugd en de onervaren heid gingen parten spelen. Mede daardoor kon WF naast de bezoekers komen. Een magis trale solo van Van Dam vanaf het middenveld, waarna hij een -vijftal spelers omspeelde, be sloot hij met een ferm schot dan roos trof: 1—I. Kort daarop kreeg Henny De Gids een kans tot het winnende doel- punt. Twee meter voor het doel staand© «choot hij zo hoog, dat "de deklat de bal nog kon keren. Zo bleef het 1—-j fo deze rijf mi nuten te vroeg afgeblazen wed strijd. Schiedam Voor het eerste he- renteam van Juliana lijkt degra datie onafwendbaar. De oranje- hemden volleybalden tegen het beslist niet imponerende OVRa uit Zaandam weliswaar sterker dan in voorgaande duel», maar incasseerden ook nu weer een duide^jke ft—3 nederlaag. Voor al in de eerste set maakte OVRa als eenheid een aanzien lijk hechtere indruk, terwijl Ju liana door veel wissels zon der echter het werkelijk zwakke spelve|delen aan te pakken 1 steeds onrustiger ging spelen. iVRA behaalde dan ook een moeiteloze 5—15 zege. In de tweede set startte Juliana ster ker, maar kwam op de beslissn- de momenten telkens Iets te jcort: 11—15. in de derde en Jaatste set toonde Juliana zich eindelijk gelijkwaardig en kwam ondanks een snelle 1—5 achter stand terug tot 6—5. Lang hield Juliana gcbike tred met de te genstander die echter op het be slissende moment toch trefze kerder doorhaalde; 12—15. Schiedam Het is Demos niet gelukt de overwinningenreeks van vóór de winterstop voort te zetten. Het moest thuis tegen SVD jraet een gelijke stand, 1—1, genoegen nemen. Het werd een sportlef duel waarbij beide ploegen gelijke kansen kregen. De thuisclub kon de eerste helft afsluiten met een voorsprong van 1—0 door een doelpunt van Aad de Ruiter na goed voorbereidend werk van de a-s. vrijdag in het huwelijk tredende Gerard van Schljndel. Na de rust kregen de toeschouwers eenzelfde spelbeeld te zien als in de eerste helft. De partijen deden niet voor elkaar onder. Het werd een l§vendig duel met goed voetbal en een uitblinkende doelman Luc van Schijndel van Demos. Toch moest hij in die tweede helft capituleren. Uit een voorzet van Krikkenberg zag Scheunberge kans om de gelijkmaker langs van Schijndel te koppen. Meer doelpunten vielen er niet en de uitslag geeft dan ook de verhouding in het veld Sgbedweer. Schiedam GSS heeft de inge bruikname van de nieuwe door IHC Gusto gesponsorde trai ningspakken benut door met 3. —I de eerste wedstrijd te win nen. Een goed begin, al komt de rust goedmaken, door toen naar beide Jtleedkancrs te gaan. de spelers eens Bink aan te pakken en zowaar was alle na righeid na rust verdwenen en de strijd verliep verder vredig. deze zege mogelijk net iets te GSS ging na de thee goed van laat om alsnog aan de titelstrijd mee te doen. De achterstand van GSS is door de laatste twee ne derlagen vrij groot geworden en een kampioenschap lijkt er niet meer in te zitten. De eerste twintig minuten gaven leuk voetbal te zien met enkele kan sen voor de Schiedammers, die gemist werden. Maar in de 17e minuut was het toch raak, toen Ben v. d. Driesche met een da verend schot 1—a op zijn naam bracht Nelson ving deze achterstand niet zo best op, want de strijd werd onvriendelijker en aan beide zij den maakten de spelers zich schuldig aan enkele onsportivi- teiten. Er werd veel gepraat, beledigingen werd tot elkaar geuit en arbiter Vriens trad hiertegen onvoldoende op. Maar de scheidsrechter zou dit tijdens start en in de vierde minuut kwam Ben v. d. Driesche vrij voor het doel van Nelson, hij wilde de keeper nog omspelen, maar werd toen bij zijn been gegrepen. Van der Driesche nam zelf de hïprvoor terecht toegekende strafschop, maar schooi de bal over het doel. Ben zou deze fout later ruim goed maken, want nadat hij ln de 21ste minuut voor 2—0 had ge zorgd uit een scrimmage, zorg de hij in dt 23ste minuut met een zweef du ik koppend voor 3~ 0, na goed aangeven van Chris van Gerven. Chris van Gerven kreeg in de 28ste minuut een dergelijke kans na aangeven van V. d. Driesche, maar de bal kwam op de bovenkant van de lat. Een fout ja vgn Van Walsum-, stelde de rechtsbuiten van de gasten in staat in ieder geval de ter nog te redden (3—1). Delft NOAD heeft in Delft te- I gr-in Phoenix niet kimmen impo neren. Het werd een 8—2 neder laag. Maar vriend en vijand was het er wel mee eens dat de cijfers wel wat aan de geflat teerde kant waren en dat zeker in de beginpartijen Phoenix alle fortuin op haar hand had. Ga- me-niaderiagen van 22—20 van Knikkenberg tegen Overbosch en van Jan Bayings met 26—24 tegen van de Borg wijzen w*£ in die richting en ook de eerste p| game van het dubbelspel werd met 2220 maar net verloren. Mede daardoor liep Phoenix tot 8—0 uit Toen pas ging NOAD tegenscoren. Jan Knikkenberg klopte Van de Borg met 18—21, 21—17'en 14— 21 en in de slotpartij schreef ook Zindy nog 'een partij op zijn naam. Hij won met 18—21, 21— 18 en 18—21 van Overbosch. Eindstand 82 voor Phaenix. Bruynzeel Kitchen Eagles 2 kreeg NMB/VDO op bezoek. De Schiedammers hadden een voor treffelijke start en stonden met de pauze nog met 3—2 voor. Vooral Ron van der Aa deed het weer uitstekend en klopte zowel Laddy Prorok als Wim Schoonemeyer. Ook het dubbel spel werd met 21—14 in de der de game een Bruynzeel-zege. Maar na de pauze werd toch duidelijk dat deze tegenstander vrijwel zeker naar de ereklasse zal gaan promoveren. Leo Lu cas bleef bij hen ongeslagen.. Aan Bruynzeel-zijde moesten Peter van den Broek en Arnold Koot in. al hun partijen het on derspit delven, zij wisten helaas geen enkele game op hun naam te schrijven. Uitslagen overige landelijke teams; Pas Iaat in de eerste helft benutte SFC de numerieke meerder- heid. j-v maakt, maar het toch ook niet van «la overwinning, 2—1, kun- eren afhouden. Hoewel Noorder kwartier de eerste tien minuten maar met negen man speelde kon SFC daar toch niet van pro- Voor de rust werd de achterstand flteren. Het speelde pas op volle van Noorderkwartier nog ver- MamA Vr: pass van Cock1 Liekendiek en kreeg hulp van de doelman die het leer in zijn eigen doel. trap te: 2—0. Schiedam Een sterk spelend Noorderkwartier heeft het SFC ssker niet gemakkelijk ge- kracht toen het team van de be zoekers compleet was. Jammer was dat de voorwaart sen van SFC herhaaldelijk in de opge- zette buitenspel val liepen. Toch nam het de leiding. Uit een hoekschop van Jan Liekendiek kopte Kóuwenhoven het leer on- houdbaar in: 1—0. Kort daarop sprintte Dillen op een dïepte- kleind. Kampijon omspeelde Of- fenberg en ook doelman Brus- saard en had daarna niet veel moeite de bal in het verlaten doel te deponeren; 2—1. Na de rust heeft SFC nog wel en kele kansen gehad de voor sprong duidelijker uit te laten komen, maar o.a. Van Dillen en. Kars faalden met hun pogingen. Schiedam De eindstand van het tafeltennisduel ln de ereklasse Bruynzeel Kitchen Eagles en Valkenberg/AMVJ die op 8—2 bepaald werd, doet vermoeden dat de Schiedammers een ge- steeds achter de min of meer verrassend won hij toch nog met 21—19 Van de Berg liet bet ln de tweede game niet zo ver komen en met 12—21 was een derde game nodig makkelijke avond hebben ge- Had. Toch »as «Ut zeker niet het Hienn ?P«M» Cas Koetsveld geval en het moet gezegd dat er diverse partijen waren, waarin de Eagles echt goed weg kwa men. Hét begon allemaal vrij rooskleu rig. Cas van Koetsveld speelde een zeer verdienstelijke ope- ningspartij tegen £d van de een bekeken spel. Afwisseland wat vertragend, dan weer in een wat hoger tempo, wist Hij de verdediging van Ed van de Berg te ontregelen en scoorde op goedgetimeda momenten met doeltreffende -smashes. Het werd liefst 21—a en Bruynzeel leidde met I—ft. liet wegdraaien. Met 621 kon het daarna alleen maar beter gaan. Dat gebc rde ook en met meer het initiatief te nemen won hij gemakkelijk de tweede game met 21—12. Toch was Coi- tof nog niet verslagen en met werkelijk uitstekend spel retour neerde hij menige Bruyazeel- smash. Met 2D—16 achter leek Coltof de winst "an Hans van den Broek weg 1" grissen. Maar het pleit weer voor de onverzet telijke wilskraent J:e van den Broek vaak in- zijn .ipel demon streert. de altijd zeer wisselvallige Fal- laux ';en het „werd 3—0. Wat krapper was de Bruynzeel-winst in het dubbel 21—18 en 2119, maar het dubbel leverde nu ten minste weer eens winst op. Voor de pauze scoorde Van de Berg tegen. Met ft—21 en 13—21 was Hans van den Broek kans loos. AMVJ knabbelde nog Iets van de achterstand af door Ed Fallaujc, bij wie het nu weer eens wel lukte, waarvan Cas van Koetsveld de dupe werd (18-21, 21-18 en 15- -21). Berg. Deze AMVJ-«r mocht als Hans van den Broek had in de de sterkste tegenstander worden eerste game totaal geen vat op beschouwd. Van Koetsveld stond de gespreide smashes van Coltof, deze verioltn^ta^f1^ 0at Coltof in goede vorm verkeer- ^%S re".3ttnd erug r de ondervond ook Hans Lingen. a SD08 d' die °°k hem 41. reglsfe„ paraj op zijn »naim. moe»! opentrekken. Na 21-ü ln de eerste gwne vrijwel die de ballen raar alle kanten Hans Ungen had geen moeite met en een 17—15 voorsprong in de tweede game werd het 17—21, waarna het in de derde game lange tijd spannend was. BLESSURE Het werd ,19—19 waarna Lingen met 21—19 een nipte zege be haalde. Het was 5—2 geworden en in de volgende partij was de zege behaald. Hans van den Broek won met 21—14 en 21—15 van Fallaux, waarbij Fallaux in de tweede game zijn hand bles seerde. Tegen Van de Berg en. Coltof voerden Lingen en Van Koetsveld beiden in drie games de Score op. tot 8—2. Een be langrijke zege van Bruynzeel die de vierde plaats ln de Ere klasse weer wat verstevigde. Schiedam MFB heeft het WK moeilijk gemaakt, al stond bij voorbaat vast dat de Schiedam mers het in Rotterdam-Zuid niet gemakkelijk zouden krijgen. WK trok immers met drie in vallers naar MFB voor Jacq Theuerzeit (wegens werkzaam heden in Limburg), J. v.d. Meer (geblesseerd) en Albert Scholte (arriveerde te laat). Voor de nieuwe trainer Wout van Meele ren een lastig probleem en het uiteindelijke 2-2 gelijke spet mag daarom verdienstelijk ge noemd worden. Na een 20 minuien durend VVK- oftensief moesten de Schiedam mers toch capituleren voor een uoeipunt van Van vuren, na goed aangeven van F. Donaers, al kwam ae bal daaroij eerst op de lat en kon MFB pas toen scoren (1-0). ±n de Jaste minuut werd het zelfs 2-0, weer door Van Vuren, die zag hoe Donkers de bal voorzet te en hoe Willem van Buffelen maar „half kon redaen, waar na y. Vuren zijn kans schoon zag. WK zette alles op alles, nam daardoor achter de nodige .risi co's, maar dat verliep allemaal opperbest. Willem van Pufielen kreeg niet eens zoveel'te doen en de enkele keer dat Mach. Fa briek Braat tot een uitval kwam was er weinig gevaar te duch ten..'. 'V in de tiende minuut van de twee de helft zette Uerrit van Mil de bal hoog voor het doel en Kees Ham tekende. 2-1 aan. P. Don kers werd kort daarop door ar biter Kalkman uit het veld ge stuurd omdatv hij Aad Vlugman opzettelijk trapte toen de bal niet in de buurt was. In de 83ste minuut kwam VVK op schitte rende wijze naast MFB toen Gerrit van Mil een fraaie solo besloot met een hard schot waarbij de bal via de onderkant van de lat in het doel terecht kwam (2-2) Gerlie Baas geert Rotterdam Na een bij zonder harde en dikwijls unfair gespeelde wed strijd Is het SVDPW toch gelukt met belde winst- runter. het won met 0—1, bij Zuiderster vandaan te kemen. De thuisclub had neg een kleine kans om aan kop van de ranglijst te komen en het heeft dut kansje met hand en tand verdedigd. SVDPW trof het bepaald niet dat doel man Rosengarten van de thuisclub in zijn allerbes te vorm stak, want dank zij hem kon Zuiderster zo lang op de been blijven dat de tweede helft begon met de stand 0o. Dj thuisclub ging steeds harder soelen en het werd met leuk meer. Het leek er op dat hun spel systeem geen windeieren zou leggen, want met nog een kwartier te spelen was het nog steeds 00. Toen echter mocht Henk Bras een hoekschop nemen. Hij deed dat zo goed dat Albert Smit daaruit het eerste en eni ge doelpunt kon scoren 0—1. Het laatste kwartier werd bar en boos, temeer daar de leiding van de scheids rechter veel te slap was. Gelukkig echter konden de 22. spelers heelhuids de kleedkamer opzoeken. Door deze hard bevochten overwinning is SVDPW kanshebber gebleven voor de KNVB. Schiedam Zaterdag derdeklas ser WK neemt binnenkort al scheld van trainer Gertie Baas die door verplichtingen elders niet'langer het trainerschap van de club uit Kethel op zich kan nemen en dan wordt de training overgenomen door nieuwe trai ner Wout van Meeteren. Zowel op bestuurlijk, als op voetbal- technisch gebied heeft de schei dende trainer in belangrijke mate bijgedragen ln de groei van VVK, waarvan hij vanaf de oprichting in '68 steeds deel uit maakte. Maarzijn woorden: „Als jullie een. andere trainer kunsten vin- dep, neem hem dan, want het wordt mij ectht teveel", warén begrijpelijk, want regelmatig verliet VVK's tramer voortijdig de tvedstrijd om ook andere verplichtingen7, na te komen. Te recht wenst WK-trainer Baas niet zonder meer te laten gaan en 'zal als blijk van waardering eeri feestavond en passend ge schenk aanbieden. Rotterdam —Met de wetenschap dat het moest winnen om aan de top te blijven ging Schiedam se Boys tegen Eureka fel van start. De thuisclub werd van meet af aan in de verdediging gedrukt. Alles wat De Boys was, stond op de helft van Eureka, dat geheel in paniek ging verde digen. Het deed dat niet best want juist doordat paniekvoetbal,' ver dween er tot twee keer toe een bal via een Eurekavoet in het doel. Zo kon De Boys de eerste helft afsluiten met een voor sprong van 0—2 zonder zelf te hebben gescoord. Ook in de tweede helft bleef Schiedamse Boys doorgaan met drukken maar het duurde toch nog tot kort voor het einde voordat de beste speler van Schiedamse Boys. Koos Klein, de eindstand definitief op 03 kon brengen. Een dik verdiende overwinning voor de Boys, een overwinning die weer perspec tief opent. Schiedam De wedstrijd Excel sior—Kranenburg werd er een met 2 totaal verschillende helf ten. Excelsior speelde voor de rust een bijzonder goede partij voetbal. Er wend goed positie gekozen en de vloeiende combi naties deden het publiek de kou de vergeten. Na de thee was daar niets meer van over en werd het spel steeds matiger. Het laatste fluitsignaal klonk dan ook voor spelers en puWieR als een verademing. Het was na een kwartier spelen dat Rob Ruts goed kon doorbré ken. Hij schoot tegen de doel man aan, 'maar het bleek uit stel. Het leer werd slecht uit verdedigd en kwam op de rech tervleugel terecht, waar Van Geideren er zich meester van kon maken. Zijn. uitstekende In zet werd door Smit goed afge werkt en zo leidden de Schie dammers met 1—0. De doelman van de bezoekers was b.jJ «deze aktie gewond ge raakt en 'werd korte tjjd later vervangen- door een veldspelen Goed.: werk. 'van Berry Jansen gaf Ruts degelegenheid de stand in de 3e minuut op 2—0 te brengen. Excelsior meende op rozen te zit- t ten en het te zelfverzkerde voet- 'M bal, was er mede de oorzaak van dat Kranenburg kort voor de rust door Kloorterug kon komen tot 2—1, Na de rust werd het al heel snel duidelijk dat Excelsior heel wat minder speelde dan de eerste helft. Kranenburg profiteerde daarvan om door Bos tot de ge lijkmaker te komen. Even nog veerde Excelsior op en het kwam tot een goede aanval. Verdediger Sluiters had de pech toen hij die aanval trachtte te onderbreken, de bal verkeerd op de schoen te krijgen. Tot zijn grote schrik scoorde hij voor Excelsior een doelpunt 32. Kort voor tijd scoorde Van der Veg met een ver hard schot de gelijkmaker 3—3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4