SCHIEDAMSCHE COURANT Station krijgt in voorjaar sc hoonmaakbeurt Prinses Beatrix gast van SRJJ in Schiedam Jeugd vernielt en toiletten ruiten Jeugdraad krijgt sectie voor werkende Jongeren Salon van de Maassteden wordt weer gejureerd fiorzenaren krijgen voorlichting «ver woning verbetering Waterweg gebied verliest 16.000 inwoners aafMl In april eerste paal voor nieuwe kazerne .fcPEKiNfy* Meldkamer: minder Idaeïiten In 1972: Fototoestel gestolen Jeugdraad wijzigt statuten kranten voor één prijs PSP houdt discussie- avonden NS: Hopeloze toestand -Brandweer verwacht: Ds. Dercksen Maassluis - - emeritus in overleden Autowrakken opgeruimd Technische Milieudienst Drechtsteden ,s DONDERDAG 8 februari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- i pagina'* 99ste jaargang na. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix zal op donderdag 8 maart een infor meel bezoek brengen aan Schie dam. Het bezoek ral plaats vin den in de morgen en zij is die ochtend de speciale gast van de Schiedamse raad voor Jeugd en Jongeren. De SRJJ zal haar voorlichten over de jeugdproble men in Schiedam. Het bezoek draagt een zuiver pri- vé-karakter en het is in eerste instantie dan ook niet de bedoe ling dat de pers of vertegen woordigers van de gemeente aanwezig zijn. Prinses Beatrix wil trachten op deize manier zo objectief mogelijk kennis te ma ken met bet wel en wee van de Schiedamse jongeren. Beatrix maakt op het ogenblik een bijzondere studie van het jeugd- en jongerenwerk en bracht in het kadeT van deze studie ook nog bezoeken aan jeugdgelegenheden in andere plaatsen in het land. De ge meentelijke autoriteiten zijn wel gekend In het bezoek van de kroonprinses, maar zullen er niets mee te maken krijgen, omdat het karakter van het be zoek in de privé-sector ligt en er alleen jeugdproblemen aan gesneden zullen worden. Van een onzer verslaggevers Schiedam Het station Schiedam/Rotterdam West krijgt in het voorjaar een grote opknapbeurt. De Nederlandse Spoorwegen willen daarmee een einde maken aan de vrij haveloze toestand waarin het gebouw en de perrons op het ogenblik verkeren als gevolg van een reeks vernielin gen. De spoorwegen zijn inmiddels niet al te optimistisch over het resultaat van de opknapbeurt, omdat ze ver wachten dat de vernielingen die vooral door de jeugd worden aangericht, wel zullen voortduren. Rayonchef J. H. E. Ockeloen van de NS spreekt in dat verband van een „hopeloze zaak". De spoorwegrecherche is voortdu rend bezig met controleren op het station, maar heeft onvol doende mankracht om die con troles waterdicht te doen zijn. Gevolg: stukgegooide ruiten, vernielde toiletten en hBt bevui len van stationsgebouw en de perrons. „Iedere keer als we een nieuwe ruit laten inzetten kunnen we er op rekenen dat die binnen de kortste keren weer is vernield. Op den duur vraag je je af of het dan nog zin heeft. Dit vooi> jaar knappen we de zaak weer op. Het karwei is al aanbesteed. ■Hl Schiedam Brandweercomman dant M. L. Passchier verwacht dat omstreeks april, mei de eer ste paal voor de nieuwe brand weerkazerne aan de Breedstraat de grond in kan. De aanbeste ding van het gebouw Is een maand uitgesteld, omdat de ambtelijke voorbereidingen voor de bouw nog niet helemaal rond j waren. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de aanbesteding vorige maand zou plaatsvinden. De aannemers die inschrijven krij gen tweeëneenhalve week de tijd om hun berekeningen te maken, waarna de gunning zal plaatsvinden. Deskundigen verwachten, dat het bouwen op het terrein aan de Breedstraat niet eenvoudig zal 2>jn gezien de slechte bodemge steldheid ter plaatse. Er moeten palen van omstreeks 25 meter worden geheid. De tijdelijke ka- Wroe, waarin het wagenpark staat opgesteld, zal mee verhui zen naar de Breedstraat, waar het gebouw opnieuw wordt op getrokken. Het kantoorgedeelte Van de huidige kazerne, dat nog een restant is van de voor malige brandweerkazerne, zal worden gesloopt zodra de brandweer naar de Breedstraat kan verhuizen. We houden de zaak echt wel in het oog". Op de perrons tocht het enorm als gevolg van het grote aantal rui ten van de stationsoverkapping dat is stukgegooid. Vervanging van deze grote ruiten is een zeer kostbare zaak. Van de rui ten is aan de zijde van de Pa rallelweg ruim eenderde ver nield. De spoorberm is bezaaid met ^stukgeslagen ruiten, u Als voö^amste'^daëers^^wijzëri' "'de"' Spoorwegen de jeugd aan, die in. de buurt van het station speelt. tn de toiletten zijn eveneens ver nielingen aangericht. Een van de urinoirs moest er aan gelo ven en ligt in brokstukken op de grond. Zeep, toiletpapier en handdoeken ontbreken. De heer Ockeloen: „Als er een rol toilet papier opgehangen wordt wil de jeugd die nog wel eens uitrollen door de gangen van het sta tion". De rayonchef betreurt het, dat het station Schiedam er haveloos uitziet. Optimistisch over verbe tering is hij niet erg. De Spoor wegen hebben overigens niet al leen problemen met verniel zucht van de jeugd: in de afge lopen weken werd ook weer een groot aantal ruiten van abri's van de RET die op diverse plaatsen in de stad zijn opge steld, vernield. •"Een ^roof aanto! ri&err opééhvarf Hè perrons fsvermefiJ. Gevolg: He reizigers staan op de tocfof. CHIN IN» RESTAURANT met afzonderlijke <3^ gelegenheid voor afhalen van diners. Wj- Volop parkerruimte /g?} aan voor- en achler- zijde. 4# TELEFOON 70 75 42 A&Z MEÜÜLANDPLEIN 19 Schiedam De salon van He Maassteden wordt dit jaar van 24 maart tot en met 23 april In het Stedelijk Mu seum In Schiedam gehouden. In tegenstelling tot de salon die in 1971 is gehouden, zul len de Ingezonden werken weer gejureerd worden. Het ls dit jaar de zesde keer dat de Salon van de Maassteden wordt gehouden, de eerste keer was In 1963. Beeldende kunstenaars, die In het Rijnmondgebied en naas te omgeving wonen, kunnen werken inzenden. Echter, in tegenstelling tot de voor gaande jaren zullen geen Delftse kunstenaars werken kunnen inzenden, omdat In Delft, een expositie wordt ge houden van beeldende kun stenaars enkel uit deze stad. Op de salon zullen ongeveer 300 werken kunnen hangen, dit mede in verband met het budget van het museum. De expositie zal op vrijdagavond 23 maart gewoon, opgenge- steld worden, zonder officiéél Morgenmiddag wordt de foto tentoonstelling van Yousuf Karsh geopend. Inleider zal de hoofdredacteur van het weekblad de Haagse Post zijn, de heer W. L. Brugsma, en openaar is de heer Char les P. Stone, eerste secreta ris van de Canadese ambas sade, Tevens zullen impres sies van deze tentoonstelling te zien op het televisiejour naal. Het museum heeft naar aanlei ding van deze tentoonstelling naar alle scholen brieven ge stuurd. Men hoopt dat de scholen met de leerlingen de tentoonstelling zullen bezoe ken en er eventuele werk stukken van zullen maken. De expositie, die als thema heeft „Men who made your world" (er zijn portretten te zien van veel beroemdheden) is een reizende tentoonstel ling en komt uit Frankrijk en Beligë. Schiedam is de eerste Nederlandse plaats waar het werk van Yousuf Karsh te zien is. Schiedam „Jong zijn bek houden?" Onder dit motto houdt de Schiedamse raad voor jeugd en jongeren een bijeenkomst voor wer kende jongeren. Het is de bedoeling binnen de SRJJ een aparte sectie voor werkende jongeren op te richten. De bijeenkomst wordt gehouden in centrum De Kreek aan de Lange Haven 92 en begint om acht uur. Uitgenodigd zijn alle werkende jongeren en enkede organisaties die zich met hun belangen be zighouden. De SRJJ wil met het oprichten van deze sectie ko men tot een overlegorgaan voor niet alleen al bestaande organi saties en instellingen voor wer kende jongeren in Schiedam, mar ook voor actiegroepen en anderen die zich met hun proble matiek willen bezighouden. Het is wellicht mogelijk, aldus de SRJJ, om te komen tot het op zetten van een informatiebulle tin, dat al dan niet regelmatig kan verschijnen en dat kan wor den uitgereikt op plaatsen waar veel werkende jongeren komen. Maassluis Gistermiddag is de vrijdag 2 februari overleden ge reformeerde emeritus predikant ds. K. W. Dercksen in besloten kring begraven op de algemene begraafplaats in Maassluis. De heer Dercksen is zeventig jaar geworden. Vooraf werd een rouwdienst gehouden in de Im- m-anuëlkerk, waarin ds. A. J. Aaflink, geref. predikant te Maassluis, voorging. Karei Willem Dercksen werd op 26 jan. 1903 in Amsterdam ge boren. Zijn eerste gemeente was Maastricht, öp 2 november 1941 kwam hij naar Maassluis, waar hïj in 1968 emeritaat kreeg. Daarna bleef ds. Dercksen 1» Maassluis wonen. geërst.Schiedam De Centrale Meld- en Regelkamer van het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft in de eerste helft van ja nuari 1973 503 klachten ontvan gen ovher geluidshinder of lucht verontreiniging. In dezelfde pe riode La 1972 waren dat er 699. Van de klachten hadden er 459 (608) betrekking op staak en 44 (91) op lawaai. In de tweede helft van januari werd 528 (474) maal geklaagd, waarvan 451 (390) maal over stank en 7 7(84 )maal over ge luidsoverlast De cijfers tussen haakjes zijn de cijfers over de twee periodes in 1972. Schiedam De gemeentelijke reinigingsdienst heeft negen au towrakken uit het straatbeeld j verwijderd en naar het wrak- j kenterrein aan de Van Heek- straat gebracht. De wrakken stonden aan de Buitenhaven- weg, Rembrandtlaan, Nieuwe Haven, Gordonstraat, Nieuw Mathenessestraat en aan de Van Heekstraat Schiedam De bewoners van de Abbenbroekse- straat zullen worden voor gelicht over de laatste ontwikkelingen rond het renoveren van hun wonin gen. Daarvoor wordt een voorlichtingsbijeen komst gehouden op maan- ciale Belangen aan de Lange Haven 73, aanvang 8 uur- Het bestuur van de Vereni ging Volkshuisvesting en de Nationale Woningraad zullen informatie ver strekken over de woning verbetering, die in Schie- dam-Zuid bloksgewijze plaatsvindt. Schiedam Het waterweggebied is door het teruglopen van het Inwo neraantal van Schiedam en Rotterdam in 1972 ruim 16000 inwoners kwijt geraakt. Dit blijkt uit een overzicht van het Openbaar Li chaam Rijnmond over 1972. De gemeenten Rotterdam en Schiedam zijn de enige KIJnMoridgemeenten, die bun bevolking zagen teruglo pen. Rotterdam met 16000 inwoners en Schiedam met L780 Door de groei van een aantal ge meenten in Rijnmond kon het inwoneraantal enigszins op peil gehouden worden, maar niet voorkomen kon worden dat het totale Rijnmondgebied in 1972 8.000 inwoners „verloor". De afdeling bevolking van de ge meente-secretarie heeft de terug loop van de bevolking van Schiedam Inmiddels nader uit gesplitst. Een gedetailleerd overzicht Uit 1972 leert, dat ruim 5,509 personen uit Schie dam zijn vertrokken en dat er zich ruim 3.200 hebben geves tigd. Een vestigingstekort dus van bijna 2.300. In totaal zijn 1.055 gezinnen met een gemiddelde grootte van 3,2 personen uit Schiedam vertrok ken. Er vestigden zich 513 ge zinnen in Schiedam- Daarvan was de gemiddelde grootte 3 personen. Het grote vertreko- verschot is een absoluut record en is zeker in de afgelopen tien jaar niet zo groot geweest. Uit de vertrekcijfers blijkt dat het merendeel van hen die zijn. ver trokken buiten het Rijnmondge bied of zelfs buiten de Randstad is gaan wonen. Bijzonder in trek blijken provincies als Noord-Brabant, Gelderland, Noord'hHoIJand en Utrecht. Van de Rijnmondgemeenten bleken uit Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis de meeste Schiedam mers te trekken. Schiedam De Schiedammer M.P, van B. heeft aangifte ge daan van diefstal van zijn foto toestel uit zijn van aan de Van Maanenstraat geparkeerde auto. Het toestel heeft een waarde van 600,-. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft dinsdagavond tijdens een bui tengewone ledenvergadering be sloten tot het wijzigen van de statsten. De wijzigingen houden in, dat het algemeen bestuur wordt geko zen via de secties, die deze maand moeten worden opge richt, het dagelijks bestuur wordt samengesteld uit een aan tal mensen, die worden gezocht op basis van ervaring en capa citeit. Voorts is besloten, dat de twee stafleden van de SRJJ in het vervolg deel uitmaken van het algemeen bestuur. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten t» ontvangen voor de pri|» wtnB één: de Schiedamse Courant met nieuws uit uw «ad en omgeving, «n hetf fiotterdamsch Kleuwshlad met het 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws.I Geel ons nu opdracht ook-bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting,! de SC en RN te bezorgen en ontdek zeil Oe vele pluspunten. Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam 3tuurm,i.v,: da SC en RN 14 dagen gratis naar: straat woonpi. telefoon Schiedam De PSP-afdeling Schiedam belegt een aantal dis cussieavonden over actuele poli tieke en maatschappelijke pro blemen. De eerste daarvan gaat over „Arbeidersraad of onder- nemerstaat" en wordt gehouden op meandag 19 februaü in ge bouw Christelijk Sociale belan gen, aanvang 20 uur. Inleider is de heer A. B. Vassena, Dordrecht Op 4 mei wordt de Technische Milieudienst Drecht steden ingesteld. Dsze dienst is de opvolgster van de Commissie Milieuhygiëne Drechtsteden. De laatste da a van de commissie was het besluit tot instelling van de Milieudienst. Mr. H. B. Enge'sman, Ld van het college van Gedeputeerde Staten van Zutd-Holiand, zal de Milieu dienst op vrijdag 4 mei in een vergadering installeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1