doelbewuster Bruynzeel ontmoet 'ontspannen Iduna Succes: twee IN DE GR AD ATIE SFE ER s 1 1 kansen Slechts drie thuisduels Hermes: eerste r sterkste tien HANDBALLERS „THUIS" IN ROTTERDAM n.Ve Schiedamsche Courant VRIJDAG 9 FEBRUARI 1974 Van onze sportredactie Schiedam Onmiddellijk na de knappe triomf op het „thuis" zo sterk geachte Fortuna, bracht SW's lange centrum-verdediger RI- nus Steenbergen het groeiende roodgroene zelfvertrouwen onder woorden: „En nu verliezen we ook geen wedstrijd meer". Het lijkt een wat loze kreet, maar het illustreert hoe SW zich mentaal op richt na de twee achtereenvolgende overwinningen op vreemde grond. Maar meer nog dan het resultaat, spreekt de manier waar op, want ondanks een minimum aan treffers dartelt SVV aanzienlijk doelbewuster richting tegenstander, dan enkele weken geleden. Vanuit die weer wat opgepepte - de aanleiding geven tot een ge- positie blikt SVV weer openhar- matigd optimisme, tig omhoog, om prompt te con- Toch verwacht Rinus Gosens niet Benauw moment voor SW. Maar juist lie defensieve werkijver illustreer! SW's wil om niet te ver liezen, waardoor Jan Groeoeweg (10) naast Dick van de Korput (5) en Leen Warnaar het 'muurtje' completeert. stateren dat het verschil met de top beperkt' bleef tot een, ver schil van negen veriiespunten. Het geeft het komende duel te gen Aïmelo's Heracles weer een. spanningsfactor, terwijl ook de. verrichtingen in de derde perio- dat het „sukkelende" Heracles zich'doelbewust defensief zal.'in- graven: „Nee, ik verwacht dat zé' heus wel de aanval zullen kiezen". Niettemin betekent het komende duel. voor SVV's-oefen- meester méér dan alleen maar een tegenstander. Gosens: „Ik speel nu achter elkaar tegen twee vorige bazen van me, waarvan de eerste (Fortuna) werd gewonnen en ik uiteraard ook van Heracles wil winnen". Waarbij ongetwijfeld de hoon die Gosens in Almelo moest verde digen een rol speelt, maar te vens voor de roodgroene selek- tie een extra prikkel vormt. SW verloor toen. met 2-fl en. - verliet met een irriterend: „Go sens, ha, ha, ha", het veld. In de opstelling van zondag ook deze keer weer geen wijzigin gen: (doel) Jan van der Vel den; (achter v.l.n.r.) Dick van - de Korput, Rinus Steenbergen, Aad Oosterholt en Maarten van Beek; (midden) Ties van. Dup- pen, Wim Mulder, Leen War naar en John van der Spek; (voor) Jan Rijkuiter en Jan (voor) Jan Rijkuiter en Jan Groenweg. Van onze tafeltennismedewerker. Schiedam In de ereklasse wordt zaterdag al begonnen aan de ré- tumwedstrijden van de tafeltenniscompetitie. Bruynzaal Kitchen' Eagles speelt in de sportzaal van Den Hommel in Utrecht tegen Iduna. Het is voor de Schiedamse Ereklasser weer een belangrijk duel. Na de ontmoeting met Valkenburg, die winst opleverde, moe ten er in Utrecht ook weer punten gescoord kunnen worden. Als de Eagles daarin slagen wordt hun plaats in de middenmoot van de Ereklasse nog steviger ingenomen. Van onze sportredactie Schiedam Een vluchtige controle op de Schiedamse voetbalvelden leerde gis termiddag dat voetballen daarop wel een uiterst on zekere zaak zal worden. Vooral op Harga - waar SW gistermiddag de trai ning verplaatste naar de Maasboulevard - voorspel len centimeters diepe plas sen een „stil" voetbalweek- einde, en waar dan wèl ge speeld gaat worden in ie der geval een „waterige" bezigheid. Maar juist het aantal thuiswedstrijden is gering, want alleen PPSC, SFC en Ursus duelleren op eigen grond. De - qua weersomstandigheden minst kwetsbare groep, de KNVB-ers verdedigen met uitzondering van de zater dagclubs, hoge klasserin gen. Schiedam, Ursus en Martinlt „gokken" nog steeds op titel en promotie gesteund door de we tenschap de kansen nog steeds in eigen hand te hebben. Wat niet langer opgaat voor Thurle- de's Excelsior, dat echter eervol achter koploper BEC wenst te finishen, al hoopt trainer Bram Monshouwer („We zijn oog steeds niet kansloos") op meer. Vanuit een duidelijk bescheidener positie tracht tweede klasser DHS komende zondag de enkele weken geleden gestrate opmars extra allure te geven tegen bet - door een minder aantal wed strijden - eveneens laag geklas seerde Spartaan'20. Harxy Bou quet's woorden: „We zitten weer in de lift", werd door de geelzwarte selektie onderstreept met een snelle vlucht uit de de gradatiezone. Excelsior '20 zal, mits attent, wei nig-problemen ondervinden bij 't beduidend lager geklasseerde Paraat, evenals „Schiedam" dat echter tegen Rava bewees dat een wekenlange koppositie „kwetsbaar" is. Moordrecht mist echter de dadenrang die Rava sterkte, waardoor de for- jnatie van Nico van Kuet mag hopen op een misstap van de concurrentie. En juist tegen misstappen moet ook Ursus zich gaan wapenen, want even gtog het mis, of prompt profiteerde belager IFC, terwijl ook het Maassluise VDL werd terugge worpen, maar aast op een vol gende „vergissing" van de Coen Poulus-equipe. Zondag lijkt de gradatiekandidaat Hardinxveld echter, behoudens de verwachte „noodsprongen", geen tegen- stander die Ursus' kampioens- illusies kan verstoren. Hetgeen ook voor Martinit geldt, dat onverstoorbaar doorgaat met het dichten van het gat met koploper DEH. Tegenstander DJS kan echter in regelrecht degradatienood verrassend veel •weerstand bieden. i Voor Martinit betekent hef komende duel tegen het laaggeklas seerde DJS eenx kwestie van overeind blijven. Waarmee dan niet zoais hier tegen Merweboys, een ferme sliding wordt bedoeld. AFDELING In de afdeling wordt zondag op Thurlede - mits het veld niet als onbespeelbaar* door PPSC wordt omgeploegd - beslist of SFC de greep naar de top kan. voortzetten. De formatie van. trainer Wim Poulus knokt zich vanuit een ogenschijnlijk lage positie verrassend sterk naar voren en kan door bet winnen van - achterstallige wedstrijden kansrijk op gelijke hoogte ko men met de koplopers. Waarbij zondag winst op Abbenbroek vereist is. een verussende tussensprint het derdeklasserschap veilig stellen.'In de afdeling komt al leen GTB in aktie, met de be doeling bij Oude Maas een te rugkeer in de top te bewerkstel ligen. HBSS-topscorer Wim Houtman wordt door de Rijsoord-verdediger van scoren afgehouden.' Echter ook tegen CSVD rekent HB5S op de attente goaltjesdief. Schiedam Een serie van drie uitwedstrijden op rij, Hermes' opgave voor de komende we ken: Papendrecht, CW en Xerxes. Hoewel Hermes op vreemde bodem nog Steeds geen winst boekte, is trainer Henk Nebbeling „dapper" genoeg om op vier punten te hopen. Het geen inhoudt dat er tenminste eenmaal moet worden gewonnen en daarbij is Papendrecht zeker niet de gemakkelijkste kandi daat. In de voorhoede lopen ra zendsnelle en levensgevaarlijke spelers als amateur-internatio nal Van der Linden en Pegtel rond, die het vijandelijke nylon soepel weten te vinden. Henk Nebbeling: „We moeten voorzichtig zijn voor die lui, en daarbij vind ik het ontzettend prettig dat Piet van de Burg er weer; bij is. Hij is zijn amande len-operatie conditioneel weer volledig te boven, zodat we in dezelfde opstelling kunnen spe- len al s tegen DéMusschen". Hetgeen betekent dat Ger Lagen dijk ïweér middenvelder wordt, tenkoste van Jaap deBruin, wiens meespelen overigens bij Theo 'de Raay en Wil Jung tot kwade gezichten én een gewei gerde reservebank-positie leid de. Henk Nebbeling: „Dit kan natuurlijk niet en beiden weten inmiddels dat ze de komende wéken de consequenties van hun gedrag moeten aanvaarden. Wat dat precies inhoudt, daar laat ik me liever niet over uit. Verder hoop ik dat Harry van Buuren weer eens gaat draaien, zoals we aan het begin van het seizoen van hem hebben gezien. Het is waarschijnlijk omdat hij te snel ontmoedigd is, als het even verkeerd gaat en vervol gens een beetje van de kook raakt". Opstelling:Spermon; De Raay, Weeda v:d. Burg, Commijs; Van Buuren, Lagendijk, Van Baarle; Van de Voort, Roozen, Muylaert. In de Beurs werd met 7-3 gewon nen en Iduna, dat debuteerde, maakte toen een erg gespannen indruk. Op eigen tafel zullen zij zeker sterker voor de dag ko men. Als de goede vorm er is moeten Hans van den Broek, Hans Lingen en Cas van Koets veld met de punten huiswaarts kunnen keren. NOaD speelt na twee nederlagen haar derde ontmoeting in de promotie-Ereklasse, In de Beurs komt JCV op bezoek, dat uit de Ereklasse degradeerde. De spe lers uit Vught zullen graag weer hun come-back op dit hoge ni veau willen beleven en ze zijn een van de kanshebbers voor de titel. NOAD zal er alles aan willen doen om zich in deze klasse te handhaven en nu toch beter voor de dag willen, komen dan in de eerste wedstrijden. Mis schien zitten er voor Knikken- berg, Zindy, en Bayings tegen Van Ham, Van der Zee en Para wel verborgen mogelijkheden. De wedstrijd in de Beurs begint om zes uur. Bruynzeel Kitchen Eagles 2 gaat naar het verre Maasbreei Na de zege op Wibats leverden de ont moetingen met Irene en VDO geen positieve resultaten op. Te gen Maasbree is het zeker en lastig karwei, maar helemaal met lege handen hoeft Bruyn zeel toch niet uit Limburg terug te keren. De goede vorm, die Ron van der Aa (momenteel) de monstreert, maakt hem kans rijk tegen alle Maasbreeërs. Als dan ook Arnold Koot en Peter van den Broek het zegepad we ten. te hervinden is er een 5-S resultaat.haalbaar. Schiedam De zwemclubs zijn het komende week einde op diverse wed- strijdvelden actief. De ploeg van SZC heeft voor zondag een zeer eervolle uitnodiging ontvangen voor de traditionele tien kamp bij het Bredase Su- rae. De Bredase organise rende vereniging heeft de goede gewoonte de sterk ste verenigingen uit te no digen. Met SZC en het organise rende Surae zijn uitnodi gingen verzonden aan: Mo sa (Maastricht), PSV (Eïndh.), VZC (Viaardin- gen), HZPC (Den Haag), Zwemlust (Utrecht), Zian' (Den Haag), VZC/Rit- meester (Veenendaal), 't Y (Amsterdam) en De Devel (Dordrecht). Minder opvallend werkt ook Wil ton aan een duidelijk herstel, waardoor een minder benijdens waardige klassering werd inge- ruild voor een aantrekkelijker Schiedam Dat uitbreiding Tiocitia Aa «.iHdonmtvir W,t positie in de middenmoot. Bij sterk HWD wordt het echter moeilijk voor de ploeg van trai ner Siemons. Niets lijkt een kampioenschap voor FC Nieuwland nog in de weg te staan. De formatie van Henny Clarijs „vermorzelde" het zwakke Jai Hind (11—0) en - lijkt ook bij Hurricanes zeker van de zege. ZATERDAG HBSS, weliswaar vierde op de ranglijst maar nog niet veilig voor degradatie, zal ongetwij feld prohlemen ondervinden bij het Delftse CSVD, dat zich na een zwakke start uitstekend her stelde en Aad Bierhuizen's for matie ruim passeerde. Wat niet gezegd kan worden van Die Haghe, tegenstander van v PPSC, maar wel de ploeg van piet de.Wolf in de eerste wed strijd met een deling verraste, PPSC lijkt kansloos voor de ti tel Die Haghe kan echter via \ran de bestaande sporthal- accommadatïe dringende noodzaak is, wordt zondag door de handballers onder streept. Maar liefst vijf „thuiswedstrijden" moeten uitwijken naar de Rotter damse Energiehal, Betreft het hier nog slechts de eer ste teams, ook in de lagere bandvalregïonen „leeft" dit probleem: vijftien teams verhuizen tijdelijk naar Rotterdams grondge bied. In die Energiehal strijdt het eer ste damesteam van DWS tegen naderende degradatie. Tegen stander is het één punt hoger geklasseerde Kwiek Sport uit Den Haag dat het eerste duel tussen de beide degradatie-kan- dldaten met «en nipte 4—3 win- De Wilton-aanval doorbreekt de Verburgh-blokkade.Zondag wacht hef als laatste geklas- nend afsloot. Hoe belangrijk voor de Schiedamse dames het komende duel is, blijkt uit de laatste competitiewedstrijd te gen het Goudse Vires, waarte gen normaal gesproken winst niet haalbaar, is. Alles spitst rich toe op het naderende duel dat in feite de beslissing brengt. seerde Duinoord met de bedoeling die lage positie te verlaten. een zege op het sterke Hygïea, waardoor de Schiedamse voor sprong op het laatste' geklas seerde Duinoord werd terugge bracht tot twee punten. citroen AFDELING VERKOOP: TEL. 2S.37.05 DWS-reserves hebben twee ach terstallige wedstrijden goéd te makenwaardoor de twee pun ten voorsprong van Wilton onze ker bezit zijn. Onzeker is oak Wiltons kans op succes tégen DEGRADATIE het Rotterdamse Meeuwen 2 dat Ook voor de dames van Wilton in de eerste wedstrijdeen dui- speelt de degradatiesfeer een Degradatie, ook voor de heren delijke 189 zege behaalde, beslissende rol. in het duel tegen van Wilton die om dit te voorko- - Voor de dames van UVG zijn alle Ook de heren van UVG leken lan- het Poeldijkse Duinoord. Een men stadgenoot DWS 2 moeten competitie spanningen verdwe- ge tijd kanshebbers voor de ti- tegenstander die verraste met voor blijven. Maar juist de nen en is de wedstrijd tegen tel, maar werden door enkele Roda slechts een formaliteit nu de titel reeds met veel machts vertoon Schiedams bezit is ge worden. UVG moet het zondag echter zonder trainer Gerard van Eyk stellen die voor een meniscus-operatie in het zieken huis is opgenomen. misstappen weer wat terugge worpen. Echter nog niet ver ge noeg om alle hoop te laten va ren, want juist door een inzin king van het Maassluise XJnitas kunnen de Schiedamse kansen plotseling weer hoopvol, keren. In Hoogvliet lijkt UVG echter weinig problemen te ondervin den tegen de club van die naam, die in Schiedam via een 2S—3 nederlaag moest ondervin den dat UVG toch echt te sterk is. CONCURRENT Unitas is ook voor de dames van Scylla de grootste concurrent op weg naar de titel. Die overigens door de nederlaag van afgelo pen zondag weer \vat verder, af is, maar door het winnen van een achterstallige wedstrijd weer kan slinken tot twee pun ten. En juist Unitas is Scylla's komende tegenstander zodat de achterstand op de Maassluise koploper zelfs in veriiespunten weer kan worden gelijkgetrok ken, In tegenstelling tot de dames heb ben de heren van Scyila weer wat extra puntjes nodig om uit de buurt van hekkesluiter Ato- mium 2 te blijven. Of die vier punten voorsprong in Krimpen a/d IJssel tegen Treffers kan worden vergroot valt te betwij felen, mede gezien de 8-11 zege van Scylla's tegenstander in de eerste wedstrijd. Schiedam In navolging van he£ dames handbalteam van UVGi hoopt het korfbal tem van „Suc ces" zondag Schiedams tweede zaalsportkampioen van dit seï- zoan te worden. De ploeg van trainer Kooïjmans krijgt daar voor twee ka/nson, waarvan de eerste wedstrijd, in Krimpen a/d IJssel tegen KOAG, reeds de fel begeerde titel kan bezor gen. Een. dag later, zondag, volgt, het thuisduel in sporthal Margriet tegen HPV, dat daardoor eventueel als formaliteit kan w or dan afgedaan. Overigens ontmoet „Succes" in deze ploe gen niet de gemakkelijkste te genstanders, want reikte KOAG In de eerste wedstrijd naar een 4-4 deling, HPV slaagde er zelfs In de Schiedammers resoluut te bedwingen; 3-5. Echter ook de eerste wedstrijd,1 tegen KOAG, is nog geen zekere zege, want juist deze tegenstan der is „Succes" grootste con current op slechts één punt ach terstand. Mede gezien het be lang van deze duels en het op merkelijke verschijnsel dat-de spelers Kooijmans „voorzichtig" gemaakt, waardoor de opstel ling voorlopig niet bekend ge maakt wordt en de training van vanavond de doorslag moet ge ven. ONGEBROKEN In de sporthal De Vlïegermolen',in Voorburg moet Odi, wil het aan spraak blijven maken op hand having in de tweede klasse, moeten winnen van VEO dat.in Schiedam echter een duidelijke 0-4 zege boekte. Waarmee ook in dat duel de grote inzet van Odi niet gehonoreerd werd en de kreet naar meer geluk on beantwoord bleef. Niettemin gaat Odi het „ongebroken" weer opnieuw proberen. Opstel ling: G. den Boer, E. v. 't Hoff, B. Mensinga, E. Spruijt, H. Bier man, C- Toussaint, A. v. 't Hoff en T.Spruijt. OEFENINGEN „Schiedam"-trainer Frans Geluk heeft de afgelopen dagen met zijn selectie druk geoefend op dat onderdeel wat de roodzwar ten zo plotseling in de steek liet: hetschieten. Door deze schotloosheid zakte „Schiedam" van een fraaie eerste plaats dui delijk lager en incasseerde drie achtereenvolgende nederlagen. Toen deze problemen nog niet aan de orde waren, won „Schie dam" van Vlaardingen. de ko mende tegenstander in de sport hal Margriet, maar door de re cente oefeningen hoopt „Schie dam" weer eens op winst. Op stelling: A. Ligthart, N. Majoor, N. Sluimer, G. Veer, A. Jansen, C. Nieholt, P. Nab en F. Veer. Programma: (zaterdag) KOAG— Succes 20.00 uur en VEO—Odi 20.10 uur; (zondag) Succes— HPV 17.10^ uur en Schiedam— Vlaardingen 12.50 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4