HELFT VAN WERKLOZEN IN NIEUWE WATERWEG-NOORD UIT SCHIEDAM esregeling in zusterhuis o Actiegroepen werken aan sectie-vorming Groot tekort aan I Gemeente: geen interesse voor woonwensen mmmmmmimsM l|l®§ll#ïSilJlil Complex woningen bijna gereed Open Deur- dienst in Grote Kerk 2 kranten voor één prijs Regels blijven gelden voor internaat 88 vx-f Praten over Java en Bali In Vlaardmgen en in Schiedam: Sê 1 Gezinsverzor- ging naar Korenbeurs Vrouw glijdt uit over schil ZATERDAG 10 februari 1973 4 pagina's 90ste jaargang no. 2*1638 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETH3L Van één onzer verslaggeefsters Schiedam De werkloosheid heeft in januari In Schiedam schrikbarende vormen aangenomen. Bijna 50% van het totaal aantal werklozen in het gebied Nieuwe Waterweg- noord zit in Schiedam. Daarmee heeft Schiedam eeu triest record bereikt van 740 werklozen, In één jaar tijds zijn er maar liefst 244 werklozen bijgekomen. In Vlaardingen is de situatie iets minder onrustbarend. In januari telde deze buur gemeente „slechts" 513 T werklozen ïn vereeffikinz In verseh^ns met voorgaande wenaozen. in vergelijking d stiiaine van werk- nlstratieve sFeer js de arbeids markt bovendien ook iets willi ger geworden. met vorig jaar is de toe stand hier iets stabieler. Het aantal werklozen is in Vlaardingen in één 'jaar gestegen met 67 werklozen. In Maassluis zijn in janua ri 159 werklozen opgegeven aan het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Wa terweg Noord, in Maasland 6, in Rozenburg 77 en in Hoek van Holland 27. OPTIMISME jaren is de stijgingvan werk loosheid minimaal: in 1972 steeg de gereserveerde mannelijke ar beidsreserve met ,93 en die van vrouwen met 10. Uit de cijfers maakt ir. Nugteren op dat de economische situatie zich aan het stabiliseren is. Wel komen er meer nieuwe aan vragen binnen dan m december het geval was, maar de lopende vraag bij mannen is toch ver minderd met 225 tot 979, Bij de vrouwen' nam de vraag slechts met 9 toe tot S97. Momenteel is de verhouding aanvraag aan bod bij mannen 11:13 en bij vrouwen 14:9. Al rijn er sinds december vorig jaar. in het gehele gebied 29 mannelijke werklozen bijgeko- Van de 1.522 werkloze rnan- men, ir. J. P. Nugteren, de di recteur van het Gewestelijk Ar beidsbureau, ziet de toekomst optimistisch tegenover. Hij vindt de situatie momenteel tamelijk stabiel. En verwacht zelfs dat de werkloosheid snel zal gaan afnemen. 'Mede doordat straks de aanloop goed gaat beginnen als dë tankbouw op de Maas vlakte voor een olieconsortium van start gaat. De orderporte feuilles bij de metaalbedrijven hebben enige betekenis gekre gen en daarmee is ook weer een - nieuwe.vraag-,- naar arbeidt, krachten ontstaan. In dé adml- nen in het gebied Nieuwe' Waterweg-noord zijn er cir ca, 100 boven de 45 jaar. Het arbeidsbureau zal bin nenkort een lijst met de gegevens van deze werk zoekenden verspreiden. Daarmee hoopt men de be middeling van deze groep te bevorderen. Schiedam Het is moeilijk vast te stellen hoeveel woningen er in Schiedam ontbreken voor mensen die onvoldoende zijn ge huisvest of voor alleenstaanden die een betere woning wensen dan ze nu bezitten. De gemeep- te Js niet van plan hiernaar een onderzoek in te stellen, omdat het antwoord, vindt de gemeen te van zéér ondergeschikte bete- kenis zal zijn. Ónder die groep l vallen ook mensen die in goede woningen wonen die bijvoor beeld omdat; ze te klein zijn niet voor hun gezin geschikt zijn. Dit antwoorden b. en w. op vra gen van het PCG-raadslid P. Poot over het ontbreken van goede woningen aan het Schie damse woningbestand. De heer '.Poot stelde, zijn vragen'naar aanleiding van een artikel In de Schiedamse Óourant van 10 ja nuari over het maandoverzicht over. november 1972 van het bu- 8 ..reau Huisvesting. Dé heer Poot wilde weten of de daarin aangegeven cijfers op juistheid berustten en met wel ke frequentie inschrijvingen als woningzoekende op hun geldig heid worden getoetst. B. en W. antwoorden dat een algemeen onderzoek daarnaar slechts spo radisch plaatsvindt. Het laatste onderzoek is ia 1971 gehouden. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft don derdagavond tijdens een vergadering in het centrum De Kreek de basis gelegd voor een sectie actie-gericht jongerenwerk. De samen stelling van de sectie wordt donderdag S maart bekendgemaakt, ook wordt dan een vertegenwoordiger gekozen, die namens de sectie zit ting neemt in het algemeen bestuur van de SR JJ. Vlaardingen De afdeling Vlaar- dingcn-Zuid van de NCVB houdt op woensdag om 29,00 uur in de Maranathakerk haar afdelings vergadering. Spreekster tijdens deze. bijeen komst is mevrouw Collet-Schui- tenmaker uit Maassluis, die een lezing houdt over het leven van alledag op Java en Bali. Ze licht haar ervaringen als huis- vrouw, op die: Indonesische ei landen toe met een film. De ongeveer 25 jongelui op de vergadering, waaronder verte genwoordigers van de Werk groep Schiedam, het Jongeren Adviescentrum, de werkgroep OIK, de Wereldwinkel en het CAR, hebben besloten met hun achterban te gaan praten óver een eventueel programma, de Maandagavond aan de orde te stellen, problema tiek en het contact mét de srjj. Het. is de bedoeling, dat de actie groepen voorlopig regelmatig een informatiebulletin uitgeven, dat het bureau van de SRJJ verspreidt, zodat de groepen van eikaars werkzaamheden op de hoogte blijven. De mogelijk heid bestaat, dat deze vorm van communicatie uitgroeit tot het uitgeven van een actieblad van de gezamenlijke groepen. wordt in De Kreek; Lange Haven 92, een op richtingsvergadering gehouden voor de sectie werkende jonge ren.' Hiervoor zijn alle werkende jongeren uitgenodigd om te ko men praten over „Jong zijn-bek houden?" De vergadering be gint om acht-uur.. laad een groot tekort aan tandartsen is, hebben zij het voor het kiezen en kie zen dan voor een betere omgeving, uit de stank Schiedam - In het Waterweg gebied bestaat een groot tekort aan tandartsen. Zo wel in Schiedam als in Vlaardingen zijn er te wei nig en de dertien tandart sen die in Vlaardingen zie kenfondspatiënten behan delen nemen geen nieuwe patiënten meer aan. Alle praktijken zijn overvol. Al les wordt geprobeerd om nieuwe tandartsen aan te He! algemee[1 Zjekc„,onds Vlaar- trekken, maar niets lukt. dingen/Schiedam zit met de haaiden in het haar, al'jaren. Doordat overal in Neder- "Het is een vervelende situa- Nieuwverzekerden bij het zieken fonds bellen wanhopig allerlei tandartsen, tot in de wijde om-, geving. Vlaardingse patiënten vinden na veel overreding soms een tandarts in Schiedam, Delft, Naaldwijk, Berkel, Rotterdam of zelfs In Den Haag bereid hen te behandelen. De Korenbeurs aan de Lange Haven. Schiedam Het bovengedeelte van de oude Korenbeurs aan de Lange Haven, krijgt mot in gang van maandag nieuwe be woners. Nu de gemeentelijke woningdienst is verhuisd naar het stadskantoor zijn er een aantal ruimten vrijgekomen voor de Stichting Gezinsver zorging Schiedam. De vestigin gen van deze stichting aan de Parkweg 95 en Lange Haven 106 zullen met ingang van maandag zijn gesloten. tie", de mensen raken ongesa- neerd", zegt AZVS-directeur: L, van Pelt. Het ziekenfonds zegt kosten noch moeite te sparen om nieuwe tandartsen aan te trekken. Den Haag heeft on langs een grote advertentie ge- plaats met een oproep voor tien nieuwe tandartsen. Voor het ZZVS is dat niets nieuws. 'Wij hsbben al veel reclame ge maakt In Schiedam hebben we aan de Ruijs de Beerenbrouck- laan zelfs een complete behan delingsruimte Ingericht met woonruimte en al. Nieuwe huis artsen komen wel, maar de tand artsen komen liever niet in 'de stank. Ook hebben weinig tand artsen er zin in, meteen met een stampvolle praktijk te be ginnen". Zo is de laatste nieuwe tandarts in Vlaardmgen al weer twee jaar bezig en zijn praktijk was al snel vol. "Er is een zo groot aanbod", zegt de heer Van Pelt, "dat een nieuwe praktijk al bin nen een maand vol zit". Buiten hun schuld krijgen de mensen slechte gebitten en er valt niets meer aan te doen dan te blijven bedelen bij tandartsen om "er even naar te kijken". Het AZVS ls voortdurend in over leg met de gemeente Vlaardin gen, met het Haagse départe ment en met het plaatsingsbu reau voor tandartsen. In Schie dam is de situatie iets minder slecht, al. zitten de tandartsen daar ook met volle praktijken. Alle tandartsen hebben er kort geleden hun praktijken weer opengesteld, uitsluitend voor Schiedammers. Gedwongen door het grote gebrek aan landartsen in Vlaardingen heeft het AZVS de saneringster mijn van een half jaar al ver lengd.— voor onbepaalde tijd. Zeker die halfjaarlijkse routine controles zijn voor nieuw-ver- zekerden verleden tijd. Hun eni ge hoop ls een tandarts te vin den in een andere plaats waar ze terecht kunnen op fondsvoor- waarden. Aan VGrave- andseweg: Schiedam De eerste wo ningen van het in aan bouw zijnde complex aan de 's-Gravelandseweg zul len eind februari worden opgeleverd. In totaal zul len er in de komende maanden 92 woningen worden voltooid, waarvan 72 driekamerflats en 20 vier- of vijfkamerwonln- gen. Voor alle drie soor ten bestaat volgens make laar Zomerhof-Muljs In Rotterdam grote belang stelling. Onder de flatwoningen ko men negen winkelpanden, waarvoor eveneens grote belangstelling bestaat Een woordvoerder van Zoomerhof-Muijs deelde mee datnu reeds allerlei aanvragen, voor de win kelpanden binnen zijn. Schiedam B. en W. hebben besloten, de pasjesregeling voor het zusterhuis in de huidige vorm op te heffen. Het nieuwe zusterhuis zal als een pensiontehuis wor den beschouwd waar de gasten vrij zuilen zijn in doen en laten, het oude zusterhuis blijft fungeren als internaat voor leerlin gen met speciale regels voor het ontvangen van be zoek. De toegang van het nieuwe zus terhuis zal afzonderlijk zijn en door een speciale omheining zal het tehuis van het ziekenhuister rein worden afgescheiden. B. en W. delen dit mee naar aanlei ding van de schriftelijke vragen van de raadsleden A. G. Wieg man, J. H. M. Voorwald en me vrouw Y. de Waard-Siljee naar- aanleiding van publicaties over deze pasjesregeling in de Schie damse Courant. De pasjesregeling hield volgens aanwij2igingen van de directie van het Gemeente-Ziekenhuis in, dat bezoekers van de in het zusterhuis verblijvende ver pleegsters moesten worden voorgesteld aan de verpleegkun dig adjudant-directeur, alvorens in het bezit te komen van een verplicht legitimatiebewijs. De bezoeker die niet in het bézit van zo'n bewijs was stelde zich volgens de ziekenhuisr egels "bloot aan strafvervolging". In de beantwoording van de vra gen is het college niet ingegaan, op de. vraag of dit soort regelm- gen in flagrante tegenstelling is met de verantwoordelijkheid van het. beroep van sveipleég- - '.«ter: B. -enW. 'menens dat'-hieiv- over verschillend: "kan worden gedacht en dat het antwoord voor m inderjarigeverpleeg sters anders zou kunnen luiden dan voor. meerderjarige ver pleegsters. Overigens delen b. en w. de ratisleden nog mee, dat de pasjesregeling moeilijk uit voerbaar was en piet of nauwe lijks is ingevoerd. Schiedam De Commissie voor het Open Deurwerk van de her vormde gemeente houdt zondag een Open Deurdienst In de Gro te Kerk. Het thema van deze dienst, die om tien uur begint, ls „Landgenoot, lotgenoot of bondgenoot". Voorganger is ds. J. G. Jansen, hervormd predi kant in Naaldwijk. Medewerking verlenen het Schie dams Christelijk Mannenkoor onder leiding van de heer 18. van Noort, een kopergroep van, de christelijke harmonieverem- ging Harpe Davids en de orga nist J. P. Bekkers. Vanaf kwart voor tien is er koor- en samen zang in de kerk. li 8# Schiedam De 25-jarige me vrouw D.C.S.-L. is op het New- tonplein uitgegleden over een si naasappelschil. Ze liep enkele verwondingen op en moest in het ziekenhuis worden behan deld. Na behandeling kon ze naar huis. RN 14 dagen gratis naar: Profiteer rul van het unieke aanbod 2 kranten te onWangen voor do prils van# één: de Schiedamse Courant met nleuw3 uit uw stad en omgeving, en hel* Rotteidamach Nieuwsblad methot 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws. 1 Geet ons nu opdracht ook .bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting.] de SC en RN te Dazorgan en ontdek zelf de vele pluspunten. I Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen r Rotterdamach Nieuwsblad, antwoordnummer 334. Rotterdam stuur in.l.v.: de SC naam straat...., woonpf. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1