SCHIEDAMSCHE COURANT Niets extra voor krot- Gemeente wil snel bouwen in Kethel-Oost Molen De Vrijheid Gemeente- Ziekenhuis tijdelijk goedkoper CAR beschuldigt gemeente van diefstal Udink laat b* en w. weten: Brand hij Wilton Kerkweg: krijgt riolering Ontslag voor school directeur mmm.i T ouwfabriek naar Schiedam SG samen met Passage Theater in Inhahé-stand Foto's jeugd uitwisseling in Stedelijk SG adviseert over subsidie De Teer stoof Delftsblauwe vazen gestolen Hoe Schiedams is het Rotterdamsch Nieuwsblad? DINSDAG 20 februari 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste jaargang no. 24646 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Wegens opheffing van de gemeentelijke middelba re handelsavondschool per 1 au gustus 1973 hebben b. en w. de raad voorgesteld eervol ontslag te verlenen aan de directeur van deze school „de heer AF. van Ravesteijn met ingang van die datum. De school wordt ge sloten omdat er te weinig leer lingen. zijn om voor rijkssubsL- Ule in aanmerking te komen. De leerlingen kunnen op soortgelij ke scholen in andere gemeenten •worden geplaatst. Van een onzer verslaggevers. Schiedam Minister drs. B. J. Udink van Volkshuisvesting is niet bereid Schiedam extra steun te verlenen voor krot ontruiming, doorstroming en woningverbetering. B. en W. hadden hem hierom schriftelijk verzocht, omdat een der gelijke regeling wel is toegepast voor de gemeenten Rot terdam, De Haag, Utrecht en Amsterdam. Het college wilde de rijkssubsidie op het zeilde niveau zien gebracht als voor de vier grote gemeenten. ha zijn antwoord deelt de minister mee dat hij niet aan het ver zoek kan voldoen, omdat er een voudig geen geld voor is. Er moeten daarom prioriteiten wordengesteld, meent hij, en dan staan grote gemeenten ho ger op de lijst dan middelgrote of kleine ,Naar mijn mening dient aan de primaire centrumgemeenten van grote stadsgewesten een ze kere prioriteit te worden gege ven", aldus de minister. Overigens wijst de minister er op, dat sinds 1 januari de rijkssub sidieregeling als geheel is ver hoogd. Het maximum rijksaan deel in de vergoedingen, die door de gemeente aan de bewo ners wegens krotontruiming, doorstroming en woningverbete ring kunnen worden uitgekeerd, zal dan op ƒ1,400 komen te lig gen. Wegens de bijzondere moeilijkheden van de vier grote gemeenten is voor die gemeen ten de rijksbijdrage extra ver hoogd, aldus de minister. O Molen De Vrijheid. Schiedam De gemeente wil de toekomstige woonwijk Ke thel-Oost bouwrijp maken en ontsluiten. B. en w. hebben de raad voorgesteld, hiervoor 2.350.000 beschikbaar te stellen. Het terrein moet op korte termijn bouwrijp wor den gemaakt om de woningbouw ter plaatse tijdig te kunnen laten beginnen. Schiedam B. en w. heb ben de raad voorgesteld, een terrein aan de Ca- landstrast in het indu strieterrein 's-Graveland in erfpacht uit. te geven aan de firma L. de Jonge in Rotterdam. Het bedrijf is een handelsbedrijf in staaldraadkabels en touw werk en wil tot moderni sering overgaan. Het per ceel grond is ongeveer 700 ca. groot. Schiedam Als de gemeente er mee akkoord gaat, kan de mo len De Vrijheid worden geres taureerd. B, en w. hebben de raad namelijk voorgesteld S 169,730 beschikbaar te stellen voor deze restauratie, onder vermelding dat zowel staatsse cretaris H. J. t. Vonhoff van CRM als Gedeputeerde Staten zich bereid hebben verklaard deel te nemen In de in totaal 363.000 kostende restauratie. Staatssecretaris Vcmhoff heeft meegedeeld dat voor de restau ratie van molens maar een ge ring bedrag beschikbaar kan worden gesteld en dat de werk zaamheden aart de molen zoveel mogelijk moeten worden be perkt om toch tot een. aanvaard baar resultaat te komen. Zo zouden volgens-hem voorgestel de uitgebreide metselwerken aan de molen kunnen worden beperkt en zou kunnen worden volstaan met het tr.effen van de meest noodzakelijke voorzienin gen aan bet slechte metselwerk bij de westelijke poort. Ook G.S. van Zuid-Holland nemen dit standpunt In. De staatssecre taris wil 62.009 subsidiëren, G. S. willen 22.500 voor hun reke ning nemen. Voor de gemeente blijft dan nog bijna 170.000 over. Schiedam De verpleegtarieven in het Gemeente-Zieken huis zijn tijdelijk verlaagd. Dit is gebeurd omdat er nog geen berekeningen zijn die de salarissen van het zieken huispersoneel per I januari 1973 aangeven, zodat deze in de verpleegprijs niet konden worden doorberekend. De la gere tarieven gelden sinds 1 januari tot en met 28 februa ri. Dan komt er weer een voorstel aan de gemeenteraad, waarin de tarieven wel zullen zijn aangepast en dus zul len stijgen. Schiedam De Schiedam se Ge meenschap en het Passage Theater staan dit voorjaar sa men met een stand op de in de Sporthal Margriet te houden I» habé. Mogelijk doen ook andere culturele instellingen mee aan de stand, die belooft een zo breed mogelijke Informatie te zullen verschaffen over wat er op cultureel gebied In Schiedam te beleven is. De SchiedamseGemeenschap maakt van deze gelegenheid ge bruik om een stapdichter bij het publiek te kome®, wat de stichting tevens wil bereiken met het verspreiden van een folder die zo gauw mogelijk in een oplage van 20.000 zal ver schijnen. Dit is maandagavond tijdens een openbare vergade ring van de SG naar voren ge komen. Voor de stand op de voorjaars- beurs denkt het stichtingsbe stuur van de SG duizend gulden uit te trekken, de uitgave van de folder wordt geraamd op ƒ750. De tarieven zijn nu in de eerste klasse per verpleegdag 187, (was 191), in de tweede klasse ƒ142.25 145,90), in de derde klasse voor particulieren 119,95 123.60) en voor zie kenfondspatiënten 131,20 (was 134.85). De verpleging op de kraamafdeling is voor de moe der iets goedkoper geworden en is eveneens tijdelijk vastgesteld op de bovenvermelde tarieven. De tarieven voor de verpleging van de baby's zijn gelijk geble ven: 51,80 in de eerste en tweede klasse en ƒ44,40 in de derde klasse. Schiedam Op de werf van WH- toa-Fijenoord is maandag brand uitgebroken in een voor de sloop bestemd ketelhuis. Toen de brandweer kort na de alar mering arriveerde, had de be drijfsbrandweer het vuur gro tendeels geblust. De brand is ontstaan nadat olieresten, vlam gevat hadden. De schade is ge ring. Het bouwrijp maken houdt in het egaliseren of aanvullen met zand van dit gebied, het aan- brengen van zandpalen en het leggen van rioleringen en aa leggen van noodstraten. Ook moeten openbare verlichting en brand kranen worden aangelegd. Tegelijk met het bouwrijp maken moet worden begonnen met de aanleg van een weg om het ge bied te ontsluiten. Dit werk houdt In het maken van een aarden baan met inbegrip van het aanbrengen van zandpalen en zandophogingen en tévens het aanleggen van een noodbe- strating en straatverlichting. De onts'uitingsweg zal worden aan- gelegd in het kader van de las ten die voor de doorgaande we gen in Kethel en Groenoord. Het'beschikbaar te stellen bedrag heelt echter nog een voorlopig karakter, omdat thans geen vol ledig uitgewerkte kostenraming beschikbaar is. Die kan pas worden gemaakt, als de studie van de plannen voor dit gebied helemaal is afgerond. Als alle gegevens bekend zijn zal een definitieve kredietaanvraag wor den ingediend. Schiedam In de aula van het Stedelijk Museum wordt morgen een foto-expositie opengesteld over de jaarlijkse internationale jeugduitwisselingen, waaraan de Schiedamse Gemeenschap deel neemt. Er zijn foto's te zien van alle partnersteden: Vienne in Frankrijk, UdHe in Italië, Norr- köping in Zweden, het Duitse Esslingen, het Welscha Neath en Schiedam. Ce expositie begint in Schiedam met een tournee langs de ge-1 noemde steden. De tentoonstel ling, die hier ongeveer een maand blijft, zal in augustus in Gd ine voor het laatst gehouden* worden, waar een internationale jury een aantal prijswinnaars zal uitzoeken. c? Schiedam Een aantal panden aan de Kerkweg in Kethe! krijgt riolering, B- en w. hebben de raad voorgesteld hiervoor 29.000 beschikbaar te stellen. Het gaat hier om panden die nu toch op het net zullen leringsplannen voor het dorp Kethel waren opgenomen, maar die nu toch op bte net zullen worden aangesloten. Tot nu toe wordt op een open riool geloosd, wat veel klachten heeft opgeleverd over de afvoer en over stank. Dit het oogpunt van volksgezondheid vinden b. en w. het daarom verantwoord, de panden Kerkwdg 6 tot en met 12 alsnog op het rïolerings- net aan te sluiten. Het huidige systeem is vooral voor het pand Kerkweg 8, waar in het wijkgebouw van de Ver eniging voor Gezondheidszorg Kethel en Omstreken is gehuis vest, erg bezwaarlijk. De aan leg van de riolering houdt in het leggen van een rioolbuis met af takkingen en het plaatsen van een pompinstallatie met perslei ding naar de hoger gelegen rio- lering in de Dorpsstraat. Schiedam Het CAR, afdeling Schiedam, heeft een brief gestuurd aan 't college van B. en W. van Schiedam, naar aanleiding van het ontvreemden van aantekeningen van het CAR. Het CAR beschuldigt de Schiedamse ambtena ren j. van Heerden en Smit van het ontvreemden van de papieren, die in verband stonden met de door het CAR geuite beschuldigingen tegen Tankercleanïng. In de brief zegt men: „Wij stel den dat u (de gemeente) dez« verduistering goedkeurt en wij beschuldigen u dan ook van het ontvreemden van deze stukken. Ook Is telefonisch de secretaris van het college op de hoogte ge steld van deze verduistering en wij hebben toen onze stukken teruggevraagd. Wij kondigden zelfs aan een aanklacht te zul len indienen bij de politie. «Wij vinden het een vreemde zaak dat u zich nu voor de poli tie van den domme houdt, door te stellen dat u juridisch niet weet dat wij onze aantekenin gen terofe willen hebben omdat u niet per aangetekende brief op de hoogte bent gesteld van deze ontvreemding. Wij be schouwen deze houding van uw college dan ook als een van de vele voorbeelden van ambte- lijk-bureaucratische muggezifte- rij». ïn de brief aan het college stelt het CAR bovendien nogmaals dat de gemeente gefaald heeft bij het toepassen van de hinderwet en dat Tankercleaning op „een afschuwelijke manier het milieu vervuild en het leven van de Gorzenaren onleefbaar maakt, omdat het leegpompen van de tankschepen vaak een grote herrie maakt". Schiedam De Schiedamse Ge meenschap zal het gemeentebe stuur van advies dienen over de subsidiëring van het zolder theater in De Teerstoof. Hier voor za! de SG informaties In winnen bij andere gemeenten die eveneens over een dergelijk vestzaktheater beschikken. De SG is van mening, dat het theater voor een subsidie in aanmerking komt, omdat het een essentieel onderdeel is van het culturele leven in Schiedam. De panden !n Kethel aie, op verzoek van de bewoners, toch worden aangesloten op de riolering Schiedam In de woning van mevrouw P. v.d. M.-H., aan de Schiedamseweg is ingebroken. Er worden Delftsblauwe vazen vermist ter waarde van duizend gulden. De inbrekers zijn bin nen gekomen nadat ze de ach terdeur geforceerd hadden. Kou, voor mij is hel Schiedams genoeg. Ik wil me dan ook graag abonneren en betaal als volgt: o per week (f 2.10) o per kwartaal (f 26,60) Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1