SCHIEDAMSCHE COURANT B. en w. willen praten met Udink Conclusie in rapport - JSSl D'66 wil f 50.000 culturele voorzieningen: voor kinder dagverblijven EEN GEBOUW KAN DREMPEL VREES PUBLIEK WEGNEMEN WEEKMARKT AAN BACHPLEIN REDELIJK SUCCES STEKING* Hoe Schiedams is het Rotterdamsch Nieuwsblad? Meer geld voor krotopruiming: IuSchiedam 5002 woning zoekenden 1' r* li iLSllS ij '"■S| 11 VOOR SOCIALE DIENST EN GG EN GD: Protest bij G.S. over duur Rijnmond ts ■4 Lts houdt schaats wedstrijden ïf DONDERDAG 22 februari 1873 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste jaargang no. 24648 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL f Z ai }i-< - ït Schiedam De weekmarkt aan het Bachplein in Groenoord blijkt redelijk aan de verwachtingen te voldoen. De grotere oppervlak te en de meer centrale ligging hebben de belangstelling voor deze markt in de afgelopen maanden gestimuleerd. Ook de wijk- verenlging Groenoord blijkt in het wijkblad Groenoord Akkoor den niet ontevreden over de nieuwe vestigingsplaats, al meent ze wel dat de vroegere plaats van de weekmarkt, het Johan Straussplein, gezelliger was. De overlast voor de scholen nabij het terrein van de weekmarkt blijkt mee te vallen, zo is in de praktijk gebleken. De weekmarkt aan fret Bachplein. Schiedam B. en w. van Schie dam zijn het met eens met de afwijzende houding die minis ter van volkshuisvesting drs. B. J. Udink inneemt ten aanr zien van een hogere subsidie voor krotoprnjming, doorstro ming en woningverbetering in Schiedam. De minister heeft dit schriftelijk aan b. en w. la ten weten. Inmiddels hebben b. en w. een verzoek ingediend om een onderhoud met de de missionaire bewindsman om toch nog eens over een extra subsidie van gedachten te wis selen. Bibliotheek moet naar Broersvest Schiedam Het aantal Inge schreven woningzoekenden bij het Bureau Huisvesting is ht Ja nuari met 55 gestegen tot 5002. In het totaal werden 191 perso nen aan een huis geholpen: 68 niet en 123 wel ingeschrevenen bij het bureau. Onder de laatste groep bevonden zich 29 aan staande echtparen, 55 voldoende «n 28 onvoldoende gehuisvesten. Op 31 januari stonden er nog 547 aanstaande echtparen inge schreven bij het bureau, 262 al- leenstaanden, 823 personen met een ontoereikende woning en 3258 voldoende gehuisvesten, zo blijkt uit het maandoverzicht van het Bureau Huisvesting. In januari heeft het bureau hon derd personen aan een vesti gingsvergunning geholpen. Van hen waren er 17 wel en 83 niet ingeschreven. Eind vorige maand wachtten er nog 1097 personen op eên vestigingsver gunning, dit getal was begin ja nuari 1092. Van de wachtenden woont 537 zelfstandig, de rest woont 'm. CHIN. IND. RESTAURANT V Van een onzer verslaggevers. Schiedam De centrale bibliotheek en het bibliotheekfi liaal voor het oosten van de stad moeten aan de Broers vest komen. Dit ter vervanging van de huidige centrale bibliotheek aan de Lange Haven, die voor een gedeelte als „stadsstudiecentnim" zou kunnen worden ingericht. Er wordt voorlopig gedacht aan twee vestigingsmogelijkhe den aan de Broersvest, één in gecombineerde nieuwbouw met een parkeergarage aan het Emmaplein en één in het thans nog door C A gebruikte winkelpand op de hoek van Broersvest en Rotterdamsedijk. K-~- ;-lf '<-k 'S-ï; Schiedam De fractie van D'66 in de gemeenteraad wil 50.0M be schikbaar stellen om de kinderdagverblijven Katja en Bambi uit de financiële moeilijkheden te helpen. Fractievoorzitter Vincent Breke komt in maart met een initiatief voorstel in de raad over de subsi diëring van de kinderdagverblijven in Schiedam, die hij absoluut noodzakelijk vindt. Het uit te trekken bedrag is slechts een voorlo pige bijdrage: na een half jaar zou een vaste subsidieregeling ia werking moeten treden. Het motief van de D'66-er voor ting. Broeke; „Ie mag de kin- zijn initiatief-voorstel: ,,Da twee derdagverblijven. hier niet laten kinderdagverblijven die we hier wegteren". Schiedam hebben zitten Inmiddels heeft een gemeentelijke zwaar in de financiële proble men. Er wordt nog vaak ge dacht, dat er alleen maar kinde ren zitten van wie de moeder zo nodig aan het werk moet voor het tweede autootje of de derde televisie, maar cijfers wijzen uit dat het niet zo Is. Er is gewoon een bepaalde categorie gezinnen Schiedam, waarvoor een kin- Volgens commissie het probleem van subsidiëring nog steeds in Stu die. Door het indienen van het initiatiefvoorstel wil de fractie van D'66 nu een uitspraak aan de raad ontlokken wat deze van, subsidie aan de kinderdagver blijven vindt. met afzonderlijke gelegenheid voor rw afhalen van diner*. VjR Volop parkerruimte /gF aan voor- en achter- zijde. -ff TELEFOON 70 75 42 A? NI EUWLAND PLEIN 19 Dit staat in bet deze week verschenen rapport over sociale, culturele en re creatieve voorzieningen voor de binnenstad van Schiedam. Het stadsstudie- centrum zou voor de Schie dammer een studentenge legenheid moeten zijn, waar een complete verza meling hand- en leerboeken en literatuur voor allerlei opleidingen en studievoor- lichten zou kunnen worden ondergebracht. De samensteller van het rapport is van mening, dat de ongunsti ge ligging van de huidige Open bare Leeszaal aan de Lange Haven 131 nog zal worden ver sterkt als eenmaal ia begonnen met de sanering en reconstruc tie van de binnenstad. Het pand zal niettemin toch een bestem ming blijven houden als opslag en werkruimte «n als stadsstu diecentrum. Meer dan een oppervlakte van 1.000 vlerkante meter wordt door de gecombineerde biblio theekvestiging niet noodzakelijk geacht. Het accent zal komen te liggen op de uitdeelfunctie, om dat opslag en andere activitei ten aan de Lange Haven blijven gecentraliseerd, NIEUWBOUW De vestigingsmogelijkheden aan het Emmaplein houden nieuw bouw in, waarbij als eis wordt gesteld dat de entree aan de Broersvest moet zijn gelegen. De voordelen van een nieuwe vestiging zijn de goede ver- Als voordelen van het pand aan keersliggicg bus en wellicht de Broersvest/Rotterdamsedijk •deel van de bouwkosten aan an dere gebruikers (parkeergara ge). later ook metro en een ruime parkeergelegenheid, en moge lijke voordelen met betrekking tot de doorberekening van een worden genoemd de gunstige ligging ten opzichte van het winkelcentrum, nadelen echter zijn de grote drukte en de ge ringe mogelijkheden tot parke ren. Voorlopig echter wordt in het rapport geen voorkeur uit gesproken, omdat nog niets de finitiefs bekend is. Wei 2al de centrale bibliotheek eens aan de Broersvest komen, omdat hand having van de huidige situatie niet wenselijk wordt geacht. In fret rapport over de cufturefe voorzieningen voor de binnen stad wordt de huidige C. A- vestigrng aan de Broersvest/ Rotterdamsedijk als een van de alternatieven genoemd voor de vestiging van een centrale bibliotheek. derdagverblijf een absolute noodzaak is." Voorlopig wordt een bedrag van ƒ50.000 aangehouden, omdat dit wordt gezien als het minimum dat de kinderdagverblijven op korte termijn nodig zullen heb ben. De verdeelsleutel voor het geld zou in nauw overleg met de directeur van de Gemeente lijke Sociale Dienst moeten wor den vastgesteld. De middelen moeten komen uit de post on voorzien op de gemeente-begro- Nou, voor mij is het Schiedams genoeg. Ik wii me dan ook graag abonneren en betaal ais volgt: o per week (f 2,10) o per kwartaal (f 26,60) Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: „GiroL Van een onzer verslaggevers Schiedam Een gezamen lijk gebouw voor Sociale Dienst en de GG en GD en van meerdere dienstverle nende instanties kan moge lijke drempelvrees wegne men. Tot deze conclusie komen de directeuren van sociale dienst en GG en GD bij het opstellen var de plannen om de twee slecht gehuisveste dienster in een pand onder te bren gen. Bovendien heeft de sa menbrenging in een pand het voordeel dat beter overleg tussen beide dien sten mogelijk is» alsmede praktische samenwerking en ook kunnen allerlei voorzieningen gezamenlijk worden gebruikt. Evenals bij de huj'svesting van de centrale bibliotheek is de aanbeveling in het rapport over de sociale, culturele en recreatieve voorzieningen voor de bin nenstad, de beide diensten aan de Broersvest onder te brengen. In totaal zou ruim 5.000 ml voor dit doel moe ten worden gereserveerd. zeer uitgebreid genoemd en bo- De huidige GG en GD-huii- vendicn zijn allerlei activiteiten ves,-mg Qan de Tumlaan: te in beweging en kan daarvan k|e(n beh.etke!ijk afgeiffsen Definitieve plannen bestaan er concreet met direct n behoefte |u -u medisch cen- overigens nog niet, Het veld benodigde oppervlakte wor- ongeschikt als medisch van behoeften en benodigde den vastgesteld, hom. voorzieningen op het gebied van In het rapport komen in aanmer- de lichamelijke en geestelijke king voor huisvesting in het ge- de Stichting Gezinsverzorging gezondheidszorg en maatschap- zamenlijke pand, naast de so- Schiedam: pelijke hulp en diensten wordt ciale dienst en de GG en GD: de Kruisraad, Inclusief consulta tiebureau en centraal magazijn; andere vormen van dienstverle ning voor het Algemeen maat schappelijk werk. de sociaal raadsman en de samenlevings opbouw; de Stichting Geestelijke Volksge zondheid met het Me.' ;h Op voedkundig Bureau, e bureau voor levens- en gezinsmoeilijk heden en een crisiscentrum. SLOOP Met name de krappe huisvesting van sociale dienst en GG en GD krijgen aandacht m het rapport. Door de sanering van de bin nenstad komt de sociale dienst in het nauw omdat de mogelijk heid bestaat dat de huidige ves tiging aan het Broersvekt door de sanering zal moeten worden gesloopt. Ook de GG en GD aan de Tuinlaan kampt met enor me ruimte-problemen. Er is besloten, grond aansluitend aan bet stadskantoor te bestem men voor de bouw van het cen trale pand voor sociale dienst en GG en GD en de organisa ties op het gebied van de maat schappelijke hulp en diensten. Wel dienen op de Broersvest (middenberm) verkeersmaatre gelen te worden getroffen om een snelle inzet van ambulances van de GG en GÏ> mogelijk le 3858 fractievoorzitter Broeke is de nood van de dagverblijven zo hoog gestegen, dat sluiting op korte termijn niet eens is uitgesloten. Hij meent, dat dit onaanvaardbaar zou zijn, omdat een groot aantal gezinnen dat nu kinderen op een dagverblijf kan onderbrengen, zou worden gedupeerd. Broeke vindt verder, dat in een stad van ruim 86.000 Inwoners een aantal voorzienin gen in deze sector moet kunnen worden draaiend gehouden. Schiedam Ongeveer vierhon derd leerlingen van de Techni sche School voor Schiedam en omstreken aan de Monseigneur Nolenslaan nemen maandag 25 februari deel aan onderlinge schaatswedstrijden op de Ijs baan De Uithof In Den Haag. Wanneer deze soortdag, een pri meur op sportgebied, zal sla gen, ligt het in de bedoeling dat een schaatsdag In februari een vaste traditie werdt De beste schaatsers krijgen maandag een prijs. Mij Schiedam De gemeente Schie dam blijft het oneens met de hoogte van de bijdrage die voor het begrotingsjaar 1973 moet worden geleverd aan het Open baar Lichaam Rijnmond. Nadat het dagelijks bestuur van Rijn mond al van de bezwaren op de hoogte was gesneld, stellen B en W de raad nu voor, een af schrift van de brief hierover die in oktober 1972 aan Rijnmond werd gezonden, nu ook naar Ge deputeerde Staten te zenden. De bijdrage van Schiedam aan Rijnmond bedraagt in 1973 ruim 500.000Zowel de gemeente- raad als B en W vinden dit be drag veel te noog, omdat het M j geen verhouding zou staan tot het „directe nut" dat Rijnmond voor Schiedam oplevert.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1