GEK BAKKER: TOCH KARAKTER Wmê r ■■■■I Odi passeert Kwiek m 'Postduiven voor mensen in nood' VEERTIEN STRAFWORPEN GEMIST DE OOIEVAARS CAPITULEERT LAAT .4 H| Lustrum TSF Ereplaatsen voor „de Ooievaars" Jubileumtoernooi Ons Genoegen West Schïedamsche Courant DONDERDAG 22 FEBRUARI 1973 Schiedam Enkele dagen geleden nog leek een breuk tussen SW en „contract- speler" Ger Bakkes defini tief. Nu, nauwelijks drie maal vierentwintig uur la ter sprint diezelfde speler „opgewekt*' over Harga's drassige grasmat. Een simpel gesprek in huize Bakkes maakte van recal citrante Ger een weer van inzet blakende voetballer. Voor wie het „betaalde voetbal" zoals blijkt méér betekent dan hij re cent nog liet vermoeden. Maar toch, veertien wed- Strijden in SW's top-elf en dan plotseling terug naar de reserves, zelfs volledig uit het vizier verdwenen, vraagt om opheldering. Ze ker voor Ger Bakkes, die tijdens deze afzakkmgspe- riode naar oorzaken zocht, maar niet verder kwam dan de conclusie dat het tussen hem en oefenmees- ter Rinus Gosens niet „klikte". Op Harga waren fouten gemaakt en was hij Ger Bakkes on rechtvaardig behandeld. Ger Bakkes <23) moest na de 2—0 zege op Cambuur waarin hij de tweede roodgroene treffer scoorde „afgevoerd" naar de reservebank. Kwam nog één Ger Bakkes dwarrelt door de vijandelijke defensie .en wÜ nog jaren lekker pitten keer „terug" ln de wedstrijd te gen HVC als wissel voor Piet Romeijn maar verdween ver volgens resoltuut naar SW's tweede keus. „En daar snapte Ik nu helemaal niets van", reageert Ger Bak kes, op het hoe en waarom. Wapperend met knipsels uit goed gevulde plakboeken, ci teert hij: „Ger Bakkes de uit blinker" en „Bakkes volbracht zijn taak goed"Niettemin verdween de eens op Hermes' loonlijst pronkende speler naar de reserves. Juist Bakkes waarvan ooit werd beweerd voldoende techni sche kwaliteiten te bezitten. voor de eredivisie bestempelde deze teruggang als een „af gang". Een onverdiende neder laag die hij overigens voorspeld had. Ger: „Ik had wat proble men gehad tijdens de training en hoewel de situatie leek opge lost, voelde ik dat ik er naast „gezet" zou worden. Ik heb nog tegen, m'n vrouw gezegd: let maar op, wedden dat ik gepas seerd wordt" „KROTEPARTIJ" Een gang van zaken die door Ger als „onjuist" werd betiteld dan ook en prompt het eerzuchtige hoofd liet zakken. Zo ver zelfs dat Ger Bakkes („Ik liep net zo lekker te pillen") volledig af knapte. Ger: „Ik speelde toen te gen Excelsior-b een echte „kro tenpartij". Alles irriteerde me, de hele entourage, het publiek, gewoon ailes" En juist die irritatie, aangevuld met beïnvloeding van buitenaf, drukte hem wekelijks dieper in de put. „Ik werd boos op ieder een en gaf alles de schuld, want nog steeds snapte ik maar niet waarom ik er naast gezet was". motiveert Ger zijn verdere „af takeling". Zonder echter direct de fout bij zichzelf te zoeken. Zo overtuigd was de SVV'er van de onredelijkheid van zijn terugpas naar de reserves, „dat ik", al dus Ger, „er niet meer in ge loofde". Dat Rinus Gosens, hoewel het SW zeker niet voor de wind ging, geen beroep meer deed op de op dat moment ongeïn teresseerde middenvelder, ver sterkte bij hem het geoof in een definitieve afgang. Tot hij in een simpel gesprek eens open hartig bij zichzelf te rade ging en plotseling bewust werd dat hij pas 23 jaar een rege's rechte aanslag deed op zijn zo veelbelovend ingezette carrire. Uiterst ernstige Ger Bakkes, be sefte plotseling dat „lekker pil len" niet zaligmakend is en juist in de eerste divisie duidt op één tekortkoming: karakter. Want Ger Bakkes, snel agres sief, maar waar Volewïjckers' pefenmeester ooit van zei: „Ge weldig wat een speler, modem aanvallend, maar ook verdedi gend", ontdekte nu dat wat de Amsterdammer niet kon zien, dat hij' mentaal simpelweg te kort geschoten heeft. En juist dit nadenken over eigen fouten werkte bij Ger Bakkes karaktervormend, met een ver helderende slotconclusie: „Voor taan ga ik m'n eigen weg en laat ik me door niemand meer van de wijs brengen. Voetbal betekent zo ongelooflijk veel voor me, dat ik eigenlijk alleen maar kan zeggen dat ik vrese lijk stom geweest ben." TERUGGANG Techinisch begaafde Ger Bakkes (Rinus Gosens: „Hij heeft een geweldige pass in z'n voeten"), zet thans resoluut een streep on der een „karakterloos" tijdperk, zich vastclampend aan de uit spraak van oefen meest er Go- ïHÉï' Ger Bakkes fouten voortaan zelf herstellen sens: „Iedereen kan zich te- rugknokken". Niet langer zet de SVV'er zich af tegen door hem zelf opge worpen „onrechtvaardigheden". Toont plotseling wèi karakter te bezitten, door een' „afgeschre ven" periode niet langer als verloren, te beschouwen. „Ik wil er weer keihard voor werken", reageert hij, om er hoopvol aan toe te voegen, „mischien kan ik er dan de laatste periode weer helemaal bij zijn". Ger Bakkes („Ik heb eigenlijk ie mand nodig die me oppept zo dra ik weer wat dreig weg ta zakken"), wil weer bewijzen dat Gosens' woorden omtrent dat „terugknokken" op waarheid berusten. „Voor mij is eigenlijk alleen het hoogst haalbare goed genoeg", motiveert hij zijn weer opgewekte dadendrang. Een dikke streep, dwars door een verloren periode op een niveau waar hij zichzelf tegoed voor voelt: een verwaarloosd „muur bloempje". De wetenschap dat juist die „verloren" periode toch karakter vormend was, on derstreept Bakkes' resolute streep door het verleden. Nog zegt hij: „Ik wil nog jaren lek ker „pillen", maar ik heb be grepen dat daar gewoon méér voor komt kijken". Ger Bakkes weer ierug? ,JDat hangt van hemzelf af', luidt Gosens' commentaar. In zijn fraaie woning in G roenoord hun- hert Ger Bakkes naar een te rugkeer in de roodgroene-elj. Een ervaring rijkermaar te vens in de wetensihap dat zijn technische kwaliteiten gewaar- daerd worden. „Voor de -rest zal ifc bewijzen dat ik fouten kén maken, maar en dat is nieuw ze voortaan ook wil herstel len" Een „nieuwe" Ger .Bafek&Jdie karakter toont Schiedam Het eerste korfbalteam van Odi behaalde in de wedstrijd tegen het Haagse Kwiek de volle winst. Werd het nu een 4—2 zege, juist Kwiek had deze wedsrijd simpel in winst moeten omzetten, want van de elf toegewezen strafworpen werd er slechts één. benut. Het totaal gemiste strafworpen in dit duel komt daardoor op veer tien, want ook Odi miste vier maal vanaf de strafworp-stip. Al snel nam Odi een voorsprong in dit duel. Ton Spruyt werkte zich tussen enkele tegenstanders door en scoorde vïa een doorlo per 1—0. Toch speelde de eerste Schledamse-aanval zeker niet soepel, mede doordat de dames juist in sprtmgduels tekort schoten, maar ook het spel van de heren beneden het normale niveau bleef. Via de enige benutte strafworp scoorde Kwiek zich echter weer naast de Schiedammers, maar door een duidelijk beter draaiende tweede aanval nam Odi tccb weer een voorsprong. Eerst was het Hans Berman die j scoorde, terwijl Arie van 't Hoff j in de tweede helft de stand op 31 bracht. Maar niet alleen de gave combinaties tussen deze twee spelers bezorgden Kwiek problemen, ook in het forceren van strafworpen had de Haagse formatie duide'ijk moeite met dit tweetal. BESLISSEND Doordat Odi verkeerd uitspeelde kreeg Kwiek een fraaie kans om het Haagse totaal op twee te brengen, maar doordat nu ook de eerste aanval beter ging draaien— na aanwijzingen van af de zijlijn —nam Odi tenslot te een beslisssuide 4—2 voor sprong. Mede doordat de dames nu meer in het spel weiden betrokken, terwijl Els van 't Hoff de waar de hiervan onderstreepte door Odi's vierde treffer uit een trafworp op haar naam te brengen. Ondanks een fanatiek slotoffensief Kwiek verkeert evenals Odi in degradatiezo? gen en het forceren van maar liefst vijf strafworpen bleef het Haagse totaal op twee. Odi buitte deze schotloosheid uit, door dit offen sief via balbezit te ontregelen. Schiedam In het teken van TSF's lustrumviering zullen op vrijdagavond 23 februari vanaf 39.00 uur in sporthal Margriet de TSF afdelingen badminton en la wnt en nis elkaar bekampen in andere sporten dan waarin ze gewoonlijk actief zijn. 2o zal de avond worden geopend met zaalvoetbal voor heren en zaal handbal voor dames. Hierna gaat men elkaar bestrijden met „zeskampspelletjes" wat een groots spektakel belooft te wor den. De avond wordt besloten met een tweede ronde zaalvoetbal en zaalhandbal waarna in de kanti ne nog gezellig nageboomd kan worden. Veel badminton- en lawntennisleden hebben zich voor deelame opgegeven ter wijl de overigen op de tribune worden verwacht. Ook niet-TSF leden zijn bij deze evenementen van harte welkom. De lustrumvoering bij TSF zal dit jaar voornamelijk in het spor tieve vlak liggen. Zo wordt op de tennisbanen van v. Vliet aan de Stadhouderslaan begin juli een open tennistoernooi georga niseerd voor spelers en ama teurs in de verschillende klas sen, terwijl eveneens in het te ken van de lustrumvoering be gin augustus opnieuw de jeugd- kringkampïoenschappen aan TSF zijn toegewezen. Schiedam Na de eerste compe titie-nederlaag tegen Gakaro 4 beeft het eerste tafeltennisteain van "De Ooievaars" zich ge deeltelijk hersteld. Weliswaar incasseerden de Schiedamse ta feltennissers een tweede neder laag, maar de 4—6 uitslag tegen het sterke RWR 3 kwam pas na uiterste tegenstand tot stand. Dit bljjkt uit b feit dat er van de tien partijen maar liefst zes duels een derde set noodzakelijk maakten. Grote man bij De Ooievaars werd Jan van Dongen, die drie winst partijen alten na drie games op zijn naam bracht. Pech echter voor Van Balveren, die weliswaar een winstpartij boek te maar wat ongelukkig met 19—21 de derde game tegen F. de Rave verloor. Ook het dubbelspel resulteerde in een krappe neieriaag. Van Bal veren/Van Dongen incasseerde in de beslissende derde game tegen Ritskes/Di Rave een 18 —21 nederlaag. De derde Schie dammer, C. Kroone, was min der succesvol en kwam geen en kele keer tot v/mst. Uitslagen: Van Ralveren-Ritskes 0—1, Van Dongen—De Rave 1— 0, KrooneRied'jk 01, Van Balveren—Riediik I—0, Kroone —De Pave 0i, Van Domgen— Ried ijk 1—0, KrooneRitskes 0—1, Van Balveren—De Rave 0—1, Van Balveren/Van Dongen Ritskes/De Rave 0—1. Ook het tweede team van De Ooievaars incasseerde een ne derlaag. m Schiedam Het klaverjastoer- nooi, georganiseerd door de Wandel sport vereniging 'De Trek vogels', met als gasten leden van de Invalide Sportvereniging „De Ooievaars" is goed ge slaagd. Het was een persoonlijk toernooi waarin na vier giften werd gerouleerd. Bij elke ronde dienden de deelnemers zich bij hun partner aan te passen. Het bezoekende „Ooievaars" eiste de drie beste plaatsen voor zich op. Mevrouw Jansen de eerste met 5055 punten. De tweede plaats was met 5007 punten voor mevrouw v.d. Heyden ge- vo'gd door de beer Degeling die derde werd met 4985 punten. Het toernooi zal zeker herhaald worden. Besloten is om, na het zomerseizoen, gezamenlijk het Bingospel te gaan beoefenen. Schiedam Nijmegen komt zondag a.s. in het teken te staan van de postduivensport. In gebouw „De Vereni ging" komen honderden postduivenliefhebbers bijeen af komstig uit geheel Nederland en zelfs uit België. Doel is de hier te houden openbare verkoping van gerenomeerde postduiven afkomstig uit de hokken van beide landen. Ook worden bonnen verkocht die recht geven op eieren van even beroemde kweekmoeders die beroemde rassen in stand houden. van een bijdrage op postreke ning 1111222 t.n.v. de Stichting „Mensen in Nood" te 's Herto genbosch. Tot dusver is 135.00Q gulden bin nengekomen met toezeggingen tot een bedrag van '20.000 gul den. Aan alle dit jaar te houden nationale concoursen zal een speciale pool worden verbonden waarvan de opbrengst bestemd is voor de aktie. De verkoopdag wordt opgeluisterd met veel muziek en een optre den van bekende artiesten. Voor de duivenhouders is er verder een hearing waar iedereen zijn problemen aangaande de sport naar voren kan brengen. Een bont carnavalsprogramma gaat het geheel besluiten. Radio en televisie besteden ruimschoots aandacht aan dit gebeuren. De verkoopdag i3 een onderdeel van de door de Nederlandse Postduiven Organisatie gelan ceerde aktie: „Postduiven voor Mensen in Nood". Alle liefda- digheidsakties welke in 1973 zoals gebruikelijk door de bij de NPO aangesloten bonden (52,000 leden) zijn bestemd voor de stichting „Mensen in Nood" de Nederlandse afdeling van Cari tas Intemationalica die met 106 nationale afdelingen hulp ver leent waar zulks nodig is. De NPO-aktie is op 20 december van het vorig jaar in Den Haag gestart door burgemeester Mr. V. G. M. Marijnen en voorzitter E. Jennekens door het lossen van enkele duiven bip het Vre despaleis. Buiten alle postdui- venhouders kan iedereen aan de aktie deelnemen met het storten Schiedam Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum vaa dé klaverjasvereniging „Ons Gej noegen-West" wordt op donder dag 1 maart een groot jubi leum-concours georganiseerd in gebouw Arcade aan de Lang* Haven. Deelnemers aan dit toernooi kunnen zich opgeven bij: D. Opschoor, Schubertpteia 75, tel. 70.01.24; W. J. Scftewe, Eduard van Beinumlaan 5, téL 70.12.56; G. Wagenaar, Sigaren magazijn „Aleida", Aieidastraat 77, tel. 2S.75.15 of 's avonds aan de zaai. Het toernooi dat wordt gespeeld volgens het principe J x 2000 punten, begint om uur. Start van de aktie. Links burgemeester Marijnen van Den Haag en NPO-voorzitter Jennekens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4