Age Klink in Het Weeshuis ffipil voor Sportzaal voor Singelkwartier snel nodig zien Poco and the Formation in Instuif II a "•Vis 3 Ij Sm! 1 BB DOOR SANERING BINNENSTAD: O O ïS m 3 -1 1 'il De Teer stoof 1M jchiedamsche Courant ZATERDAG 24 FEBRUARI 1SJ3 Expositiezaal "Bet Weeshuis", Weeshuisplein 18: Schilderijen en tekeningen vtm Age Klink. Open van maandag tot en met vrijdag van 14-17 uur, op zaterdag van 10-17 uur en op koopavonden van 19.30-21.30 uur. Tot en met 3 maart. {Organisatie: sectie beeldende kunst van de Culturele Raad van Vlaardlgen}. Vfaardingen Hef werft, van de Vlaardingse schilder Age Klink (32) moet wórden gekwalifi ceerd als nieuw figuratief. Het behoort daarmee tot een rich ting, waarvoor m Duitsland dui delijk werd gekozen door Willi Baumeister (18S9-1955), die daartoe de nodige impulsen had ontvangen door het oeuvre van Kandinsfcy en Klee. In onze naaste omgeving heeft Klink 'twee hem verwante zielen in Arie van Geest (Rotterdam) en Leo van Oudheusden (Rozen- burg). De relatie met laatstge noemde is wel heel duidelijk aanwezig in de hoofden zonder lichamen, maar wèl met armen en (soms ook) benen. Age Klink: Wie wii voor vijf cent Buffie's buikje zien -i' '-S Schiedam Een sportzaal in Schiedaan-oost is op korte termen nood zakelijk Deze sportzaal moet vooral zijn gericht op het gebruik door de wijkbewoners en niet m eerste instantie op de sportvereni gingen, die elders al over voldoende voorzieningen zouden beschik ken. Als bruto-oppervlakte van de sportzaal wordt aangegeven 730 vierkante meter. De Sportzaal zou bij voorkeur moeten komen aan de oostzijde van de Broersvest, in de nabijheid van het stadskan toor. De sportzaal zou tevens in ge- Denksporten bruik moeten komen bij de ,:nrwon scholen In de wijk. De zaal zou kunnen worden gecombineerd met een te bouwen parkeergara ge aan het Emmaplein, waarin tevens een bibliotheekvoorzie ning zou kunnen worden onder gebracht. Ook bus- en metrover bindingen zouden daar vlakbij rijn gelegen. De gecombineerde bouw van sportzaal, bibliotheek en parkeergarage zou tevens kostenbesparend werken. Een en ander staat In het rapport over sociale, culturele en re creatieve voorzieningen in de meer recreatieve vormen van sportbeoefening ■worden verder buiten beschou wing gelaten. Bijzondere voor zieningen a's sportschool, sau na, kegelbanen en dergelijke be hoeven niet noodzakelijk in de binnenstad te zijn gevestigd, al zou een eventuele vestiging van. een van deze voorzieningen met het oog op het totale voorzienin genpakket een gunstige werking hebben. Overigens wordt opge merkt, dat exploitatie ervan rviet een gemeentelijke taak is, al kan de gemeente particuliere initiatieven aanmoedigen. creaucvï vuuiucimig'-ii -■ binnenstad, dat deze week is Eventuele vesttgntg m de tarnen- -rat vnAalnn mnaretnnnnTi ITt Buffie's buikje Veel bezoekers(sters) van de ten toonstelling van recente schilde rijen *t kleurpotlood tokenii-gr (periode 15SS-iI»727 "nn Ap Klink in de expositiezaal ,.r.: Weeshuis" zullen wellicht wr Vreemd staan tegenover der kunst. Ze is dan ook niet zo ge makkelijk te begrijpen en ze wil ook niet appelleren aan een ge voel voor schoonheid. Men zal de schilderijen niet „mooi" vin- r den in de concrete betekenis van dat woord, maar wel een vreugdevolle belevenis kunnen hebben aan kleur en vormen- door Jan.H. Oosterloo ri.iwO..:, war .uit de kunstenaar zijn beelden heeft opgebouwd. AFSPIEGELING De voorstellingen op de doeken van over het algemeen groot formaat moet men zien als een afspiegeling van gewaarwordin gen, die rit de herinnering aan belevcnjsscn cn aanschouwingen in de werkelijkheid zijn ont staan. Het klinkt misschien wat tegen strijdig, maar hier gaan de be grippen abstract en figuratief hand in hand; soms onverklaar bare en onherkenbare objecten vertegenwoordigen een realiteit. Klink laat in zijn werk vormen, die hij aan de werkelijkheid heeft ontleend maar vaak tot in het absurde heeft vervormd, in meestal krachtige kleuren en geplaatst tegen een egaal sterk kleurig vlak (bijvoorbeeld blauw) een eigen levon leiden en ook iets vertellen. Hij stelt de vraag „Zijn er mutanten on der ons?" (8) en het antwoord is een doek met verwrongen koppen, dieren en andere objec ten die in een diep-blauwe ruim te lijken te zweven. Even vreemde en kleurige figuren - wat een weelde van kleur bren gen die twee vogeist zijn er in. Ik droomde dat ik droom dat ik sterf (11) en in dat koste lijke doek Wie wil voor vijf cent Buffie's buikje zien? (10). STERK Niet altijd zijn de kleuren in Klinks schilderijen even sterk. In enkele werken zijn ze heel zwak. Een voorbeeld is De blau we kamer van Pandora (12), waarin de wat wazige ruimte is gevuld met een aantal embryo's in verschillende stadia van ont wikkeling. De tekeningen, die Klink maakte met een kleurpotlood, sluiten volkomen bij de schilderijen aan. Ook h3er een reflex van vroeger waargenomen beleve nissen en aanschouwingen. Ze zijn bijzonder knap en vlot ge daan. Ook in portefeuille zijn enige tekeningen aanwezig. stad zou moeten plaatsvinden in bestaande panden of in ten be hoeve van de winkelvoorziening bestemde ruimten. Reservering van ruimte voor deze voorzie ningen in de binnenstad wordt niet verantwoord geacht. 'SPEEL- EN GROEN VOORZIENINGEN De samensteller van het rapport is van mening, dat de aanleg van speel- en groenvoorzienin gen in de binnenstad niet als een sluitpost moet worden be schouwd. De eisen met betrekking tot de in te brengen spel- en groenvoor zieningen in een te bouwen woonwijk in de binnenstad moe ten anders worden gezien en ge motiveerd dan voor een „ande re" woonwijk. In het rapport wordt overigens gevreesd, dat de groenvoorzie ning in de binnenstad toch in de verdrukking zal raken door de pogingen, het wonen daar ndet al te duur te maken. Mnsmetopvatttasravandedt d behoefte aan vierkante rectie van de Sporthal Margriet, die stelt dat er in Schiedam een verschenen. In het rapport wordt de situering van een spertvoorziening in de binnenstad afgewezen op grond van ruimtebehoefte en het ver keer, maar aanvaardbaar geacht omdat zo'n voorziening toch op heel wat gebruikers kan rekenen. Wel zijn er problemen rond de bereikbaarheid en de parkeervoorzieningen in de di recte omgeving. In Schiedam maken aanleg van de metro, verkeersvoorzieningen en de woningbouw sloop van beide bestaande gymnastieklo kalen in de binnenstad, waar van er een tevens in gebruik is bij scholen in de wijk Oost, on afwendbaar en daarmee reser vering van een ruimte voor sportaccommodatie noodzake lijk. ACCOMMODATIE VOLDOENDE Het rapport la het kennelijk niet groot gebrek aan sportaccom modatie Is en dat de Sporthal dringend uitbreiding behoeft. De samensteller acht die accommo datie, alsmede ook die van sportvelden en zwembaden, vol doende. Gebruikers van een sportzaal in oost zouden rijn de scholen uit de wijk, enkele ver enigingen en ook de vrljetijds- sportbeoefenaars uit de binnen stad en het Singelkwartier. Naam; Snuffy Ras: bastaard-poedel Geslacht teef Leeftijd: acht maanden Kleur; pikzwart Hoogte: 42 centimeter Bijzonderheden: langharig, ongehoorzaamzindelijk Niet alle hondjes worden naar het asiel gebracht omdat ze lastig, onhandbelbaar, bijterig of met zindelijk zijn. In sommige gevallen is het beter dat ze naar het asiel worden gebracht en de dierenbe scherming een goed tehuis voor ze zoekt. —Een dergelijk geval Is Snuffy, de hond -Van deze week. Snuffy is naar het asiel a gebracht omdat haar bazin voor hele da- „gen ging werken en de familie het zielig vond als deze langharige bastaard-poedel vrijwel de hele dag alleen zou zitten. Snuffy fs volgens de eigenaresse zindelijk. Wij konden dat in het korte tijdsbestek natuurlijk niet verifiëren, maar wat wij wel konden vaststellen was, dat Snuffy een versohikkelijk lieve hond is. Wel een allemansvriend Innetje, maar dat hoeft igeen bezwaar te zijn Zij is lief tegen al les en iedereen. Het lijkt of een haartje (en dat zijn er niet weinig) op dat zwarte ongekamde koppetje er aan denkt om ie mand ook maar iets aan te doen. Het ftfer is wel zenuwachtig, ten minste als zij net uit het hok komt. Op straat wal zij steeds een andere richting uit dan jij wil en soms is hot werkelijk meetrekken ge blazen want dan zet zij schrap en wil met alle geweld stil blijven zitten of weer terug. PROBLEMEN Het nemen van een foto stuit dan ook op -grote problemen. Allereerst is het moei lijk om van het dier een foto te maken door Bernadette Elias waarop je kan zien dat het een hond is. Het lijkt net op een zwarte in elkaar ge propte ragebol, met al die lange haren en ten tweede loopt Snuffy steeds de andere kant uit, zij wil met geen mogelijkheid stil staan en op bet moment dat er ge knipt kan worden draait zij zich of om of neemt weer een schijnbeweging onder je benen door. Na veel gevloek van de zijde van de fotograaf hikt het ten slotte om het beestje op de plaat te krijgen. In de auto is het beestje erg rustig. Uit zich zelf durft zij er niet in, maar een maal binnen blijft ze wat angstig, stil en eigenwijs op je schoot zitten. Ze durft zich nauwelijks te verroeren. In een café waar even gegeten wordt, gedraagt Snuf fy ziöh niet buitensporig lastig. Zij ge draagt zoals de meeste honden in een café; kijkt iedereen nieuwsgierig aan, wil steeds naar andere mensen toe lopen, springt ook tegen voorbijgangers op en blijft dan na een tijdje rustig zitten. GEEN KAAS Wat dit diertje beslist niet wij, ts gehoorza men. Het lijkt of Snuffy daar nog hele maal geen kaas van heeft gegeten. Snuf fy kan opgehaald worden in het dierena siel aan de Sint Annazusterstraat na be taling van 30,-. Het asiel is geopend van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur, zaterdags van negen tot twaalf en zondags gesloten. Het telefoonnummer is 26 62 66. meters groen en speelruimte doet het rapport geen uitspraak, gezien het bijzondere karakter van de binnenstad als woonwijk. Voor „normale" woonwijken zijn wel ervaringscijfers be kend, maar de groenhoeveelheid in de binnenstad zal 2eer veel afhangen van het te bouwen type woningen (vorm en groepe ring), de bevolkingsgroep (so ciaal-economisch), gezinsgroot te, leeftijd), alsmede ook het ten aanzien van de volkshuis vesting te voeren gemeentelijk beleid. Wel zou zorgvuldig moeten wor- den toegezien op het zo verant woord mogelijk inbrengen van genoemde voorzieningen, waar bij er op gewezen wordt dat het aanbrengen van groenstrookjes langs wegen niet veel waarde heeft behalve dan «en zekere waarde als stadsverfraaiing. Schiedam De sociëteit Instuif Schiedam presenteert morgen avond in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71 de Tilburgse groep Poco and the Formation. Deze viermansformatie legt zich in de eerste plaats toe op het vertolken van goede top veertig nummers en weet door een vlotte presentatie een gezel lige sfeer te kweken. De groep heeft zowel in binnen- en buitenland ai veel succes geoogst, onder andere in Ameri Poco en zljr> formatie tijdens een optreden. ka, waarcontacten werden glegd met de Beach Boys, die de Ne derlandse groep een voorspel dige carriëre voorspelden. Al üardine: „Poco is een zeer ta lentvolle formatie en werkt hard om aan de top te komen". Oprichter van de groep is Marcel Roemers, die als zanger en or ganist opereert onder de naam Poco. Voorts bestaat de forma tie uit een bassist, een solo-gita rist en een drummer. Poco and the Formation traden vorig jaar voor het eerst op de Instuif, toen telde de groep nog zes man. Het optreden bgint morgenavond om acht uur, de toegansprijs is drie gulden. Het volgende pro grammapunt van de dit seizoen zeer goed draaiende Instuif is een carnavalsavond op 3 maart. fit A sf i 41 ---„F. Vijf bezeoekers van het zolder theater in de Teerstof hebben een brief naar de gemeente ge stuurd en naar onze krant: Tijdens ons verblijf van een weekend tn Schiedam bezochten wij het Zoldertheater in de Teerstoof. In deze voor Schie dam unieke gelegenheid hebben wij een heel plezierige zaterdag avond doorgebracht. Uniek voor Schiedam omdat bij het naslaan van de kranten hier, in De Teerstool het enige culturele gebeuren van de stad bleek plaats te vinden. In een gesprek met een van de organi satoren kwam ons ter ore dat binnenkort over de subsidieaan vrage van bovengenoemd thea ter beslist zal worden. Het enthousiasme van de mede werkers en de entourage van dit theatertje is verrassend aan trekkelijk en het zou daarom jammer zijn als dit culturele centrum voor Schiedam verlo ren zou gaan. Wij pleiten er dan ook dat de subsidieaanvrage ge- nonoreerd wordt. Namens Agnes Dubelaar, Wïm van Kooij, Peter Groot en Truus Evers, verblijf ik met de meeste hoogachting, Hans Evers Warande 41 B -fé Beverwijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3