Wekelijks in Schiedam in de Teerstoof Veel geoel en getvap in poppenspel Rotterdams Danscentrum geeft uitvoering in Passage o 0 Muziek door jonge mensen Nel Oosthout in Stedelijk Oo, o O Vrijdagavond concert in Stedelijk Museum Konfrontatie II nog steeds in Stedelijk SSCA akkoord met gemeente over intrek in schoolpand ScMedamsche Courant DONDERDAG 1 MAART 1973 verzint weer De nredewerkers aan het krisiscabaret. Het Krisiscabaret, dit seizoen aan haar tweede programma bezig en bestaande uit afgestudeerde teerlingen van de kleinkunst academie, komt zaterdagavond in het Zoldertheater in de Teer- stoof. Het Krisiscabaret heeft vijf medewerkenden, namelijk Lars Boom, Rose Thesing, Ellis van der Menlen en Jan Willem Ruiter en Rudi Wolf, Het programma dat het cabaret brengt heet „Nu...en andere grappen." De groep laat in haar voorstelling duidelijk zien hoe dicht cabaret bij toneel kan liggen en het lijkt er soms op dat dit groepje het vastgeroeste cabaretpatroon bewust wil door breken. Vooral de teksten van Lars Boom en Rose Thesing te kenen voor een afwijkend pa troon ten opzichte van hét door gaans gesettelde cabaret. Lars Boom, de leider van de' groep, heeft zich-^in het verleden al waar gemaakt toen hij sa men met Seth Gaaikerca diens show „Tien miljoen geboden" schreef. Rose Thesing staat borg voor goed gezongen liedjes en Ellis van der Meulen en Jan Willem Ruiter zijn de Krisisca- baret-Ieden die de vele gekke (zeg maar absurde) onderdelen op de planken helpen zetten. Het eerste gedeelte van het pro gramma bestaat voornamelijk uit liedjes en sketches die vaak de bekende thema's als milieu vervuiling en het rassenpro bleem behandelen. Daar tussen door lopen nummers die uiteen lopen van pure kolder tot bloed serieus. Enkele liedjes die ge zongen worden zijn „Na je dood krijg je brood", „Schop ze met je laars", „De bleke jongeling", (een typisch sfeerliedje door Rose Thesing) en „Twijfel aan de welvaart". Het tweede gedeelte is een soort mini-musical en draagt de onna volgbare titel „Larsan op zoek naar de beschaving". Alle tek sten van dit programma gedeel te zijn van Lars Boom, «n het verhaal gaat over de tragi-ko- mische ervaringen van een man die van beestenvel tot net kos tuum komt. De maatschappij wordt hier zwaar op de hak ge nomen. Het Krisiscabaret (wie denkt bij het horen van deze naam niet aan de woorden uit een liedje van Louis Davids „een krisis die me misch is") Is volgens de recensies een spitse en alerte groep, tracht zich uit een hokje te wringen en heeft een origine le benadering. Zaterdagavond, negen uur Zolder- theater in de Teerstoof, Nieuw- straat 12, Krisiscabaret, Nu... en andere grappen. OO o O o o O ooft Samenstelling:' Bernadette Eiias Vormgeving: Jacques van Adrichem Het Zoldertheater in de Teer stoof heeft 2ijn program- ma'ls voor de komende i maanden bekend gemaakt. Hoewel cabaret de boven toon voert bij deze pro grammering is het pro gramma toch wel geva rieerd. Op zaterdag 17 7 maart komt Joost Nuissl. (Hij is al eerder in de Teerstoof geweest). Hij geeft in dit vestzaktheater- tje de première van zijn solo-programma. Muziek voert de boventoon in zijn voorstelling. Ook op zater dag 17 maart wordt voor 7'. het eerst een nachtvoor- ..C stelling gegeven in de •- Teerstoof. De cabaretgroep „Kienjoi" geeft dan een try-out» Zaterdag 34 maart komt dan Ca- b a mi me, met het programma j.Minicabamime". Deze groep is een combinatie van cabaret en mime. Het is een gebruik ma kken van mime, dansn beweging, tekst, muziek en zang. 31 maart De week daarna, zaterdag 14 geeft het cabaret Tura Tum een voorstelling. Tuin Tum ia de winnaar van Camaretten 1972. Op donderdag, vrijdag en zater dag 5, 6 en 7 april komt Popstu dio Hindrik, die een try out geeft van het programma „Aai, moedertje aai". In deze voor stelling beeft Hinderik de Groot het poppenspel ontwikkeld tot een compleet nieuwe vorm van theater. april komt een groep, met een exotische klinkende naam „New Uruguayan Theatre" met „ge nocide Marnus Circus". Dit is een voorstelling als een circus spektakel met liedjes van Boris Vian, Brecbt en Dessai. Verder staan nog op het programma voor de Teerstoof Ivo de Wijs, Rob van Reyn, Caro van Eyk, De Sissie* en Cabaret zonder filter. Volgende week vrijdag wordt in de aula van bet Stedelijk Mu seum weer een vrijdagavond- concert gegeven. Het concert wordt georganiseerd in samen werking met de Vereniging Vrienden van het Museum. De uitvoering wordt gegeven door Els Krieg, viool, Marja Bon, plano en Herman Braune, klari net. Er zullen werken van Van hal, Strawinsky, Scarlatti, Brahms en Bartok vertolkt wor den. Pas de deux. be expositie Konfrontatie II Is nog steeds te bezichtigen In het Stedelijk Museum in Schiedam. De tentoonstelling duurt tot 12 maart. Er zijn onder meer fo to's van Yousuf Karsh te zien, werken van Dolf van Leggelo, Tom Mosley en grafiek van de Japanse groep grafici „Suzuki graphics'. fa de foyer van het Zoldertheater in de Teerstoof hangen etsen van de Schiedamse graficus John Hesselberth. Er zijn wer ken te zien die al eerder in het grafiekzaaltje van het Stedelijk Museum hebben gehangen. "Bertha en de Oelewappers", een levensecht poppen spel van de poppenkast van Jan de Noord wordt za terdagmiddag in de Zoldertheater in de Teerstoof ge geven. Jan de Noord is nog niet zo lang poppenspeler, hij beoefent deze kunst vanaf 1967. Sinds 1979 woon en werkt bij in Amsterdam en reist hij met zijn pop penkast door heel het laad. Momenteel is hij als docent popenspel verbonden aan de academie voor expressie door woord en gebaar in Utrecht. De poppen voor de kast maakt hij zelf, ook de verhalen verzint hij xeH. Jan de Noord heeft met zijn poppen ook al verscheidene malen geëxposeerd, onder meer jn België en In het pcppenland bij uitstek. Tsjödhoslowakije. Het poppenspel is eigenlijk een wereld van fantasie, spel en realiteit. Ook kinderen (eigenlijk ook de volwassen bezoekers) en de poppenspelers ontmoeten elkaar hierin. Zoals gezegd gaat ht verhaal dat zaterdagmid dag vertoond wordt over Bertha en de Oelewappers. Het is een verhaaltje voor kinderen, van vier tot twaalf jaar. Bertha en Joepie gaan varen op de blauwe Bubbelzee, maar bun brombootje zinkt. Waarom en hoe het klei ne scheepje gezonken la weet bijna niemand, maar Bertha en Joepie komen terecht bij de Oelewappers, een vrolijk volkje, dat veel oelt en wapt Na ongeveer vijftig minuten bij de Oelewappers te zijn geweest, 1* het bootje op onverklaarbare wijze hersteld en kun non Bertha en Joepie en de kinderen weer vrolijk naar buis. Zaterdagmiddag, half drie, Zoldertheater In de Teer stoof, Niemvstraat 12, Schiedam. Poppenkast Jan de Noord, „Berth a en de Oelewappers". Een van de poppen van Jan de Noord. Het Rotterdamse Danscentrum geeft dinsdagavond 8 maart een ballet uitvoering in het Schiedamse Passage Theater. In het programma is een meuw werk opgenomen van Elizabeth Cameron Dalman ge zet op muziek van Ian Cugley. Het stuk heet „Being." Op het pro gramma staan verder de Suite uit de Watermuziek van Handel, choreografie Ineke Sluiter, Contacten, muziek Ton de Leeuw, choreografie Ineke Sluiter, lm Wind der Zeft door PJna Bausch ge- zet op muziek van Mirko Domer en 22 Pages van Ineke Sluiter op muziek van Joep Straesser. Het Rotterdams Danscentrum is op het ogenblik bezig met educatieve werkzaamheden, men geeft onder meer demonstraties op scholen en voor verenigingen. In de hal van de Doelen in Rotterdam worden openbare repetities gehouden die voor iedereen gratis toegankelijk zijn. In. het kader van deze educatieve werkzaamheden vindt na de voorstelling in het Passage Theater een nabespreking plaats, waar puibliek en dansers elkaar kunnen ontmoeten en napraten over de voorstelling. Het Rotterdams Danscentrum bestaat voornamelijk uit jonge mensen, de moderne dans staat centraal in het bewegend denken en doer van het Danscentrum. Men zegt zelf: „We zijn geen prille dam- kleuters die alles nog moeten Ieren. Dat ls In bet korte verleden si bewezen. Tijdens instructieve voorstellingen (in het kader van onze „oog op dans"-serie) tijdens een groot aantal openbare repetities, tijdens avondvullende voorstellingen". Deze groep jonge dansers wil eigenlijk meer dan het publiek alleen maar te laten toekijken, men wil de toeschouwer zo veel mogelijk betrekken in wat ze doen. Leerlingen van het Rotter dams Conservatorium ge ven op zondag 4 maart in de aula van bet Stedelijk Museum in Schiedam weer een uitvoering in het kader van de serie „Muziek door jonge men sen". Het concert wordt gegeven door de blokfluit tisten Annemarie Over-', zee, Marie de Graaf-; Drop, Anneke Henneveld, Marjan Wormhoudt, Ka rei van Hove en Albertine Carrière, aan het clave- cimbel zit Fransje Dorst. Het concert begint om vier- uur em duurt tot kwart voor vijf. De mu seumbezoekers hebben vrije toegang. Iedere eer ste zondag van de maand wordt een dergelijk con cert gegeven. De voordrachtskunstenares Nel Oosthout komt vrij dagavond fa de aula van het Stedelijk Museum. In het kader van de boeken- weekmamfestaüe vertolkt zij „Het Grote Gebeuren" van Belcampo. Deïe voor dracht heeft zij ook enke le weken achtereen in het Shaffy Theater in Amster dam gebracht. Schiedam De stichting Sociaal Culturele Arbeid en de gemeen te hebben overeenstemming be reikt over de overname van het schoolpand in de Fahrenhelt- straat. Zo gauw bet Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk zich bereid verklaart om geld beschikbaar te stellen voor het pand zal het clubhuls De Reling, momenteel gevestigd in de Overschiese- straat, naar de school in de Fahrenbeitstraat verhulzen. In dc Overscbiesestraat worden dan de jongerensociëteit De Tempel en het secretariaat van de stichting SCA ondergebracht. Bovendien zal de administratie van de nog in oprichting zijnde Federatie van Instellingen voor Sociaal Culturele Arbeid en Sa menlevingsopbouw er worden gehuisvest. Voor de SCA betekenen deze maatregelen een oplossing van de ruimtelijke problemen. Wan neer de verhuizing van De Re ling naar dc Fr.hrcnheitstraat zal plaatsvinden, is niet bekend. De stichting heeft op korte ter mijn een onderhoud met het be trokken ministerie. Zodra de subsidie ls toegezegd, is de zaak binnen twee weken rond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3