Twee uur en twintig minuten volleybal Rontfijn wil weg bij SW I ff Geen reden tot ongerustheid AF SUNLIGHT SLACHT DKC Winst nog onzeker bezit bij ssv a Jaap Bas: 29 maart mmvm 4 Volleybal Buitengewone vergadering Excelsior '20 ODÏ en Succes volgende ft Schiedam hernieuwt komend weekeinde als enige de fcennls- iveek het veld op Schiedamsche Courant DONDERDAG 1 MAART 1973 Deze smash passeert wel de handen van EItie Haak, maar wordt door de hoog springende Greet van Narde niet Winstgevend. Juliana; be wonderens waa rdi g Haarlem In een twee uur en twintig minuten durend volleybal-„gevecht" tegen het Haarlemse OVRA, schoof het damesteam van Juliana weer wat dichter naar de top van de derde divisie. Honderdenveertig minuten ook op hoger niveau een transpiratie vergende tijdsduur waarin Juliana bewees dat het juist in deze beslissen de competitie-fase over een bewonderenswaardige ^mentaliteit beschikt. Want 'de wijze waarop het Schie dam se damesteam zich verzette tegen pure tegen slag vroeg waardering. Nochtans bestaat de moge lijkheid dat Juliana's inzet virgsefse moeite is ge weest, want de 2—3 zege waarmee de Schiedamse formatie zelfs nog iets te weinig kreeg, krijgt nog een reglementair nasleep- Je. Want Juliana arriveerde stipt optijd bij de verkeerde sporthal. Werd vervolgens ver wezen naar een andere, even* eens verkeerde speelruimte, om tenslotte op goed geluk naar de Haarlemse Kennemer Sporthal af te reizen- Waar te genstander OVRA inderdaad geduldig" wachtte, maar scheidsrechter Schagei „een man van de klok" bleek en ondanks felle Schiedamse pro testen terecht constateerde dat Juliana de reglementaire wachttijd (tien minuten) had overschreden, „ik ben niet van plan de zaken anders voor te stellen dan ze zijn. U bent te laat twintig mkruten en dat moet ik aan de bond rap porteren", klonk het „onaange daan". Juliana's protesten haatten niet, terwijl ook het argument: kwart over acht ïs een tijdstip dat op een door de weekse avond bijna niet haalbaar is, weinig indruk maakte. Juliana's voorzitter Jaap Keijzer daarover: „Het is ergens een belachelijke situatie. De bond heeft ons uitdrukkelijk verboden op door de weekse avonden thuiswedstrijden te plannen, ter wijl OVRA wel op donderdag mag spelen. Dit geval bewijst dat de bond gelijk heeft om de competitiewedstrijden naar de zaterdag te verschuiven, maar ■waarom wordt er dan van OVRA een uitzondering ge maakt?" WEDSTRIJD- FORMULIER Weigerde coach Hans Soeters on der deze omstandigheden zijn team te laten spelen („de men- 1 tale opdoffer was te groot"), een scheidsrechterlijk foutje "bracht het teleurgestelde team toch binnen de lijnen. Hans Soeters: „De scheidsrechter had het wedstrijdformulier nor maal moeten aftekenen, want de wedstrijd was voorbij, te laat om nog gespeeld te kunnen worden. Vervolgens had hij een nieuw formulier moeten nemen en als wij gewild hadden de vervangende wedstrijd moe ten laten spelen. Nu hij dit ver zuimd heeft, hebben wij een „praatstuk" in handen gekre gen, waardoor de mogelijkheid bestaat dat we er met een boete van afkomen". Want Julian'a knokte zich nu naar een twee punten winst, terwijl concurrent OVRA met één punt genoegen moest nemen. Ver diend ook, want „ongeschokt" OVRA veroverde winst in de eerste set. Echter toen al be wees Juliana dat het bereid was keihard te knokken .voor een „rechtvaardige" uitslag en capi tuleerde pas bij 15—13. Een uitslag die ondanks het ver lies toch stimuleerde, want plot seling draalde de Schiedamse aanval, met Riet Brouwer In een absolute hoofdrol naar een 10—1 voorsprong in de tweede set. De nerveuze „boosheid" maakte plaats voor een koel bloedig en doelbewust scorende formatie, die de Haarlemse ploeg weliswaar tot 118 „liet komen", maar overtuigend met 15—12 zegevierde. Pure mentaliteit redde Juliana in de derde set echter van een snelle nederlaag. OVRA reikte plotseling, met een simpel sco rende Thea Wallekes voor het net, naar een ogenschijnlijk be slissende 14—7 voorsprong. Maar ijzig beheerst herstelde Juliana zich, terwijl er door dit Schiedamse tegenstribbelen iets „knapte" in de op datmo ment soepel draaiende Haarlemse for matie. Plotseling speelde Julia na foutloos. Haarzuiver beland de de pass op de handen van Erna Ramstijn en Greet van Norde, waarna de Schiedamse aanval prompt het zwak verde digde centrum in de OVRA-de- fensie doeltreffend ging uitbui ten. Traag kroep Juliana naar det e- genstander, om bi] 1413 toch nog de opslag uit handen te ge ven (Hans Soeters: „Op zo'n Schiedam Piet Romeija (33) is hard van plan een streep onder zijn betaalde voetbalcarrière te zetten. De geroutineerde verdedi ger, net een half jaar van Feyenoord bij 21 jn oude club SVV terug, zal naar alle waarschijnlijkheid zijn contract met de Schiedamse eerste divisio nist aan het eind van dit s seizoen niet verlengen, c.q. verlengd zien. Romeijn, de laatste tijd constant in het B-team opgesteld, geeft als reden de niet al te beste ver standhouding met trainer Rinus Gosens. moment denk je: nou ïs het ge beurd") maar wéér bleef Julia na de stïuatie meester en sloeg zich via smashes van Anneke Noordermeer en Jonny Wet st ei jn toch naar een verrassen de 14—IS winst. Maar weer volgde de teleurstel ling. Terwijl OVRA rijp leek voor een 13 nederlaag, zat de Schiedamse ploeg plotseling „vast" en was het juist de thuisclub die zich kon herstel len- Hans Soeters: „Het leek wel alsof onze speelsters tevre den waren met de prestatie van de vorige set, want die geweldi ge inzet was ineens verdwe nen". En juist OVRA (coach Van de Lingen: „Ik had me reeds verzoend met een neder laag") profiteerde dankbaar: 15—7. Nogmaals herstelde de Schiedam se formatie zich bewonderens waardig. Weer striemden smas hes van' Ellie Haak en Christine Visser door de Haarlemse de fensie, die via 36 en 5—11 moest erkennen dat deze wils krachtig vechtende tegenstander recht had op de zege. Want Ju liana gaf de winst niet meer uit handen en oogstte waardering voor de wijze waarop. „Als je dan ziet hoe superieur we kun nen volleyballen, dan vraag je je alleen maar af hoe het moge lijk is dat zo'n voorgaande set zó zwak kon zijn", verzuchtte een toch wel tevreden coach •Hans Soeters. Tevreden was ook de Schiedamse formatie, die nu nog slechts kan hopen' dat alle inspanning niet tevergeefs ge weest is... Van onze sportredactie Schiedam Jaap Bax komt twee weken later. De radioreporter en tevens voorzitter van de CÖVS komt niet 15 maar 29 maart in de kantine van SV HV Schiedam op Harga spreken voor de leden van de Schiedam se Scheidsrechters Vereniging. Op het programma voor 15 maart staat een bespreking van de spelregels door de SSV-ers. Schiedam Ter gelegenheid van het 2S-jarig bestaan heeft de Schiedamse klaverjasvareniging Ons Genoegen West voor van avond een groot jubileumcon cours uitgeschreven. De lus trumdrive, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn, heeft plaats in gebouw Arcade aan de Lange Haven (20.00 uur). Het inschrijfgeld bedraagt 2.00 gul den per persoon. ö^JfKiÉPi Van onze sportredactie fchledam Excelsior ^0 houdt yrijdag 27 april in clubgebouw de Toekomst vanaf 20.00 uur een buitengewone algemene le denvergadering. Het bestuur van de Schiedamse voetbalver eniging heeft slechts een punt op de agenda geplaatst, en wel: contributieverhoging. tevens wordt dan getracht de le den de. reglementsvermeuwing voor te leggen. Van onze sportredactie Vïaardïngen De biljarters van Sunlight hadden, op de laatste avond van de voor ronde op het Vlaardings open biljartkampioen schap, geen enkele moeite met De Kleine Confiance uit Schiedam, dat willoos met 80 het slachtoffer werd. In het openingsduel in café De Waal bleven J. in *t Hol (60) en A. van der Ster van Sunlight elkaar trouw op de voet volgen. Weliswaar speelde Van der Ster wat constanter, wat zich dan ook manifesteerde in een serie van 7 In de achttiende beurt, maar toch kwam In *t Hol dap per terug. Wat dan. gebeurde in de 29ste beurt met een serie van 9. Het mocht echter niet baten. Van der Ster, die behalve de con stante indruk ook qua leeftijd een voorsprong had (In 't Hof is 81 jaar) leverde zijn partij ten slotte in 33 beurten af. In 't Hol bleef staan op 44. R. Both had aan slechts 19 beur ten voldoende om DKC'er Bone faas op de knieën te krijgen. Een serie van 12, 2 van 7 en 3 van 5 caramboles zorgden voor het vroege afscheid. Het was dan ook de kortste partij van het toernooi. Bonefaas werd als het ware overspeeld en drukte dat ook uit in slechts 39 caram boles van de te maken 75. Hij kreeg 12 poedels genoteerd. Toen al was de voorsprong voor Sunlight 49 en gezien het hoge moyenneverlies voor DKC een uiterst moeilijke zaak om dit op te heffen. HANDICAP In de derde partij, tussen H. Goos van Sunlight (130) en W, de Jong van DKC (1C5), zag het er niét naar uit dat de Schiedam mer op winnst ging spelen. Wel iswaar speelde hi] al met een handicap van 10 procent, maar dat dit later het argument zou zijn voor verlies had niemand verwacht. Na een zeer matig begin maakte Goos snel korte metten met de Schiedammer, hoewel De Jong tot aan de 25ste beurt Goos goed bleef volgen. Maar daarna was het gebeurd met De Jong. Goos noteerde een serie van 28, De Jong gaf nog antwoord met een serie van 10, maar in 29 beurten was de strijd toch be slist. De Jong bleef toen op 99 staan. Het moyenne van Goos was 4.55 in 29 beurten. STATISTIEK De laatste partij, tussen Van der Borden van Sunlight en Arends van DKC, was daarom alleen voor de statistiek van belang. Het was een uitermate slechte partij, waarin Van der Borden maar liefst 40 beurten nodig had om zich te bewijzen. Zijn opponent bleef staan op 18, Waardoor de uitslag 8—0 in het voordeel van Sunlight werd. Deze week zijn intussen de her kansingen al weer begonnen. ma kin a met het veld. Waaron het zich dania od rivaal WION making met het veld. Waarop her zich danig op rivaal WION ■wil revancheren. De kopmeeuwen trekken er zich niets van aan. Terwijl in de Schiedamse Sportraad vra gen worden gesteld over de slechte gesteldheid van de drie nieuwe Spirit-velden, rekenen de vogels massaal de drassige (hockey) grond tot hun do mein. Die in september volgend jaar speelklaar moet zijn voor Spirit, dat dan haar plaats in Sportpark Thurlede overdoet aan Harga-bewoner Martinit. Sport ambtenaar Gé Rens vindt 't lui den van de "alarmklok" over de kwaliteiten van de nieuwe hockeyterreinen tussen de rijks weg en sportpark Harga wei be grijpelijk. "Logisch. Zo wordt overal gereageerd waar nieuwe velden onder water staan. Maar er is echt geen reden tot onge rustheid", verzekert hij. RensVniÜeg: "Vorig jaar Is de grond door de aanleg van de drainage en voor het inzaaien danig omgewoeld. Er is beslist niets fout gegaan, maar de grond heeft gewoonweg de tijd nodig om zichzelf te herstellen. De structuur Is verstoord. De natuur zelf zal geleidelijk aan de watergangen in de bodem weer in orde maken". H. Goos ...moyenne 4,55.,. sluis, dat in deze derde klasse KNK3 de top aar ert- Het wordt op de voet gevolgd door ODI en Jodan Boys met een punt verschil. Vlak daaronder zit Vitesse en. ook deze niet makkelijke tegenstander ont moet ODI nog eenmaal de ko mende weken. De Odianen zul len echter de makkelijke tegen standers niet moeten onder schatten. Het zijn deze ploegen waaraan ODI in de eerste helft onnodig de punten heeft moeten afstaan. Succes verkeert in hele andere sferen en zal terdege op zijn hoede moeten zijn wil het niet degraderen. De inzet zal in de komende weken de volle 100% moeien bedragen. Wil Succes het echter waarmaken dat het eerste gedeelte v;,n de veldcom- petitie 'n vergissing is geweest, den zal het gehele, team de trai ningen iedere week trouw moe ten bezoeken. Gezien de goede sfeer en het enthousiasme dat is teruggekeerd bij- de Successers» is het volgens trainer Kooij- mans zeker een haalbare kaart Uit de drip wedstrijden die nog gespeeld moeten worden kunnen ze volgens hem op zijn minst 5 punten halen. TEMPO Schiedam ïs de enige ploeg, die het komende weekeinde al van start zal gaan. Evenals in de microcompetitie is het nu ook WION waar Sctnedrm o.m. de top mee aanvoert. WION staat 1 punt onder en KOAG I piuit boven Schiedam. „We zullen ons eigen tempo in de wedstrij den moeten gaan bepalen", zegt trainer Frans Geluk. „Dit is Gok de reden waardoor we afge lopen zondag ten onder zijn ge gaan. Het komende weekeinde zullen we het wel gaan bepa len". Dit is wel nodig, want het is juist WION dat Schiedam in de eer ste wedstrijd zal ontmoeten en deze Rotterdamse ploeg heeft Schiedam In de microcompetitie de genadeslag gegeven. De komende weken gaan de korf ballers op het veld de strijd Schiedam Het afgelopen weekeind is voor de Schie damse korfbalverenigingen het microseizoen afgeslo ten. Alleen ODI zit nog in het onzekere en verwacht dat het nog een beslissings wedstrijd voor degradatie moet spelen. De beide an dere verenigingen zijn uit gespeeld en hebben het er in de zaal beter afgebracht dan ODI. Succes behaalde na een spannende competi tie het kampioenschap, Schiedam heeft bijna de gehele winter de top aan gevoerd. Alleen in de slot fase kon het het net niet vol houden en moest zijn plaats aan WION, afstaan. weer voortzetten. Zij beginnen dan aan de tweede helft van de veldcompetitie. Dit gedeelte zal voor alle drie de beslissing moeten brengen. Schiedam en ODI hebben beide een redelijke kans om te promoveren. Succes zal echter op moeten passen, staat op de één na onderste plaats en zal hierdoor hard voor de punten moeten vechten. Volgens de nieuwe voorzitter van ODI, Cees Passchier, kan ODI wel kamp:oen worden. Van de zes wedstrijden die het nog moet spelen, zijn er twee heel erg belangrijk. Het moet nog een bezoek brenge-p aan Maas-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4