Scilla lonkt naar PPSC wil JAC 'wippen last Geen ,Dutina noopt m o r ge n o p meer rentree in B-team van knie Bruynzeel KE naar koploper Hans Lingen tegen Tsjechen Sportief huwelijk i Schiedam mag geen fout maken Niet naar WK BWS-jeugd: 25 procent kans Veteranenf toernooi Voetbal BEKÉR NO AD moet winnen Tafeltennis BELANGRIJK MIDDENMOOT 4r Schiedamsche Courant .VRIJDAG 2 MAART 1973 Van onze handbalmedewerker Schiedam Alle aandacht gaa* zondag uit naar het damesteam van Scylla. Want de Schiedam se handbalsters hebben in hun laatste wedstrijd tegen Olympia de kansen in handen om de titel te grijpen in de afdefing le klasse B. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de Margrietha] en begint om 13.10 uur. Hét zal geen gemakkelijke strijd worden voor Scylla, dat uit met de grootste moeite een 4-5- overwinnir.g kon behalen. Het belooft ook ditmaal weer een. spannend duel te worden waarin ScyJla alleen met de voile winst zeker is van haar zaak. Bij een gelijkspel zal het in een beslissingswedstrijd met het Maassiuise Unitas orde op za ken moesten stellen. Weet Scylla echter de zenuwen de baas te blijven, dan beeft het alle troeven in handen. Het aan- valsduo Margreet Jansen, en Wil Kalkhoven kan voor voldoende verwarring zorgen met hun sterke spel, terwijl doel vrouwe Carla van Wamelen voor de or ganisatie van de verdediging- kan zongen. De speelsters die de eer van Scyl la zondag gaan verdedigen zijn: Doel: Carla van Wamelen, Op bouw: Margreet Janssen, Wil Kalfchoven-, Nedl de Heïd, Ria, Tettelaar, Carla Heesbeen, Ma rijke Mefief, Margo de Vette, Ria Brugman, Nel Groenenvefd, Anneke Vermeulen en Wil van der Tuyn. PPSC, dat voor de compeiilie thuis JAC met 5-1 versloeg, krijgt het morgen heel waf moeilijker. Al blijft de 5chie- damse ploeg licht favoriet. Schiedam De voetballers zijn weer gretig. Na de ka rige competïtiekarweien van de laatste weken kun nen zij naar alle waar schijnlijkheïd komend weekeinde weer massaal op het veld actie bedrij ven. In wedstrijden die voor de Schïedamse KNVB-ers vrijwel alle van groot belang zijn. Immers de periode ïs aangebroken dat de beslissingen nade ren. Dat over promotie en degradatie wordt beslist. Waar Schiedam, Ursns, Martinit en misschien ook nog enigszins Exce!sïor'2G nog bij betrokken zijn, in positieve zin. Alleen DHS zit In de zorgen. Schiedams enige zondag tweede klasser is door de dreiging Slik kerveer en Alblasserdam nog lang niet veilig. Een gelijkspel bij EBOH aan de Dordtse Bui tendijk zal derhalve een welkom resultaat zijn. Excelsior '20 ontvangt De Flamin go's. De Rijs wijkers vertoeven onderaan in 4B, maar laten be slist niet zo maar over zich lo pen. Koploper BEC, waar Ex- celsior'20 zes volle punten op achter staat, ondervond dat laatst pijnlijk en kwam niet ver der dan een 0—0 gelijkspel. Schiedam zetelt in 4C alleen op de troon, maar kan RAVA een wedstrijd achter- op gelijke hoogte zien komen. Daarom mag bij GDS geen fout worden gemaakt. Ursus oefent op eigen veld om 14.00 uur tegen het sterke Leerdam Sport, terwijl Martinit bij ranglijstaanvoerder DEH zijn laatste kans wil grij pen. Immers de marge tussen de leider en de Schïedamse run ner-up bedraagt relatief slechts twee punten. Op afdelingsniveau kan Demos de competitie verder ontspannen uitspelen, want belangen staan er gezien de klassering in de middenmoot niet meer op het spel. Een overwinning op SIOD is echter nooit weg. SVDPW prijkt fier op kop in IC en mag geen moeite met de lantaarn drager DOZ hebben. In de tweede klasse is naar pro motie lonkend DRZ verreweg favoriet tegenover Animo H. Wilton Fijenocrd kan de stad genoot helpen door nummer één Sint Lodewijk beentje te lichten. Schïedamse Boys kan in 2B ten koste van middenmoter Noor derkwartier een stapje dïdhter bij de eeste klasse komen. SFC moet het uitduel tegen Zwart Wit positief kunnen besluiten. In 3B gaat FCN '66 de aanval van Smeetsland afslaan. Het zaterdagse KNVB-gebeuren concentreert zich op de beker Waarin PPSC nog vertegen woordigd is. Het heeft een rede lijke kans een ronde verder te Jcomen, awnt JAC Is, zeker op eigen veld, een te pakken ploeg. Beide equipes kennen elkaar trouwens terdege vanuit de competitie waarin zij alle twee in de derde klasse A uitkomen. En waarvoor PPSC thuis met liefst 51 van JAC won Het B-team van SW reist naar het Olympisch Stadion, waar de reserves van FC Amsterdam worden bestreden. HBSS oefent om 14.30 uur tegen derde klas- ser 's-Gravenzande. In de afdeling moet GSS bij Zui derpark niet falen. Want de tweede, eveneens op promotie rechtgevende plaats ligt nog steeds binnen bereik. GTB doet er goed aan een punt aan DES'67 te ontfutselen, terwijl WK bij koploper Veronica wei nig te hopen heeft. Schiedam Slobodan Dutina, SVVs Joegoslavische vleugel speler, ziet zijn voetbaltoekomst weer wat zonniger -in. Op koud en modderig Harga werkt de SW'er voor de derde keer in dit seizoen aa» een terugkeer in de rood-groene elf. In het voor seizoen verliet Dutina gebles- Schiedam Na een week van competltierust wegens de Nederlandse Kampioenschappen gaan de Schiedamse toptafeltennïssers morgen weer alle aandacht on het competitiegebeuren richten. Bruynzeel Kitchen Eagles speelt 's middags in Amsterdam tegen Tempo- Team, dat de landstitel met de week dichterbij ziet komen. Het trio Bert van der Helm, Nico van Slobbe en Herman Hopman heeft drie punten voorsprong op DeltaLloyd en lijkt vrij zeker op het team kampioenschap van Nederland ai te stevenen. De Schitóamse ereklasser heeft tot nu toe an de ontmoetingen met Tempo-Team sterke tegen stand geboden, die niet altijd di rect in de eindstand weerspie geld werd. Tempo-Team be schikt over een sterk homogeen team, waarin geen zwakke plek ken zijn aan te wijzen en met name is Herman Hopman dit seizoen uitgegroeid tot een van de sterkere ereklassers. Met daarnaast de zevenvoudige Ne- derlandse kampioen Bert van der Helm en de in competitie wedstrijden vrij contstante Nico van Siobbe is het team in staat een misstap van een speler di rect te compenseren, Bruynzeel Kitchen Eagles rekent daarom in feite nergens op en kan geheel ontspannen da strijd tegemoet zien- Dat neemt ech ter niet weg dat Hans van den Broek, Cas van Koetsveld en Hans Li ogen er volop tegenaan zullen gaan, daarvoor is hun in stelling duidelijk prestatiege richt, Trouwens de punten heeft Bruynzeel nog heel hard nodig, zij "het, dat juist uit dit duel geen. debetscore verdisconteerd is. In de promotie-ereklassen waarin NO AD l en-de reserves van de Bruynzeel Kitchen Eagles uitko- «««n, speelt NO AD om 18.00 uur in de Beurs een belangrijke thuiswedstrijd tegen Sint Aloy- sius. NOAD zal m dit treffen de voile winst moeten halen en de kansen daartoe rijn zonder meer groot. Ie de uitwedstrijd in het Zeeuwse Graauw veroverde NOAD al de volle buit en in de eigen ver trouwde Korenbeurs moeien Jan Knskkenberg, Jean Claude Zin- dy en Jan Bayings daartoe ze ker in staat zijn. Als NOAD af stand van de Zeeuwen weet te nemen, moet (het vertier met vooral Valkenberg 2 gaan uit maken welk team degradeert. Gezien de vorm van NOAD dte langzaam weer aan het terugko men is, mogen de spelers van voorzitter Cees Marijnen toch wel vertrouwen in de resterende competitieduels hebben, Bruynzeel Kitchen Eagles 2 neemt In afdeling A een iets rooskleuriger positie In. Het team staat in de middenmoot en het ziet er naar uit dat het deze "positie nog wat kan consolide ren. Dit kan morgenmiddag al gebeuren als wordt aangetreden in Den Haag tegen Wibats 1. In het eerste duel werd het een 10—0 Bruynzeel-zege. Of het weer zo'n monsterzege gaat worden, moet worden betwij feld daar de Hagenaars de laat ste weken wel blijk geven Iets meer in deze klasse ingespeeld te raken. Het zou echter be paald teleurstellend zijn, als Ron van der Aa, Peter van den Broek en Arnold Koot een punt bij de gastheren zouden moeten achterlaten. HANS LINGEN studie Schiedam Hans Lingeti, speler van het eerste team van Bruynzeel Kitchen Eagles, is door bondscoach Dusan Tigerman uitgekozen om maandag in Hilversum deel uit te maken van de Nederlandse sec- tiegroep, dïe in het Schildpadhuis een vriendschappelijke ontmoeting speelt tegen de nationale selectie van Tsjechoslowakijke. Naast Hans Lingen komen verder Bert van der Helm, René Hijne en Carel Deken achter de tafel. Hans Lingen heeft bij voorbaat af moeten zeggen voor een eventuele uitzending naar de wereldkampioenschappen in Serajewo. Zijn studie op de havo eist op dit moment het grootste deel van zijn aandacht op. SLOBODAN DUTINA helemaal geen pijn meer Hef was vol, overvol gisteren in gebouw De Ark. Want spor tief Schiedam stroomde mas saal naar het Kethelse Harg- plein toe. Waar na de officiële ceremonie in hei stadhuis en jn de Grote Kerk, Hans Soeters en Jonny Wefsfeijfl recipieerden. De sportverslaggever van deze krant, die tevens het dames- voüeybalieam van Juliana, waar ook zijn bruid in speelt, coacht kwamen handen tekort om alle gelukwensen in ont vangst te nemen. Van bestuurs leden van allerlei sportvereni gingen en ook van de volle dige selectie van SW, die hier samen met sportambtenaar Gé Rens (rechts/ achter) meneer- en mevrouw Soeters flankeren. Schiedam Na het behalen van het kampioenschap van de afde ling Rotterdam mag DWS mor gen in Middelburg meespelen in de voorronde van de jeugdkam pioenschappen om de landstitel. Wat voor de Schiedamse hand ballers een zware opgave zal zijn want dé concurrentie is na tuurlijk groot. Trainer-coach Ruud van Putten stelt optimis tisch: „Van de vier deelnemen de teams heeft DWS ook 2 pro cent kans als winnaar voor de dag te komen want eigenlijk ke«t niemand eikaars kracht". Edhte uitblinkers bezit hét Schie damse team niet maar als ploeg vormt het een hechte eenheid waardoor er zeker kansen aan wezig zijn. Met grote voor sprong behaalde DWS het afde- 1 ingskampioenschap wat op rich al een goede prestatie is. Vooral Boemerang en Olympus zijn onbekende tegenstanders die echter door hun onbekend heid toch zeker niet onderschat mogen worden. De sterkste te genstand wordt verwacht van Qumtus, want zo meent de Schiedamse trainer: „Ais Quin- tus kans ziet om teams als Her mes en Hellas de titel te ontne men moet er toch wel kwaliteit aanwezig zijn in hst Heul se team". Da jeugdpineg van DWS is echter vast van plan tot de finaie door te dringen wat de b/ao-gstelling voor de handbalsport voor de afdeling Rotterdam enorm kan stimuleren. seerd het strijdperk In Belgisch Wareghem na een harde con frontatie met SVV's ex-doelpun- ten-machine Arend Koudijzer. Na een trage herstelperiode probeerde de SW'er het in dè competitiewedstrijd tegen De Graafschap opnieuw, maar moest ondanks een stevig inge zwachtelde knie ook de Dot tin- chemse grasmat verlaten. De daarop volgende wachtperiode duurde ook naar de zin van Dutina veel te lang, terwijl van herstel nauwelijks sprake was. Tot hij door dr. Strickwer- da in Utrecht aan zijn meniscus geopereerd werd en Dutina hoopvol kon zeggen: „Let maar eens op, nu ben ik snel weer te- rug". Maar te gretig stortte hij zich op de bal en oefende intensief aan een snelle terugkeer. Trainer Gosens daarover: „Wat wil je» trainen is natuurlijk nog iets anders dan spelen, zodat, toen Dutina van mij hoorde dat hij- weer voluit mocht trainen, hij er te geforceerd tegenaan is ge gaan". Het resultaat; géén halve wed strijd in het B-elftal, „iets", al dus een toen teleurgestelde Du tina, „waar ik juist zo op ge hoopt had". Maar weer incas seerde de snelle vleugelspeler (Rinus Gosens: „Hij heeft iets van een schaker, hij kan zetten vooruit denken") deze tegen slag. Weer draaide hij in alle eenzaamheid zijq rondjes en schoof nu heei wat voorzich tiger de licht» trainingsba! voor zich uit. Waarmee ook zijn zelfvertrouwen terugkeerde en, spontaan rond bazuinde: „Helemaal geen pijn meer". Dit tot genoegen vp Oé- fenmeester Gosens die duidelijk schik heeft in Dutina's daden drang, maar oomtrent de rentrée van zijn onmisbare pion cu wat voorzichtiger is. Nog zegt hij: „Trainen is heel wat anders dan een wedstrijd", maar op de vraag: is Dutina er in de laatste periode weer bij? komt een duidelijk antwoord. „Deze week mag hij weer voluit trainen, daarna een halve wed strijd in het B-elftal, gevolgd door een volledige wedstrijd. Ja, als we het zo bekijken dan is hij er in de laatste periode inderdaad weer bij". En Duti na? Nu wat voorzichtiger: „Ik hoop het echt"* Een hoop, die na de training van gisteren beslist niet ijdel is. Van zijn knie had hij geen last meer, alleen kreeg hij plotseling met een onwillig spiertje in zijl dijbeen te kampen. Dutina: „Vanavond wordt er be keken of ik morgen al een halve wedstrijd in het B-team kan spelen. Wat mij betreft zal het wel lukken". Van ortze sportredactie Schiedam SFC handhaaft d» traditie. De Schiedamse voe<^Jf!' vereniging heeft ook voor d»y jaar het veteranentoernool J»t- - geschreven. Tweede pinksterdag, (11 juni) duelleren de volgend ploegen, uitgesmeerd over poules om de beker: DRri PPSC, Demos, Schiedam. SVDPW, Excelsior '20, HBS* Vierpolders Zwaluwen RKfflK» de Vlaardmgse bokaaihoüü® On SFC zelf met twee teams. De belangstelling voor- dit tor nooi is zo groot, dat de clubs eerst na loting zijn geïnviteerd-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4