vingen Willemse nog steeds maximaal Splts- problemen bij i Hermes-DVS f Gosens meer mm VOORJAARSCOMPETITIE VOOR PUPILLEN VRIJLAND ZET ACHTERVOLGING IN Rentree Rijkuiter nog onzeker Voetbal 4 Schïadamsche Courant ZATERDAG 3 MAART 1973 PIET ROMEIJN als Rinus niet bijdraait Schiedam Komt er geen verbetering in de verhou ding met Rinus Gosens, de trainer van SW, dan denkt Piet Romeijn er ernstig over oxn de pijp maar aan Maarten te geven. Dat is nieuws, waarvan de goege meente van Schiedam en in het bijzonder die van de Schiedamse rood-gxoenen wel van heeft „opgekeken". Want Piet Romeijn, de ex- back van Feyenoord, is koud een half jaar bij zijn oude club terug. bank waar u noa zit. Na dat „geintje" bekijkt hij me niet meer". ,Welk geintje, Piet?" ,Nou, ik had een feestje gehad, de avond voordat we tegen Wil lem II speelden. Normaal ga ik zaterdagavond vroeg naar bed, toen was het half één geworden. Mag het als je twaalf en een half jaar 'getrouwd bent?" .Jullie verloren die wedstrijd?" ,Ja, met 1—0. Maar dat was niet alleen mijn schuld. Toch was Rinus kwaad op me. Hij vond het een „rot" streek dat ik het niet tegen hem verteld bad. Sindsdien bekijkt hij me niet meer". Voor de goe-gemeente heet het dat Piet Romeijn, na dis wed strijd tegen Willem II, een paar weekjes „rust" heeft gekregen. „Haha...", grijnst Piet, maar het komt niet van harte. „Dat was een doekje voor het bloeden. In werkelijkheid ging Ik het straf kamp in. Het tweede elftal, ter wijl hij weet dat ik op zaterdag niet in de zaak gemist kan wor den". „Liep je ook nog een schorsing op?" „Ja, ook dat nog. Maar die is: weer voorbij". „En is er nu nog geen kans op dat je terug komt in het eer- stè?" „Hij; zegt nog niks tegen me". „En wat zegt het bestuur daar van?" „Die zeggen ook niks. Jk rotzooi maar wat aan". „Wanneer loopt je contract af?" „Aan het einde van dit seizoen. Maar ik denk er hard over om er maar mee te stoppen". „Helemaal? „Ben je betoeterd. Ik ben wel 3J jaar, maar lk voetbal nog veel Hij vertelde het mij, In zijn sportzaak aan de Vlaardin- - gerdijk, een beetje somber tegenover mij gezeten op een passtoeltje. Geen ge loop in de zaak. Het is nog vroeg in de ochtend. Eén Schiedammer, die om een paar voetbalschoenen komt voor zijn zoontje. „Mor gen", zegt Piet, „krijg ik een mooie zending bin nen". De klant knikt. Hij zou graag nog even wat blijven kletsen, maar hij ziet dat-hij te veel is. „Tot morgen dan, Piet". „Tot morgen". Piet peutert een sigaret uit een pakje. Joost mag welen wat Rinus le gen mij heeft. Vroeger zat hij bijna iedere dag daar op de Oost-Berlijn, 4 maart 1970. Voor Plet Romeijn een „zwarte" dag. Hoewel hij de handen hulpeloos spreidt, stuurt arbiter Jones hem toch voortijdig naar de kleedkamer. Daar kan ook Wim Jansen niets aan veranderen. te graag. Nee, ik denk dat ik een fijne amateurclub opzoek". „Hermes DVS?" Piet grijnst weer, nu iets vrolij ker. „Haha". „Een grapje, Piet?" Piet knikt. ,;D'r zijn nog meer amateurclubs In Schiedam. Nee, als het zo blijft dan zeg ik „huppekee, vort met de geit". Heb ik ook geen soesa meer aan m'n hoofd", ARMOE Wantprofvoetbal in Schiedam, dat vindt Plet Romeijn toch met een gemiddelde van 1500 bezoekers per wedstrijd een beetje armoe. „We hebben pech ook, met drie geblesseerde spe lers. We begonnen ook niet slecht. Maar... het water van de zee wast het niet af, dat we veel te veel kansen missen. Soms zes Jn een wedstrijd! Kijk» dan is het geen wonder dat je niet goed meedraait". „Wat speel je nou, als je speelt?" „Ik heb al van alles gespeeld. Ik ben begonnen als Ausputzer. Dat ging goed. Toen moest ik naar de linksbackplaats. Toen weer rechtsback. Ik was net .zo'n weermannetje. De laatste ■j keer heb ik rechtshalf ge speeld". „Verwijt je dat ook Rinus Go sens?" „Ach nee. Ik begrijp best dat Ri- mis ook een beetje zenuwachtig wordt. Een trainer is net een kop van Jut. Als het een club nietgoed gaat krijgt hij de schuld. Maar om mij daarom niet meer aan te kijken. Nee, dat wil er bij mij niet in". En Piet schudt weer het hoofd. Hij .blijft somber Het San Sïrostadion. 6 mei 1970. Voor Piet Romeijn de meest gedenkwaardige dag uit zijn voetbalcarrière. Samen met Guus Haak en Rinus Israel bejubelt hij het veroveren van de Europa Cup. FEYENOORD ,Heimwee naar Feyenoord?" Piet kijkt onwillekeurig naar een le vensgrote foto aan de muur van de golden boys uit de gouwe tijd van Europa Cup en Wcreldbe- kerroem. door Bart in 'tHout „Ach nee. D'r is een tijd van ko men en een tijd van gaan. Mijn tijd van gaan was gekomen. Plaats maken voor een jongere, van Rosbergen, maar die staat er ook niet meer In". „Je volgt ze dus nog ivel?"- „Nou enof. Ben benieuwd wat het vanavond wordt. Of wel be- niéuwd? Ik- weet zeker dat Feyenoord - wint. Op mijn voet balpool heb ik een tweetje inge vuld". ,,Kon je nogal met Rappel op schieten?" „Ja hoor, nooit" ruzie mee gehad. Ik kon trouwens met allemaal opschieten: Höfiing, Kment,; Ben Peeters. Het Is nou niet om wat te zeggen maar weet je dat ik Ben een hele goeie vond. On der Ben hadden we een conditie om een beer te verslaan. Maar Ernst is meer uitgekookt. Be halve tegen ÖFK. Toen heeft-ie er met zijn pet haar gegooid". „Hoe lang ben je nou bij Feyen oord geweest?" „Tien jaar". gevraagd, toen we In het Cats- huis werden ontvangen, meneer .Pietje, kunt u daar nou niks aandoen...''.-; „Ben je nou nog zo'n gifkikker ,Da*s gek, in het veld ben ik hed anders dan er buiten. Normaal doe ik geen vlieg kwaad, maar wanneer ik zie dat een scheids^ rechter een onjuiste beslissing neemt dan werkt dat op mij als een rode lap op een stier. Daar om was ik ook weer gauw aan-, vóerder-af bij SW. Toch ben ik maar weinig bestraft. Bij Feyenoord eigenlijk maar één keer. Door Schalks. Macr daa? spreken ze nog t&s week „Enne goed verdiend ,,Ik ben er niet rijk van gewor den. als de mensen dat soms denken Van zo'n Europa Cup mocht je blij zijn dat je zeg dui zend gutden overhield. Meneer, de Jong, hebben we nog eens Piet Romeijn zegt het met een fi losofische berusting, net zo kalm als hij de „zaak-Gosens" uit dè doeken doet. „Maar als Rinus niet bijdraait, dan...". En ik ge loof dat Piet het meent ook... Van onze sportredactie VIaardingen De Vlaardingse Pupillen Commissie heeft een record aantal Inschrijvingen (151)' ontvangen van verenigin gen voor deelname aan de voor jaarscompetitie voor pupillen. Vorig jaar kwam de VPC tot 145, wat nu de organisatie ook moeilijker heeft gemaakt. Een ander probleem waar de com. missie nog steeds mee worstelt, is het beschikbaar zijn van de velden. Daarom zijn er naast de wedstrijden, die vanaf zaterdag 5 maart beginnen, ook twee avondea- ingelast, om bet grote toernooi zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. Uitgezonderd paaszaterdag wordt er elke za terdagmorgen vanaf 9 uur ge-, speeld tot de maand mei. DVO'32 heeft voor de voorjaars- competitie de meeste elftallen op papier, namelijk 16. Dan vol gen Excelsior '20 met 2. Excel sior M. met 11, Fortuna met 10, Hermes DVS met 4, De Hollan- diaan met 6, HVO met 12, MSV 71 met 7, MW '27 met 10. RKWTK met 9, Rozenburg met 13, Satelliet met 3, Sunlight met 3. SW met 2, Schiedam met 1, TSB met 3, VDL met II, VFC met 7, Vlaardingen met 7, Zwa luwen met 14. Os de laatste vergaderingheeft het bestuur geen wijziging on- Vlaardingse Pupillen Commissie dergaan. Wel heeft A. Swane- een groot toernooi voor aile veld de rol van algemeen secre- Vlaardingse pupillen orgauise- taris gekregen. Een wéék na de ren. Dat past in het kader van competitie (22 mei) zal de het V-7 feest. Schiedam Ook In de vierde ronde van het damkampioen schap van Schiedam heeft Hans Willemse in de hoofdklasse de volle winst behaald. Ditmaal moest D. van der Spek het on derspit delven, zij het dat de klok het laatste woord had. Met dit resultaat is hij de enige spe ler van de veertig deelnemers aan dit toernooi, die nog zonder puntenverlies is. Een ander opmerkelijk feit was de overwinning van Wim Vrij land op routinier Onink. Belden speelden „va-banque" en wat meestal In dat genre gebeurt, met een daverende klap was het spel Uit. Een overigens eenvou dig zetje bracht Wim Vrijland zoveel winst, dat Onink meteen Dpgaf. Enigszins teleurstellend waren de remises van Peter Lansbergen en van Tiny Mous. puntendelingen. Kennelijk i9 men daar zeer voorzichtig bezig en wer.st men geen risico's te lopen. De vijfde partij, tussen van Dijk van Habermehl, werd afgebroken. In de groep met met-aangesloten dammers werd ook heel voor zichtig gespeeld. De kansheb bers hielden elkaar in even wicht. Ook hier werd een partij afgebroken en een uitgesteld. 3-2; R. Boersma 3-2; C. Mous 4-2; B. Qulst 4-2. Eerste klasse: P. Bakker 4-7; P. Bostiaanse 3-5; C. den Boer 3-4: F. Pauw 4-4; J. de Wilde 2-3: M. v. Erkel 3-3; J, J. v. Kuyk 3-2; T. A. Tilman 4-2; J. v. d. Schalk 4-2; C. Korpe'l 4-2. Tweede klasse: D. v. Schaik 4-7; C. Lindeboom 4-6; M. de Hou- ting 4-5; C. Sleeuwenhoek 4-5; C. Habermehl 3-3; J Sla 4-3; M. v. Dijk 3-2; T. Vrijland 3-2; ,J Keij 4-2; A., Risseeuw 3-1. fn de eerste klasse had J. van der Schalk dé kans om koploper Pe ter Bakker een nederlaag toe te brengen. Verkeerd slaan echter leidde tot zijn verlies. Tilman maakte het zichzelf weer moei lijker dan zijn tegenstander, moest een stuk geven en ver loor. Ook Korpel blunderde wat De stand in de verschillende groe- Derde klasse: B. v. Dorp 4-7 hem de punten kostte. Koos van Kuyk had het moeilijk tegen den Boer. Zijn stelling werd In tweeën gespleten en daaraa kwam hij er eigenlijk niet meer aan te pas. In de tweede klasse ditmaal vier :pen ts nu: Hoofdklasse: H. Willemse4-8; W. Vrijland 4-6; P. Lansbergen 3-4; J. C. Onink 4-4; J. Bréman 3-3; W. de Rond 4-3; D. v. d. Spek „J Vis 4-7; B, Bastiaanse 3-4; C. Metzger 2-3; G. .Tegelaar dr.! 3- 3;;. W. Cordemans 4-3; G. Tege laar jr. 3-2; H. de Vette 3-2; J, Bakkers 3:0; M. Nijmeyer 4-0. Schiedam SW wil zich morgenmiddag voor het thuisfront waar maken. Geen overbodige luxe na de tegenvallende resultaten van de laatste weken. Hoog genoteerd De Graafschap kan dan ook op Harga op een warm onthaal rekenen. Ter.i-.-er omdat Rinus Gc- sens zijn pupillen op het hart heeft gedrukt vooral in de thuisduels attractief voetbal te demonstreren. De trainer: „Dat is het allerbe langrijkste: dat we op eigen veld goed drafden. Dat we het publiek een fijne voetbalmiddag kunnen bieden". Achtergrond van die woorden is de financiële pesitie van SVV. Dlc nu niet be paald florissant is tc noemen en dlc Gosens oo niet de mogelijk heden biedt al zijn wensen in vervulling Ie zien gaan. Extra prikkel voor SW morgen (14.00 uur) is tevens de revan- chegpdachte. In het competitie- begin werd in. Doetinchem een kansloze 2—0 nederlaag gele den De Schiedamse brigade draaide weliswaar in de seizoen- ouverture niet al te best, maar ook de Doctinchemse formatie gaan nogal stroef van start, Wdrtrna zij evcmvel een sterke tussensprint liet volgen, met het kampioenschap van de tweede periode als resultaat. Belangrijk voor SW is dat niet op Guus Hiddink hoeft te wor den gelet. De „oostelijke" Spiel- tnacher, die voor zijn menis cus-operatie een glansrol ver vulde en die erna net weer „op. toeren" begon te komen, kreeg afgelopen zondag de gele kaart. Voor Gosens mankt het echter •niet veel uit „We moeten zelf het spel bepalen en niet te veel van de tegenstander uitgaan", is zijn devies. SVV presenteert zich met Ger Bakkes, die na de "afgelasting van de uitbeurt bij Roda JC in da basis is gehandhaafd. John van der Spekdaarentegen staat nog op non-actief doordat hij bij Veeridarii uit het veld is ■..gestuurd..' ENKELBANDEN Of Jan Rijkuiter rijn spitsrol al kan vervullen is nog een open vraag. Dat hangt af van de toe stand van zijn enkelbanden. Over zijn entrée wordt eerst vandaag beslist. Indien Rijkui ter nog niet kan spelen dan wordt hijdoor Cees of Jos Zoet mulder vervangen. Dc opstellingvan SW:Van der - Velden; Van Bec'",. her Osterholt, Van de Korput, Warnaar, .Mulder, .Van Bakkes, Groeneweg, Rijkuiter (of: Cees of Jos Zoetmulder) Schiedam Hermes DVS speelt morgen (voor de derde maal dit jaar tegelijk met SW thuis) gen het Leidse Koodenburg, dat twee maanden geleden plotse* ling bovenaan stond, maar in middels aardig is weggezakt., de wedstrijd die Hennes des tijds in Leiden speelde zorgde een ongelukkige strafschop ög de valreep voor de Leidse gej Iljkmaker. Met de gedachte in; het adifgg hoofd dat er na deze zondag: nog slechts één thuiswedstrijd tegen vier uitwedstrijden ophet pn> gramma staan, zou een neder laag van de formatie van Henk Nebheling die waarschijnlijk ook. het volgend jaar pp Har|s de scepter zal zwaaien ze« ongewenste zorgen kunnen opfëfv veren. Nebbeling: „Als we morgen we ten te winnen, dan kunnen wé in alle rust aan die reeks uitj wedstrijden beginnen. Bï gol0® dat we dan echt niet meer bang hoeven te zijn voor degradatie-* Een strop blijft het natuurlijk dal Plet Roozen vier wedstrijdai geschorst is en er geen gescbife te alternatieve spits voorradyj is. Het gevolg is een extra ml^ denvelder, Jaap de Bruin, wpag; door of eGr Lagendijk of van Buuren een meer lende, rol zal gaan spelen. De spierblessure die Piet van pef Burg afgelopen zondag afzijdtó zou hebben gehouden, is iomjS; dels zo goéd als genezen zodat Hennes' geroutineerde laat?J| man er wel .bij zal zijn. Op de reservebank zullen waari schijnUjk. Theo de Raay en Jung, die enige interne problé? men met hun trainer hebbö( rechtgezet, oók weer. acté i gpvcn. r i -s ellir.g: Spermön, H. de Raaj^. Weéda, .Commijs, v. d. Burger: Van Buuren, De Bruin, Vat-;-:? Baarle, Lagendijk; Van Voort en Muylaert.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4