weer aan fan Burger „redt" DHS Hermes 'gelukkiger' dan fel Papendreeht J II Excelsior te matig Den Brinker ernstig geblesseerd Verwarring rondspelerswissel NCVB houdt leden vergadering RINU5 STEENBERGEN Mandesfien ,y Wageningen Wageningen Mistroostig hurkte Ties van Duppen in het hoekje van de „Schie damse" kleedkamer. Ter wijl enkele meters verder spits Jan Rijkuiter zijn gal spuwde over zoveel „on recht", tobde SW's lin- ker-vleugelspeler na over het missen van die laatste - opgelegde - kans. „H*e is het mogelijk", recon strueerde hij, „ik keek nog naar dat lege doelen toen ging 'ie er ineens huizen hoog overeen'?. Dat mo ment,/'waarop SW de „berg-bewoners" resoluut de pas had kunnen afsnij den, beheerste lang de stemming in de rood-groc- ne kleedkamer. Immers steeds weer wrong SW zich uit Wageningens „houdgreep". Zo zelfs, dat snelle counters effectiever leken dan de voortdurende druk van de thuisclub. Want al vuurde Marten Vink's hoog genoteerde equipe vele malen, SW's spaarzame schoten voor kwamen dat het massaal „onder de voet gelopen werd". Daarom was die misser van Ties van Duppen acht minuten voor het eindsignaal zo be langrijk. „Daar aas je de hele ■wedstrijd op", reageerde een met de tenslotte behaalde deling toch wel contente Rinus Gosens. Content, want arriveerde Rinus Steenbergen 2iek bij de spelers bus Plet Romeijn werd zijn vervanger ook over het mee spelen van Ad Osterholt (lies). Jan Groeneweg (enkel) en Jan Rijkuiter (enkel) bestond lange tijd onzekerheid. Uitgezonderd Steenbergen startte SW toch in de basis -formatie, met Dick van de Korput als „secondant" van Aad Osterholt. Een gelegenheids-afweer dus, maar juist de resoluut ingrij pende Van de Korput organi seerde dermate, dat Wagenin gen alleen Gerdo Hazelhekke kreeg een fraaie kans vooral vanuit da tweede lijn moest vu ren. En juist de Wageningse tandem Meurs/Hazelhekke kreeg geen meter vrijheid. Ook «iet de handige Van Vljfeyken die in Piet Romeijn te veel on verzettelijkheid trof. Echter uit verdedigend ontbrak bij SW die broodnodige beheersing, ter wijl doelman Jan van der Vel den met verre uittrappen even eens geen „rust" kon brengen. „Verklaarbaar", reageerde de Schiedamse goalie (ook deze keer weer voortreffelijk op dreef), „onze verdedigers zijn allemaal van die kleine manne tjes, terwijl rustig uitverdedigen veel te link was". Een mening die trainer Gosens deelde: „Wij bleven te veel hangen, terwijl Wageningen oprukte tot de mid denlijn". „ONZUIVER" En juist daardoor walste Wage ningen steeds weer richting de door Hans Soeters groene defensie, maar eta- zlch dermate „onzuiver", dat een laag strak schot van Jan Rijkuiter SWs bedoelingen kracht bijzette. Zo ook scheidsrechter Bart Ram, die ook op de Wageningse-berg véél doorliet, maar „kleinighe den" resoluut bestrafte. Zoals Wim Mulder ondervond. Een na het fluitsignaal tóch ingeschoten bal van de hardwerkende Vlaar- dlnger werd resoluut bestraft met een gele kaart Wïm's tweede, „maar", verklaarde Idj berustend. „Ram had me al een keer eerder gewaarschuwd, al vind ik het nog steeds wat kin derachtig". Ook in de tweede helft hield SW het steeds weer opdringende Wageningen attent, door via een snelle combinatie Bakkes-Mulder de ver opgeruk te Ties van Duppen keihard te laten uithalen. Met de grootste moeite ranselde doelman Drost het harde schot uit zijn doel. VERWARRING Waarna onwetend voor de spe lers de verwarring ontstond. Terwijl (toch Rinus Steenber gen zich warm liep om de ge blesseerde Maarten van Beek („ik kreeg twee keer een schop tegen m'n enkel" te vervan gen, spoedde SW's secretaris Cor de Vries zich naar de dug out aan de overzijde van 't veld. Een „mini-paniek", want de zie ke Rinus Steenbergen was afge voerd van het wedstrijdformu- ller. Maar onwetende Rinus Gosens wenste juist die wissel („Steen bergen zei op het veld dat hij zich weer helemaal fit voelde" om de nodige rust te kunnen TIES VAN DUPPEN fraaie kans brengen- Cor de Vries kwam te laat, maar ondanks waarschu wingen van grensrechter Van Bezoofjen accepteerde Bart Ram de „klandestiene" wissel. Ook het ten val brengen van Ties van Duppen in het strafschopge bied, „maar", reageerde de on fortuinlijke SW'er, „het was een keiharde trap tegen m'a knie". Maar al schreeuwde Jan Rijkuiter om een „pingel". scheidsrechter Ram was onver murwbaar. Tot dan acht minuten voor het einde SW eindelijk die winst kans kreeg maar liet liggen, al had kort daarvoor Jan van der Velden een spetter van Ooms onschadelijk gemaakt En juist door die missers eindigde Wage- ningen-SW „verdiend". Al sprak Maarten Vink's „gefelici teerd" boekdelen... Den Haag Paraat heeft het met moeilijk gehad om een 2eer ma-/ tig spelend Excelsior met *n ne derlaag van 4-1 naar huls t« sturen. Bert Ouweriing moest wegens een blessure de wed strijd vanaf de zijlijn meema ken. Kij werd vervangen door Claasen. Ruts had rijn plaats af moeten staan aan Bert Heyster maar kwam In de tweede helft toch terug. Bovendien bleek dat doelman Van Straelen beslist uit vorm is en dat alles kan de nederlaag voor Excelsior verklaren. Via de handen van de Schiedamse doel man werd het 1-0 en een uittrap van hem, bedoeld om door Kloppers terug gespeeld te wor den werd door een aanvaller op gepikt en dat werd de inleiding tot het tweede Haagse doelpunt 2-0. Een strafschop veroorzaakt door Tieman bracht de stand op 3-0. Na de rust, Excelsior had toen de storm mee, werd het binnen tien minuten 4-0. Vjjf minuten na die treffer mocht Smit dan de eer redden maar hoewel Excel sior sterker werd kwam bet toch niet meer tot een doelpunt. Al met al een wat teleurstellen de wedstrijd voor Excelsior dat blijkbaar weinig inspiratie meer heeft om de competitie zo goed mogelijk uit te spelen. Schiedam De afdeling Schie- dam-Nletiwlahd van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt op dinsdag 20 maart om acht uur in de Opstandïngskerk een ledenvergadering. De heer en mevrouw Visser houden dan een inleiding onder de titel: "Stenen spreken". Op dinsdag 13 maart en dinsdag 10 april verzorgd de NCVB rondleidingen door het museum Boy mans van Beimmgen. Op donderdag 10 mei wordt een ex cursie gehouden naar Antwerpen, en Brussel. De kosten van deze trip zijn 22,50 per persoon, al les inbegrepen. Kees He yd ra plukt de bal voor de Moord recht aan vd tere gevaarlijk kunnen, worden. Moordrecht Met een sterk ge wijzigd middenveld, nu bestaan de uit Van Huet, Van der Wind en debutant Wöhler heeft Schte- dam de strijd opgenomen tegen Moordrecht. Het kwam tot 1-1 maar trainer Van Huet was toch tevreden. „De jongens heb ben weer Inzet getoond en dat juist was de laatste weken wat zoek. Daarnaast ben Ut dubbel tevreden om dat Rava het van daag vergokt .heeft en we na weer gelijk staan". Vóór de rust is Moordrecht het meest in de aanval geweest en met de. verre uittrappen vanuit "de verdediging bleef het gevaar lijk. Doelman Heydra was er echter bijzonder goed in en daardoor bleef die eerste helft ook zonder doelpunten. Een aar zelend optreden van de Schie dam defensie stelde de thuisclub in staat om na tien minuten spelen in de .tweede helft de lei ding te nemen. Vanaf dat mo ment heeft Schiedam de lakens uiitgedeeM. Het nam het spel volledig in han den en aanvai op aanval golfde op de Moordrechtveste zonder echter de eigen verdediging te verwaarlozen. De stormlopen bleven niet zonder succes, want na een een-twee met Nico van Huet lukte het Den Brinker om met een harde lage schuiver de doelman kansloos te passeren. Schiedam wilde meer maar moest toch op de hoede blijven voor de gevaarlijke uitvallen van de thuisclub. Het bleef ech ter 1-1 en met deze stand mach ten beiden teams wei tevreden zijn. Rotterdam Jan Burger was na de wedstrijd Spartaan 20-DHS een gelukkig mens. Tranen van vreugde waren dan ook voor hem moeilijk te bedwingen. Vooral ook omdat hij door medespe lers en trainer om de hals werd gevallen. Als in valler voor de zieke Van der Giessen keep te Jan Burger een wedstrijd als in zijn beste ja ren en zonder anderen te korte te doen was hij bet toch wel (Be de overwinning voor zijn club tdt het vnux s Trainer Bouquet kwam ogenschijnlijk voor een moeilijk probleem te staan. Doelman Van der Giessen ziek maar'ook Paul de Nijs en Henny Alewijnse voeide zich niet erg ekker. Naast Jan Burger werd er dan ook een beroep gedaan op routenier Berty Hees en Nol Roozen die na zijn beenbreuk In het begin van de competitie voor het eerst weer kon meespelen. Dit alles had een positief eindresultaat want DHS won van het sterke Spart aan'20 met 1—0. ÖHS gmc al direct van start met een stevig offen sief en het was Kees van Schie die na amper twee minuten doetman Toemler op de proef stel de met «en hard schot dat echter kundig tot hoekschop verwerkt werd. Tournier had kort daarop al het geluk van de wereld dat na een afc- tie van Vermeer, een van zijn medespelende de fo&l voor de doellijn weg kon trappen. Aan de andere kant tocrade Jan Burger zijn klasse en zijn optreden gaf de defensie de zo broodnodi ge rust. Verbeten trachtten beide ploegen de winst naar ztóh toe ie halen en dat lukte DHS in de 43e minuut. Een één-twee tussen Vermeer en Rooze- bracht laatstgenoemde in goede positie en doel man Tournier had geen schijn van kans. Wie had gedacht dat DHS na de ruvt wel m de ver dediging zou 'kruipen kwam bedrogen uit Het trachtte zowel aanvanllend als verdedigend de voorsprong te houden en dat lukte, niet in het minst door bet kundige werk van Jan Buger die VGoral bij de voorzetten vanaf de vleugels beer en meester in zijn gebied bleef. Was het een wonder dat hij van alle kanten de felicitaties in ont vangst mocht nemen na het laatste fluisignaaL Rotterdam Martinit uitgescha keld voor het kampioenschap speelde tegen DJS met debutant doelman Nagelhout, die Moer kerken zeer goed verving. De geblesseerde Lupker werd ver vangen door De Nijs en zo moest Martinlt aantreden tegen DJS. Het is zeker niet slecht ge gaan en het eerste kwartier was beslist voor de Schiedammers. Het resulteerde dan ook in een doelpunt. Een voorzet van Kö- neman werd door verdediger en aanvallers in eerste instantie gemist. Het leer kwam bij Quadt terecht en deze knalde onhoudbaar In, Vijf minuten later was het alweer gelijk. De Rotterdamse midvoor werd vrij gelaten en tegen zijn schot was doelman Nagelhout niet bestand. Na de rust kwam Martinlt ieto meer In de aanval. Het miste echter een degelijke afmaker. De aanvallen werden op het middenveld goed opgezet maar helaas strandden die in "t zestien metergebled. Jammer was dat Herman den Brinker met een ernstige bles sure aan het scheenbeen het veld moest verlaten op een draagbaar en naar het zieken huis werd vervoerd voor cc: nader onderzoek. Hij werd var vangen door Van Leeuwen en Van der Horst, ziek, stond zijn plaats af aan Couwenberg. Ver andering in de stand bracht dit alles niet meer. Papendreeht Op bijzonder sen sationele wijze be baalde het Schiedamse Hermes DVS tegen de formatie van stadgenoot Ber ry Janse, Papendreeht, de eer ste uit-zege van dit seizoen. Sen sationeel in de eerste plaats, omdat de in de rest van de wed strijd volkomen machteloze Hermes-voorhoede een kwartier na rust, binnen één minuut, tweemaal toesloeg en met 2—0 voorkwam. Wat er daarna ge beurde, mocht ook wel sensatio neel heten, want hoe de Schie dammers het klaarspeelden om in het resterende half uur de schade tot één tegengoal be perkt te houden, zal wel voor altijd een raadsel bij ven. Tot viermaal toe moest een Schie dams been op de doellijn red ding brengen, terwijl de uitblin kende Spermoa in de overige gevallen buitelend en stompend steeds op tijd redding wist te brengen. Berry Janse kon na afloop dan ook moeilijk: kwaad zftn; „Hoe kan Ik nou kwaad worden? De jongens hebben geweldig ge vochten, maar ais de bal er niet in wil, dan ben je verder ook machteloos. Het is jammer, maar we gaan maar rustig verder". Een kleedkamer verder wilde Henk Nebbeling evenmin ont kennen, dat het deze keer wel èrg had meegezeten: „Maar vergeet niet dat we destijds in Schiedam tegen Papendreeht, ontzettend veel pech gehad heb ben. In feite is de zaak vanmid dag rechtgetrokken". Was de totaal indruk er een van sensatie, in de eerste helft was het gebodene heel wat minder aantrekkelijk, want 'n ultra-de- fensiei spelend Hennes gaf nau welijks kans enweg, en wist ze evenmin voor zichzelf to oreé ren. Papendreeht kreeg volop ruimte, mede doordat opkomende backs Kees Peters en Rene Schutte door Jaap de Bruin en de falen de Schaap (na tien minuten in gevallen) nauwelijks werden ge hinderd. Het had er erg veel van weg dat Hermes in die eerste 45 minuten overeind werd gehouden door het uitblinkende duo Van Buu- ren en Van Baarle, Zij kregen echter wel steun van het on doordachte a au valss pel van Pa pendreeht, dat het met hoge ballen tevergeefs probeerde. In feite was de enige kans voor Gljs Schalk, die in de 43e mi nuut vlak voor doei een wegge werkte bal kon Inschieten, maar daarbij precies op het lichaam van Spermon richtte. Direcht na rust werd het even an dere, toen de sterk spelende Terlouw hard inschoot, maar de snel reagerende Hennes-doel man er nog net op tijd zijn vuist achter kreeg, in de tiende minuut was het vervolgens Van Oyen die rakelings miste. Kort daarna was het, volkomen onverwacht, ineens de beurt aan Hermes, dat het eerst via een schitterend afstandsschot van Harry van Buren (tot kor- ner verwerkt) probeerde. Kort daarna was het wel raak, want bij een snelle uitval over links zette Muylaert uitgekiend voor, en slaagde Harry van Buuxen er met een kopbal (tussen drie verdedigers in!) Hardara te passeren, 0—1. Nog geen halve minuut later werd het in een vrijwel identieke si tuatie 0—2 door een koppende Henny Muylaert, die dankbaar gebruik maakte van Cor Har- dam s' passiviteit b(j het ver werken van Van der Voorts voorzet van rechts. In feite kwam Hermes er daarna met meer aan te pas, en alles leek nog mogelijk toen Bertus van Oyen in de 21e minuut raak kopte. Maar met veel kunst en vliegwerk én een behoorlijke portie geluk bleef de stand 2—1, waarbij doelman Spermon overigens tot grote hoogte moest stjfgen. Even leek het nog fout te gaan voor de Schiedammers, toen Martin v.d. Kooij negen minuten voor tijd de bal over de doellijn werkte, maar hij had daarbij in de ogen van de verdienstelijk fluitende Sprekenbrink de Schie damse doelman te Yeel lastig gevallen. Een cvisie waar Van de Kooy het na afloop duidelijk niet mee eens was: „Hoe komt die man erbij? De keeper had de bal al los gelaten". Nadat Van Buuren vlak voor tijd de bal op wonderbaarlijke wijze van de lijn wist te halen, klonk het laatste fluitsignaal voor de Schiedammers ongetwijfeld als een enorme opluchting. Benauwd moment voor het dad van Hermes

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3