FCN: tien treffers WK haalt fors uit Demos laat kansen liggen SPIRIT DAMES-KAMPIOEN GSS HERSTELT ZICH SVDPW Iaat langs RDM Bestuurscrisis bij BBSS I WF: capituleert zonder verweer „treurig 'li IliiBIIIlIlilIill) ■■■lllllil Aad Bierboaizen dient ontslag in HBSS defensief sterk MAANDAG 12 MAART 1973 DRZ WIJST Schiedam DRZ blijft op de goede weg; de weg naar het kampioenschap. Giste ren beeft het de aanslag van VVOH daarop zeer kundig weten te pareren en de Rotterdammers met een 3-0 nederlaag naar huls ge stuurd. Scheidsrechter hij dit duel was de heer San- tra, enkele jaren geleden nog voorzitter van de thuis club. Hulde aan deze scheidsrechter die het bij zonder goed deed en de in* druk wekte, nog nooit van t DRZ gehoord te hebben. DRZ was vooral In de eer ste helft aanvallend bijzon der sterk maar dit resul teerde niet in een doelpunt. Rotterdam FC Nleuwland heeft weer eens goed uitgehaald. Het won met dubbele cijfers de uit wedstrijd tegen Boezemkwar tier. Het werd niet minder dan 0—10. Boezeittkwartier bood aanvanke lijk nog wel wat tegenstand, hoewel de Scbiedamse doelman De Ruiter geen' hand hoefde uit te steken om een doelpunt te voorkomen. In de gehele wed strijd heeft hij vier keer een bal in handen gehad en dat waren nog terug speelballen. De eerste helft bleef het over wicht van FCN beperkt tot twee doelpunten van Friederich en Korporaal. Na de thee ging het beter en Stiefel kwam tot een onvervalste hattrick waardoor de stand op D—6 kwam. Friede rich kwam tot zijn tweede en FCNV zesde doelpunt waarna Van 't Hoofd twee maal de Rot terdamse doelman vergeefs Bet grijpen 0—8. Korporaal zorgde in dit „nuttige oefenduel" voor 0—9, waarna Friederich uit een strafschop de eindstand op 0—10 kon brengen. De strafschop werd gegeven omdat Friederich op weg naar het tiende doelpunt onderuit werd gehaald. Schiedam Eindelijk heeft WK weer eens een duidelijke over- winning behaald en wel met 6 I bij NNPV. Bij de rust was het al 3—0 voor de Schiedam mers en na de thee werd het halve dozijn volgemaakt, nadat de gastheren bij de stand 05 een „cadeaustrafschop" benut ten. In de 25ste minuut gaf Hans Onwerkerk een vooreet en Peter van Mü scoorde 01. Twee minuten voor rust benutte Hans Smits een vrije trap door van zeker 25 meter afstand 0—2 in te knallen. Een minuut later was het 0—3 na dat Peter van Mü een voorzet van Kees Wijsbroek ineens in een doelpunt omzette. Zes minu ten na de thee plaatste Kees Wijsbroek de bal voor het doel en aan Peter van Mil was de afwerking toen wel toever trouwd (04). Na een kwartier eindigde een combinatie tussen Kees Wijsbroek en Kees Ham in een treffer van eerstgenoemde (05), waarna keeper Willem van Buffelen een fraaie redding verrichte toen Vermeer alleen op hem afkwam. Toch moest v. Purfelen zwichten voor een strafschop, die de ove rigens goed leidende arbiter Huizer aan NNPV toekende toen een speler zich met veel come- die liet vallen (1—5). Door Hans Ouwerkerk werd het toch 1—6 na een foutieve terugspeelbal van een NNPV-verdediger. In feite was er maar één echte kans en dat was het schot van Ron Slavenburg in de tiende minuut, dat de doelman bekwaam stopte. In de rust zal trainer Zeeman zijn jongens wel het een en ander hebben verteld over de te vol gen taktiek, want hoewel DRZ na de rust ogenschijnlijk veel minder aanvallend was kwamen toen toch de doelpunten. Het gebeurde na een kwartier spelen dat de doelman van WOH misgreep op een kopstoot van Ab Boes. Rob Slavenburg was er toen als de kippen bij om met een droge knal zijn club de leiding te geven. Vanaf dat moment speelde DRZ een gewonnen wedstrijd. Vijf minuten na het eerste doel punt kwam nummer twee. Boes gaf een knappe pass naar Rob Slavenburg die op zijn beurt de bal naar broer Ruud schoof en tegen diens schot had de arme doelman geen verweer. DRZ wilde méér en het kreeg ook meer. Uit een vrije trap van Grootveld kwam het leer bij Rob Slavenburg, deze plaatste hoog voor het doel waar broer Ruud ter plaatse was om met een kopstoot de bal voor de der de keer In het net te plaatsen. Na. dit doelpunt vond DRZ het kennelijk voldoende. Het blies stoom af, maar zorgde er wel voor de touwtjes in handen te houden. Slechts met de grootste moeite kon WOH een grotere rrederiaag voorkomen.' Schiedam GSS heeft het juiste ritme kennelijk weer te pakken, want de altijd lastige uitwed strijd tegen Smitshoek werd met 3—0 gewonnen. Op eigen veld wonnen de Schiedammers destijds met 2—1, maar de te genstand van Smitshoek viel za terdag wat tegen. GSS opereer de met drie involiers; doelman Schniermaimi was nog steeds niet van de partij, evenals v. Walsum en Korporaal. Voor hen in do plaats speelden Baks als keeper, Camper en Marcus en met de andere blauw-hemden hebben zij een goede wedstrijd gespeeld. Na een kwartier kwam Ben v.d. Driesche vrij voor de keeper van de gastheren, maar juist toen Ben wilde schieten werd hem de bal ontfutseld- Enkele minuten later kreeg v.d. Drie sche weer zo'n kans en nu schoot hij van grote afstand hard in (0—1). Na rust volgde een geweldig of fensief van Smitshoek, maar keeper Jacques Baks weerde zich voortreffelijk en ranselde de ene na de andere bal zijn doel uit. In de 16e minuut speelde Ben v.d. Driesche de bal op naar Aad van Gerven en v. Gerven be sloot een lange rush met de tweede GSS-treffer (0—2). Twaalf minuten voor het einde trapte Baks de bal uit naar v. Diggelen, die op rijn beurt v.d. Driesche in staat stelde er 0—3 vain te maken. Scheidsrechter Roetman leidde voortreffelijk. Schiedam SVDPW moest het opnemen tegen hekkeslulter RDM en dat bleek geen gemak kelijke opgave. De scheepsbou wers uit Rotterdam-Zuid waren „tot aan de tanden gewapend" en „geharnast" om hun huid zo duur mogelijk te verkopen Dat Is haast gelukt, want pas een kwartier voor tijd hikte het SVDPW de winst te grijpen. Met hard verdedigend voetbal, yechtend om elke meter grond Jachtte RDM de ondergang te voorkomen. Het is het hard werkende, maar ln techniek te kort komend team niet gelukt SVDPW ging van start zonder Cor van der Vlist, die zijn plaats af had moeten staan aan Van Osta. Na de rust wisselden die twee weer, maar ook dat bracht ■weinig of geen verandering in de strijd. De verdediging van de thuisclub moest attent blijven op de. gevaarlijke uitvallen van de bezoekers, aanvallen die in geleid werden door harde verre trappen vanuit de verdediging. Dit laatste deel van de RDM pleeg bleek een haast onneem bare veste voor de aanvallers van SVDPW, Eerst een kwar tier voor tijd kwam een vloeien de combinatie tussen Henry Bras en Krijnen, waaruit de snelle vleugelspeler Albert Smit het enige doelpunt kon scoren. Vermoeid, maar dolgelukkig kon SVDPW de kleedkamer op zoeken. „Een wedstrijd om snel te vergeten", aldus voorzitter Henk Bras, Schiedam Gezien het spel In de tweede helft van de wedstrijd Demos—OW mag Demos dik tevreden rijn met het resultaat 1—I. OW, dat een zwakke eerste helft speekle, kwam na de rust bij- zonder goed terug waardoor de verdediging van Demos alle zei len moest bijzetten om doelpun ten te voorkomen. Dat lukte niet geheel, want doelman Lu van Schljndel moest toch een maal capituleren. Demos was al heel vlot aan een voorsprong gekomen. De doel man van OVV had, reeds in de eerste minuut veel moeite met het schot dat rechtsbuiten Ge rard van Schijnde! op hem af vuurde. Hij liet de bal uit de ar men springen en dat was voor de kleine attente Aadje de Rui- ter voldoende om zijn club op 1—0 te brengen. Demos heeft daarna tal van kan sen gekregen om OVV op een grotere achterstand te brengen. Weer bleek dat bet doelpunten maken de voorhoedespelers te moeliyk afgaat. Martin Frü, Aad de Ruiter, Gerard van Schijndel hebben kansen te over gehad om tot een doelpunt te komen maar zfj faalden vol komen. De gelijkmaker ver in de tweede helft kwam van het hoofd van Zevenbergen en was dik ver diend. Schiedam Wat PPSC zaterdag tegen Die Haghe heeft laten zien was maar bitter weini/r. Goed, de Thurledebewoneri, hebben tweemaal drie kwartier gevoetbald, maar. daarmee is alles al gezegd, zo matig was het vertoonde spel. Accoord, er werd sportief gespeeld, maar toch mocht er meer inzet van' Piet van Veen c.s, verwacht worden, zeker na de schitteren de 7—4 zege op JAC oen week eerder. Waar bleven de anders zo geraffi neerde combinaties tussen Koen Winkelman, Lodi Kalden en Piet van Veen? Waar bleef de anders zo hechte defensie, dit keer bestaande uit Vos, v.d. Klooster, v.d. Lugt en Van Veen? En waar bleef het stu wende werk van Loek Kalden en de snelle rush van Siem Bos dijk? Alleen doelman John Rost kon een voldoende halen, al deed hij weinig naar het schot; dat Groenenberg in de 13e mi- nuut loste en dat 0-1 voor de Hagenaars opleverde. John moest daarna enkele malen handelend optreden en hij deed dat voortreffelijk. Na rust moest hij wederom capituleren, nu voor een harde schuiver van Spaans (0-2) al ging de defen sie van de Thuriedebewoners hierbij niet geheel vrijuit. De Haagse voorhoede, bestaande uit De Jong, Le Graind en Spaans kreeg veel te veel gele genheid zich te ontplooien en op het. middenveld kregen de actie ve Groenenberg, De Groot en aanvoerder K. v. Drommelen te gemakkelijk de kans om'; Thin voorhoede te voeden.bfëèh* PPSC „was" er deze middag niet, dit in tegenstelling met del zon, die: de hele middag „ge straald" heeft. Na de veilige 2-0 voorsprong kon Die Haghe vrij gemakkelijk het spel „bevriezen" waarbij doel man Zwart „uitblinker" was. Eenmaal presteerde hij het zelfs om na een iets .té'felle in zet van Lodi Kalden brullend in zijn doel te vallen (met hal en al) en daaruit weer enkele mi nuten tijd te winnen; Overigens was het een sportieve wedstrijd, goed geleid door arbiter v. Do- dewaard, LIES MAST Het damesteam van Spirit in de btoemen, trotse kampioen van de derde klasse Schiedam Bjj HBS8 z$n de laatste weken enige moeilijkhe den gerezen, die rich in de laat ste dagen hebben verergerd. Ongeveer tien dagen geleden bleek er meningsverschil te zijn tossen enkele bestuurders over het al of niet aanblijven van trainer Aad Bierhuizen. Dit had tot gevolg dat secretaris, elftal- leider en waarnemend voorrit- ter Bien Klink als bestuurslid aftrad en „de pijp aan Maarten gaf". lotossen heeft trainer Aad Bierhuizen zijn ontslag bH H3SS ingediend, Ingaande aan het einde van dit seizoen. Vrijdagavond werd weer breed voerig één en ander besproken en dit bad weer tot gevolg dat wedstrijdsecretaris Jaap de Hoop eveneens het bijltje er bij Deerlegde, zodat HBSS momen teel in feite zonder voorzitter, zonder secretaris, zonder wed strijdsecretaris cn straks ronder trainer zit. Na afloop van de za terdag gespeelde oefenwedstrijd 's-Grav.SVH3SS (uitslag 0-0) vond op Harga een bespreking plaats tussen spelers en bestuur en daar werden genoemde fei ten officieel medegedeeld. De spelers hebben intussen via een lijst met handtekeningen om een buitengewone ledenver gadering verzocht, want de ove rige nog in functie zijnde be stuursleden zien momenteel ook geen kans de huidige /situatie goed te overzien en stappen te nemen die de moeilijkheden doen verdwijnen. De stellig zeer binnenkort te hou den ledenvergadering zal „uit spraak" moeten doen ir. deze voor HBSb penibele zaak. Im mers is hel nog niet zo lang ge leden dat de heer H. Ereevoort jr. als voorzitter aftrad en zo veel aftredingen in een kort I tijdsbestek zijn voor geen enke le vereniging gunstig. Schiedam Het eerste damesteam van de Schiedamse hockeyver- eniging Spirit is kampioen geworden van de derde klasse B. Het is echter nog niet zeker dat het promoveert, want er moeten aan het eind van de competitie nog twee promotiewedstrijden gespeeld werden. De elf dames van Spirit moesten gistermiddag aantreden tegen Strawberries uit Beverwijk,..dat twee plaatsen onder Spirit in de competitie staat. Da wedstrijd is door Spirit 2-1 gewonnen. Gedurende de hele wedstrijd speelden zenuwen van Spirit zijde' de hoofdrol, dit deed evenwel niets af aan de spanning die de hele wedstrijd door aanwezig was en die in de laatste minuten hoogtij vierde. De Schiedamse dames gingen de rust met 1-0 in. Een doelpunt-van Marianne Janse, indirect, via enkele schenmutselin- gen in de strafcirkel, uk een straf corner gescoord, was hier de oorzaak van. In de tweede helft werd hst tweede doelpunt voor Spirit gescoord door Marijke Wassenberg, uitverkorene voor de selectie van het Nederlands elftal, eveneens uit een strafcomer, maar nu werd de bal direct en keihard ingeschoten. Een kwartier voor het ein de maakte Strawberries met een prachtig doelpunt op kniehoogte ingeschoten, 2-1. De laatste minuten, die gelardeerd waren met een verschrikkelijke spanning, gingen in. Bij Spirit werd toen rommelig, en ongecoör dineerd gespeeld,ballen werden niét goed weggewerkt en het was maar op. bet kantje af dat de stand in het voordeel van Spi rit bleef. Buiten de. twee doelpuntenmaaksters hadden Doortjfl Wil!ems en Lies Hoogstraten een groot aandeel in de overwin ning. De dames van Spirit hadden overigens wel verwacht dat zij kampioen zouden worden, toch is een heel stok spanning van hen afgevallen. kan de uidoponde $«ra%vbewes' keepster een treffer voorkomen, mcor moest oven laier roch tweemaal capituleren Schiedam Voorzitter Tollens van WF was na de wedstrijd die zijn club tegen Varkenoord speelde een beetje toneer gesla gen: „Twee maal drie kwartier ben je In de aanval en toch ver liezen. Het is treurig." Het was van WF zeker geen beste wedstrijd. Het team was con> pleet, zonder invallers, maar dat was aan het spel zeker niet te merken. Natuurlijk, het was veelvuldig ln de aanval maar het ontbrak toch aan de kracht om de hechte defensie van Var kenoord te doorbreken. Als dat dan wel eens gebeurde dan stenden paal, (Peet Verhaal), of lat (Jan van Dara), een doel punt inde weg. Toch trachtte WF wel tot een be; ter resulteat te komen maar het was na rust Varkenoord, dat bij een razendsnelle uitval tot een doelpunt kon komen. Een doel punt dat ook de overwinning be tekende, waardoor de toekomst er voor WF Weer wat minder gunstig uit komt te zien. Schiedam HBSS heeft de vrijé zs terdag benut met het spelen van een oefenwedstrijd tegen eerste klasser 's-Gravenzande SV. Het ia een zeer nuttige wed strijd geworden, gespeeld- op een fraaie grasmat, zoals die op het Juüanasportpark in 's-Gra,- venzrmde nagenoeg iedere week te vinden is. Jammer genoeg konden de toeschouwers geen "doelpunten zien, maar niettemin is cr toch leuk gevoetbald. De defensies.'hadden het heft in handen. In de. eerste helft was het de thuisclub, die de lakens uitdeelde, .naar keeper Jan van Heest maakte', geen foute". In .<ié tweede helft.kwem HBSS uit stekend terug 1 en werden de r-;c3" heren mei de rug tegen do geplaatst. O~Ai nu evenwei. C: uj tl:- ver keerde plaats. Er is fe! maar sport'ef gespeeld ca over arbi ter Den 'Duik was men uiterst tevreden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4