Nieiiwlandplein nu a JAC gaa de straat op SCHIEDAMSCHE COURANT weinig CHRèCHES WILLEN SUBSIDIE Gras- brand verkeers chaos 2 kranten voor één prijs Arno (7) had geluk Cosmetica "^stolen Niet verder dan de lial Om efficiënter te werken lui 1 WÊÊÊÊÊÊÊUÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊKm Open huis groot succes Verbouwing Julianakerk vrijwel klaar Vijfsluizen houdt boom- plantdag GELIJK Een ernstig kijkende Heidi Dinsdag De vierjarige Heidi Burgemeester Roelfsema liet zich er niet door vertederen.. Hij deed geen enkele toezegging over een eventueel te verlenen subsidie. Bovendien bleven, de meeste deuren voor de peuters en hun tien begeleidsters geslo ten. Zij werden tot in de hal ge laten en niet verder. Zelfs enkele kinderen merkten het vreemde van de situatie op. „Wij willen naar de burgemees ter-kamer", zo klonk het uit hun mondjes. Daar hadden ze hem de nu in da hal omhoog gehouden demon stratieborden willen voortove ren. Teksten als „Wij zijn de kinderen van de rekening" en Directrice A. Goederond-Maas: van Meurs op de arm bij bur gemeester Roelfsema. Ze heeft net de petitie overhandigd. Verder dan de hal kwamen de peuters nieh Schiedam - De 'heerC.A. -ten Hoope .(28) van dé Swammer- damsingel 28 in Schiedam, is aan dé rijksuniversiteit te Lei den geslaagd voor het artsexa men. „maak ons blij, draag Uw steentje bij" maakten hun be doelingen duidelijk. EER „Wij zijn nog enquSte-formuiïe- ren aan het inzamelen bij de ouders. Die krijgt de burge meester nog". „Daarin komt ondermeer tot ui ting wat de ouders van ons Hefdi raodit daarvc^r De burgemeester kon geen enkele toezegging doen, omdat de ge meenteraad over het verlenen van een subsidie moet beslissen. In de eerstvolgende raadsvergade ring, op 28 maart, zal een voor stel van D'GC op tafel worden gelegd om de bwee Schiedamse kinderdagverblijven Katja en Bambi 50.000 gulden te geven. als „beloning" op de arm van deburgervader zitten, een eer die niet elke dag een peuter ta beurt valt. van Meurs en XtTJ'V*«.X*™h-T geld zal moeten dienen om de komen, in afwachting van een definitieve regeling. Tot nn toe ontvingen Bambi en Katja geen enkele subsidie. derschare te hebben aangeke ken, ging de burgemeester weer naar boven, de een klein-beetje teleurgestelde peuters in" de hal achterlatend. ïn de petitie, die vergezeld ging De chauffeur van de bus waar van een dikke duizend handte- mee de kinderen van Katje wa- kenln^en, werd gevraagd om dertigduizend gulden voor de crèche Katja aan de Lange Ha ven 102a. ren gekomen, maakte het gemis van een glaasje prik of een snoepje goed door nog een om-, •metje te maken. Schiedam De Commissie Stads ontwikkeling en Stadsuitbreiding houdt maandag 19 maart een openbare vergadering in de kantine van het standskantoor. Gesproken wordt onder andere over de bouw van een kruisge- bouw in Gxoenoord. het winkel centrum aan de Zwaluwlaan.en de herziening van het bestem mingsplan Kethel-centrum. De tien punten tel] ende agenda ver meldt voorts het voorontwerp van het streekplan Rechter Maasoever. De vergadering be gint om acht uur. Schiedam De brandweer moest dit weekeinde twee keer uitruk- ke nom een brand cp een braak liggend terrein te blussen bij de 's-Graverdandseweg. De beide brandjes zijn veroor- zaakt door „fikkie stoken" van kinderen.In totaal werd ruim 250 vierkante meter gras ge- schroeid. Schiedam Het afsluiten van de Een enkele onwennige automobl- Burgemeester Van Haarenlaan Hst reed zich vast, maar dat ten oosten van het Nieuwland- was een uitzondering, plein heeft gisteren weinig Met het afsluiten van een deel moeilijkheden opgeleverd. van het kruispunt op het Nieuw- 5. U 1 Schiedam—Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde tot twee - keer toe geprobeerd hun slag te slaan aan de Mgr. Nolenslaan in Schiedam. Dat lukte maar in één van de beide gevallen- lij de dameskapsalon Chez Ro bert verdween uit de kassa 85 gulden. Ook het fooienpotje be- hoorde tot de buit. Daarin zat 450 gulden. Aan de achterzijde van de zaak was een ruit stuk &P dezelfde manier kwamen in brekers binnen bij de Openbare lagere technische schooi. Daar liepen zij stuk op het muurkluis je, dat ze niet openkregen. Er wordt niets vermis:. <5 Da burgemeester Van Haarenlaan is met hekken afgesloten. Op de achtergrond de „bouw- trein" bezig met hef aanleggen van het riool. landplein is de eerste fase aan gebroken van een aantal ver keersmaatregelen In verband met het aanleggen van een hoofdriool vanuit de wijk Groen* oord door Nieuwland naar het rioolgemaal aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. Het verkeer tussen het centrum en de noordelijke wijken Groen- oord en Kethel wordt aangera den om te rijden via de Rijks weg 20. Dit advies zal zonder meer opge volgd moeten worden als de verkeersmaatregelen binnenkort in de tweede fase komen. Dan wordt de Nieuwe Damlaan voor het verkeer afgesloten. LENGTE Bij het aanleggen van het riool wordt over een lengte van onge* veer tweehonderd meter ge werkt. Deze „bouwtrein" isnu aan het werk ten oosten van de Nieuwe Damlaan en is gena derd tot het Nieuwlandplein. In de tweede fase gaat de bouw trein naar het midden van de Nieuwe Damlaan, die dan voor het verkeer niet meer te berij den is. Deze fase duurt enkele maanden. De kruising Nieuwlandplan komt weer vrij in de derde fase. Dan wordt alleen nog gewerkt op de Nieuwe Damlaan en daarna op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Schiedam Het Jongeren Adviescentrum in Schiedam wil binnenkort starten met straatwerkgroepen. Deze zullen gaan opereren op con centratieplaatsen van jongelui, zoals sociëteiten en café's, om direc ter problemen te bunnen signaleren eg- te komen tot een doeltreffen der vorm van hulpverlening. Of het plan zal slagen vraagt het JAC zich af, omdat er een groot gebrek is aan geld en medewerkers, zo schrijft de instelling in een deze week verschenen verslag over het een-jarig bestaan van het JAC. Via de straatwerkgroepen wil het JAC tevens het contact met het publiek verbeteren, want de drem pel blijkt vcor velen vaak nog te hoog om een praatje te komen maken. Ondanks de slechte behuizing van het JAC in het Proveniershuis maken toch steeds meer men sen gebruik van de diensten van het centrum. In het afgelopen jaar namen er 78 contact met het centrum op. De meesten hadden te kampen met proble men thuis, op school en op het werk, vier kwamen wegens sexuele moeilijkheden, 29 vroe gen hulp op juridisch gebied. Opvallend was, dat vooral jon gens hun toevlucht zochten tot het JAC, namelijk 56 tegen 22 meisjes. De meesten kwamen uit Schiedam, maar ook Vlaar- dingers, Rotterdammers en bui tenlanders lieten zich informe ren in het Proveniershuls. WEINIG Het JAC verwees 51 bezoekers naar andere instellingen. In het jaarverslag schrijft het advies centrum, dat in vergelijking met andere steden weinig men sen met sexuele en psychische problemen in het adviescentrum zijn geweest. Het JAC schrijft dit toe aan de ligging van Schie dam naast grote broer Rotter dam. Het grootste probleem van het JAC is een tekort aan medewer kers. Daardoor is het centrum in een aantal gevallen afhanke lijk van de hulp van deskundi gen buiten het JAC. Regelmatig worden dan ook via dokter J. Mokken storm, de GG en GD, het JAC in Rotterdam en de wetswïnkel in Spangen een be roep gedaan op specialisten op medisch, maatschappelijk, psy chisch en juridisch gebied. Voorlopig is het JAC genood zaakt, de hulp te beperken tot directe opvang van mensen in nood, werkzaamheden op breder terrein worden uitgesloten door de kleine staf en het slechte on derkomen. Profileer ril van het unieke oanbod 2 kranten te ontvangen voor da prlj» vanfl één: de Schiedam»* Courant met nieuw» uit uw «ta«J en omgeving, en hetï Roilerdanuch Nieuwsblad mot het 'laatste binnen- on buitenlandse nieuws. V Geef ©fW nu opdracht ook bij u 14 dagen grali», londer enig» verplichting.! do SC on RN la bezorgen en ontdek zeff da vale pluspunten. bon 'ft envelop, zonder postzegel, eturan naar Rattordomsch Nieuwsblad, antwoordnummer a34, Rotterdam atinjr de SC en RN 14daimt gratis raar: naam straat woonpt. taiafoon 4 pagina's 99ste jaargang no. 24664 13 maart 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 2G25S6 - Hachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Ij-I I Schiedam Het „open huis" dat de politie vorige week m het hoofdbureau heeft gehouden is een groot succes geworden. In totaal kwamen 4150 -mensen een kijkje nemen en de nieuwe vleugel van het bureau bewon deren. Opvallend was het grote aantal kinderen. In de komende tijd zullen een aantal scholen dit bezoekersaan tal nog vergroten. Er zijn spe ciale afspraken gemaakt om de leerlingen een beter idee te.Ia- ten krijgen van hoe de politie •werkt. Schiedam - De interne verbou wing van de Julianakerk aan de Burgemeester Knappertlaan is bijna voltooid. Het gereformeer de kerkgebouw zal naar ver wachting volgende week een ge heel gewijzigd interieur hebben gekregen. In de kerk, die ruim 1COO zitplaatsen telde, is een zo genaamde ontmoetingsruimte ingericht, is een aantal sanitai re voorzieningen aangebracht en is een nieuwe beuken geko men. Dit ging ten koste van een aantal zitplaatsen in het ge bouw, dat uit de dertiger jaren stamt en waarvan het aantal zitplaatsen groter was dan ei genlijk noodzakelijk was. Voor de verbouw van de Juliana kerk is in totaal109.000 bij-, ëérigëbracht. DÏt is vóóreen 'deel het resultaat van een door ds. K.H.Schuring opgezette ac tie. Ook verkoop van het kerk gebouw in Schiedam-Zuid heeft de nodige financiën opgebracht om de verbouwing van de Julia nakerk financieel te kunnen ver wezenlijken. Schiedam De Schiedamse Volks tuinders Vereniging Vijfsiuizen houdt ter gelegenheid van haar vijf-jarig bestaan op zaterdag 31 maart een boomplantdag. Het is de bedoeling, dat burgemeester H. Roelfsema wordt uitgenodigd om de eerste boom uit te reiken aan een lid van de vereniging. Verschillende genodigden zullen bij de uitreiking aanwezig zijn, onder andere functionarissen van de gemeentelijke Plantsoe nendienst en het Algemeen Ver bond van Volkstuinders. De boomplantdag begint om tien uur. Scbiedam De zevenjarige Arno de Ruiter is gisteren ln de Mar conistraat aan de dood ont snapt, toen hij tussen twee ge parkeerd staande vrachtauto's door de rijweg oprende. Hij werd daar gegrepen door een vrachtauto, bestuurd door de negentienjarige Barendrechter M. K. Nadat hij was overge bracht naar de Dr. Noletstich- ting, bleek Arno er boven won der te zijn afgekomen met een hersenschudding. Schiedam Een inbraak bij dro gisterij Versteeg in de Troel- stralaan heeft de daders een aanzienlijke hoeveelheid cosme tica opgeleverd. Er verdween voor een waarde van vijfhonderd gulden aan schoonheidsmiddelen. Doordat de inbrekers enkele planken naar beneden gooiden, werd bo vendien een aanzienlijke ravage aangericht. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema is gisteren in de hal van het stadhuis toe gezongen door 56 peuters van het kinderdagverblijf Katja, die om subsidie kwamen vragen. De Mn- derdemonstratie werd nog al koeltjes ontvangen. Op de wijs van het bekende kinderliedje Vader Jacob klonk het: „Burgemeester, burgemeester. Help ons toch. Geef ons subsidie".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1