'Ik wil geen zanger, componist en gitarist zijn: Wekelijks m Schiedam Première in de Teer stoof: Aetueel poppenspel Topspanning om heroine voor kinderen A van Herman Tieman Egbert van Goor bespeelt orgel Nacht- voorstelling in de Teerstoof o°° Toneel uitvoering in Gronings dialect Utile Duld geeft uitvoering Schiedamsche Courant DONDERDAG 15 MAART 1873 3 zich op en er is geen weg terug". Over zijn indivi dualisme: „Zodra je je ei gen leven probeert te rege len en zodra je je eigen weg gaat, proberen ze je aan. alle kanten te pakken om je er weer uit te krij gen. Ik ben individualis tisch. Wat ik nu doe is su- perdndividuaüstisch. Ik wil ook geen zanger, compo nist, gitarist en dichter zijn, ik ben gewoon Joost Nuissl",, ARTIEST. Joost Nuissl is eigenlijk sinds jaar en dag een artiest Hij houdt zich acht jaar alteen be zig met de muziek, heeft in die tijd nooit wat anders gedaan en heeft hier ook a'tiid van kunnen leven (hij heeFt achtereenvol gens in de Waag ?n de Haaglem gespeeld, heeft samen met Eli ie en Rikkert Zuiderveld in Len- nard Nijgh's show "Poez" opge treden, heeft gespeel en gewerkt in het theeatertje Mikro Skoop in Broekhuizenvorst, een soort gelijk theatertje als de Te er- stoof, en heeft vier jaar zijn et- gen kamerpopensemble gehad, bovendien heeft hij verschillen de keren, voor ndio en televisie opgetreden). ï>at Nuissl iets in de kunst is gaan doen, is eigenlijk niet zo vreemd, 2ijn vader is .beroepsschilder, zelf tekent hij zo nu en dan ook wel wat, en voordat hij zich daadwerkelijk in de muziek- business stortte zat hij al in verschillende schooi- en studentencabarets. Oor spronkelijk komt hij uit Amsterdam, maar op een gegeven moment heeft hij zijn woonboot, die hij daar had, verkocht en leeft te ruggetrokken in het Lim burgse schone land. Over toekomst en ambitie zegt Joost Nuissl: „Ik heb eigenlijk geen ambitie, ik ben blij dat ik dit werk kan doen. Ik vind het fijn om ta doen wat ik leuk vind. Verder rol je van het een in het auv^r. In heb echt geen ambitie ^an de een of ande re fictie <op te komen. Dat kan bij toeval gebeuren, maar ik voel er eigenüjk niet veel voor". Tot slot nog even een frap pant puntje. Op de vraag hou oud Joost Nuissl is, aarzelt hij even: „Ja hoe oud ben ik ook al weer, 27 toch," Hij kijkt even naar zijn vrouw: „Ja, 27!". „Met mijn leeftijd ben ik al in de war, ik ben altijd een jaar voor of achter." Zijn vrouw kan niets an ders doen dan beamen. Zaterdagavond negen uur, Zolder theater in de Teerstoof, Nieuw- straat 12, SSchiedam. Première, Joost NuissJ solo. Het is de tweede keer dat op treedt in het Zoldertheater. En kele maanden geleden nog trad hij op met het Kamerpopensem ble Joost Nuissl, die groep is ontbonden en r.-i heeft hij een programma voor hem alleen in elkaar gedraaid. „Ja, ik vind het altijd zo moeilijk om wat over een programma te vertel len. Conférences doe ik niet, het zijn meer vertelseltjes dip ik tussen de liedjes door weef. Korte verhaal* jus, die wat ftlo- sofisch zijn en die soms zijde- lings verband houden met de liedjes". IJoost Nuissl nu dus alleen op het toneel, met een aantal gitaren j en zijn eigen stem: „het was Ij eerst echt wel even wennen. Het is beel anders, je bent je bac- king kwijt Je moet muzikaal op een andere toer. Ik vind wel dat de tekst nu beter tot zijn recht komt." v De veriiaaltjes die hij tus- sen de liedjes door vertelt vertonen qua inhoud enige overeenstemming met de stukjes die ihij voor een t dagblad -in-' Limburg schrijft. „Dat wat ik voor de krant sdhrijf is voor mij een verzetje. Een lied je is veel moeilijker. Je hebt het idee, je schrijft het op en je krijgt de strijd met de taal en het schema. De verhaaltjes van de krant daarentegen zijn ontspanning, ik maak ze soms wel een maand vooruit." SOLO Toch is dit solo optreden van Joost precies in z'n straatje, ge zien de individualistische instel ling die hij heeft en de betrok kenheid dit hij toont met de din gen die gebeuren. „Er zit een hoop maatschappijkritiek in de liedjes maar in andere zin dan de mensen 't meestal uitleggen. Ik word soms gewoon verdrie tig, als je ziet wat er allemaal om je heen gebeurt. Bijvoor beeld ze willen hier door dit na tuurgebied (Nuissl woont in het Noord-Limburgse Broekhuizen- vorst, midden in de natuur) een grote weg gaan aanleggen, dat is toch verschrikkelijk. Ik be grijp niet dat de mensen dat niet zien. We tippelen langzaam naa een catastrofe toe. Als je al die decadentie ziet en die frusta tie- Het stapelt „We tippelen langzaam naar een cataslrofe toe. Als je al die decadentie ziet er» die frustratie". Joost Nuissl solo. Joost Nuissl solo, Joost Nuissl de (individualist, Joost Nuissl zanger, gita rist, componist enz. Joost Nuissl, langharig, bril dra gend en erg vriendelijk geeft zaterdagavond in het Zoldertheater ïn de Teer- stoof de première van zijn programma, dat voorlopig Joost Nuissl solo heet. Het is een tekst- en liedjespro gramma, helemaal alleen gemaakt door Joost zelf. Ir. de aula van het Stedelijk Museum In Schiedam wordt op zaterdag 17 maart een za terdagmiddag—orgelconcert gegeven door Egbert van Goor. Hij zal dan van drie tot vier uur het oude Hess orgel In de aula bespelen. De cabaretgroep „Kien jol" geeft zaterdagnacht in het Zolderüieater in de Teerstoof een try-out. De voorstelling begint am twaalf uur. Het is de eerste keer, dat in het Zoldertheater een nachtvoor stelling wordt gegeven. De bezoekers van Joost Nuissl, eerder op de avond, hébben gratis toegang. Samenstelling: Bernadette Eüas Bijdrage: J. A. Frerifcel Vormgeving; Marijke Uilenbroek Het „Beeldtheater Herman Tieman" geeft zaterdagmiddag in het Zol- dertheater in de Teerstoof een heel andere poppenvoorstelüng dan gewooniijk zaterdag *s middags voor de kinderen in het Zolderthea- ter te zien is. Zaterdag namelijk wordt de kinderdocumentaire „Weg, weg!gespeeld. Het stuk wordt gespeeld in combinatie met popfiguren en acteurs. Als acteurs fungeren Tom Koer (de wegenbouwer), Herman Tieman (de schooljongen) en Willem Heuves (de verslaggever van Het Laatste Nieuws). De muziek is van Skippy Goes en van Erik en Tom Koer, De regie is van Bert Piagman. „Weg, weg!is een stuk dat gebaseerd is op de actualiteit en is voor al bedoeld voor kinderen uit de grote steden. Het verhaal gaat over een bos, dat moet verdwijnen voor de aanleg van een autosnelweg. Dit betekent dat er al weer een stuk speelterrein voor de kinderen verloren zal gaan. Vooral kinderen uit de grote steden zijn het slachtoffer van de steeds toenemende bebouwing. Hun speelgebied bestaat tegenwoordig vaak uit niet meer dan een vierkant tegelveid met stalen klimhekken, ommuurd door torenhoge flatgebouwen. Het spel „weg, weg!" pretendeert niet een oplossing te geven, maar wil de kinderen wel een mogelijkheid bieden om hun meningen te formuleren. Voor en tegen af te wegen en de problematiek begrijpe lijk te maken. Het stuk is bestemd voor kinderen vanat zes jaar. Zaterdagmiddag, Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, half drie, Figurentheater Herman Tieman, „Weg, weg!" Schiedam „The French Con nection" sleepte vorig voorjaar om een of andere reden de meeste Oscars in de wacht Vijf van de mooie vergulde beeldjes, nog altijd een felbegeerd Holly- woodsymbool voor filmmische topprestaties, gingen respectie velijk naar regisseur William Friedkin, acteur Gene Hack- man, scenarioschrijver Ernest Tidyman, montageman Jerry Greenberg en naar dc film als geheel. ,The French Connection", nu te rug in PASSAGE, is eigenlijk één grote achtervolging, die zo driest en adembenemend is ge- raliseerd, dat men er het klam me zweet van in de handen krijgt. Het fascinerende van. deze film, waardoor de simpele lijn van een achtervolging, die niet anderhalf uur de aandacht 'fonee/ caboref O O O O O o o zou kunnen vasthouden, bestaat uit het zeer gevatte switchen tussen de twee partijen, een bende heroinesmokkeiaars en de politie van New York. De naruk blijft daarbij echter op de acti viteiten van de laatste liggen. De wetshandhavers doen alles om een moment te ontdekken, waarop de vele verdachten zich even moeten bloot geven voor hun twijfelachtige handel. Het si zoeken naar een speld in een hooiberg, want terwijl de politiemannen een eindeloos ge duld dienen op te brengen in het schaduwen van onder meer twee Fransen, kunnen die rustig het ogenblik kiezen, dat alle sei nen op groen lijken te staan. Wanneer moet men toeslaan om de zekerheid te hebben dat de zware jongens met kracht van bewijs kunnen worden veroor deeld? „The French Connec tion" toont ook de soms weinig zachtzinnige manier waarop de polïteifunctionarissen elkaar over hun werkwijze In de haren vliegen. Volgende week woensdag in de jeugd matinee van PASSAGE „De zeepkistenrace". De toneelvereniging van oud- Groningers „Gruno Schie dam" geeft op zaterdag 17 maart een toneeluitvoering in gebouw Irene. Gespeeld wordt „De Roegc Bast" van Barend van der Veen. Tij dens het stuk wordt alleen in het Groningse dialect gespro ken. Het is een spel in vier bedrijven. De voorstelling begint om acht uur. De Schiedamse amateurtoneel- vereniging Utile Dulcl geeft op vrijdag 16 maart een uit voering van het blijspel „Een meisje om te stelen" van Jack Poppleweil onder regie van Ad Hoeymans. Het is een stuk in drie bedrijven. De opvoering vindt plaats in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, en begint om kwart over acht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3