SIEM BOSDIJK: SCHOP BLIJFT nerveus weer KNSB: Rentree Dutina JEUGD-SCHAAKDIPLOMA'S Handbal Nogmaals een betaald voetbaltest? Tiveede helft handbalcompetitie zoals Fortuna deed, me.beloyen. dat ik alsnog een tweede kans zon krijgen, maar .niets meer van zich liet horen. Ik zou het gewoon nog een keer willen pro heren en als het dan niet lukt heb'-ik alleen maar pech ge had". Tot dat moment een eventuele „proef" is nog lang niet zeker blijft Siem Bosdijk („als het niet lukt blijf ik ge- Scbiedamscbe Courant DONDERDAG 15 MAART 1973 Voor het damesteam van DWS is de situatie in de veldcompetitie evenals in de zaal „som ber", getuige de laatste plzats op de ranglijst met "n wlnt- punt; behaald tegen Aristos. Maar DWS lokte enige tijd gelo den trainer Aat Sigmond weer naar de blauwwltten, waardoor wat In de zaalcompetltfe niet meer mogelijk bleek het ont lopen van degradatie haal baar is. Slechts twee punten moeten de Schiedamse dames wegwerken om weer op gelijke hoogte te komen met Westlan- dia. En juist daaraan wordt door Aat Sigmond en zijn team keihard gewerkt. Stand in de regionale 2e klasse: Athenen (5-8), JOS (5-7), Sport Vereent (5-6), VZV (5-6), Animo (5-5). Aristos (5-4), Westlandia (5-3). DWZ (5-1). Geen direkt „gevaar" voor de he ren van DWS, al bleven in de eerste helft van de competitie opvallende verrichtingen achter wege. Weliswaar startten de Schiedammers vol goede moed, maar enkele nederlagen drukten het team naar de achterhoede van de regionale tweede klass se. Vooral het verband in het team ontbrak, "waardoor terecht gesteld kan worden dat de hui dige klassering onnodig laag is Ook hier wordt echter, doordat voor DWS de zaalcompetitie al enkele weken „stil" ligt, hard op „veld" getraind. Vooral de gerichte conditietraining moet straks de resultaten gunstig kunnen beïnvloeden. Stand in de regionale 2e klasse Concordia (5-9), Animo (5-8), Aristos (5-6), Quintus (5-4), DWS (6-4), IJmond (5-3), West- landia (4-2), Snelwiek (5-2). HOOPGEVEND Hoopgevender resultaten in de re gionale derdeklasse, waarin de Schiedamse damesn- en heren teams goed van start gingen. Voor de dames van UVG echter een nog wat „voorzichttige" start, want tengevolge van en- - 1de afkeurignen speelde het team pas twee competitiewed strijden. AI bad het Hand- balVerbond door een betere pro grammering de „schade" kun nen beperken. Maar ondanks dat mag van UVG verwacht worden dat. gezien de resultaten in de zaalcompetitie (PPROMO- TIE NAAR DE REGIONALE DERDEKLASSE( dekomen- DE RESULTATEN GOED ZUL LEN ZUN, De andere derde klasser, Wilton, zal de tweede helft van de competitie onge twijfeld gaan benutten om een „corae back" te realiseren, fa de landelijke belangstelling voor het vefdhandbal duidelijk „tanende", in de Afdeling Rot terdam houdt deze buitensport stand als een hecht „bolwerk". Met de bedoeling de „baker- maat" van de handbalsport In ere te honden. Ook bij UVG en Wilton is de trek naar het veld nog steeds opvallend groot. Wat •de competitie betreft, mag wor den aangenomen dat de beslis sing gaat vallen tussen Athene 2 erij UVG, terwijl Wilton spoedig aansluiting zal kunnen vinden. 1 [tand bij de dames: Athene (3— 6), UVG (2-4), EBHV (3-4), MOK (3—3), ADO (5-3), Wilton (3—2), Snelwiek (5—2). SPANNING fïj de heren weerde Wilton zich boven verwachting. Dit heeft tot gevolg dat de kop van de rang lijst slechts weinig in kracht voor elkaar onderdoet. Een uit zonderingspositie echter voor het Rotterdamse- Schutters dat nog zonder nederlagen' bleef. Echter ook in de zaalcompetitie moest dit team een fikse presta tie leveren resulterend in een kampioenschap waardoor de kars niet is uitgesloten dat eert duidelijke terugslag volgt. ■••land: Schutters <"610), Holten, diaao 9), Wilton (6-7), Roda (67), EDH (5-6), Vires (5—4),. MOK (6-4), Hermes y:(6-1).";v AANTREKKELIJK De dames van Scylla hebben naast de afwikkeling van de zaalcompetitie te maken met een); aantrekkelijk verloop van de veldcompetitie. Zo zelfs, dat de Schiedamse dames zeker niet kansloos zijn voor de ,'tiel. In de eerste helft werd echter wat: ninchalant met de kansen omge sprongen, waardoor terwijl de uitgangspositie goed was toch weer verlies genoteerd moest worden. Toch heeft Scyl la voldoende kwaliteiten de vier vérliespunten achterstand op koploper Indus weer goed te maken. Hel komende v/eekeinde Weèr oktie op de groene handbalvelden. Spectaculaire aIrijes vaak, ge zien, de huidige klasseringen van de Schiedamse teams, noodzakelijk voor een goede tweede compeiitiehelft. Stand: Indus (8—16), MOK (7— 10), SCylla (7—10), Achtief (7— 6), Olympia (4—4), Achilles 2 (8—3)Meeuwen 3 (6—1), HVHW (3-0). Of de heren van Scylla de achter stand (acht punten) op de top van de tweede klasse A nog kunnen goedmaken valt te be twijfelen. De vermodelijke oor- zaak is de shele opkomst van dit team, waardóór thans de te genslag van die promoties volgt. Illustratief voor deze te rugslag was de 8—9 nederlaag tegen stadgenoot Wilton, die volkomen onnodig was. Belang rijk is echter hoe de Schiedam mers de tegenslagen in de zaal- handbaJcömpetitie hebben ver werkt. Dit dan om te voorko men dat de „weg terug" niet kan worden afgestopt. MENTALITEIT Met een fraai doelsaldo van 72— 19 uit zes wedstrijden, bewees het herenteam van UVG regel recht kandidaat te zijn voor de eerste .plaats in de 2e klasse B. Echter door enkele afgelastin gen „hangt" het team van, trai ner Wim Schaap nog „onopval lend" in de middenmoot, maar kan door het spelen van de ach terstallige wedstrijden ongena dig toeslaan. Vooral door de in de zaalcompetitie bewezen ster ke mentaliteit van de jeugdige formatie. Stand: Holtandiaan 2 (8—13), Spartaan (8—12), Actief (8—11), '(1-8) J{3TMISUS '(01—9) ÖAfï Meeuwen 3 (7—5), DWS 3 (7 2), Vires 3 (M). Schiedam Bij de Schaak vereniging „Schiedam" zijn de eerste jeugd- schaakdiploma's uitge reikt. Voorzitter de heer Marbus memoreerde tij dens deze uitreiking de grote belangstelling voor het jeugdschaken bij „Schiedam". Hetgeen tot uiting kwam in het aantal diploma's: acht pion-diplo ma's, drie toren-diploma's en zelfs twee konings-diplo- ma's. Het idee voor deze diploma's ontstond enige tijd geleden bij de Konink lijke Nederlandse Schaak- Schiedam Siem Bosdijk, PPSC's kleine, bijna kwa jongensachtig ogende bui tenspeler, ondergaat weke lijks een fikse metamorfo se. Speels, joviaal en goed lachs „door de weeks", ontpopt hij zich binnen de kalklijnen als een aggres- si eve, bijna verbeten rond dwarrelende voetballer. Technisch sterk „balver liefd" dartelt Slem Bos dijk (22) bij voorkeur door de vijandelijke defensie, pas bevredigd als zijn di- rekte tegenspeler „dol", het spoor bijster is ge raakt. „BaJveriiefd", Siem zelf noemt het een van zijn zwakke punten, ai klink het, „voetbal betekent alles voor me", weer als een ontwapenend excuus. Niettemin „botste" de kleine PPSC'er er dit seizoen voor de derde keer tegen een scheids rechterlijke vermaning op. Ech ter, na Siem 's openhartige „schuldbekentenis" over het hoe en 't waarom, vervormt bet beeld van „plaatboef' Siem Bosdijk. Een mlnd Jörgen Kris- tensen (zijn grote voorbeeld): grillig, maar bezeten van voet bal. Rinus Gosens, SWs driftig naar talent speurende oefenmeester om die reden afgelopen za terdag op Thuriede bekeek Slem's verrichtingen (Slem: „Die waren deze keer niet best") eens wat professioneler. „Veel in beweging, positioneel sterk en een geode technische ondergrond", luidde zijn des kundige visie. Reeds eerder deze competitie maakte Gosens een gunstige aantekening van PPSC's rechtsbuiten toen hij Rozenburg's Cor van Seters als „onderwerp" bekeek in het duel Rozenburg-P PSC. Mef een „geroutineerde" beweging maakte Siem Bosdijk in de wedstrijd tegen JAC een voor tijdige af tochIv Waarmee nog niet gezegd Siem Bosdijk zich reed chend" roodgroen kan laten om hangen, want steeds weer blijkt SW's „keuze-zeet" meedogen loos. Of, zoals Piet e Wolf, PPSC's huidige oefenmeester jarenlange ervaring in het be taalde voetbal nadenkend for muleert: „De kans van slagen in het betaalde netba! Is ge woon ongeloof!;jk klein". Van daar ook SW's „kil" aandoen de test-wedstrijden, koel, zake lijk zonder intieme koestering van de vertrouwdeclubsfeer. Siem Bosdijk {links] met oefenmeester Piet de Wolf van slagen altijd Tonen méér te hebben dan de „rest", waardoor onderlinge concurrentie een" extra aanslag dostop niet weg te' cij-eren ..exen ie::-zenuwen". Toch blijkt Siem Bosdijk die ooit op verzoek van liet Ylaar- dingse Fortuna naar de Mara- thonweg kwam, getest werd, maar nooit meer iets hoorde nogmaals bereid zijn pro voor het betaalde voetbal uit te spre ken. „Als ik een kans zou krij gen, zou ik 'm pakken. Voorop staat echter dat ik fatsoenlijk behandeld wil worden. Niet me beloven een tweede kans .niets meer Ik zou het pro- lukt ge- een blijf ik ge woon bij PPSC") opvallend nuchter. overigens niet wil zeggen dat hij enkele jaen geleden al het voetbal in zijn leven naar een vooraanstaand plaatsje schoof. Reden ook waarom hij zegt: „Niet dat ik nou direkt van verwaandheid naast m'n schoenen ga lopen, maar het is natuurlijk altijd leuk om wat in de belangstelling te staan". Zoals de wetenschap dat Rinus Gosens juist hèm wat kritischer beoordeelde, „want", reageert Siem, „dat is natuurlijk wei een vakman. Zo vond ik mezelf ze ker niet goed spelen; maar mis schien ontdekte meneer Gosens ondanks dat, toch positieve pun ten in mijn spel". Positief en negatief staan bl{ Siem Bosdijk echter „haast" el kaar. Gemakkelijk laat hij rich „verleiden"; ba! wegtrappen, mopperen, provocerend bijna. Toch is het moeilijk om de be weeglijke PPSC'er hetpredi- caat: „vervelend", op te spel den, Of zoals voorzitter Leen Noordzij het samenvat: „Siem is eigenlijk een regelrechte kwa jongen, soms lastig, maar toch kan ik nooit kwaad op ^m wor den". Daarom ook wordt de hem vaak verweten „balverliefdheid" wat makkelijker geaccepteerd. Want zonder veel problemen zoekt Siem de schuld bij zichzelf. Nochtans wil hij als die kahs gebóden wordt —.zijn voeïbal- honger wat professioneler stil len. Mét als waarschuwing trai ner Hét dé- Wolf's woorden:: „Siem heeft een kans om te sla gen, maar hij moet wel beseffen dat de kans om niet te slagen, véél groter is"..... bond, die ter stimulering deze drie soorten diploma's instelde. Tegelijkertijd werd in samenwerking met V en D het boek „Jeugd- schaak" uitgegeven, be staande uit drie gedeelten waarbij) elk deel voor een diploma opleidt. Vanaf het moment dat deze boe ken verkrijgbaar, waren, is bij „Schiedam" aan de hand van dit boek lesgegeven. Dit ge beurt wekelijks van 19.00 - 20.00 uur in het clubgebouw op de werf van Wilton Fijertoord. Hierbij wordt in twee groepen lesgegeven* de heer Van Zessen neemt vooral de nieuwe jeugdle den „onderhanden", terwijl de heer Groeneweg de gevorderden lesgeeft. Steeds als de schaak-, kennis van: de jongelui voldoen de was namen de beide instruc- teurs een examen af. Waren de diploma's in eerste1 in stantie nog nietverkrijgbaar, toen ze er eenmaal waren, kon den een trotse Arno de Keizer (9) en Rudi de Keizer (10) de „eerste" bezitters Worden. Prompt gevolgd door. Sylvan de Boer, Frans van de Toom en Peter Dröge. Ook Peter van de Toorn slaagde,maar was niet tevreden met het behaalde pion-diploma, waardoor hij de zelfde avond ook nog even het toren-diploma „wegpikte". Gerrie Dröge (12) en G. van Wil ligen (II) beiden al langer lid van „Schiedam" kwamen moeiteloos doorde eerste exa- mens, waarvoor zij reeds in no vember slaagden. Hierna gingen de twee schaakenthousiasten verder voor het koningsdiploma, - alleen haalbaar voor de echte „volhouder". ;•••"-•• Zo moesten zij o.jtu „het.hoe en waarom" van tien openingen" weten, terwijl ze in staat moes- ten zijn met „loper" en „paard" mat ie kunnen geven. Zoudenheel wat schakersbij deze opgaven) voor grote, problem men worden gezet., de beide jeugdige schakerspresteerden het en. „veroverden" het zo lel. begeerde diploma. Voor alle aanwezigen hij de diplo ma-uitreiking' werd één- ding duidelijk; de Schaakbond heeft met het instellen van deze diplo- ma's een goede zet gedaan. Ze-> ker bij de geslaagden, die „straalden"' van trots. Toch. be tekent -het. pas een .begin," want binnenkort wordt -een nieuwe se rie examens afgenomen. Opval lend is echter het grote vers eft ti met andere examens. Wordt het daar meestal een kwestie van nerveus gedoe en „strakke" ge zichten, bij de Schaakvereniging „Schiedam" is dat duidelijk niet. het geval. Vooral doordat de „examens" door hun vaste Instructeur wor den afgenomen, blijft de onge^ dwongen sfeer van de les ge handhaafd. Het enige verschil is, dat er1 tijdens zo'n examen een gesprek ontstaat tussen leerling en de Instructeur, in plaats van de normaal geldende groeps-discussie. Schiedam Joop Schop, trainer van de Maassluise zaterdag tweede klasser Excelsior, blijft ook het komende seizoen aan deze club ver bonden. De trainer die vorig seizoen nog de zondag tweede klasser DHS onder zijn hoede had, maakt overigens tijdens zijn „contract besprekingen" een kleine vergissing. Dacht de vroegere Sparta-spe- ler vorig seizoen voor één jaar te hebben getekend, het bestuur van Excelsior bijzonder ingenomen met de training van Joop Schop „wapperde" echter met een tweejarig contract, waaronder, reeds Schop's krachtige handtekening preikte. Waarmee, naar beider t©*^ vredenheid de situatie bleef zoals eerder was overeengekomen. Slobodan Dutina geen.larf.meer- Schiedam Zondag kan SVV in de competitiewedstrijd de eerste van de )a:-:s:e pcr.'cds v.eer beschikken over Slobo dan Dut'na. Dz ourporiaag, mcnd:nU;r»3 buitenspal door een ntaulvciis, speelda uTgsJop-an zaterdag voor het eerst weer mee in bot b-aUtal tegen Wassnlng.'n-b, Dutina ondervond geen hinder meer van zijn knie en maakte een verdienstelijke rentree. Schiedam Het eerste tafeltennïsteam van „de Ooievaars" moest zowel in de validen- als invaliden-bond zware strijd leveren. In „Fort Voordorp" te Maartensdijk moest tegen het Eindhovense EGS in een „dubbel" beslist worden wie Nederlands kampioen zou worden van de Nederlandse In validen Bond. Vermoedelijk door nervositetl en een maxi mum aan spanning verloor De Ooievaars enkele sets die onder „ontspannen" omstandigheden winst veroorzaakt zou hebben. Nu werd bet twee keer een 7-3 nederlaag. Vooral Van Balveren, die in de beslissende fase van de strijd zijn set met 20-18 naar een .winstgevend niveau manoeu vreerde, ondervond de gevolgen van die spanning. Na een onmo gelijk .spannend duel moest hij tenslotte hij 24-28 afhaken. In deze partij werd winst geboekt door: Van'. Dongen, Van Balve ren en. Kroone. fn de validenhond veroverde De Ooievaars de eerste volle winst door een zege op de reserves van Wyt. Grote man bij de Schiedammers was Jan van Dongen, die met een pure hat trick een belangrijk aandeel had jn de zege. Van Balveren (2 keer) en Kroone (I keer) deden daarna de rest. Dé reserves van De Ooievaars in casseerden tegen Roteb 4 een. 2-3 nederlaag. Een uitslag die overigens een wat verteken! beeld geeft vart de werkelijk krachtsverhouding, want-van d( tien partijen werden er maa; liefst zes in drie games beslist P. Groeneweg en R. Oostfco zorgden ieder voor één winst partij, terwijl R. Konjngs dez< keer niet voor winst kon zorgen Uitslagen De Ooievaars-EGS (3-7] Van Dongen-Sins 19-21,* 21-18 21-11; Van Balveren-Van Er] 21-18, 21-18; Kroone-Pretter 18 21, 21-19, 15-21; Van Don gen/Van Balveren-Sins/Van Etj 21-18, 21-12; Van Balveren-Sim 21-23,'21-19, 11-21; Van Dongen, pretter 21-33, 20-22, 21-17; Kxoone-Van: Erp 21-13, 21-17; Van Balveren-Pretter 21-14, 21- 19; Kroone-SSins 10-21, 13-21; Van Dongen-Van Erp 18-21, 21 15, 21-13. Schiedam Op wat laatste „schermutselingen" na, ïs de zaalbandbalcompetitie weer ten einde. Wazrmee de be langstelling het komende weekeinde reeds verplaatst wordt naar het veld. Voor de tweede helft van de competi tie, waarin tevens een achterstand moet worden werkt door slechte weersomstandigheden eerste helft van de competitie. Bovendien bestaat nog een klein kansje dat een aantal teams het komende weekein de moeten „dubbelen" omdat een „restant" zaalwedstrij den wordt afgehandeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4