wil meer naar buiten treden Gemeente legt slopen panden aan banden i Prof. Diepenhorst voor AR- Schiedam Coen Poulus toch weg bij Ursus Garagebedrijf aan Zwalnwlaan de Wetenschappelijke j: Schiedamsche Courant - WOENSDAG 21 MAART 1973 Schiedam De Kethelse dorpskern moet koste wat kost behouden blijven. Dit voor vele liefhebbers van het oude dorp zonder twij fel verheugende denk beeld werd maandagavond gelanceerd tijdens de ver gadering van de commissie stadsontwikkeling door de directeur van Gemeente werken, ïr. H.G. de Block. De gemeente zal In de toe komst in de oude dorps kern heel voorzichtig te werk gaan en beslist niet de botte bijl hanteren als het gat om het slopen van oude panden of boerde rijen. Wel zullen niet meer te verbete ren panden worden gesloopt. Een handeling die neerkomt op het; verwijderen van rotte kie zen uit een overigens nog vrij gaaf gebleven oud gebit. De ge meente als tandarts legt vullin- gen aan door het laten neerzet ten van eventueel-nieuwe pan- i den, die niet in contrast zija met het dorpsaangezicht. Waar :odig,zullen de rotte kiezen •orden gevuld door het renove- en van panden ,die daarvoor Dg in aanmerking komen. gedachtengang over de Kethél- i dorpskern vervulden de leden an de commissie stadsontwik- elin met enige tevredenheid, loe zeer de wijk Groenoord het oude dorp Kethel ook heeft ont sierd, de dorpskern is tot nu toe vrij gaaf gebleven, al eist het verkeer wel een zware tol van de oude huizen en boerderijen indeze kern. Met het -zoveel mogelijk, in stand houden van de. oude dorpskern wordt in feite van het oude dorp nog gered wat er nog enigszins van te rédden valt: -vele oude boerderijen zijn of reeds lang verdwenen voor de bouw van flats en veel grond die nu nog als weiland dienst doet zal in de toekomst dienen als woongebied voor de zich steeds meer naar het noorden uitbreidende stad. De bereke ning is al ,dat de tussen de be bouwde kernen van Schiedam en Delft nog maar vier kilome ter bedraagt, waartussen nog functionerende boerderijen staan. Er zal in de toekomst in de dorps kern nog maar in zeer beperkte mate worden gesloopt. De direc- teur van gemeentewerken trok maandagavond de scheidslijn zeer duidelijk: slopen tot de bestaande winkelgalerij vlak bij de dorpskern is aanvaardbaar, daarna niet meer. Slopen aan Noordemde, Vlaardingseweg en Kerkweg wordt niet denkbaar geacht, renovatie waar moge lijk zeker wel. Dat houdt oc"' in dat de boerderij ten noorden van de kruising Lindijerstraat— Koordeinde niet zal worde ge sloopt. 'VERKEER Door middel van een wegensys teem rondom het oude d hoopt de gemeente ook het ver keer uit de kern te kunnen we ren in de toekomst.. D*66-com- mïssilid Wiegman wilde maan dagavond weten in hnver- re het juist is dat er plannen bestaan om woningen rond de bocht in de Schiedamseweg (de zogenaamde „Bocht van Beek man") te slopen om er een goe de doorgang voor het verkeer mogelijk te maken. De heer De Block meende dat door het aan leggen van een rondweg een noodzaak vervalt om. het ver keer via de bocht te laten rij den; waardoor sloop van panden onnodig wordt. Commissielid mevrouw M. A. C. Taverne-van Capen (KVP) wilde weten wat er met het voormalig raadhuis van de gemeente Ke thel gaat gebeuren. Wethouder BoJmers deelde mee, dat dit ge bouw plaats moet maken voor het winkelcentrum. „Zielig voor de Kethelaren" vond mevrouw Taverne. De wethouder bleef op zijn standpunt; het gebouw thans in gebruik als politiepost- huis —moet weg om plaats te maken voor het winkelcentrum Zwaluwlaan. Met de mededelingen over de ge meentelijke plannen voor de dorpskern wordt tegelijkertijd de wijk vereniging Groenoord gerustgesteld, die in het wijk- blad Groenoord Akkoorden al een keer had aangedrongen op een zuinig beheer van de oude dorpskern. Schiedam Het Eerste Kam'erlid prof. dr. I. A. Diepenhorst houdt vrijdagavond een inleiding voor de anti-Revolutionaire Kiesver eniging in Schiedam. De bijeen komst wordt gehouden in ge bouw Irene aan de Nieuwe Ha ven en begint om 8 uur. Prof, Diepenhorst zai een toelichting geven op de jongste ostwikkélin- gen rond de kabinetsformatie. Schiedam Hoewel de We tenschappelijke Kring Schiedam en Viaardïngen ogenschijnlijk niet zo erg aan de weg timmert, ver der dan een korte aankon diging van een lezing in de krant leken de externe acti viteiten niet te reiken, blijkt dat er zich interne toch een redelijk aantal activi teiten ontwikkelen. Onder meer werd maandagavond in het gereformeerd JeugfS vhias een lezing gehouden .over het actuele onderwerp „De rechtsbescherming van het menselijk leven", waarbij de abortus behan deld werd en zijdelings de euthanasie. De Wetenschappelijke Kring is in 1946 opgericht door een aantal Schiedammers en Vlaardingers. Secretarisvan de kring, mr. A. Ca]jé, zelf sedert ongeveer 10 jaar lid van de kring, zegt hierover: „Door de oorlog 'had alles vijf jaar stilgestaan. Er was een bran dende belangstelling en een be hoefte naar kennis over allerlei onderwerpen" De bedoeling van £v?n'vSlïoXe o^weten-' Een overzicht tijdens de lezing die maandagavond gebonden is voer schappelijke onderwerpen. „Het zijn meestal hoogleraren of weten- ^Alta^ë^an dfe belraïtti- unieke Informatie". Het afgelopen den al in september gemaakt, belangstelling Is van de zijde van «3 hebbed ^n komeTw j seizoen «te lezing van maandag- Verleden jaar bijvoorbeeld is er jonge mensen», streven naar ^eha?trvan de avend was de laatste van dit sel- gesproken over het land en de op- lezingen dat voor d?«middelde zoen) znjn zes lezingen gehouden, groeiende jeugd in de hedendaag- znens beeriiDelhk is en willen ook waaronder een cyclus van drie Ie- se samenleving. Aan het woord De lezingen van de Wetenschap- veel mopHilk nnar buiten tre- zinsen. De inhcud van de lezi- kwamen een psychiater, een pe- pelijke Kring Schiedam en Vlaar- <jen.. mogcJijK naar oui en was; Qns huidige economisch dagoog, een psycholoog, een di- dingen vinden altijd plaats in de stelsel, de behandeling van het recteur van een behandelingshuis zaal van het Gereformeerd Jeugd- Mr, Caljé vertelt ook dat de kring Rapport var. Rome en bestaat er en een filosoof. Mr. Caljé: „Daar huis in Schiedam. Over de reac- streeft naar een zo breed mogelij- een optimale economische en poli- hebben we enorm succes mee ge- ties op de lezingen beweert Caljé: laag van belangstellenden, tieke orde. Dê andere drie lezin- had, er kwamen mensen die ik nog „De mensen zijn altijd erg en- sturen bijvoorbeeld ook uit- gen behandelden Liduina van nooit gezien had. Gemiddeld ko- thcusfast en er wordt vaak streng nodigingen naar de onderwijs- Schiedam, de schilder Tiüaan en men er zo'n 40 50 mensen op de gedebatteerd. Er wordt ook altijd krachten van lagere scholen en zoals gezegd de rechtsbescher- lezingen, die voor iedereen toe- getracht een thema te vinden ndddelbare scholen. Wat er op de ming van het menselijk leven. gankelljk zijn. Ik vind het alleen waaruit zich een gedachte kan ^zingen vertelt wordt is gewoon De plannen voor de lezingen wor- jammer dat er een gebrek aan ontwikkelen". Kring Schiedam - Kwamen vierdeklas ser Ursus eo trainer Coen pou lus enkele weken gereden tot overeenstemming om het lopen de contractu met één jaar te verlengen, een aantal spelers van de roodwitte se'ektie-heeft het bestuu rvan Ursus kenbaar gemaakt niets te voelen voor een hernieuwde verbintenis. Tij- dtns een bestuursvergadering vlei daarop de beslissing: Ursus en trainer Coen Poulus gaan tóch uit eikaar. Ook de laatste vier competitiewedstrijden - be slissend om het kampioenschap - zal trainer Poulus, die met zijn elftal vorig seizoen de titel en de „goudenplak" veroverde, de selektie niet langer begelei den. Schiedam Na jarenlange onder handelingen hebben de gemeen te Schiedam en de heer J. W. Nooteboom overeenstemming berikt over de bouw van een garagebedrijf aan de Schiedam seweg. B. en W. hebben de raad voorgesteld, hem een erceel grond In erfpacht uit te geven aan de Zwaluwlaan nabij de Schiedamseweg. De heer Nooteboóm heeft al een garagebedrijf aan de Schiedam seweg dat hij ziu willen uitbrei den. Daar dit in het door hem gehuurd pand niet mogelijk is, mede door een uitbreidingsplan van de gemeente, heeft hij om vervangende grond verzocht. Het perceel, daarop de garage zal worden gebouwd, is 807 ca. groot en ligt vlakbij het nog te realiseren nieuwe winkelcen trum. aan de Zwaluwlaan. De raad behandelt het voorstel in ■de vergadering van maandag 26 maart. Op een andere dag dan ge woonlijk houden wij Blokje rond deze week. De reden Is dat het asiel vanaf zaterdag voor een week gesloten is en mensen die de hond van deze week willen hebben, of nog andere honden, moeten dus wel haast maken. De hond van deze week is eeit jong, lief, speels,' ongehoor zaam en volkomen gek beestje. Het diertje Is een paar weken terug, zwervend aangetroffen op de Lange Kerkstraat. De eerste tijd In het asiel, was het diertje verschilkkclijk schuw en bang en daardoor een beetje aggressïef, het hapte zelf naar de beheer der. In de paar weken dat het beestje nu in het asiel zit is het veel veranderd en er kan niets anders gezegd wor den, dan dat het ten. goede is. Het diertje is nu aanhan kelijk en springt tegen je op als hij merkt dat je met hem Naam: geen Ras: vuilnisbakkenras Geslacht: reu Leeftijd3 maanden Hoogte: 27 centimeter, wordt niet zo erg veel groter Kleur: zwart Beharing: ruwharig Bijzonderheden: zwervertje, erg Uef maar schuw. door Bernadetta Elias gaat wandelen. Om de wan deling niet te missen bijst hij zich zelfs in je jas. Tijdens de wandeling is ten eerste duidelijk te merken dat het beestje vrijwel niet opgevoed is en helemaal niet gewend is om aan de riem te lopen, maar misschien is het daar ook nog wel wat te jong voor. Op de drukke Hoog straat wil het gitzwarte rak kertje steeds tegen ieders be nen springen en loopt steeds tussen je henen en voor je voeten. Halsbrekende toeren moeten dan ook verricht worden om niet te vallen! Verder kijkt hfj zijn ogen uit naar al die grote mensen en grote honden die voorbij ko men, echter angst lijkt de kleine schooier niet te ken nen, in tegenstelling tot de eerste tijd in het asiel. Binnenshuis loopt hij steeds wat zenuwachtig rond, ge hoorzaam niet, maar gaat ten slotte rustig liggen. Wel is hij verschrikkelijk gulzig, want houd je hem honden brokjes voor dan probeert hij er twee tegelijk uit je hand weg te snaaien. Het beestje is duidelijk niet ge wend om in een auto te zit ten, het wil steeds over je schouder kruipen en begint te janken. Staat de auto een maal stil en gaat het portier open dan weet hij niet wat hij moet doen. Wat vreemd kijkt hij naar de straat bui ten, na enige aansporing springt hij er ten slotte uit, maar wil dan weer de auto in. Het hondje van deze wéék moet met veel geduld en lief de opgevangen worden. Het is een verschrikkelijk lief beestje dat geen vlieg kwaad zal doen, maar zoals gezegd volkomen onopgevoed. Enige tijd moet dus wel. aan dit beestje besteedt worden. De hond kan opgehaald wor den in het dierenasiel aan de Sint Annazusterstraat 47, te lefoon 266266. Het asiel is ge opend van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur. Zoals gezegd is het asiel vanaf zaterdag (dus zater dag ook) voor een week ge- sloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3