'wers ondersteunen M o er ma n Co-op Waterweg door Advies commissie behandelt subsidie jeugdwerk Orderportefeuille Gusto loopt tot medio 1974 Een dag vol avontuur voor meneer Thor Wie schrijft eens? „ONTEIGEN GROND KANKERTH ERAPEUT NIET" Doorgaan alsof er niets gebeurd is" Voor de Brievenhoekje De nieuwe puzzel Hallo allemaal De prijswinnaars Scbledamsche Courant DINSDAG 27 MAART 1973 Van een onzer verslaggevers .Vlaardingen Laat dokter Moerman doorwerken en ontel- gen zijn grond niet. Nu de officiële procedure z'n beslag heeft gekregen en de Vlaardingse arts Moerman» bekend door zijn kankertherapie, zal moeten aanvaarden dat een deel van zijn grond wordt gebruikt voor de aanleg van een-Verbindingsweg tussen Vlaardingen en Schiedam, néeft een aantal sympathisanten van hem brieven ge schreven naar de gemeente Vlaardingen. 59- Schiedam De sociale advies commissie gaat zich buigen over de subsidiering van het bijzonder jeugdwerk In Schie dam. Nadat de gemeenteraad in de vergadering van 26 februari het voorstel van b. en w. hier over heeft aangehouden, zal de weer mee herig houden. B. en w. hebben verder besloten om m het algemeen ten aanzien van jeugdzaken, waarbij sociale aangelegenheden, wijk- of buurt- aongelegenheden of instellingen van jeugdwerk zijn. betrokken, advies in te winnen bij de soda- !e adviescommissie. De .saraen- stelling van de commissie, waarin onder anderen vertegen woordigers van de vakbeweging en de jeugdinstellingen zijn ver tegenwoordigd, vinden b. en w. uitermate geschikt voor het be. handelen van dit soort zaken. Ze doen een dringend beroep opj de gemeenteraad van Vlaardin gen te bevorderen dat de arts Moerman zijn „zegenrijke ar beid" kan voortzetten op daar toe geëigende grond. Eén van hen schrijft: „Door de uitvoe-j ring van deze plannen komt zijn voor de volksgezondheid zeer belangrijk laboratoriumwerk dusdanig in de knoei, dat het hem onmogelijk wordt gemaakt zijn proefnemingen voort te zet ten en af te ronden. Wat dit inhoudt zal u misschien alleen aanspreken wanneer u zelf een geliefd gezinslid ziet wegteren aan de ziekte, waar van gemeend wordt, dat hier voor geen kruid gewassen is. Voor dergelijke patiënten uit het hele land beeft dr. Moerman 1 zich voor een groot deel van; zijn leven ingezet en yaak met: verwonderlijke resultaten". De briefschrijvers komen uit Eist en Breda. Bekend is dat meer aanhangers van de methode Moerman het gemeentebestuur brieven, hébben gezonden. Ze krijgen, als antwoord van B en W, dat de aanleg van een ver bindingsweg tussen de gemeen ten Schiedam en Vlaardingen. noodzakelijk was. Een deel van de grond van Moerman moest daartoe worden onteigend. Volgens het college van B en W hoeven de duivenhokken van Schiedam De fusie- en ont- slagmaatregelen die Co-op Nederland overweegt zul len geen gevolgen hebben voor de Co-op Nieuwe Wa terweg la Schiedam. Dit zei de heer J. van der Lee, de directeur van de Co-op Nieuwe Waterweg. „We gaan door alsof er niets ge beurd is", zei hij. men van rigoureuze maatrege len zoals het ontslag van moge lijk 600 tot l.OCO werknemers. De verwachting is dat niet alleen de vast-aan gesloten Co-op win kels (de zogenaamde A-bedrij ven) maar ook de zelfstandig opererende B-bedrijven gevol gen zullen ondervinden van de financiële noodtoestand van Co- op, Co-op Nieuwe Waterweg is zo'n B-bedrijf met 220 mensen in dienst. -.. Zoals bekend probeert Co-op Ne- De Co-op heeft in Schiedam, onder derland een dreigende onder- meer supermarkets, slijterijen gang te voorkomen door bet ne- en textielzaken. Schiedam Volgens het jaarverslag van 1HC Holland loopt de orderportefeuille van de Schiedamse scheepswerf Gus to, ook deel uitmakend van het IHC concern, tot medio 1974. De bezetting bij deze werf ts het afgelopen jaar we derom goed geweest. Het Noorse boor schip „HavdriU", een zusterschip van het revolutionaire boorschip de „Péli can", wordt in de zomer van 1973 opgeleverd. dokter Moerman (de Vlaar dingse arts experimenteert al van vóór de tweede wereldoor log met deze dieren ten behoeve van kankeronderzoek) zijn labo ratorium in het woonhuis niet te verdwijnen. ^De-heer Moer man. hoeft naar ocze mening uit dien hoofde niet te worden ge noodzaakt zijn arbeid te sta ken", aldus B en W van Vlaar dingen. 'De vesfigïng van Co-op Nieuwe Waterweg aan de Kofhelstraat in Schiedam. Inmiddels ig bij Gusto ook de op dracht binnen gefcomen voor de bouw van een „derde genera tie" pijpenlegger, de opdracht ïs gegeven door Vinking Jersey Equipment Limited. Het gaat hier om de grootste order in de geschiedenis van het IHC con cern. De resultaten die tot nu toe be haalt zijn met het boo-rschip „Pélican", het Franse boorschip dat vorig jaar om deze tijd is opgeleverd en dat door middel van computers midden op zee stil kan liggen, zijn. zeer bevre digend, zij verhogen de belang stelling op de markt voor dit type schip. Volgens de directie van IHC Gusto kan gesproken worden van een technisch en commercieel succes. De Pélican is bij Gusto gebouwd. In februari 1972 is bij IHC Gusto in totaal zestien dagen gestaakt (momenteel wordt er weer ge staakt) in verhand met moei lijkheden rond de totstandko ming van de CAO in de Metaal industrie. De leiding van Gusto betreurt dit ten zeerste omdat het de samenwerking en het we derzijds' vertrouwen niet ten goede ïs gekomen. Het was heel rustig in het postkantoortje toen de twee mannen binnen kwa men. Een mevrouw en een jongen stonden bij het I®" ket en meneer Thor belde In de telefooncel zijn doch- ter op. De telefoon bij hem thuis was stuk en daarom was hij naar het postkan toor gegaan. Eén van de mannen drukte zijn hoed diep in zijn ogen, voelde aan zijn valse baard en stapte naar het andere lo- ket waar niemand stond. Meneer Bertrand zat er ach ter aan zijn bureau druk te stempelen. „Geld, anders wordt er geschoten siste de man en drukte de ver schrikte meneer Bertrand een revolver onder zijn neus. „Help, een overval", riep de mevrouw. „Alle maal rustig blijven", zei de man bij de deur, ,»als we het geld krijgen ge beurt er niks". Meneer Thor zag door het ronde raampje van de telefooncel wat er gebeurde. Hij legde middenin het ge sprek de hoorn op de haak en belde onmiddellijk de politie. Hij was wel zo slim om op zijn hurken te gaan zitten zodat de mannen hem niet zouden zien. „Overval in het noodpost- kantoor op de derdreef", meldde hij, „stuur snel een paar mannetjes. Ze zijn nog binnen". Direct nadat hij had gebeld sneed één van de mannen de telefoondraad door. De ander was nu over de balie geklommen en propte sta pels bankbiljetten in zijn tas. „Ik.Ik zal de poli tie.beefde meneer Bertrand. „De telefoonver binding is verbroken en de politie ztt hier kilometers vandaan", zei de man triomfantelijk. Als hij had gezien wat er bulten ge beurde. Heel toevallig was de surveillance-wagen van de politie net In één van de straten achter het postkantoortje. Toen ze het bericht van de overval bin nen kregen waren ze in twee minuten op de plaats van bestemming. Toen de twee rovers naar buiten kwamen liepen ze regelrecht in de armen van zes potige agenten. Binnen een paar tellen had meneer Bertrand al het geld weer terug. „Nee maar", sta melde hij, „was u net In de buurt?". Er la gebeld vanuit dit postkantoor zei de agent. Hoe kon dat nu? Niemand had de telefoon aangeraakt. „Meneer Thor", riep de mevrouw opeens. Ze rukte de deur van de telefooncel open en.daar zat meneer Thor, nog steeds op zijn hurken. „Is het gelukt?" vroeg hij, „dat was even den. Net toen ze vader ver telde wat de stoute twee ling nu weer had uitge haald was de verbinding verbroken. Ze hoorde niets meer. Er zou toch niets ge beurd zijn? Vader zou toch geen hartverlamming ge kregen hebben? Ze draaide zijn nummer maar hoorde alleen een toetgeluld. Zon der aarzelen belde ze de politie. „Ik ben zo onge rust", zei ze. „We gaan wet even kijken", zei de agent, „en dan bellen we u wel terug." Zo kwam het dat, toen me neer Thor de lift van de flat uitstapte en de galerij opliep, hij een heleboel mensen voor zijn flat zag. Twee politiemannen had den net het deurslot open gebroken en waren naar binnen gegaan toen een buurvrouw riep: „daar is meneer Thor". „U was zoek", zei één van de agen ten, „uw dochter belde ons". „Komt u binnen, ik bedoel u bent al binnen, maar gaat u even zitten want ik begrijp er niets van", zei meneer Thor. De politiemannen vertelde van het telefoongesprek en toen vertelde meneer Thor van de overval die hij verij deld had. Daarna belde hij vlug zijn dochter op. Net toen hij middenin het spannende verhaal was ging de bel. „Ik hang op'% riep meneer Thor, „de bel gaat. Je hoeft de politie niet te bellen omdat ik de haak neerleg hoor. Met mij is er niets aan de hand". Voor de deur stond een journalist en een foto graaf. „Jongens, jongens, kom ik ook nog in de krant? zuchtte meneer Thor, „wat een dag, wat een dag!" ANKE In geuren en kleuren vertel de meneer Thor hoe hij dat allemaal zo gauw hafl gedaan. Hij voelde zich de held van de dag. Maar in tussen was zijn dochter vreselijk ongerust gewor- Dit keer een kruiswoordraadsel zonder woordomschrijvin gen. Er moeten alleen jongens- en meisjesnamen inge vuld worden. Op welke plaats die namen moeten komen kun je zelf uitzoeken. Je kijkt naar het aantal letters en het aantal hokjes en ook of de letters horizontaal en verti caal kloppen. En dan gaat de rest vanzelf. De namen die je in moet vullen zie je hier in alfabetische volgorde staan. Vier namen zijn al in het kruiswoordraadsel inge vuld. Dan heb je alvast wat houvast. Je weet nu dus al dat de naam op 1 verticaal een L als tweede letter heeft. De naam op 7 verticaal begint met een E en de naam op 13 horizontaal heeft zeven letters waarvan de derde een E is. Nu is het vast niet moeilijk meer. De namen die je moet gebruiken zijn: Abe, Ad, Adam, Alie, An, An, Cle ment, Cora, Dik, Ed, Em, Em, Imre, Irene, Ka, Karel, Klaas, Lida, Net, Odet, Stien, Tabe, Ted. (De namen die al in het raadsel staan heb ik niet bij dit rijtje gezet) De oplossingen verwacht ik weer vijf dagen nadat de puzzel in de krant stond. Op de envelop zet je Aan Anke, Ver- wersdijk 6—8, Delft. Onderaan je brief, oplossing, teke ning of gedichtje zet je je naam, adres en leeftijd. Hebben jullie je rapporten al gekregen? Van sommige kin deren hoorde ik dat ze verleden week het rapport zouden krijgen. Ik ben benieuwd of er allemaal goede cijfers op prijken en of je nog een paar puntjes vooruit bent ge gaan. Nu nog één rapport en dan begint de grote vakanrie alweer. Weten jullie al waar je dan naar toe gaat? Of hebben vader en moeder nog geen plannen gemaakt Het parkbankje wacht al geduldig op de menser» die van de zon willen genieten. Een leuke tekening van Sylvia Swanevefd, elf jaar. De winnaars van de vierkantjes-puzzel zijn: Annemleke van Puffelert, Marieke Dreves twaalt jaar, Ronnie de Kort zeven jaar, Gijsje van Marlon elf jaar, Fleur Verhagen ell jaar. Martin Hanncwijk. Jullie krijgen een boek thuis gestuurd. De oplossing was: klos, laan, oase, snel, slab, lade, ader, berk, Irma, raad, mama Adam, pink, idee, neef, keft. Mars, apen, rede, snee. CO ES KOENE Ja hoor, je had de oplossing goed. Wat een mal versje was dat Ik hoop dat nie mand het ooit probeert. Dan ben je intussen wel verdronken, denfe je niet? Puzzel je weer mee? ADA KOENE Nu Is er een kruis- woordraadsel hoor! Maar het is geen gewone. Je moet er namen invullen. Het zal je wel lukken. Er komt oofe gauw weer een gewoon kruis woordraadsel hoor Hier heb ik een briefje zon der naam, ook op de envelop stond niets. Daarom1 doe Ik het zo maar. Dan vind je je briefje wel. Je schreef dat je al de ge le band hebt bij judo. Dat vind ik erg knap. Heb je ook al een zwemdiplomaIs moeder nu weer thuis uit het zieken huis? Hoe gaat het met haar hand? TRUDY V. D. WEES Ja hoor, zeg maar gewoon 'je', dat Is veel gezelligerIk vond het ge tekende gezicht leuk. Ik heb hem in de map gedaan bij de andere tekeningen die nog geplaatst moeten worden. Je hebt nu een fijne lange zomervakantie. JOLANDA DROST Wil je je zusje nog feliciteren? Dat is handig zo'n speelbank. Je kan er op zit ten er ooft alle speeltjes in doen, Mag je de paragraaf niet helemaal afmaken? Dan hoef je dat op school alvast niet meer te doen en schiet je lekker op. JANNEKE PLOEG De verhalen bedenk ik zelf. Dat is soms oofe wel eens moeilijk hoor. Maar het is me tot dusver altijd nog gelukt er weer één te bedenken. Dat heb Ik ook, als ife helemaal bezig ben wordt het verhaal al gauw heel lang. En dat mag bij mij ook niet want het moet maar twee blaadjes zijn. ASTRID DE JONG Het berichtje zal ik ons hoekje zetten. Mis schien schrijft er dan wel een meisje. Vaa feiufet het wel hoor. Je had vraag 8 goed. Ik wilde weten of je het prettig vindt om in deze tijd te leven honderd jaar geleden Jij vindt het pret tiger in onze tijd. En ik ook. LIA STREEFKERK Ja hoor, ik vond het oofe niet zo'n leuke grapHet is echt gebeurd. Bij mijn tante. Het was niet haar zoon maar iemand die bij haar Inwoont. Ik fean me voorstellen dat moeder het fijn vond dat je haar hielp. Er is altijd genoeg te doen in het huishouden, ik ben het helemaal eens met je antwoord op vraag acht van do mode rTie tijd en honderd laar geleden). DÖRETTE VAN LEEUWEN Fijn. dat je de verhalen leufe vfndt. Je vond de puzeel wel moeilijk maar je had toch alle vragen goed. Puzzel je nu ook weer mee? Ik heb de groeten overge bracht CORINA V. D. GEER Ja. wat een brieven ke? Maar het is ge zellig om ze allemaal te lezen en te beantworden. In elke brief staat weer iets anders. Nu sta je al weer tn de krant. Leuk he? Puzzel je deze week nog mee? ARJA BRIGGEMAN Boe is het met opa? Ligt hl; nog in het ziefeenhuis? Wens hem maar spoedig beterschap van me. Jul lie schrokken zeker wel erg toen je hoorde dat hij naar het ziekenhuis was gebracht? Jif hebt gezellig bij zijn bed zitten puzzelen. YVONNE DEN OS Ga je verder door met gitaar? Of houd je ook de blokfluit nog? Je bent er ze- her al twee jaar op? Je had een leuk. klein tekeningetje ge maakt Maak fe de puzzel van deze week oofe weer? Dag allemaal, veel groeten van Anke. Irma Feenstra, Bachplein 298, Schiedam is elf Jaar en vraagt een correspondentie- vriendin. Hobbies: zwemmen, lezen, turnen en t.v. kijken. Hflke Tol, negen jaar, Obalaan 10 in Oostvoorne wil schrijven met een meisje van haar leeftijd. Ze verzamelt postzegels en zwemt graag. Astrid de Jong, elf jaar, van der Goesstraat 36 in Honselersdijk zoekt ook een schrljfvtiendin, Ze houdt van zwemmen, turnen, puzzelen, knutselen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3