Vraagtekens achter partij van Richard Westerbeek smart toen Manus Brinkman WILTON KNAP NAAST VIRES wêbsl Aanwijzingen Boksen Wielrennen Korfbal Weer Fiat gestolen Schiedamsche Courant DINSDAG 27 MAART 1973 der resultaat kwam tegen Huize naars pupil Peter Wullems. Toch liep alles niet even soepel, om dat de 23-iarige vuistschermer de aanwijzingen van trainer Cor Knoop vergat en tevens in het begin verzuimde te scoren Toen de Schiedammer zich in de tweede ronde vaak liet verlei den tot invechten maakte hij de partij daar niet mooier op. Na tuurlijk, zijn puntenvoorspröng bleef door zijn sluwe stoten (vooral links) onaantastbaar maar het koste hem teveel kracht Den Haag Twee Nederlandse kampioenen, Dolf en Tonny Krijgsman kreeg Bouwlust SC gisteravond in de stamp volle Haagse sporthal Overbosch tijdens de nationale bokskampioenschappen. Bouwlusts laatste vertegenwoor diger Richard Westerbeek, kwam niet in de ring. Moei lijkheden tijdens de weging van tegenstander Wim Ruck, bracht Bouwlust er toe de lichtgewicht terug te trekken. Een commissie van onderzoek moet op korte termijn gaan be slissen of Ruck wel degelijk te zwaar was tijdens de chaotische officiële weging. Als dat zo is, dan wordt Westerbeek ook tot kampioen van Nederland uitge roepen- Wordt Ruck in het ge lijk gesteld, dan zullen de twee pugilisten elkaar toch nog voor de titel treffen. £>e moeilijkheden vooraf brachten de gebroeders Krijgsman niet van hun stuk. De twee Schie dammers in Dordtse dienst leef den erg mee met clubgenoot Ri chard Westerbeek, maar namen stelling, toen Bouwlust besloot al zijn boksers uit de finales te rug te trekken. „Ik heb hier het hele jaar voor getraind", sprak Dolf Krijgsman. En Tonny: „Dit mag geen verenigingsbe- siissing zijn. Ik beslis én ik boks. Hoe vervelend het ook voor Richard is" Dolf kwam daarna als eerste op het canvas voor de herhaling van. de Zuidhollandse districts kampioenschappen tegen Lies Driesse (Bouman). De Schie dammer, die eerder In de laat ste ronde in moeilijkheden kwam, maakte er nu een ande re partij van. Met zijn tweede nationale titel In het vooruit zicht - in 1971 was hij vliegge- wïchtkampioen - scoorde hij in de eerste ronde gemakkelijk en draaide behendig weg, als de pupil van Cees Leenheer in de aanval "wilde gaan. „In tegenstelling tot Rotterdam, heb ik Driesse het tempo laten bepalen. Ik Het hem maar ka men, daardoor kwamen m*n op stoten veel beter door". Vooral ook omdat de rechts voorstaan de Driesse In het tweede hedrijf het In de li]f-aan-II]f gevechten zocht. Waardoor Dolf tot een paar maal toe gelegenheid kreeg zijn opstoot in de strijd te brengen. Ook nu weer hleek, dat de condi tie van Driesse beter was, dan die van Krijgsman, Want in de laatste ronde dreef Driesse Krijgsman vaak achteruit. Het resulteerde in een harde con frontatie, waarbij Dolf het echt moeilijk kreeg, maar toch, met de wetenschap al veel punten te- hebben, bleef staan. Het resul taat werd een 3—2 .juryscore, die door de cijfers 5859, 57— 60, 60—59, 59—58 en 59—58 tot stand kwam. Na de bantammere, was het de beurt aan veder Tonny Krijgs man, die tot een nog overtuigen- Pas b het laatste part voerde Tonny Krijgsman de opdracht perfect uit. Wullems werd maar kon in het geheel niet tegen de Bouwlust- bokser óp, die gemakkelijk door de ring dansend totaal het „knokken" vergat. Nadat de jury met een 50 pun- tenzege te voorschijn was geko men en Krijgsman zijn titel pro longeerde wist hij: „Werkelijk, ik had het in de derde ronde pas door. Ook de twee overige ronden had ik op afstand moe ten boksen, dan had het veel ge makkelijker gegaan. Maar wat wil je, ik ben een klein beetje eigenwijs. En dat gif moet er ook uit vï Vlaardingen Alsof hij niet 45 maar 25 jaar is; zo fietst „meneer" Brinkman, beter bekend als Manus Brinkman, winkelier in •4 wielermaterialen te Rotter dam. Zijn koersinzicht is nog helemaal in orde en zijn macht op de fiets is de renners van het tweede garnituur, die regelmatig op de trainingsritten van de wielerclubs verschijnen, soms nog te mafhtig. Want hoewel de Vlaardinger Pe ter Heyster zijn tweede overwinning in successie - behaalde en daarmee de met meer deelnemende Ru- die Liebrechts opvolgde (Liebrechts had de voor- gaande twee ritten gewon- nen), is het Manus Brink- man die de grootste beker in ontvangst mag nemen. 45-jarige tooode zich namelijk in de vier wedstrijden van deze maand de regelmatigte met een 2e een 3e, een 4e en een 6e plaats. De laatst» klassering be- Op kop Manus Brinkman deze maand de regelmatigste-. *^"-.haalde Manus het afgelopen - f; weekend, toen hij niet met .een ah;vroeg geformeerde kopgroep (roet de renners Peter Heyster, Martin Drop, Jar. van Eijk en f-H Cees Olsthoorn) mee was ""'ge-- 2^ ■i&lt&ar het rekensommetje van dfi „oude Brinkman" (rijn zoon WO»; bij de .adspiranten) klopten V1»* wel' degelijk: zijn rivaal, Vlaar- rJm dinger Nico Moerman, behoorde ook niet tot, het voorop rijdende 5Kkwartet,., zodat* .zijn totaaIzege m geéa gevaar Fep. Alleen sla t%£ Njco Moerman" twee of meer plaatsen voor hem zou eindigen, -•jfc-pzóu Manus zijn toppositie in het eindklassement verliezen. Steifdie mogelijheid ait te sluiten. besloot good-old Manus er al leen van door te gaan. De voor sprong. die hij op de groep wist te behalen, werd in de laatste ronde teniet gedaan door.—Nico Moerman en Jan van Geest, maar aangezien Van Geest in de laatste meters met meer over Manus Brinkman heen kwam, kreeg de oudste deelne mer de mooiste beker, -die hij met een glimlach in ontvangst nam.- Gewonnen door te willen winnen! De uitslagen: (met tussen haakjes de totaalscore na 4 wedstrijden) Amateurs 1 P. Heyster, De Cou reur' (5, mét 27pnt); 2 M. Drop, De Coureur (3 met 17 pnt); 3 Jf. v. Eijk. De Coureur; 4 C Olsthoorn, Schiedam; 5 N. Moerman, De Coureur (2 met 16 pnt); 6 M. Brinkman, Schie dam (L met 15 pnt); 7 J. v.d. Geest, De Coureur (4 met 25 pnt). Nienwelingen 1 M. Meeldijk, De Coureur (I met 4 pnt); 2 A Moerman, De Coureur, (4 met 24 pnt); 3 W.óe Zwaan, Barrho- poort (8 met 40 pnt); 4 W. Smit, Barrhopoort (7 met 37 pm); 5 H. v.d. Laan, Rotterdam (2 met 1? pnt); 7 R. Meyer, Schidam (3 met 23 PNT(.7PAdspiranten 1 H. Brinkman Schiedam (1 met 6 pnt); 2 J. v. Oosten, Barrho poort (2 met 8 pnt); 3 H. de Hartog, De Coureur (4 met 21 pnt); 4. C. Heéze, Schiedam (6 met 24 pnt);5 J. v.d. Hout, De Coureur (7 met 24 pnt). Jeugd 12-13 jaar: 1 A. v.' Asten, De Coureur (1 met 5 pnt); 2 J. Meyer, De Coureur (4 met 19 pnt); 3 L. de Berg, Barrhopoort (2 met 10 pnt); 4 R. Meeldijk, De Coureur (3 mot 11 pat)'9; R. v.d. Bosch (5 met 23 pnt). Jeugd 10-H Jaar: 1 A de Berg. Barrhopoort (1 met 4 pat); 2 T. v. Vliet De Coureur (3 met li pnt) ;3 D. Broekhuizen, De Cou reur (2 met 11 nt); 4 D. Wes- dorp, Schidam (6 met 26 pnt); 5 F. Rorijs, Schiedam (5 mt 23 pnt). Jeugd 8-9 jaar: 1 C Meyer, De Correur (1 met 4 pnt); 2 R. Hulsman, Schiedam (3 met 13 pnt); 3 J. Vermaas, Barrho poort (4 met 13 pnt) ;4. F, de Schiedam Succes verloor met 3—4 van Weidevogels. De blanwwitten speelden een ulet al te beste wedstrijd. Het team dat tweemaal drie kwartier in het veld was, was niet de ploeg die de laatste paar wedstrijden zo hard <voor de punten heeft gevochten. Toch hoeven de blanwwitten niet meer bang te zijn voor degradatie. Want me- dédegradatiek&ndidaat Hesco verloor met 64 van Actief. Het verschil tassen beide ploegen bleef daardoor drie punten, waarvan Hesco een wedstrijd mhider heeft gespeeld dan Suc ces. Doordat Succes momenteel uitgespeeld is, kan het zich van af heden, onder leiding van trai ner Kooijmsns, terdege gaan voorbereiden op de volgende competitie. Met een paar kleine wijzigingen In het team, zal het dan hogere ogen gaan gooien dan de afgelopen competitie. Deze zeer .gespannen wedstrijd begon al met het opschroeven van de zenuwen van de Succes sors. De van bondswege aange- i schreven scheidsrechter kwam door „mankementen" aan zijn auto 35 minuten te laat. De sco re werd geopend met een door- zelf speler van Schiedam, moet er uit deze ploeg meer positiefs te halen zijn: „Er wordt veel te slordig en egoïstisch gespeeld. De Successers zullen meer de dames in het spel moeten be trekken. Het-zal ook iets* aan de mentaliteit van sommige spelers moeten veranderen." STRAFWÖRPEN F - - J Freek Veer zelf heeft zijn ploeg weer naar een overwinning ge leid. Schiedam won met 6—4 van Ten Donck. Het was een rommelige wedstrijd, waarin de scheidsrechter weinig persoon lijkheid etaleerde. Vooral tegen het einde van de strijd liet hij zich geheel intimideren door de Ten Donck-aanvallers. Het leek wel of de arbiter de „strafworp- kolder" had. Ten Donck wist maar liefst zes 'onrechtvaardige straf worpen te forceren. Met een afstandschot van Freek Veer nam Schiedam al gauw de' leiding. Ten Donck. scoorde eveneens van afstand gelijk. Ger Overkleeft, die een minder sterke start had, speelde zich keurig vrij van zijn tegen stander en tekende 'voor 2-—1. Vlak daarna benutte hij nog een strafworp. Dat Schiedam met „hersens", speelde bleek ook wel. Piet Nab profiteerde keurig van een foutieve uitspeelbal van Ten Donck en dat was 4—1. Door middel van..een. strafworp werd het vlak voor. de rust nog v -.4—2J Na de rost begonnen de ongere- geldheden in het veld. Het spel ■werd harder en onvriendelijk. Aanvoerder Freek Veer toonde in de aanval echter nog eens zijn klasse. Hij passeerde op knappe wijze 7*jn tegenstander en liet de bal door de mand glijden. Door een afstandschot van Ten Donck werd hét 6—3. De verdediging van Schiedam kreeg hét nu zwaar te verduren. Het harde spel en de slechte lei ding van scheidsrechter Paap hadden echter grote invloed. Om begrijpelijke reden kreeg Greet Veer achter.elkaar siraf- worpen tegen zich.. De scheids rechter was geheel geïntimi deerd door de Ridderkerkers. Op het laatst profiteerde Ten Donck nog van een ongeoorloof de strafworp. De eindstand was toén 6—."'-"C W1NDVOORDEEL Odi bracht het er tegen Temps slecht af. Tempo, dat finds speelde, koos zijn eerste aanval met de wind mee. Hiervan had het zoveel voordeel, dat ODI al gauw met 60 achter stond. Voor de rust zorgde Johan van 't Hoff in combinatie met Cos- tick Toussaint voor het eerste Odi-dnelpunt. Na de rust wilde Odi eveneens van de wind gaan profiteren. Van dit voordeel kon het echter geen profijt meer trekken want de wind wa^gaan liggen. V F".! ..F De Schiedammers wisten nóg in te lopen tot 3—6.. Doordat bet in het begin van der tweede helft in een eig hoog tempo had ge speeld, zakte het -26 minuten voor de rust geheel weg. mm loper van aanvoerder Dick Be- deaux. Het spelpeil was echter minder dan Succes de laatste paar wedstrijden had laten zien. Het plaatsen ging te slordig. Wei-' devogels scoorde dan ook al gauw gelijk. Het doorzetten en het harde* spel was de reden dat Weidevogels al gauw ultilep lat 1—3, tevens de ruststand. Na de rust kwamen .de blauwwitte» nog iets terug. Maar dit was niet te wijten sa» bet goede spel van Succes, maar aan het terugvallen van Weidevogels. Lou van Dijk benutte een straf worp, 2—3. Waarna Weidevogels er vlug 2—4 van maakte. Door dat er voor Succes veel op het spel stood, ging het iets harder spelen, wat ook Weidevogels tot een harder spel dwong. Het laatste gedeelte van de wed strijd was geen mooi korfbal. Met een ver schot van Fred Poot wist Succes dé stand nog op 3te brengen. Volgens toeschouwer Freek Veer, Schiedam Op de Large Achter- Berg, Barrhopoort (2 met 1(1 j weg is het afgelopen weekeinde pnt); 6. J, Heeze, Schiedam; 7f een Flat gesloten. Het is de K. Sneek, Schiedam. tweede wagen van dit merk die binren een week in Schiedam i werd ontvreemd. De laatste Fiat heeft het kenteken 78—12—BK eo is eigendom van l1 de 42-jarige Schiedammer A. V. Schiedam Wat onwennig is de veld handbal competitie van start ge gaan. Voor de dames van DWS was het tegen koploper JOS een on gelukkige start Het was al spoedig duidelijk dat het Ijverige DWS bij deze tegenstand er geen enkele kans zou hebben. DWS vertoonde een sterke wil tot betere prestaties, maar het komt aan kwaliteit te- kort, waarvan JOS gebruik heeft gemaakt Via een 0—6 ruststand, behaalden de gasten een ruime 1—10 overwinning. De heren van DWS hadden nog al kig voor Vires dat UVG nog. wat moeilijkheden met de om- niet volledig op schot was, an- schakeling van zaal- naar veld- ders was er. beslist een hogere spel. De grotere ruimte Speelde score uitgekomen dan nu het hen duidelijk parten, waardoor geval was. er weinig tempo aanwezig was. De rust ging UVG in met een 4—1 Regelmatig liepen de spelers el- stand, wat het in de-' tweede kaar te zoeken, wat tot gevolg helft uitbouwde tot een 11—3 had dat er weinig stootkracht overwinning, van het team uitging. Snel wiek De dames van Wilton hebben voor daarentegen had het ritme al een attractieve strijd gezorgd tegen het Rotterdamse Snel- wiek. De Schiedamse formatie sloot in alle gelederen uitste kend, waardoor het voor Snel- wiek een moeilijke taak werd om door te breken. Bij de aan vang va»de strijd had Wilton het korte tijd moeilijk, waar doorzij snel op een 0—2 achter stand kwamen. De heren van UVG hebben zich Maar spoed-g had de Schiedamse weer wat steviger in de kop- 'orraatie de zaken weer in h~' groep genesteld. Tegen het Goudse Vires 2 vertoonde het een goed spel, waarin snelheid gekoppeld was aan techniek. Vrr'ted'ge-'-dbeheersten de Sch'edammers het gehele ter rein -T>!':ornpn, vmardoor V'res aan ha den werdgelegd, UVG ""-■r-'dé het snel van Vires ledig, dat herhaaldelijk mr"- beerde om meer greep op het spel te krijgen, maar daar niet ?n slaagde. Het was maar geluk- snel gewonden en maakte daar van goed gebruik. In de eerste helft was het een gelijk opgaan de strijd, die een. 2—2 ruststand opleverde. Maar in de tweede helft kwamen de Rotterdam mers steeds meer in de aanval, wat hen tenslotte een 8—10 zege Opleverde. den, waardoor de rust inging met een 74 stand.: Na rust kreeg Wilton wat minder ruimte maar ondanks dat kwam het tot een yerdte.-deI,C—7 zege. De .herenwedstrijd WiltonV'rcs is - eo;span -«rde. tmc«e.tt~g ge worden. Wilton heeft vele lan sen gehr.d óp de. v'.'cr :st, maar het tnissut ven twee strafv/orpen speelden hen par ten. In een fris duel werd er om de punten gestreden. De teams gaven elkander weinig toe, waardoor het scoreverloop een grillig beeld kreeg. Wilton ging de rust in met een 6—4 voor- spronglNa rust kwam Vires goed terug en kwam op een 79 voorsprong. Maar Wilton bleef vertrouwenin eigen kunnen houden en bracht de eindstand óp 11—11. De dames van Scylla hebben het niet gemakkelijk gehad tegen Indus. Het spel van Indus is voor dames wat te fel, -waar door Scylla geschrokken f terug moest. Met inzet van alle krach ten brak de rust aan met een 1—1 stand. Nel Groeneveld had in het doel een groot aandeel voor deze hoopgevende stand. Na rust kwamen de teams meer en meer tot de aanval. Er was weinig krachtsverschil, waarvan de 5—5 eindstand een goed beeld geeft. De derby Wilton 2—Scylla is een sportlef treffen geworden. Er werd door beide teams voor aantrekkeljkhandbal gezorgd, .door een goed hoog tempo. Maar reeds in de eerste helft was het. een duidelijke zaak dat de punten naar Scylla zouden gnan, Hefc team had in zijn tota- rtoit meer inhoud en drukte dat uil een 2—5 ruststand. In de tv;re::!e hcllt kwam Wilton beter t-rc en gri; Scdlameer werk te verbetten' in de verdediging. Maar werkelijk .in gevaar is "cyl'a niet gekomen, Met een 8—11 overwinning gingen de punten naar Scylla.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4