SCHIEDAMSCHE COURANT POPULIEREN MOETEN GEROOID WORDEN GTB spuien drinkwater leidingen Parkeerterrein bij Singel wordt groen Esslinger koor naar Schiedam GEMEENTEN VERWACHTEN Aan lal inwoners blijft dalen Boksbeugel en bierfles gaanÖ.v.J. te ver Hoe Schiedams is het Rotierdamsch Nieuwsblad? Gast gezinnen gezocht Kamer van Koophandel vergadert 4i: GEEN BLOKJE ROND Hervormde gemeente houdt kerkedag Burgemeester Roelfsema opent Liliabé Discussie bijeenkomst in Stads gehoorzaal Zaterdag 31 maart 1973 <t pagina'sJ -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 99ste Jaargang no, 34680 Bus 'om de noord' rijdt deze zomer Schiedam Helaas verschijnt vandaag geen „Blokje rond met de hond" in de Schiedamse Cou rant, omdat het dierenasiel we gens vakantie gestoten is. Maandag is het asiel weer ge opend en mensen die een hond of een poes willen hebben kun nen met ingang van begin vol gende week weer in het asiel te recht. Volgende week zaterdag is er natuurlijk als vanouds wel weer Blokje rond. Schiedam Binnenkort zullen acht grote populieren, die ach ter de prof. dr. Ph. Kohn- stammschool aan de Fahren- heitstraat 4 staan, gerooid moe ten worden. Omstreeks 1955 zijn bij deze school 18 populieren ge plaatst om schaduw te geven aan de houten noodschool. De bomen zijn op vier meter van elkaar geplaatst. Nu pas blijkt dat deze afstand te kort is, de populieren hebben hun volle wasdom bereikt en zij zijn te dicht uitgegroeid waar door te veel zonlicht aan de speelplaats wordt onttrokken. Het hoofd van de school heeft verzocht de bomen uit te dun- Echter, dit lijkt niet mogelijk, daarom gaat men om de andere boom rooien, zodat er tien over blijven op een onderlinge af stand van acht meter. Er is ook nog overwogen om de populie ren over te planten. Doch de po pulieren zijn daarvoor te groot en de standplaats te ongunstig. Schiedam/Vlaardïngen Nog steeds wordt ambtelijk over- leg gepleegd over de buslijn "om de noord", de lijn die Vlaardingen en Schiedam via de noordelijke stadswijken Holy en Groenoord met elkaar zal verbinden. Was het aanvankelijk de bedoeling dat de lijn in het voorjaar van start zou gaan, nu ziet het er naar uit, dat deze lijn in de zomer zai kunnen worden verwezenlijkt. Er zijn op het ogenblik ambtelijke besprekingen aan de gang over de buslijn, die eind april worden voortgezet in een bijeenkomst van de intergemeentelijke werk groep opennaar vervoer. Men hoopt daar dan tot concrete re- Schiedam De Schiedamse her vormde gemeente heeft plannen tot het houden van een zoge naamde kerkdag. Deze dag wordt op Hemelvaartsdag 31 me gehouden en is bedoeld als een poging tot inventarisatie ter voorbereiding van het werksei- zoen 1973—1974. .Volgens de Schiedamse Zondags bode het weekblad van de her vormde gemeente is het de be doeling dat de diverse groepen in de hervormde gemeente zoals de wijkkerkeraden, de kerkkoren "en "ïfe* jeuj^wericcommissïesj' "de deelnemers aan de kerkdag is verzocht het eigen werk in het afgelopen seizoen te beschou wen. Het resultaat ervan kan worden ingebracht op een ver gadering op 4 mei a.s. van ver tegenwoordigers uit alle groe pen. Tijdens de vergadering zal worden geïnventariseerd waar mee men bezig is en waarmee de diverse deelnemers elkaar nodig hebben. Daarna volgt dan de kerkedag, waarop hetzelfde gedaan kan worden door een groter gezel schap. Alle betrokkenen zullen een programma voor het kerke lijk jaar 19731974 opstellen en de centrale kerkeraad zal ver- volgens in september deze pro gramma's aan de hervormde gemeente voorleggen. sultaten te komen over de route van de lijn, die nu nog onder werp is van verschil van inzicht tussen de gemeenten Vlaardin gen en Schiedam en de RET. De zaak hangt in feite op de busroute zelf", zegt waarne mend directeur van Gemeente werken ia Schiedam ir. R. van Bogerijen. „We kunnen we! zeg gen dat we nu in een" bijzonder vergevorderd stadium zijn". Ook wethouder C. J. M. Boi- mers van vervoer is niet al te pessimistisch over de snelle rea lisering van deze busroute. „Het is nu natuurlijk wel een beetje moeilijk want we zijn hier bezig met die rïoleringswerkzaamhe- den en dat heeft nou net zijn in vloed op de busroute". Niette min verwacht de wethouder, dat de buslijn aan het begin van de zomer een feit zat kunnen zijn. Een woordvoerder van het Vlaar- dingse stadhuis deelde mee dat er een zeker verschil van me ning bestaat over de route van de nieuwe lijn. Op 29 april, als de intergemeentelijke werk groep bijeenkomt, zal door Schiedam en Vlaardingen een tegenvoorstel worden gedaan op dat van. de RET. De gemeenten zouden graag zien, dat er eer! verbinding tussen beide stads centra kwam »n dat de lijn om de noord van Holy via Groen oord rechtstreeks naar het sta tion Schiedam/Rotterdam-West zou rijden en daarna pas naar het.centrum van. Schiedam. Ondanks de discussie die hierover nog moet worden gevoerd ligt het toch in de verwachting, dat de buslijn om de noord er binnen niet al te lange tijd za! komen. Noch de RET, noch de woordvoerders van de gemeen ten Vlaardingen en Schiedam kunnen echter zeggen wanneer precies. De buslijn "om de noord" komt in de plaats voor de huidige buslijn 57 van Schiedam Emma- plein/Vlaardingen Holy, die via B.K.-laan richting Vlaardingen rijdt. De wijken Holy en Groen- oord, hoewel op korte afstand van elkaar gelegen, missen tot nu toe een rechtstreekse busver binding. Door verlegging van het tracé wordt deze zaak nu recht getrokken. opunfen voor de meuwe buskin Schiedam De gemeentelijke Technische Bedrijven zullen In de ko mende weken tot eind mei de waterleidingen in Schiedam spuien om zoveel mogelijk Toestdeeltjes te verwijderen. Een deel van het leidingnet is namelijk van gietijzer of staal, dat onvermijdelijk roestvormlng geeft. Aangezien In het voorjaar en de zomer het wa terverbruik sterk toeneemt en het water in de buizen sneller gaat stromen, raken de roestdeeltjes los van de buitenwand en worden door het water meegenomen. ®Hef busstation acn het Emmaplein in Schiedam wordt één van de Nou, voor mij is het Schiedams genoeg. Ik wil me dan ook graag abonneren en betaal als volgt: per week (f 2,10) o per kwartaal (f26,60) Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Giro:_ Rotterdam - De officier van justi tie, mr. R. J, C. Graaf van Randwijck, vond een vechtpartij nog tot daaraarifoe, maar voor het gebruik van ten boksbeugel en een bierfles had hij gevange nisstraf over. De 21-jarige eT-ïktricien H.H. en de even oude verwarmingsmon teur P.B., beidei uit Rotterdam, hadden in Schiedam ruzie ge had. H. had n. Karreman met. een boksbeugel bewerkt en P. had J. van met een bier fles geslagen. IV>\ endten hadden beiden geschop: en geslagen Fï. zei eerst met z.jn blote handen te hebben gelagen, maar toer» hij bij de tegenpartji een stiletto zag had hij do boksbeugel ge bruikt. Hij had de beugel mee genomen omdat hij al op de voorhand een' uchtpartij ver wachtte. Voor beide slachtoffers was het goed e' gelopen en daar om volstond de officier met een eis van twee dagen tegen elk De politierechtï.- maakte er een j week voorwaardelijk van met een boete van f 100.- voor ieder van de verdachten. De Technische Bedrijven willen *t roest verwijderen door de snel heid van het water kunstmatig op te voeren. De hoofdkranen langs de wegen worden dan opengezet ora het water er met grote kracht uit te laten spui ten. De roestdeeltjes komen zo van de buiswarïden los en het vuile water wordt vervolgens in het riool geloosd. Tijdens deze werkzaamheden zal in de omge ving van de openstaande hoofd kranen de druk van het water enigszins afnemen". Om dit ongerief zoveel mogelijk te beperken, heeft het spuien in de avonduren plaats, namelijk van ongeveer half zeven tot twaalf uur. Overal in de stad ■wordt gespuid, ook in de nieuwe •wijken?, waar de waterleidingen voornamelijk uit kunststof be staan, want daar kunnen roest deeltjes uit de oude buizen te recht zijn gekomen, Voor het spuien zetten de Techni sche Bedrijven vijf ploegen in. Het is niet mogelijk van te vo ren vast te stellen waar precies en op welk tijdstip gespuid kan worden. Schiedam Het parkeerterrein aan de „kop" van de Singel bij het Stationsplein zal volgende week voor de helft niet gebruikt kunnen worden. Er worden daar dan bomen geplant. De gemeente streeft er naar in 1975, als Schiedam zevenhon derd jaar bestaat, de stad een vriendelijk aanzicht te geven. Op het parkeerterrein bij de Sin gel zullen daarom in totaal ruim veertig grote bomen wor den geplant. Vo3gende week zul len twintig grote essen de grond in gaan. Het parkeerterrein zal voor een deel moeten worden afgesloten omdat voor deze bomen fikse gaten in de grond zullen moeten worden gemaakt. Automobilisten die hun wagen niet kwijt kunnen op het reste rende deel, wordt aangeraden hun auto neer te zetten op het parkeerterrein aan de andere kant van de Schis bij de Dclf- „Het is van dat parkeerterrein naar het station nauwelijks ver der lopen dan vanaf het terrein aan de Singel", aldus een woordvoerder van de gemeente. De resterende ruim twintig bo men zullen pas kunnen worden geplant, als de oeverlijn van de Schie langs de Overschiese- straat is rechtgetrokken en de beschoeiing is aangebracht. Wachten met planten tot dat is gebeurd, heeft het nadeel dat dan de ideale pfanttijd dan in gaat. voorbij is. Vandaar dat volgen- Het rechttrekken van de oever de week vast een deel de grond heeft overigens meer dan een voordeel. Als het werk klaar Is, is Schiedam 25 parkeerplaatsen rijker. Schledam/Vlaardlngen Burge meester H. Roelfsema van Schiedam zal zaterdag 7 april de consumentenbeurs Inhabè '73 in de sporthal Margriet officieel openen. Hij doet dat om elf uur. De Industrie en Handelsbeurs blijft open tot en met 15 april. Op de 1300 vierkante meter ten toonstellingsruimte zal onder meer een keur aan huishoudelij ke en elektrische apparaten te zien zijn. Aandacht zal worden besteed aan hobby's en de bezoekende da mes kunnen genieten van mode shows, waarin ondermeer bad en bruidskleding worden ge toond. Schiedam/Vlaardingen Het Philharmonisch Chor Esselïngen komt op 82 april op uitnodiging van de afdeling Internationale Uit wisseling van de Schiedam se Gemeenschap naar Schiedam om drie concer ten te geven. De organisa- tiee van de concertreis is in handen van de afdeling en het Schiedamse Vrouwen koor. H-st uit 120 leden bestaande koor geeft die zaterdagavond samen met het Vrouwenkoor een con cert in de OLV Visitatiekerk aan de Dr. Scbaepmansingel in Nieuwland, Het programma be gint om acht uur, de toegang sprijs is ƒ2,50. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de WV in het Proveniershuis aan de Overschiesestraat. Zondagmorgen 29 april treedt het Esslinger koor om half twaalf op in de Heilige Hartkerk aan de Lekstraat in Schiedam-Tuid. Het koor zal dan. de mis van Liszt uitvoeren als muzikale verzorging van de eucharistie viering. Het koor geeft die dag eveneens een concert in de kerk van de parochie van de Heilige Geest aan de Mei doornstraat in Vlaar dingen in verband met de in ge bruikneming van het nieuwe Jo- hannesorgel in deze kerk. Het optreden begint om kwart over acht. Het Philharmonische Chor Esslin- gen werd in 1965 opgericht door de huidige dirigent Helmut Gramlicht. Het repertoire om vat grote werken, zoals de re quiem van Mozart, Die Schöp- fung van haydn, Die Jahreszei- ten van Haydn, de Missa Salem- nis van Beethoven en De Mes sias van Hhndel. Onder leiding van Helmut Grami- cih en Peter Lippert bezoekt het koor ook regelmatig buitenland se steden. De voorkeur gaat daarbij uit naar partnersteden van Esslingen. De afdeling In ternationale Uitwisseling van de S heeft met de organisatie van deze concertreis voor, een andere opzet te geven, aan de internationale contacten. De afdeling doet een veroep op Schiedamse gezinnen, die van 28 april tot en met 1 mei een of meer koorleden 's nachts onder dak willen verlenen. Ruim veer tig koorleden zijn reeds onder gebracht. Gatgezinnen wirden verzocht contact op te nemen met de VVVSG, telefoon 266000. Vlaardïngen/Schiedam De Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas in Vlaardingen houdt op donderdag vijf april om 14.00 uur een ver gadering in de grote vergader zaal van de Kamer aan de Hof- laan 47. Tijdens de vergadering houdt mr. H. A. F. Felu uit Amsterdam «en referaat over de dynamiek «i de distributie. Discussie uaarna is mogetijk. Aan het eind van de bijeenkomst wordt «en korte toelichting gegeven op het concept-voorontwerp streek plan van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Schiedam Het aantal Schie dammers blijft dalen. In februa ri nam het Inwqnerstal met 163 af tot 80897 een daling van 0.2 procent. Op 31 december 1972 telde Schiedam nog 81201 inwo ners, zo blijkt uit de bevolkings statistiek van de gemeente over februari van dit jaar. Tijdens de vorige maand werden in Schiedam 75 kinderen gebo ren, en wel 42 meisjes en 34 jongens. Van het totale aantal kwamen er 36 als eerstgeborene ter wereld. Er waren In. februa ri in het totaal 59 sterfgevallen. Van de overledenen waren er 22 tussen de veertig en de zestig jaar, 36 waren de zeventig-jari ge leeftijd reeds gepasseerd, een was rond de twintig. Op het Schiedamse stadhuis trouwden in februari 32 paren. In negen gevallen kwamen de beide partners uit Schiedam, van zeven paren waren beiden van elders afkomstig, voorts trouwden zeven Schiedammers een vrouw van buiten de stad en tien Schiedamsen lieten zich hier in de echt verbinden met een niet-Schiedamse man. Twaalf huwelijken werden ont bonden. Van de getrouwde pa ren betrokken er tien. een eigen woning, 21 verlieten de stad. Binnen de gemeente verhuisden in februari 115 gezinnen', in het to taal 432 personen. Er vestigden zich in de vorige maand 194 personen in de stad, van hen waren er zestig afkomstig uit Rotterdam, 23 uit Vlaardingen en 22 kwamerf uit het buiten land. Er vertrokken 373 Schie dammers naar elders, de mees- ten gingen naar Rotterdam on Vlaardingen. Vlaardingen In de stads gehoorzaal in Vlaardingen wordt op maandag 2 april een discussiebijeenkomst gehouden tussen vertegen woordigers van actiegroe pen in Rijnmond en ge committeerde C, M. L, Roozemond van het Openbaar Lichaam Rijn mond. De bijeenkomst, die openbaar is, begint om 20 uur." fn tegenstelling tot eerde re^ mededelingen van Rijnmond zal deze bijeen komst niet een co .fronta le zijn tussen ^en of meer personer en de Rijnmond-gecomrfnt- teerde. maar zal de bij eenkomst een gedachten- wisseling zijn tussen de neer Roozemond, het CAR en andere leden van actiegroepen. Het CAR vindt de bijeenkomst een confrontatie tussen het dagelijks bestuur van Rijnmond en de bevol king. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1