1 Volgend seizoen sombere koers 1 Hl Programma honkballers Onbekend Pupillenuitslagen Schiedam oefent tegen Raak-Nicols Bob Maaskant naar SVV Nacht- strand wandeling DAMESVOETBAL VÓÓR HDVS-RVC André Corveleyn trainer van PPSC MUYLAERT BEWIJST ONSCHULD NIET ■■■WIBBBlIIIIIMIIIIIIllllllllllllllllllllllllllill Sombere problemen voor Rinus Gosens door laat ontslag Sinus Gosens Schiedam In z'n riante woning (bijna 400 gulden In de maand) krijgt Rinus Gosens de komende weken, (maan den?), de gelegenheid zich een beeld te vormen van de re cent gepasseerde situatie. SVV wenst voor het komende seizoen een soberder koers, waarin voor Rinus Gosens, een full-timer dus, geen plek meer wordt ingeruimd- Het verklaart de visie van Gosens, enkele weken geleden geuit: „De situatie schijnt uiterst kritiek te zijn". Het re sulteerde in een dinsdagavond aangezegd ontslag, of beter gezegd, het contract tussen Gosens en SW zal voor het komende seizoen niet meer verlengd worden. Waarop een ontgoochelde oefenmeester in zijn aan vervanging toe- zijnd Opeltje deze mededeling kon doorspelen naar echtgenote en nog studerende zoon. Het verklaart Gosens' onthutste reactie: „Ik wist niet wat ik hoorde, daar was ik toch echt wel even stil van". Maar meer nog dan het ontslag {Gosens: „Dat calculeer je bij ♦liet vak In") was het de mdede- jj'ng dat SVV voor het komende seizoen een part-time trainer „begeert". Een goedkope kracht, beschikbaar in de avon duren, waardoor op een aan- aienlijke uitgavenpost drastisch Icon worden bezuinigd. Het toeval wil echter dat Gosens een dag later nog timide van. het naderende ontslag van buitenaf de mededeling ont vangt dat SW reeds „rond" is met een nieuwe trainer; een part-time kracht. Hetgeen door SW-voorzitter Maarten Eising niet ontkend wordt, maar aan kondigt dat de nieuwe trainer eind deze week bekend zal wor den- Wordt op dat moment de traditionele waas van geheim zinnigheid rond een trainersva cature een „normale" zaak waardoor de „nieuwsjacht" open is. enkele telefoontjes blijken voldoende om het spoor bij één persoon te laten eindi gen: Bob Maaskant, trainer van. 2e klasser Slikkerveer, Of zoals Jaap van der Leek, secretaris generaal van de WON mee deelt: „de nieuwe trainer van SVV". Waardoor plotseling alles wijst in een reeds op langere termijn geplande overgang van full-time trainer naar een part time functie. ONMENSELIJK En daar begint voor Rinus Go sens de wrevel, die duidelijk de plaats inneemt van die eerder ontstane teleurstelling. „Hadden ze me dan niet eerder kunnen waarschuwen", klinkt dan ook als een begrijpelijke reactie. Immers, in het Nederlandse voet- balwereldje lijken de kaarten geschudt, de tramerswisselingen voorbij, wie overblijft rest de WW. De overeenkomst met Piet de Wolf, ex-trainer van Fortuna VI., lijkt groot. Ook hij werd vervangen door een part-timer (Van Baaren) en moet thans genoegen nemen met een ama- teurclub (HION). Het verklaart de reactie van Piet de Wolf over het ontslag van Gosens: „Zo lang wachten Is gewoon on menselijk". Of de vergelijking met PEC/Zwol- Ie waar Lasrio Zalai te horen kreeg te kunnen opkrassen. Met dit verschil echter dat Zal ai kan terugblikken op recente succes sen en derhalve snel emplooi Maarten Eising. vond bij Heerenveen. Maar Go sens, verguist in Almelo en ook dit seizoen bij SW „onder maats" kan niet bogen op re cent „stuntwerk". Hij, die enke le jaren geleden Schiedam de straat op joeg, jubelend om SW's sprong naar da eredivi sie. Iaat geen successen achter en (de trieste realiteit) zal daardoor niet snel op een (Iaat) verlanglijstje mogen pronken. Gosens daarover: „Kijk, het gaat mij er niet om dat ik ont slagen ben, dgt is een kwestie van mijn baas. Daar heb ik me in te schikken. Maar waarom zo lang wachten met die medede ling, waardoor aile clubs voor zien zijn?" ACTIEVE KOERS Maar los van die, begrijpelijke emotionele reactie, rest de vraag: waarom de klok terug draaien? Terwijl enkele weken geleden (informeel) de gedachte aan een part-time trainer reso luut werd tegengesproken. Ook' toen werd duidelijk gesteld dat een dergelijke handelswijze juist een teruggang zou betekenen. Maarten Eising, thans: „We moe ten gewoon een soberder koers inslaan, maar ik zou willen zeg gen wel een actieve koers, ge woon anders. Kijk, nu hebben we nog geld, als dat niet zo was konden we beter meteen stop pen, maar het is mijn taak om te voorkomen dat we zonder ko men te zitten". Bij die totale bezuinigings-door- Iichtïng stuitte SW uiteraard op het trainerschap, waarvan Eising zegt; „Hebben wij wel emplooi voor een full-time trai ner?" SW's conclusie: Nee. Waardoor ook de mïddagtrainin- gen in de toekomst gaan ver dwijnen. Het betekent tevens dat SW reeds nu, na pas drie wedstrijden in de laatste perio de, openlijk toegeeft dat bet hui dige seizoen verloren is. hïaar- ten Eising: „We hebben in het hele seizoen pas zes wedstrijden gewonnen, dan is het natuurlijk onmogelijk om te denken dat we in die vierde periode ineens acht wedstrijden kunnen win nen." En juist op dat punt open baart Rinus Gosens zich tegen gesteld. „Want" verklaart hij op de vraag hoe hij over de res terende weken denkt, „ik maak gewoon-m'n werk af, want er is nog zoiets als een vierde perio de". Die Gosens omschrijft als, de laatste kans voor de spèters om nog iets van dit seizoen te maken. „En dat is mijn taak. daarin zal ik ze nog helpen. Wat er dan met me gaat gebeuren, kan ik echt nog niet zeggen. Het zal moeilijk zijn". door Hans Soeters RESULTATEN Maar ook Maarten Eising ont breekt het niet aan vertrouwen in zijn spelers. „Gezien de re sultaten in sommige wedstrijden moeten betere resultaten moge lijk zijn" luidt zijn visie op het elftal. „Ik ben echte vóór een verjonging, een jeugdiger sa menstelling bij spelers, bestuur en trainer. Niet dat ik er nu di rect vóór ben om al weer na een jaar naar een nieuwe trai ner te gaan zoeken, maar de si tuatie ligt gewoon zo. ik kan niet anders. Om enigszins te kunnen draaien hebben we min stens 2500 toeschouwers nodig. En dat is mogelijk, want als de successen komen, komt ook het publiek, dat is in het verleden bewezen". SUBSIDIE Belangrijke rol in het geheel speelt ook het uitblijven van de door SW 13 maanden gele den aangevraagde subsidie om het betaalde voetbal in Schiedam (dus SVV) te Injecte ren. Een bedrag van 25.000 gul den, waarvan Eising erkent dat het zeker niet toereikend is. „Kijk eens naar clubs als De Graafschap, SC Cambuur. Hee renveen en PEC/Zwolle; tónnen subsidies. Ik heb er echt wel eens aan gedacht om het be drijfsleven in te. schakelen, maar'dat blijft toch een moeilij ke zaak". Waarbij Eising te recht stelt, dat SVV door het ontbreken van TV-mogelijkhe- den dus reclame voor sponsors aan aantrekkelijkheid verliest. Maar hoe ziet SW's voorzitter het komende seizoen? De klok werd door het ontslag van een full-time trainer reeds te ruggedraaid. .,We 2ullen attent moeten zijn op spelers die straks bij grote clubs moeten afvloeien, maar ook in ons el- ^.gen B-elftal lopen kandidaten voor een plaats in het eerste elftal." De traditionele „test wedstrijden" waarin opgespoord talent een kans krijgt, zullen ondanks alles gewoon doorgang vinden. CONCLUSIE Rest slechts een wat oppervlakki ge conclusie. Het aangezegde ontslag van Rinus Gosens, staat, de komst van een part-ti me trainer (lees: Bob Maas kant) ook. Vele gesprekken met de ontslagen trainer 'eerden dat hij bereid was gróót te denken en omtrent dat punt van zijn hart geen moordkuil maakte. Hij was het, die in gedachten reeds een plaats inruimde voor Sparta-spits Cor Pot. Dacht aan de aanschaf van videoappara tuur en een trainingskamp noodzakelijk achtte. Maar onder die - voor hem dus niet ideale omstandigheden, bleek hij bereid de vele teleurstellingen zelf te incasseren, maar „schreeuwde" hij terecht om een „killer" een afmaker. Maar Gosens dacht niet alleen in „grote investeringen" bleek ook bereid beperkt te denken; een jeugdplan bij voorbeeld. Aan al les was te merken dat hij tets „groot" naar voren bracht, in de hoop tenminste ..iets" te krijgen. Maar vóór alles dacht hij op langere termijn. Het maakt zijn reactie: „Ik ben ten slotte niet voor één jaar naar Schiedam gekomen, dan had ik net zo goed in Almelo kunnen blijven", zo begrijpelijk. Op lan gere termijn dus, een openlijke planning, met ideeën waar hij trots op was. Ook SVV plande echter, alleen in alle stilte. En daar maakt Gosens zich nu boos over, had graag wat eer der geweten waar hij aan toe was. En als het om je brood (lees: eergevoel) gaat, is zelfs één week pure winst. Schiedim SVV zal het Komende seizoen, naar het zich laat aanzien, een verbintenis aangaan met trainer Bob Maaskant, momenteel verbonden aan de amateur tweedeklasser Slikkerveer- Bob Maas kant (35) was vier jaar als hulptrainer verbonden aan de Bredase eredivi- sieverenïgiog NAC, o.a. bij Leo Canjels en Bob Janse en. een periode als hulptrainer bij Holland Sport onder Cor van der Hart. Hoewel Bob Maas kant zelf die vorig jaar slaagde voor het A-diplo- roa deze verbintenis niet wenste te bevestigen, Is het aannemelijk dat vanavond bij SW de be slissing in zijn voordeel uitvalt. Vlaardingen De honkballers van Holy, die het In de grenscompetitie uitstekend doen overwinningen op Eu rostars en PSV gaan zondag op visite bij het Antwerp se Luchtbal. Zaterdag ontvangen de Vlaardiners, na de opening van het nieuwe clubgebouw, Wassenaar. Aanvang 14 uur. Overige oefenwedstrijden van Holy: 14 april Holy- DZR, 14 uur, Holy 2—DRZ Ichiedam Om iets aan conditie- t'fairung te doen, organiseert de Schiédamse zwemvereniging De Watervrienden in de nacht van 14 op 35 april voor de leden een nacht-stand wandeling. Er wordt gestart bij -het NS-station. in Hoek van Holland om half één zondagnacht. Via een strandrou- te komende wandelaars tenslot te in Scheveningen, wat tevens het eindpunt is. Bij koud én kil weer zijn de deelnemers, die bo ven de veertien jaar moeten zijn, verzekerd van volop war me soep. In samenwerking met de eveneens hij de NCS aange sloten zwemvereniging Arrna wordt op1 tweede Paasdag '"een eierzoektocht georganiseerd voor de jeugd van 4 t/m 12 iaar. 5» hat Va1Vré-ark. 2; 15 april Holy-St. Lode- wijk 14 uur; 21 april Spar- ta-Ned. Antillen op terrein van Holy om 34 uur; 22 april Feyenoord-Ned. Antil len op terrein van Holy om' 14 uur; 23 april Wassenaar Ned. Antillen op terrein van Holy om 14 uur. Een week later begint de competi tie. De Vkardingers en H.C. Schiedam zijn intussen nog steeds niet zeker van het com- petitïeprogramma. in verband met de fusie van twee Amster damse clubs Ajax en Giants fDiemen is de nieuwe naam Lucks Giants gekomen, waar door er een plaats in de eerse klas is vrijgekomen. Daarop heeft het bondsbestuur besloten. om VUC en PSV in een dubbel- wedstrijd met Pasen mogen uit maken wie de vrijgekomen plek in de eerste klas mag bezetten. Bij een gedeelde overwinning gaat een volgende beslissings wedstrijd uitmaken wie de ge lukkigste is. Ook in de tweede klas ïs door de fusie een piek vrijgekomen. Waardoor Laakkwartier en Lijn den eveneens in een dubbele wedstrijd moeten uitmaken wie bij Holy en Schiedam wordt In gedeeld. Wat inhoudt dat belde clubs nog steeds hi onwetend heid verkereaj over de toekom stige partner. I Holy zondag tegen de sche kampioen luchtbal. Schiedam De mondelinge be handeling van de officiële waar schuwingen, die de Hermes-spe- lers Henny Muylaert en Ger La gendijk enkele weken geleden tegen Roudenburg opliepen, heeft nog geen concrete straffen opgeleverd. Maar wel gemengde gevoelens, want ziet het er voor Ger Lagendijk niet al te ongun stig uit, Henny Muvlaert blikt de nabije voetbal toekomst som ber tegemoet Muvlaert: „Ik heb ze niet van mijn onschuld kunnen overtuigen, de scheids rechter bleef bij zijn aanklacht. Deze week zal ik nog wet horen waar ik aan toe ben, maar ik ben bang, dat het seizoen voor mij afgelopen is". Waardoor slechts eventuele kampioens wedstrijden er voor kunnen zor gen dat de stevig gebouwde spitsspeler dit seizoen nog bin- nen de lijnen komt. Vlaardingen Hitslagen poule A pupillen competitie: Hollandi aan I—D.V.O. 1 2-3, Zwa luwen 1-R.K.W.LK. 1 1-8, Ex celsior'20 1—V.F.C. 1 1-2, Fortu na l—Rozenburg I 1-6, M.V.v. l-S.V.V. 1 2-1, T.S.B. 1—Satel liet 1 5-0, Excelsior Ml—V.D.L. 1 1-2, Rozenburg 2—Fortune Z 3-0, Vlaandingen 1—SUNLIGHT 1 4-0, Hermes DVS 1—Zwaluwen 2 3-2, D.V.O, 2—V.F.C. 2 1-0, H.V.O. 2Excelsior M2 0-0, Zwaluwen 3—Rozenburg 3 2-0» Vlaardingen 2—V.D.L. 2 0-Q» R.K.W.LK. 2—M.V.V. 2 M, V.D.L. 3H.V.O. 3 0-2, Fortuna 3—-Zwaluwen 4 5-1, Excelsior M3R.K.W.I.K. 3 3-1, Hollan- dïaan 2—D.V.O. 3 2-4, Rozen burg 4—Vlaardingen 3 3-2, D.V.O. 4—Fortuna 4 4-2, H.V.O. 4—Excelsior M4 1-2, M.V.V. 3— S.V.V. 6 3-1, V.F.C. 3—Hermes DVS 6 1-0, T.S.B. 2—H.V.O. 5 I- 0, Forturva 5Zwaluwen. 6 3.1, Excelsior M5—Rozenburg 5 2-4, Vlaardingen "4—D.V.O. 5 5-1, R.K.W.LK. 4—SUNLIGHT 2 1-5, D.V.O. 6Schiedam 3 3-0, Satel liet 2—Excelsior M6 0-2, Rozen burg 6—V.F.C. 4 0-5, V.D.L, 4— M.V.V. 4 3-0, M.S.V. 3—Hollan- diaan 3 0-4, Fortuna 6—M.V.V. 5 5-0, H.V.O. 6Zwaluwen 3-0, Excelsior M7—R.K.W.I.K. 5 0-1, Schiedam Kampicenskandidaat Her mes DVS venvacht komende zondag voor het duel tegen RVC veel publiek. Reden waarom een evenement is georganiseerd om vroege bezoekers in de juis te stemming te brengen. Om half één spelen de dames-elftal len van stadgenoot DRZ en het Rotterdamse RFC een competi tiewedstrijd tegen elkaar. Een duel tussen twee teams die'tot de sterkste van Nederland beho ren, zodat er ongetwijfeld veel te genieten zal zijn. Hollandiaan 4-TXV.O. 7 5-0, V.D.L. 5—-Vlaardingen 5 0-4. Pupillen B: D.V.O. 1—H.V.O. I 4-1, Excel- sior'20 1M.V.V. I 5-1, Zwalu-' wén 1—Fortuna I 5-0, Rozen burg 1—Hermes DVS 1.5-0, Zwaluwen 2—Hollandi'aan 1 541, Rozenburg 2—H.V.O. 2 1-1, V.F.C. I—D.V.O. 2 4-0, R.K.W.LK.—-V.D.L, 2 1-3, M.S.V. 2—Rozenburg 2 1-2, H.V.O. 3—Vlaardingen l 0-2, T.S.B. I—Fortuna 2 3-2, D.V.O. 4—Zwaluwen 3 2-2, Excelsior M3—D.V.O. 3 2-0, D.V.O. 5—Ex celsior M3 1-0, R.K.W.LK. 2- Rozenöurg 4 2-1, Satelliet 1— M.V.V. 3 5-0, V.D.L. 3—Zwalu wen 4 0-1, H.V.O. 4—SUNLIGHT 1 0-4, Hollandiaan 2—Hermes DVS 6 0-5, M.S.V. 3—V.D.L. 4 0-1, D.V.O, 7—Zwaluwen 5 0-1, Fortuna 3—D.V.O, 6 1-0, Zwalu wen S—R-K.W.I.K. 3 3-0, Excel sior M4—D.V.O. 8 0-4, Vlaardin gen 2H.V.O. 5 3-1, V.F.C. 2— Rozenburg 6 5-0, Fortuna 4— V.D.L. 5 1-0, Zwaluwen 7— H.V.O. 6 0-5, V.F.C. 3— R.K.W.LK. 4 0-2, V.D.L. 6— M.V.V. 5 0-3. Schiedam - Het komende sei zoen zal de selectie van Scbiedamse zaterdag derde klasser PPSC getraind wor den door André Corveleyn, trainer van het Delftse DHC. Het is overigens niet de eer ste keer dat de vroegere spe ler van SW de blauwwitte selectie onder zijn hoede neemt, want Corveleyn' be gon twaalf jaar geleden zijn trainersloopbaan bij PPSC. Na een korte periode hij SHO en Hermandad, trainde hij 9 jaar bij het Rotterdam se CVV, met daar aanslui tend 2 jaar DHC. Corveleyn volgt bij PPSC trainer Piet de Wolf op, die met het be stuur van PPSC financieel niet tot overeenstemming kon komen. Tot op het laat ste moment twijfelde PPSC over de keuze, maar - op advies van Piet de Wolf - viel tenslotte de keus op Cor veleyn. Schiedam In het kader van de voorbereidingen rond het ko mende seizoen speelt het eerste honkbalteam van „Schiedam" a.s. zondag tegen een op volle sterkte aantredend Raak-Nicols uit Haarlem, De toegangsprijs voor dit duel dat om 3 uur be gint is gesteld op 1,58 kinderen beneden 14 jaar gratis. Als voonvedstrijd speelt de jeugd van Schiedam tegen de jeugd van Raak-Nicols. In beide wed strijden rekent vooral „Schie dam." op spectaculair honkbal, met uiteraard de daaraan ver honden belangstelling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4