SCHIEDAMSCK: COURANT k INHABE IS COMMISSIE ONDERWIJS VERGADERT Kleren voor India en Vietnam Verbouwing Provenie shuis gaat bijna een ton k sten fmm. 2 kranten voor één prijs Natuurgenot opent centrum Belasting ontduiking: drie maanden Inzamelingsactie: Bromfiets- dieven betrapt B. Malipaard geïnstalleerd Parkeerterrein groen gemaakt fet te maken en een kamertje zit die mensen niét 'mos den te woord kan staan. Zaterdag 7 april 1973 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262563 - kiachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste Jaargang no. 24686 y Nieuwe plannen VLAARDMGEN 'i Vlaardingen kan men de kle ren kwijt op de volgende adres sen: R.K, Kerk aan de Van Ho- gendorplaan 41 hal van de R.K. Kerk aan de Gedempte Bier- sloot Noodkerk an de Retgers- laan 51 in Holy, Gereformeerde Kerk aan de Prof, Mekelstraat 2, de Ned, Herv. Kerk aan de Burg. Verkadesingel 26. Volgens de officier van justitie zou het tweetal op deze wijze de belasting ontdoken hebben voor een bedrag van ruim 37.000.-. Hij achtte een heel hoge geldboete op zijn plaats, maar aangezien van de beide mannen geen cent te verwachten valt, eiste hij drie maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. De uitspraak is bepaald op woens- "ag 18 april. Sebfedam/Viaardingen Burgemeester H. Roelf van Schiedam heeft vanmorgen in de Margriethal in Schiedam de consumen- tenbeurs ïnhabé '73 geopend. Daarmee is een week van hapjes eten en kijken naar allerlei ten toongestelde voorwerpen begonnen. De ïnhabé gaat dicht op zon dag 15 april om 23.00 uur. De Margriethal Is elke dag open van 19.00 - 23.00 uur. Woensdag en zaterdag kan men bovendien van 12.00 - 17.00 uur naar binnen en zondags van 12.00 - 18.00 uur. Op de ïnhabé staan ondermeer stands van de Sfichting huishoude lijke- en gezïnsvoorlichting, de Schïedamse Gemeenschap en de Dierenbescherming. Op de rest van de dertienhonderd vlerkante meter tentoonstellings ruimte wordt aandacht besteed aan ondermeer huishoudelijke apparaten, voning'nr cl;ting hobby's, fcled'r.g en rekreatie. Mo deshows en het optreden van artiesten vullen dat aan. De toegangsprijs van de consumentenbeurs is twee gulden en een gulden voor kinderen tot twaalf jaar. straal wconpt. tele to on Schiedam/Vlaardingen Het aktle-comité „Mensen in Nood" houdt vandaag in Schiedam en Vlaardingen een inzamelingsactie van kle ren voor mensen in Vietnam en India. Op een groot aantal inzamelpunten kan kleding worden Ingeleverd. Daarna worden de kleren naar een magazijn in Den Bosch ge bracht, waar de goederen zullen worden gesorteerd, ingepakt en verzonden. Bij het comité, dat de actie in sa menwerking met de kerken op touw heeft gezet, zijn een groot aantal verzoeken om kleding binnengekomen. Die waren afkomstig uit Vietnam en India. Speciaal de vluchtelin gen uit Birma die in India in vluchtelingenkampen zitten, hebben er grote behoefte aan. Behalve in Schiedam en Vlaardin gen wordt de actie ook gehou den in Rotterdam, Maassluis, Rhoon, Poortugaal, Hoogvliet, Pemis en Spijkenisse. Dmdat het comité op een groot aantal kleren rekent, staan van daag dertig trailers ter beschik king om de goederen van de in totaal 75 inzamelpunten naar Den Bosch te vervoeren. SCHIEDAM ie inzamelpunten in Schiedam zijn: De Magnatia Deïkerk in de Albardastraat 67, JuMana- kerk aan de Burg. Knappert- laan 29, R.K, Kerk dr. Schaep- man aan de Singel 5. R.K. Kerk aan de Kerkweg in Kethel, „Het trefpunt" bij de R.K. Kerk aan het Alb, van Raalteplein in Groenoord, de Bethelkerk in de Oude Maasstraat, de Grote Kerk aan de Nieuwstraat 12, het wijkgebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122. Schiedam - De officier van justitie bij de rechtbank in Middelburg heeft drie maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf geëist tegen de 29-jarige R.G. de V. uit Rotterdam en de 28-jarige B.S. uit Schiedam. De twee mannen werden op 31 de cember van het vorige jaar aangehouden op de veerpont Kruimngen-Perkpolder. De douane vond 400.000 oxi- gebanderolleerde sigaretten in hun auto. De sigaretten waren afkomstig van het vrachtschip „Muschi" van een onbekende eigenaar, waar de douane van Zeeland eerder beslag op had gelegd. De mannen bekenden de sigaretten yoor 10.000.— te hebben gekocht. Ze vertegen woordigden een handelswaarde van 50.000.—. De brsfro op de Ïnhabé: een hoekje voor Lekkerbekken, exotische lekkernijen fe kust en te keur. d« SC en RN 14 dafjan grall* raan Profileer eü van het uniek» aanbod 2 itrarrlen t» ontvangen voor rie prijs vang één: de Sehiedemae Couranl met nieuws uit uw stad en omgeving, en hetp Roiteröamach Nieuwsblad mat he! 'taaiste binnen- en buitenlandse nieuws, f Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. I da so an RN te Bezorgen en ontdek zeil da vete pluspunten. Oeie bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar fiottefdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam Schiedam - Er staan nieuwe plannen op stapel betreffende de verbouwing van bet Achterhuis van het Proveniers huis. Met enkele wijzigingen komen deze plannen wel overeen met het voorstel dat de ScMedamse Raad voor Jeugd en Jongeren met betrekking tot het Achterhuis in april vorig jaar bij de gemeente heeft ingediend. Het Ss de bedoeling dat het Achterhuis een soortgelijke functie zal gaan vervullen als het Trefcentrum in Rotterdam aan de Veemarkt. In dit Trefcentrum komen zowel ouderen als jongeren. Er be staat de mogelijkheid tot het leggen van 'n kaartje, het rustig lezen in een hoekje, er zijn ver schillende clubs en activiteiten zoals handenarbeid en dergelij- ken en vrijwel overal in het Trefcentrum kan men met el kaar praten. In wezen is het meer een communicatiecen trum. Het ligt nu in de bedoeling om in het Achterhuis een. zaal te ma ken waar men rustig kan zitten en een kaartje leggen, een buf- de entresol die gepland is zouden tafeltennistafels geplaatst kun nen worden en zou ontspan ningsruimte zijn. Een van de mensen die zich op het ogenblik met het Achterhuis bezig houdt Is de heer J. Brus sé, in zijn vrije tijd actief lid van de Hervormde Gemeente, wijk 4. Voor de kerk zoekt hij een soort sociëteitsraimfe. Het Achterhuls van het Proveniers huis zou uitstekend geschikt zijn: „Het is toch gewoon zonde dat dat grote ding daar achter leeg staat. Ik heb het gezien en het zou voor ons prachtig uitko men, Een paar keer per week zouden er bejaarden kunnen sa men komen en 's avonds kan er allerlei jeugdwerk plaats vin den". Samen met wethouder Bert Kap- tein heeft hij het Achterhuis be zichtigd. Hij schrok toen wel van de vervailen staat waarin het Achterhuis verkeerd. „De hele boel zal gesloopt moeten worden en alles zal opnieuw op gebouwd moeten worden. De kosten zullen toch zeker wel 80.000 gulden tot 100.000 gulden bedragen. Ik had dan gedacht aan' "een" onderlinge vérddêlslëiP tel tussen de eventuele gebrul- kers. De kerk zal dan in de kos ten bijdragen". Wethouder Kaptein houdt zich met betrekking tot de verbou wing en de bestemming nog enigszins op de vlakte. "We moeten hef er nog over hebben. Ik heb met de SRJJ en met Brussé gepraat. Maar we moe ten het er in het college ook nog over hebben. Er moet boven dien een vergadering komen met alle betrokkenen, zoals ge meentewerken, de woningdienst, het college, de SRJJ, de SG en Brussé. De beheersvorm moet ook nog ter sprake worden ge bracht." Het is echter wel duidelijk dat een dergelijke vergadering niet zo lang meer op zich zal laten wachten en dan zal naar alle waarschijnlijkheid ook beslist worden of een verbouwing tot 1976 opgeschoven wordt (dan pas komt er geld los). Kaptein: ,,Het is van het grootste belang dat het Achterhuis, zo snel mo gelijk gebruik wordt, nu staat het te verrotten, iedereen heeft er bel$ig bij." Schiedam - De politie heeft twee mannen aangehouden die op het Emmaplein bezig waren een 4_%b,£pir\üets ter3telen.. Ze zijn inge sloten; Het zijn de 28-jarige J.B. en de 41-jarige E.R.O. De twee man nen werden op heterdaad be trapt. Schiedam —Burgemeester Cbr, van Hofwegen van Sliedrecht heeft gistermiddag de uit Schie dam afkomstige inspecteur B. C. M. Malipaard geïnstalleerd als korpschef van de politie in Sliedrecht. De heer Maliepaard volgt daar inspecteur M. L. Bol huis op. Schiedam De aquarium- en ter rariumvereniging Natuurgenot in Huis opent zaterdag 14 april 's middags om twee uur haar nieuwe hobbycentrum aan de Singel 128. In dit gebouw houdt de vereniging die middag van drie tot zes uur open huis. Schiedam Op het parkeerter rein aan „de kop" van de Sin gel zijn deze week ongeveer twintig bomen geplant. Een deel van het parkeerterrein werd daar deze week voor afgesloten. Het is het streven van de gemeen te Schiedam om de stad bij het zevenhonderdjarig bestaan een „groener" aanzicht te geven. Vandaar deze „boomplant-ac- tie". Op het parkeerterrein bij de Singel worden in een later stadium nog eens ruim twintig bomen ge plant. Dat kan echter pas ge beuren wanneer de oever van de Schie ter plaatse is recht ge trokken. Schiedam Commissie voor Onderwijszaken Jroudi dinsdagavond een openba re vergadering in de re creatiezaal van het Stads kantoor. De vergadering begint om acht uur. De commissie zal zich buiten over een twaalf punten tel lende agenda, waarop on der andere staat de stich ting van een kleuterschool aan de Vlaardïngseweg of in de omgeving van Kethel door de Vereniging voor Christelijk Volksonder wijs. ^Ter sprake komen voorts vporstel- len van burgemeester -en wet houders om medewerking te verlenen aan de genoemde ver eniging bij de aanschaf van be nodigdheden voor diverse onder de vereniging ressorterende scholen. De vereniging wil ontwikkelings materiaal aanschaffen voor de kleuterscholen aan de Schie damseweg, de Eduard van Bei- numlaan en het Bachplein, meu bilair voor de inrichting van een film-, televisie- en handen- arbeidslokaal In de lagere school aan de Buys Ballot sin gel en meubilair en leermidde len voor het handenarbeid lo kaal in de lagere school aan de Vlaardmgseweg. De Sint Willibrordusstïchting heeft het gemeentebestuur verzocht om steun bij het aankopen van meubilair en leermiddelen voor het handenarbeidlokaal in de la gere school aan de Dr. Schaep- mansingel en voor het aanbren gen van raamventilatoren in de leslokalen van de lagere school aan de Parkweg. Ook hierover zal dinsdagavond, ;_jgesproken. worden. - De agenda vermeldt tevens voor stellen van het college tot vast stelling van de verordening voor het onderwijzend personeel van de gemeentelijke scholen voor kleuter-, gewoon lager en ele mentair buitengewoon onder wijs, het voorschot op de ver goeding per lokaal en per kleu ter voor het jaar 1973 en de voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar kleu teronderwijs over 1971. Aan de orde komen tenslotte een mededeling van de Verkeers- coxnmissïe over gevaarlijke ver keerspunten bij scholen en de bespreking van een interimrap port van de studiecommissie voor geestelijke Volksgezond heid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1