SCHIEDAMSCHE COURANT Uresentatie van handel. ie en Aannemers vallen op èm Kluchtspelers van Othello maken zich waar ARCADE IS TE KLEIN VOOR EARTH AND FIRE Op consumentenbeurs Inhabé m I Kerk op Zee op de plaat Vergadering commissie Zwaan afgeslacht 2 kranten voor één prijs 3E Maandag 9 april 197S -ONAFHANKELIJK DAGBLAD i. pagina's 99ste jaargang na. 24687 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De eerste bezoe kers hebben dit weekeinde op de Inhabé in de Sport hal Margriet kennis ge smaakt met de nieuwste snufjes op de Schiedamse consumentenmarkt. Een .belangrijk deel van de plaatselijke middenstand is er vertegenwoordigd en Iaat blijken, dat niet alles van ver hoeft te komen om lekker te zijn. De Inhabé- gangers worden voortdu rend uitgedaagd om aan .'hun kooplust toe te geven. ïoah is enige soberheid we! ge- wenst. Om dit gegeven had bur gemeester H. Roelfsema zijn toespraak gebouwd, waarmee hij -zaterdagmorgen om elf uur 'de beurs officieel opende. De „eerste burger" wees erop, toch vooral -voorzichtig re zijn met bet -verhogen van Siet verbruik ec de bestedingen, wat de Inha bé tot doel heeft. i j,We moeten namelijk beder.ken, dat de voorraden grondstoffen 'uriét onuitputtelijk zijn, ook moe- -:.ten :.!we rekening houden mét "1 onze medemensen elders op de .aarde, waar aan vele behoeften .nog niet is voldaan", aldus de - heer Roelfsema. Hij concludeerde, dat de huidige consumptie aan de andere kar.t toch min of meer nodig is om - de economie enigszins in eveti- wioht te houden, aangezien het aanbod van werk afneemt, ter- .wijl de vraag naar werk stiigt. -Dat het publiek toch wel aan- voelt, welke plaats in te nemen, toonde hij aan met getallen, vol- gens welke 98 procent van alle nieuwe produkten het ondanks reclame op grote schaal niet ;.-haa!t bf*j de consumenten. De hurgeuïees t er - sprak" er waardering over uit, dat op de Inhabé r.iet alleen aandacht wortft geschonken aan handel .en industrie, maar ook aan vrijetijdsbesteding en de hulp verlenende sector. Hij wenste ..ten «lotte -de organisatie van deze derde Inhabé een record .toe wat het aantal bezoekers be treft, waar het zaterdag overi gens (nog) niet naar uitzag. NIEUW .NieuVop-.de beurs is dit jaar de l gecombineerde stand van het Passage Theater en de Schie- vdamse'^ewieeoschap—VW, die het Teeuwedeel van het culture- :1eel-even ln: Schiedam voor hun - rekening nemen. nis maken met hun. werkzaam- heden. Verschillende artistieke werkstu-kk'en, die 2ij speciaal ter gelegenheid van de Inhabé .maken, worden onder de aanwe zigen. verloot. Ook de stichting Lentefeest, die de belangen van de Schiedamse invaliden wil behartigen, en de stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting staan ieder met een stand op de beurs, evenals de gezamenlijke Schiedamse aannemers die met foto's, teke ningen en maquettes een indruk geven van de projecten, die zij ■momenteel uitvoeren in de stad. BISTRO Vermoeide bezoekers op de Inha bé kunnen even een. adempauze nemen In de bistro van de ge- broeders Hosman, fijnproevers van het eerste iiur, of bij het in de Sporthal aanwezige podium, waar behalve modeshows ver schillende artiesten te zien zul len' zijn. De Inhabé -wordt gehouden tot en met zondag 15 april en is dage lijks geopend van 19 tot 23 uur, bovendien op woensdag en za terdag 's middags van 12 tot 17 uur en pp zondag is de beurs open van 12 tot 18 uur. De toe gangsprijs is twee guMen voor volwassenen, een gulden voor -de kinderen tot en met twaalf jaar en groepen hebben.toegang tegen gereduceerd tarief. Burgemeester Roelfsema op. z'n Spaans achter cfe tap. Leerlingen van de bedrijfsschoolvan Wilton-Fijenoord aan hef werk. .Vóórts., is aanwezig de afdeling Schiedam van de Dierenbc- •^scheïr'^ru'van. de -burgé- -meester tijdens de opening de .raad' kreet,soberheid te be- trachten in het vinden, van een ;.wieuw.onderkomen voor het mo- .'menteel zo betreurenswaardig yVgehuisveste asiel, omdat er an- iders. helemaal niets van de „plannen .terecht komt: Leerlingen van de bedrijfsschool Wiltcn-FÏienoord laten in. .;.«en eigen stand het publiek ken- Schiedam Vaor een geheel üit- verkhchte zajal Irene heeft de tcmcelveireniging Othello het nieuwe kluchtspel „Gevaarlijk 5iDoepgoeti" door Max Andrea zaterdag in première gebracht. De gffcjï'p, ffie het patent heeft op het bereiken van Komische effecten in stukken, die tot doel hebben de bezoekers een vrolij ke lavolnd te bezorgen, wist zich opnieuw gèheél waar te miaken. Regisseur Piet de Kaper haaide er allés uit wat er maar aan kolder in het stuk voorkomt..Hij beschikt hiervoor ook over de juiste krachten. De klucht voert de toeschouwer naar het huis van de familie Latour, die dan juist terugkeert van een gemas* 'kerd bal. Behalve veel j)le2ier was daar ook een grote hoeveel- heid spiritualiën en zo kon het •gebeuren, dat vader Latour in zijn ijver zijn echtgenote ui: de balzaal ontvoerde om haar voor een volledige afknapper te be hoeden. Met veel zorg. draagt hi.j haar het huis in en later naar bed. Wat Johan Latour echter niet weet, is, -dat er nog een tweede dame op het ba! rondhuppelde, die evenals zijn. vrouw verkleed was als zigeunerin. Zijn ver meende vrouw staat bovendien als erfgename te boek en. haar wacht; veel geld. Dat weet ook eenbende, die haar op het bal •had willen ontvoeren teneinde een flinke losprijs té kunnen af dwingen bij .haar. familie. Pa 'Latour is-,ineens nuchter als zijn vrouw verschijnt en'hij zijn blunder onder ogen krijgt: Voor dat alles weer in het reine is, speelt zich nog heel wat af bio- nen de muren van huize Latour. ROL Ben Vredébregl speelde voor Jo- ban Latour en hij kon zich ge- heel uitleven 'in zijn rol. Ook de veteraan Piet Dessena vertolkte als opa Ceasar zijn komische rol op goede wijze. Voor Ineke van Kas teren was de taak 'weg- gelegd, de ergename en. be dreigde Lorna de juiste gestalte te geven. Het ging-haar goed af, wat eveneens gold voor Tru dy Peters in de ro! van de doch ter, die aan al het tumult een vaste verkering overhield. Ook de typeringen van de verdere medespelen den waren goed ge troffen. Corry van Diest als moeder Latour, Sjaak Dessen-s Een scène uit "Gevaarlijk snoepgoed". als de verliefde-Sinterklaas op de maskerade, Alie van Gerven, de late liefde van opa Caesar en medeplichtige van de bende, en Peter .van der Harg, de politie man die op het bal verschenen was als boef om de erfgename te bescherm en. Van een medewerker Schiedam De haagse topforma- tie Earth and Fire heelt vrij dagavond voor de tweede keer in dit seizoen een concert in het Schiedamse gebouw Arcade ge- ...«BtWikiB v-Eoftiraód Fire op de planken. geven. De groep, die bestaat uit zangeres Jerney Kaagman, drummer Ton van der Kleij, or ganist Gerard Koerts, basglta- rist Hans Zich en solo-gitarist Chris Koerts weet zich altijd verzekerd van een enorme op komst van de popliefhebbers. De zaal was mudvol en men vraagt zich dan ook af, waarom Martin Green bij het optreden van zo'n populaire groep-. piet- het Passage-theater afhuurt Ie dereen kan dan zitten, wat bij het beluisteren van. Earth and Fjre zeker de voorkeur ver dient. De symfonische muziek van deze groep, omlijst, met een ruimtelijke lichtshow, noodt niet tot dansen; de pop-fans bleven dan', ook aan de grond gekluis- terd. Het is verbluffend hoe deze for matie, weliswaar gesteund door een enorme hoeveelheid elektro nica, haar repertoire „live" weet te brengen. Dat bleek uit een aantal nummers, die vrij regelmatig via de radio te ho ren zijn, zoals „Maybe tomor row, maybe tonight" van de laatste langspeelplaat „Atlan- Ondanks het glad verlopen van het programma, maakte Earth and Fire toch een matte indruk, die door insiders duidelijk werd bemerkt. Een plichtmatig optre den dus, waarbij toch duidelijk werd, dat deze groep met zijn internationale faam vrijdag avond voor een groot deel op ervaring dreef. Schiedam - Eén van de minst opvallende stands op de con- sumptiebeurs Inhabé is tegelijk de opvallendste. Deze ogen schijnlijke tegenstrijdigheid wordt veroorzaakt door de stand van de gezaraelijke Schiedamse aannemers. Die tegenstrijdigheid Is minder merkwaardig dan het lijkt. Want de stand van de Schiedamse aannemers springt er niet uit door zijn oogverblindende uiterlijk, maar door een» simpel bord dat er is Opgehangen. Op dat bord staat dat de Schiedamse uitvoerders elk bouwproject in en buiten Schiedam kunnen uitvoeren, En dat slaat overduidelijk op de plannen die wethouder Bolmers heeft voor een sanering van de Schiedamse binnenstad. De wethouder wil daarvoor een contract sluiten met een Utrechtse projectontwikkelingsmaatschappij Empeo, een dochteronderneming van de aannemersmaatschappij Bredere, Dat zit de Schiedamse aannemers niet lekker. De op de stand aanwezige Schiedamse aannemer D. Baron komt daar rond voor uit: „Wij hebben enige tijd geleden in een interview met de Schiedamsche Courant al gezegd dat mocht het contract met Empeo niét doorgaan, wij een alter natief kunnen bieden". Dat blijkt ook duidelijk op de stand. Droogjes wordt daar ge toond welke projecten de Schiedamse aannemers en uitvoer ders nu ondermeer onder handen hebben. „Als je die projecten bij elkaar optelt, dan moet je wel tot de conclusie komen dat wij de sanering ook aan zouden kun nen", aldus de heer Baron, Vlaardingen Het 75-jarige be staan van de Vereniging Hospi taal-Kerkschip De Hoop, is voor het bestuur aanleiding geweest om een grammofoonplaat uit te geven onder te titel: „75 jaar Kerk Op Zee", De plaat die mono en stereo af speelbaar is en gestoken is in een fraaie kleurenhoes met een foto van De Hoop, is in Vlaar dingen verkrijgbaar bij de fam. Visser aan de Soendalaan 105 tegen betaling van 15,-. Medewerking aan de plaat werd verleend door het Schevenings Vissersvrouwenkoor; Jan Meijer uit Den Helder, solo-zang; Cor Rog uit Scheveningen, opvaren de van De Hoop, tweede stem; Joop de Vries en Chris Odijk, orgel; Leen van der Bent uit Katwijk aan Zee, declamatie, samenzang van Nederlandse vissers en ds. H. Zethof, geeste lijk adviseur van De Hoop, ge sproken woord. Schiedam De Sociale Advies commissie houdt donderdag avond 12 april een openbare vergadering in het stadskantoor. Gesproken wordt onder andere over de bundeling van het op bouwwerk in Schiedam-Noord, het rapport over sociale voorzie ningen in de binnenstad, de sub-, sidie voor het bijzonder jeugd werk en over kinderopvang. De vergadering begint om acht w Schiedam Ie het industriege bied Spaansepolder is een zwaan op gruwelijke wijze mis handeld, Het dier werd met een mes opengereten. Ee 32-jarige schiedammer W. de R. kwam aangifte bij de politie doen van de bloedige mishande ling. Hij had het dier gevonden in het nachthok Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs v één: d« Schiedamse Courant met nieuwe uit uw stad en omgeving, en heil Rot'erdamsch Nieuwsblad met het'laatste binnen- en buitenlandse nieuws. 1 Geef ons nu opdracht ook Bij u 14 dagen gratis, zonder enïga verplichting. 1 do SC en fin to bezorgen en ontdek zeff de veie pluspunten. Deze bon Fn open envelop, zonder poslïeget. sturen naar Hottardamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam stuur m.l.v.:de SC en RN 14 dajjen gratis naar: straat woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1