Monster- Hermes a an kop GLANSROL VAN CEES VAN KAMPEN Eerste thuis nederlaag FSC Excelsior '20 experimen teren Martini! te mat Actie in NOS-sport Manus Slolk tóch weg 1 DHS dichter bij midden HERMES' AANHANG NAAR GOUDA Ichiedamsehe Courant MAANDAG 9 APRIL 1973 3 SVV: PURE WILSKRACHT ittard „Wat ik in tien, mis schien wel vijftien Jaar nog niet gedaan heb, ga ik nou deen: een pils pakken. Misschien krijg ik 'm niet op, maar dat interes seert me momenteel niets meer". Rinus Goscns, enkele minuten na de slijtageslag in Sittards (onverslaanbaar) De - Baandert, een man die even de perikelen van de laatste dagen kon vergeten. Want „zijn" SW - mentaal opgepept - voetbalde één helft grandioos en doorstond hi een mindere tweede helft, elke Limburgse stormloop. Daarom ook kon spits Jan Groeneweg oprecht tevreden zijn, want zijn in de 29ste mi nuut gescoorde treffer, bleek te vens de winnende. Want SW won in Slttard met ft-1, maar verblufte vooral in de eerste helft de toen doelloos ronddolen de equipe van trainer Cor Brom. Schiedam - De actie „Gosens moet blijven" heeft ondertus sen landelijke bekendheid gekregen. Tijdens NOS-sport - besteedde commentator Herman Kuiphoï aandacht aan de pogingen van het actie-comtié om Rinus Gosens, die zoals bekend door SVV geen neuw contract heeft aangeboden v_ gekregen, voor Schiedam te behouden. Vooral het Schiedamse midden veld bleek in die eerste helft niet af te stoppen. Steeds weer waaierde de aanval naar rechts, waar de sterk opkomende Maarten van Beek metera pakte op de vergeefs ingrijpende Aben. Op links draaide SW aanzienlijk „vaster", maar juist daar kwam Dirk Kros - verdedi gend wel goed - te vaak in moeilijkheden tegen Stevens. Maar verbeten stuwde SW's mid denveld en weigerde de defensie zich in de verdediging te laten drukken. Het enkele weken ge leden nog bekritiseerde midden veld, was echter zonder meer SW's grootste winst. Zoals Leen Wam aar drie vanuit het centrum raffinement meegaf •aan de snelle uitvallen verder geëxpedieerd door het hecht sa menwerkende trio Zoetmulder- Bakkes-Mulder. Het leverde dn de 29ste minuut ein- delijk resultaat op. Ger Bakkes stuwde Maarten van Beek voor de zoveelste keer succesvol de vrij ruimte in, die vanaf rechts hard voorzette, door de attente Jan Groene weg zuiver afge rond: 0-1. Vierduizend „stille" getuigen moesten simpel erken nen dat de Schiedamse voor sprong verdiend was. Maar ook FSC vocht voor een laatste kans om de vierde perio de nog succesvol te maken. Het bracht Blotenberg dichtbij een treffer, maar de van richting veranderde bal werd door een om zijn as draaiende Van der Velden onschadelijk gemaakt Had SW hier bepaald geen pech, minder gelukkig verliep het matchwinner Jan Groene- weg, die door ademhalingsmoei lijkheden moest worden vervan gen door Jan. Rijkuiter. Groeneweg: „Ik was al aan m'n borst geblesseerd, maar toen ik een stomp in m'n maag ,kreeg was het helemaal gebeurd". Even nog kwam SW defensief goed weg, maar alleen voor Van der Velden knalde Perdao huizenhoog over Begrijpelijk wijzigde FSC in de tweede helft van strijdplan. Ri nus Gosens: ,,Ze konden niet anders, want steeds weer liepen ze zfch vast op ons middenveld. Ze schakelden daardoor over op dmkvoetbal. Ja, en dan krijg je het allicht moeilijk". Drukvoet- bal dus, wat voor FSC beteken de dat steeds weer de aanval resulteerde in een hoge pass voor het Schiedamse doel. Kansen kwamen, er ook, maar de lengte van Rinus Steenbergen en bovenal de weer formidabele Jan van der Velden klaarden de meest hachelijke situaties. De succesvolle doelman zelf daar over: „Dit zijn de wedstrijdjes voor mij, laat ze maar komen". Geen bluf, want steeds weer to rende hij boven de kopgrage Sittardse hoofden, voortreffelijk gesteund door de voltallige Schiedamse afweer. Die allang vergeten was dat „mooi" uit verdedigen aantrekkelijk is om te zien. Harde verre knallen brachten lucht, al maakte het van spits Jan Rijkuiter wel een machteloze „wachter" bij de middenlijn. Bijna leek alle moeite voor niets, want bij een ongevaarlijk uit ziende situatie - de bal was in handen van Van der Velden - verdween de bal plotseling m het Schiedamse dok. Proteste rend SW had succes, want re soluut leidende scheidsrechter Ram annuleerde FSC's doelpunt wegens slaan tegen de bal Toch werd FSC's druk nog groter, reden waarom Gosens de moe- Schiedam Was het nu werkelijk klasse-voetbal waarmee Hermes het Rijswijkse RVC een 5—1 afstraffing gaf? Eigenlijk niet, maar de monster-zege van de formatie van Henk Nebbeling was wel een les je in taktiek est inzet, waarmee RVC mogelijk zijn voordeel kan doen wanneer het aanstaande zondag tegen (Hennes' grootste concur rent) Roodenburg speelt. Jn feite kwamen de mannen van WCS-topman Karei Jansen er nau welijks aan te pas, en de poging van. de RVC-oefenmeester om na afloop de schuld op scheidsrechter Geurds te laden, maakte dan ook een nogal krampachtige indruk. Want ondanks het feit dat Geurds pas vijf minuten voor de aftrap arriveerde (en 2ich met slappe smoesjes als „ik was de weg kwijt" probeerde te verontschul digen), had zijn leiding heel wut minuer met de 51 neder laag te maken, dan een withete Karei Jansen na afloop wilde doen geloven. De kritiek van laatstgenoemde loog er echter niet om: „Het is belachelijk dat deze man het presteert om bij een dergelijk topduel zo laat aan te komen. We hebben nog voorgesteld om een kwartier later te beginnen, maar niks hoor, hij wilde gelijk beginnen. Wat een consternatie! We hebben 'het dan. ook goed kunnen merken: twee buiten spel-goals en een penalty, waar de honden geen brood van lus ten, Het is diep treurig". Jammer, dat Jansen ongelijk had, want ondanks het niet al te smetteloze optreden van Geurds, viel er op de betwiste Hermes-doelpunten weinig aan te merken. Een feit* dat ook door de Rijswijkse grensrechter Schiedam Hermes-voorzitter Manus Stolk is deze week voor het laatst in die functie werk zaam. De Hermes-praeses had reeds enige tijd geleden te ken nen gegeven zijn functie te willen neerleggen, maar had aanvankelijk besloten nog een poosje als waarnemend voorzit ter te willen doorgaan. Aan de ze periode !s nu een eind geko- men. Wie de nieuwe Hermes- voorzitter zal zijn is nog niet bekend. Schiedam Na het daverende succes tegen RVC en de daar mee bereikte eerste plaats in de eerste klasse B, is het duel, dat Hermes DVS aanstaande zondag tegen mede-concumnt Gouda speelt, van het grootste belang. Bij winst is het kampioenschap mogelijk en met het oog daarop heeft een enthousiaste Jo v.d. Zwaan, voorzitter van de blauw-witte supporters-vereni ging, een groot aantal bussen gecharterd. •Voor een bedrag van 3,75 kan men zich deze week bij siga ren-magazijn Van Eljk aan de Parkweg opgeven voor een reis je naar Gouda. even tater werd erkend: „Ik vind het doodzonde, maar het waren allemaal glas-zuivere doelpunten." Het doelpunt waarmee de sterk spelende Wim van Baarle na 25 minuten de score opende, kwam in ieder geval niet in aanmer king voor twijfelachtigheden- Wel voor de schoonheidsprijs, want zijn spetter vanaf 25 me ter vloog onhoudbaar in de RVC-touwen en zorgde voor de nodige rust in de Schiedamse gelederen. Immers de eerste minuten werden beheerst door *en flinke portie nervositeit bij de blauwwitte formatie. RVC startte sterker, maar toen al openbaarde zich de grote zwakte van de Rljswij- kers: het gemis aan een ge vaarlijke jongen, die bereid is zich leeg te knokken in de spits en zodoende voor het nodige ge vaar te zorgen. Accoord het middenveld-spel van RVC was leuk om naar te kijken-, maar meer ook niet, want gevaar kwam er niet uit voort. Hermes speelde ook lekker op het middenveld, maar bezat boven dien in Muylaert en v.d. Voort twee spitsen die bleven gaan, die bleven jagen achter iedere leiding tot het tweede Hermes- doelpunt. De door Van Buuren o- ver de muur gelepelde bal werd door Henny Muylaert beheerst langs doelman Assendelft ge schoven en ondanks opgewonden buitenspel-protesten, betekende dat 2—-0. Vlak voor rust was RVC aan de beurt met een identieke vrije trap, maar als de toegesnel de Harry van Buuren de bal niet van richting had veran derd, was het nooit 2—1 gewor den. Nu scoorde F.VC wel, maar na rust gebeurde ook dat niet meer, want de Hermes-defensie liet alle aanvallen in de slim op gezette fuik verzanden, en zette met koelbloedig uitverdedigen regelmatig de twee mans-voor- hoede aan het werk. In de löe minuut betekende dat een briljante pass vari Harry van Buuren naar de sprintende v.d. Voort. De noodrem voor kwam een doelpunt maar zorg de wel voor een penalty eri via van Buuren was het toen toch 3—1. Even later ging Henny Muylaert binnen de lijnen onder uit en weer was het Van Buu ren die doelman van Assendelft op tilt zette: 41- Laatstgenoemde zag het toen he lemaal niet meer zitten, on toen de keihard werkende Muylaert vlak voor tijd opnieuw voor zijn neus verschenen, was een simp le schijnbeweging voldoende om 5—1 aan te laten tekenen. Waar mee het doelgemiddelde lekker werd opgeschroefd, zodanig zelfs, dat de eerste plaats werd bereikt, dankzij een beter doel saldo dan Roodenburg. Het schot waarmee Wim van Baarle Hermes DVS op 10 brengt. Schiedam Excelsior moet nu eenmaal, net als alle andere clubs de competitie uitspelen. Belangen staan er niet meer op het spel en daarom gebruikt trainer Monshouwer de laatste competitiewedstrij den reeds om te gaan experimenteren. Zo had hij gisteren In de thuiswedstrijd tegen Wassenaar, Dal naar de achterhoede gehaald en speelde Hans Heyster weer in de voor hoede. Rob Ruts altijd op het middenveld, had geruild met spïtsspe- ler Smits en dat alles moest even wennen bij de spelers. Hoewel het in zijn geheel genomen een plichtmatige partij voetbal 'was, werd er toch bij vlagen leuk gespeeld. Men liet elkaar ook spelen en dat had tot gevolg dat er af en toe combinaties op het veld werden gelegd, die trainer en toeschouwers graag zien. Excelsior had in de eerste helft de leiding kunnen nemen toen vanuit de verdediging een razendsnelle aanval op werd gezet. De bal kwam op rechts bij Smit. Deze zag in een oogopslag op rechts Put ter geheel vrij staan. De bal ging dan ook over de gehele breedte naar Putter. Deze ondernam een solo en tegen zijn schot had de doelman van de bezoekers geen schijn van kans. In de tweede helft schiep Excelsior zich tal van goede kansen maar.... tot afwerking kwam het niet en daar zal trainer Monshou wer nog wel het een en ander aan moeten doen. Al met al toch wel een leuke wedstrijd al was het er dan een waarbij geen belangen op het spel stonden. Rotterdam Eurosport, dat de punten hard nodig heeft om het vier deklasserschap te behouden, heeft tegen het bezoekende met inval lers spelende Martinlt fel voor de overwinning gespeeld. Bij Martinit is de felheid er af. De inzet is dan ook veel minder dan in voor gaande wedstrijden. Het kwam wat ongelukkig aan een achterstand. Na een twintig minuten spelen veranderde Van de Burg een schot van richting, waardoor de bal onhoudbaar voor doelman Nagelhout In het doel verdween. Na de rust werd eerst een doelpunt van Kouwenbergh wegens buiten spel afgekeurd. Martint trachtte massaal aanvallend tot de gelijkmaker te komen maar dat werd de rood-witten juist noodlottig. Het verwaarloosde de verdediging omdat het fel aanvallend de thuisclub geheel in de defensie drukte. Toen er dan ook een bliksemsnelle uitval van de thuisclub kwam stond de verdediging van Martinit niet waar verwacht mocht wor den en Eurosport had toen niet veel moeite om tot 2-0 te komen. Even voor tijd mocht Martinit van geluk spreken dal de paal doel man Nagelhout te hulp kwam om het derde doelpunt te voorko men. Bloemen voor Piet van de Burg uit handen van de scheidende voorzitter Manus Stolk, Ier ere van zijn driehonderdste wedstrijd gespeelde Bakkes verving voor Van der Spek. Bakkes: „Ik was aan een wissel toe, ik had het zelf al willen'vragen". Reageerde Bakkes uiterst nuch ter, anders was dit met FSC's oeferaneester Cor Bram die her haaldelijk overeind kwam en zelfs het veld in liep. Maar steeds weer mislukten de Sifc- tardse stormlopen, zelfs een loeier van Blotenberg ramde de paal. Maar SW hield het, Dick van de Korput bracht herhaal delijk lucht, terwijl het nu te ruggetrokken middenveld een niet meer te passeren „rauur" optrok Het verklaart SW's grote vreug de en de vele handdrukken van Rinus Gosens aan rijn spe lers. Ook de woorden van Rinus Steenbergen: „We deden het voor hem", wijzend in de rich ting van rijn trainer die in alle stilte eindeijk even kon „genie ten" chledam - Een geladen DHS is er In geslaagd het bezoekende DCV één wij ziging telde DHS. Een niet fitte Weber had zich laten vervangen door Paul Nijs, maar dat bete kende beslist geen ver zwakking. De Schiedam mers hebben DCV geen enkele kans gegeven op een gunstig resultaat en het verdiende de overwin ning dan ook volkomen. DHS had een zeer gunstige start, want reeds na vijf minuten kon de aanhang juichend omhoog. Een doorloopbal van Hans Vermeer had Paul Nijs in staat geseld doelman Oos- terom voor de eerste keer het nakijken te geven. Deze start en de enorme inzet van het gehele team bezorgde DCV de nodige problemen. Toch waren de tegenstoten van ce be zoekers niet ongevaarlijk. Vooral Krijgsman en Veldberg eisten alle aan dacht van de achterhoede van DHS, met aan het hoofd de rustgevende doelman Burger. ...Na een half uur spelen had DHS weer succes. Uit een voorzet van George Dijk stra was het Hans Ver meer die de verdediging van DCV zijn hielecliet zien en doelman Ooste- rom voor de tweede keer liet vissen. Dit alles tot grote vreugde van de DHS aanhang, die dit ze ker niet had verwacht. DCV trachtte om nog voor de rust met enkele geraf fineerde aanvallen tot een beter resultaat te komen, maar dat lukte niet. Wie had gedacht dat DHS na de thee met verdedigend Bpel de voorsonmg zou gaan consolideren, kwam bedrogen uit. Het was Juist DHS dat met eea fel, offensief DCV tot een nog grotere achterstand trachtte te brengen. Met succes, want In de vijf de minuut was een verrre uittrap van Jan Burger een te grote opgave voor de verdediging van de be zoekers. Echter niet voor Nol Roozen. Hij sprintte achter de bal aan en met een ferm schot bracht hij DHS op een voorsprong van 3—0. DCV wenste daar Iets tegenover te zet ten. Een fel offensief werd Ingezet maar o.a. Krijgsman en Veldberg stelden vergeefs Jan Bur ger op de proef. Halverwege de tweede helft gaf Nol Roozen een teken aan de trainer dat hijver- vangen wilde worden. AB Weber werd toch Ingezet om maar meteen doel man Oosterom op de proef te stellen. Vlak voor tijd moest de paal redding brengen voor DCV toen na een combinatie tussen Nijs en Vermeer laatstgenoemde Inschoot. DHS had bij het laatste fluitsignaal gewon nen en dodelijk vermoeid, maar over-gelukkig zocK ten de Schiedammers de warme douche op met de wetenschap dat het weer een stapje had gedaan naar de veilige midden moot. Rotterdam Ursus heeft de uitwedstrijd tegen LMO gewonnen met 2-1 maar het is zeker geen gemakkelijke overwinning geworden. Vooral in de tweede helft zag het er voor de Schiedammers somber uit. Toen immers kwatzr LMO flink opzetten en moest de verdedi ging van Ursus alios tljzstfen cm erger te voorkomen. Het regende toen vrije schoppen en het was maar goed dat aanvoerder doelman Cees Campen weer in een bijzonder goede vorm stak. Was dat niet zo geweest, dan waren de beide punt-n niet mee naar Schiedam ge komen. Wilde Ursus voor de titel In aan- spel. Het kon dus vrijuit spelen merking blijven komen, moest en het Urug zo moeilijk moge- het de westrijd winnen. Voor lijk maken. LMO stond er niets meer op het Het heeft dat ook gedaan en met een beetje meer geluk had het de kampioensdroom van Urusus aan flarden kunnen schieten. Het begon allemaal heel goed voor de Urisanen, Reeds in de vijfde minuut konden de sp&lers juichend terug naar hun eigen helft. Bij een goede aanval hrd Hans Campen de bal in een schijnbaar onmogelijke posi tie te pakken gekregen. Nie mand verwachtte dat hij een schot zou wagen. Hans deed het toch en dool man Lupgens kan zich nu nog afvragen hoe het mogelijk was dat het schot van Hans roos kon treffen. Dat betekende een welkome voor sprong voor Ursus dat kort na dit doelpunt weer kon juichen. Nu omdat Bijl van LMO alleen voor doelman Campen kwam en over schoot. In de 25e mi nuut nam Ursus verder afstand van LMO. Van Loenan op links lanceerde Huigen en deze maakte geen Ruit en tilde Ursus naar 0-2, Met deze stand gingen de partijen aan de tweede helft beginnen. Al kort na het begin tekenden de moeilijkhcder voor Ursu3 zich af. Het was toen ook dat een fout in de achterhoede goed door Van den A'r'ser werd afge straft om met een kopbrl de stand op 1-2 te brengen. Vanaf dat moment mocht Ursus erg dankbaar rijn dat het een doel man als Cees Campen heeft. Deze heeft toch wel voor een groot deel voor de overwinning gezorgd. De verdediging moest heel wat vrije trappen wegge ven om erger te voorkomen. Het kon dit doen omdat het wist dat er een doelman stond dia geen pardon kende Cees kon dan ook met een la chend gezicht de felicitaties in ontvangst nemen van rijn club- makkers die toch wel uit een heel ander vaatje zullen moeten gaan tappen willen zij kampioen worden van de vierde klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3