komen dik aan hun Feestactiviteiten rond koninginnedag: fëugd M lii i# W I >1 HET GROTE, WITTE El Üa rl .1 lil De nieuwe puzzel Voor ae Brievenhoekje Hallo allemaal De prijswinnaars Wie schrijft eens Pasen I] W- Schïedamschc Courant DINSDAG 17 APRIL 1973 Schiedam In de jeneverstad 2a1 het op koninginnedag weer bruisen van de feestactiviteiten. De Stichting Vie ring en Herdenking Nationale Feest- en Gedenkdagen or ganiseert twee dagen lang (zaterdag 28 en maandag 30 april) diverse evenementen voor jong en oud. Vanaf het Edisonplein in i»chie- dam-Oost 2al bovendien om 16.30 uur een optocht worden gehouden met versierde auto peds, fietsen en andere voertui gen voor een rit door de wijk. Door de diverse verenigingen zijn hiervoor aardige prijzen uitgeloofd. om daar hun kunnen tet tonen. De bekende voetballer Piet Rc- meijn geeft om twaalf uur het startsein voor een prestatieloop in „Harga". De afstand is vijf kilometer en de start van deze ..Martinitpiestatieloop" is aan de Olympiaweg. Het feestgedruis neemt op zater dag 29 april een aanvang met lampionoptochten in zeven wij ken van de stad. Medewerking verlenen diverse muziekvereni gingen, een wandelvereniging en een gymnastiekvereniging. Dé zeven wijken zijn: het Sin- gelkwartier (opstellen Edison- plein), Schiedam-Zuid (Nieuwe Maasstraat hoek Rozenburger plein), Schiedam-West (Vondel- laan hoek Graaf Florisstraat), Nieuwland-West (Dr. Wibaut- piein), Nieuwland Oost (winkel centrum Parkweg), Groenoord (Joh. Strausspleïn) en Kethel- Bijdorp (wijkcentrum „Het Trefpunt"). Met de opstelling wordt begonnen om 20.00 uur, zodat om 20.30 uur kan worden gestart. De eerste dag wordt besloten met het „Oranjebal". Vanaf acht uur 's avonds de voetjes van de vloer in het Centrum „De Duk dalf" in de Rijnstraat en na af loop van de iampionoptocbt in boerderij ,,Landvreugd". Swea- imcksingei 7. VROEG FEEST Maandag wordt men al vroeg sdjö bed „uitgeluid": om acht uur worden alle kerkklokken gedu rende vijf minuten geluid en dan. worden tevens de vlaggen uitgestoken. Het Schiedamse Politie Muziek Gezelschap geeft om 8.30 uur voor degenen, die hun bed voor de openlucht hebben geruild, *n concert terwijl de Nederland se Hervormde Kerk in Kethel het decor is voor de jaarlijkse aubade door de leerlingen van de scholen in Kothel/Groenoord. De manifestatie begint om ne gen uur. Diverse muziekkorpsen verzorgen diezelfde tijd concerten bij de verschillende bejaardentehuizen en ziekenhuizen. Ook om negen uur klinken op het sportcomplex „Harga" de eer-. ste fluittonen voor de finale wedstrijden van het schoolvoet- bal- en handbaltoernooi. Als alle wedstrijden tot een goed einde zijn gebracht (duur: 2 x 15 mi nuten), zal om ongeveer half drie burgemeester JRoelfstna de prijzen uitreiken. SCHIETEN De schietvereniging Schiedam or ganiseert vanaf tien uur 's-och- tends schietwedstrijden in de Koopmansbeurs, Lange Haven 145. Twaalf uur later (om 22.00 uur), weet men wie zien dit jaar koningsschutter mag noe men. Stadsbeiaardier Cor Don geeft een uur lang een muzikaal inter mezzo op het carillon van de St. Janskerk (aanvang 10.00 uur). KINDER- WEDSTRIJDEN Hoogtepunt voor alle kinderen zijn de diverse wedstrijden, die de verschillende wijken organise ren. Alle lagere schoolkinderen kunnen hier aan meedoen (de inschrijving loopt via de scho len). Voor de eerste klassen vermeldt het programma „bal- Jonprikken", terwijl het over schot van de paaseieren slacht offer v/orden in de zogenaamde „eierioop" voor de tweedeklas sers. De „schotsenlocp" wordt door leerlingen uit de derde klas gehouden en de vierdeklas sers mogen hun vuile was let terlijk buiten hangen, in de „was-ophangrace". De vijfde en zesde klas mogen'tenslotte hun vindingrijkheid beproeven in de „kelnerraee". De wedstrijden worden voor jon gens en meisjes afzonderlijk ge houden. De winnaars van elk spel (vijf jongens en vijf meis jes van elke wijk) worden afge vaardigd naar de „speien" op 16 mei aanstaande, waar wordt ge streden om her wijkkampioen- schap van Schiedam. Hieraan is ook een bustocht c.q. verras- singstocht verbonden. De plaatsen, waar de spelen wor den gehouden: Schiedam West (9.30 uur, Westfrankelandse- straat); Nieuwland I (10,00 uur, speelplaats B.L.O.-schooi Dr. Kuyperlaan)Nieuwland II (10.00 uur, plein Ger. Kerk, Alberdastraat); Kethel-Bijdorp (1O.00 uur, Leeuweriksin gel/Koekoekslaan); Schiedam- Zuid (13.00 uur, schoolplein W, Brouwerschool); Schiedam-Oost (13.00 uur Edisonplein) en Groenoord (14.00 uur, gras veld Jozef Oreliosingel). De straattteken- en kleurwedstrij- den komen ook dit jaar weer op 't programma voor. In tegenstel ling tot voorgaande jaren zal de beste tekening niet worden gefo tografeerd en op een keramlek- tegel worden vereeuwigd door „glazenier" Hendrickx. Om financiële redenen heeft men besloten op elk plein drie „per soonlijke" prijzen toe te kennen, voor iedere winnaar dus een an dere prijs met gelijke waarde. De straten/pleinen waarop de kin deren hun tekenwoede kunnen botvieren zijn: het Edisonplein (9.30 uur), het schoolplein aan de W. Brouwersstraat, school plein Mgr. Bekkerschool, Ed. van Beinumlaan (beide om 10.09 uur); het Frans Halsplein, speelplaats achter BX.O.-school aan de Dr. Kuyperlaan, de Mgr. Nolenslaan en het plein van de St. Martmusschool aan de Iepen- laan (aanvang 15.00 uur). DIVERSEN Liefhebbers van paardesport kun nen hun hart ophalen op het Schuttersveld, waar van 14.00 tot 16.00 uur ruiterwedstrijden en demonstraties worden geor ganiseerd door de Ruitervereni- ging Schiedam. De Gezamenlijke Schiedamse Padvindersgroepen zijn om 10.00 uur 's-ochttends op het grasveld langs de Broersvest (bij het parkeerterrein) present Vanaf vandaag kunnen jongens van de zesde klas (tot 14 jaar) 'TEKENEN zich bij de brandweerkazerne aanmelden voor de brandweer- wedstrijden, die worden gehou den op de grote parkeerplaats aan de Broersvest (aanvang 14.00 uur). In het Passagetheater wordt om 14.30 uur een speciale voorstel ling voor bejaarden gegeven. Medewerking verlenen bet mu ziekgezelschap O.B.K. en een cabaretgezelschap bestaande uit Frans Vrolijk (conférencier), De Twee Piro's. (accordeonis ten). Diana en Daranti (xylofo* nisten) en de pianist Georg Ameling. De toegangsprijs is 0,50; de kaarten zijn verkrijg baar bij de bejaardenbonden en -sociëteiten, bovendien bij het Passagetheater en de VW. TAPTOE De festiviteiten worden besloten met een grote taptoe door de gezamenlijke Schiedamse mu ziekkorpsen en drumbands op het parkeerterrein aan de Broersvest (20.30 uur). Wie zich actief met de muziek wi! bezighouden, kan evenals za terdag terecht op één van de drie Oranjebals: in Schiedam- Oost (Edisonplein of zaal Marij ke), Kethel-Bijdorp (..Het Tref punt". Schietbaanstraat) en Nieuwland („Jeugdhaven", Al berdastraat). De uitvoerige programmaboekjes worden door de diverse wijkver- enigingen gratis onder hun le den verspreid. Op een morgen haalde boer Jansen een heel groot, wit ei uit het kippenhok. „Ha", zei hij, „dat is een mooi ei voor de paashazen". Ik zal het op de Hazenberg leg gen. Dan kunnen ze het meenemen en beschilderen voor Pasen". Het grote, witte ei wilde helemaal niet beschilderd worden. Stel je voor, dan kwam hij vol rode, blauwe en groene stippels en strepen en dan moest hij te kijk staan op de paastafel. Nee, dat was niets voor hem. Toen boer Jansen het ei danook op de Hazenberg legde duurde het niet lang of het ei liet zich naar beneden rollen. Hij zou er wel voor zorgen dat de paashazen hem niet konden vinden. Het ei rolde zich over het pad, de strui ken in. Al gauw zat het vol modder, zand, kleine blaadjes en dennenaalden. Maar dat vond hij niet erg. „Als ik er zo uitzie wil nie mand mij op de paastafel hebben", lachte het ei in zichzelf, „ik ga me nog viezer maken". En hij rol de zich door het gras en de bessenstruiken. Tenslotte kwam het ei in de tuin van het boswachtershuis te recht. Het was zo moe dat het meteen in slaap viel. De andere morgen vond Anneh'es het dochtertje van de boswachter, het ei. „Ah, een paasei", riep ze, „dat hebben de paashazen voor me neergelegd. Mag Ik het aan oma geven, mam?" Dat vond moeder heel lief van Anneliesje. Oma was ziek en ze zou er vast blij mee zijn. „Het ziet er zo grappig uit met die blaadjes en takjes. Kijk Annelies, dat blauw is van de bessen en dat groen van hqt gras. Anneliesje ging die middag met moeder achterop de fiets naar oma. Het ei lag in een mandje en ze hield het met beide handen ste vig vast. Oma was geluk kig al een beetje beter. Ze legde het ei in een schaal tje en zette dat op tafel. Wel alle eieren nog aan toe, dacht het ei, nu lig ik tóch op de tafel al is het dan nog geen Pasen. Dat was helemaal rriijn bedoe ling niet". Maar het werd nog erder 's Avonds kwam toevallig Frans, de zoon van oma op bezoek. „Wat is dat een leuk ei", riep hij, „daar maak Ik een foto van voor de krant". Frans was ners- foto^raaf bij de Stads krant. „Een leuk ding zeg, met dat zand, die denne naalden en die blaadjes. Puur natuur". Hij moest wel voorzichtig zijn met het ei, zei oma, ze wilde het graag terug hebben. Frans maakte vijf foto's en de mooiste kwam in de krant te staan. Alle men sen vonden het erg leuk, ook meneer Blom. de baas van een supermarkt. Hij belde de krant op en vroeg of hij het echte ei in zijn etalage mocht zetten. Dat mocht en zo lag het ei de volgende morgen in de paas^talage voor iedereen te kijk. „Ik dacht nog wel dat ik me lelijk had ge- maakt", zuchtte het, „de mensen schijnen me erg mooi te vinden". Annelies je kwam kijken en oma en ook boer Jansen. „Wat hebben de paashazen dèt leuk gedaan", zei de boer. „Ja he, zo modem met al die dingen uit de natuur", knikte oma. Ze waren alle drie erg trots. Behalve het ei zelf. En de paashazen ook niet. Zij hadden nog wel zo hun best gedaan om alle nieren erg mooi te ma ken. De menspn koken al leen maar naar dat rare ei. Ja, natuurlijk waren de kin deren en de grote mensen wel blij met die andere be schilderde eieren hoor. Maar dat grote witte ei, dat helemaal niet mooi had willen zijn, vonden ze toch het allermooiste. ANKE Voor de paasdagen een ge zellig kruiswoordraadsel. Doe je best er op. Horizon taal: I dieren die de paas eieren verstoppen, 5 de tanden en kiezen vormen samen je 10 geen rijke maar een 12 ineens op komende gedachte, 13 af korting van Addie, 14 ik heb vandaag geen eieren ....want ik heb er nog zo veel, 15 namelijk (afk.), 16 de dato (afk.), 17 tegen overgestelde van vloed, 19 plaatsje in de Betuwe, 21 houten gebouwtje, 23 van je...., tweeje, drieje, 24 we eten de eieren op ze ge kookt zijn, 26 lof, in hoog aanzien, 28 zij legt de eie ren, 30 deze groente eet je meestal op pasen, 32 win- tervoertuig, 34 delen, ik hij deelt, 35 aardnoot, apenootje, 36 in' wel jaar getijde valt pasen? Verticaal: 1 enkelvoud van de dieren die je op horizon taal 1 hebt ingevuld, 2 naam van wereldkampioen schaatsen, 3 zijne majes teit (afk)., 4 watervogels, 6 deel van het ei, 7 buiten dienst (afk.), 8 meisjes naam, 9 vervoeging van tellen, 11 plaats op de Velu- we, 16 ander woord voor beesten, 18 pluk je van de bessenstruik, 20 riyicr, 21 hoofddeksel (zit meestal aan je jas vast), 22 steek- insect, 25 iemand die geen haar heeft is een .....me neer, 27 meisjesnaam, 29 ingenieur (afk.;, 31 bewo ner van Letland, 33 afkor ting van Eduard, 34 ik ga in vakantie zwemmen. De oplossingen verwacht ik weer tot een week nadat de jeugdboek in de krant stond. Onderaan oplossing of brief zet je je naam, adres en leeftijd. Op de en velop: Aan Anke, Verwers- dijk 6-8, Delft. Hans Blom Je hebt een mooie bandtekening zeg. Een echte. Toert het zo koud was ben je ze ker maar blrmert gebleven? Wordt er veel op de vter voet balvelden gespeeld? Of kun je er altijd wel een balletje trap pen? De grotere jongens komen misschien 's avonds pas. Anita Wagemakers. Dat was eert goede raad van moeder. Je kon het kruiswoordraadsel zo in de brief plakken. Dat is het ge- makkèt'4*ite. Je had alle na men goed. Wist je ze ineem? Want je had helemaal geen fou ten in het kruiswoordfiguur ge maakt. Ada Kortekaas Je had het jonge tje erg mooi gc'.ekertd en ge kleurd. Maar je had het overge trokken en dan kan het niet in de krant komen. Dan heeft het al ergens Ingestaan en dan zou de tekenaar boos worden als hif opeens zijn tekening in een krant ziet. Maak je er nog eens één uit je hoofd? Het gedichtje vond ik erg leuk. Dct komt vast in de krant. Ar;a Briggeman Jij moet zeker ook 23 april naar school? En twee dagen later ben je jarig. Alvast van harte gefeliciteerd. Je mag zeker ook tractoren? En houd je nog een verjaar dagspartijtje? Je wordt tien jaar. Dat «5 een kroonjaar. Om dat er dan een 0 achter je leef tijd staat, Karin v.d. Knaap Je had een mooi rapport zeg. Nu maar weer je best doen voor het vol gende. Zit je in de vijfde? Je hebt zeker al huiswerk ook? Ik vond het leuk dat je weer eens schree). Ik hoop dat je nu ook iveer de puzzel optost. Caroline Schrama Leuk, dat je ook eens meedeed Caroline. De puzzels zijn nooit zo heel erg moeilijk. Als je iets niet meer weet mag je het ook best aan Ha, weer fijn een week vakantie. Het is te hopen dat het niet zulk koud weer is als de afgelopen weken. Als het lekker weer wordt ga je misschien met de paasdagen nog wel ergens naar 10e met de auto of de fiets. Ik wens jullie in ieder gevai fijne dagen. De prijswinnaars van het kruiswoordraadsel waar jongens en meisjesnamen ingevuld moesten worden zijn'; irma Feenstra elf jaar, Rob dc Jong elf jaar, Corina van Kam pen. Aria Berkhout tien jaar, Berne v. d. Zande elf jaar Eddie Kooyman elf jaar. De oplossing was: Horizontaal: Klaas, 6 Lea 8 Ted, 10 Imre, II L:da, 13 Clement, 17 Df'c poashozen, uil de eolieeïie paasfekeningen die ik ven juïtie Ar' r*1' i ne' Abé» 22 Ka, 23 Odet. Verticaal: 1 kreeg, links bovenaan van Willy Maasse, tien jaar, daaronder ie, 2 Karei, 3 An, 4 Stien, 5 Adam, 7 Em, 9 Ed, 12 Em, een gedeelte van een paastekening van Janke Dekker en rechts ora, 14 Erna, 15 Ede, 16 Tabe, 17 Dik, 19 Net. een groot paasei met een lief haasje van Jolarrda van Dijk. vader of moeder vragen. Heb ben jullie thuis ook een orgel? Of peel fe alleen op les? Mis schien er op koninginnedag ook een wandelmars bij juUie in de buurt. Doe je dan mee?. Addie Groenewegen Je had een leuke tekening gemaakt van Pipo. Was het tie ouderavond van school of van de welpen? Jullie deden leuke toneelstukjes. Ging alles goed? Was fe niet ze nuwachtig? Ik ben benieuwd wie Cahmero was. Hadder de moeders dc kostuum* gemaakt? Tineke van paassen Het was we! even een gezoek met al die na men he? Maar je bent er toch uitgekomen en Ik kon het best lezen. Puzzel je deze week ook weer meeNu is het weer een gemakkelijke. Anja van Etten Je riet, het be richtje staat in de krant. Ik hoop dat je er brieven op krijgt Schrijf je me eens of het gekikt Is? Je hebt zeker al diploma's ven zwemmen? Heb je al veel postzegels? Leo Keyezer Hoe ts het met het been van je broertje? Gaat het nu goed vooruit? Het valt piet mee op twee verschillende schoenen lopen maar hij raakt er denk ik wel aan gewend. Het lijkt me erg leuk op de Natuur- wacht. Maken jullie ook vaak wandelingen door de Herten kamp of het Heempark? Dit was het laatste briefje van verleden week. Dag allemaal, vee! groeten van ANKE Anja yan Etten, Louis Coupe- n/siaon 8 in Deift zoekt een penvriendin van tien jaar. Ze houdt van zwemmen, postze gels verzamelen, lezen en knutselen. t Is weer Pasen, zeiden de hazen, We gaan weer eieren verstoppen. In de hoogste toppen, De kinderen moeten ze dan zoeken. in aüs hoeken. - Ja, zo gaat dat met Pasen zeggen de hazen. firma Feensfra, elf jaar)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3